Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11300 odpowiedzi na ten temat

#4901 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:32

Rzepak i nawożenie [połączone] ale zawsze jest coś takiego jak rosa i mgła i wilgoś o poranku. Nawet odrobina wilgoci wystarczy żeby ten zawóz zaczął się rozkładać. Co prawda nie zastąpi to deszczu który sprawi że wszystko wsiąknie ale nigdy nie można mówić że nawóz w 100% utleni się. Zawsze można stosować jeszcze RSM

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 04:07
  •  

#4902 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 luty 2014 - 22:41

za to z twojego posta wynika ze ty nic nie rozumiesz i nie chcech zrozumiec innych dzielacych sie swojimi doswiadczeniami
rzepak do paka powinien dostac 100% azotu a jak moglem mu go podac jak dostal 1 dawke i susza i na co na sucha ziemie mialem posiac zeby w powietrze poszedl???dlatego wlasnie dostawal kilka razy dolistnie i nie glodowal czekajac na 2 dawke
oczywiscie ty bys nic nie robil co najwyzej bys spogladal jak gloduje i patrzal w niebo kiedy spadnie deszcz

Nie, rozlałbym RSM ;) Poza tym nie wiem o jakiej suszy mówisz. Wysiew II dawki N w rzepaku następuje średnio 2-4tyg po wysiewie I dawki. Biorąc pod uwagę że rzepaku nie uprawia się na klasach najsłabszych to trzeba sobie szczerze powiedzieć niedoborów wody tam nie ma w tak krótkim czasie, zapasy wody po zimie w glebie są zdecydowanie większe niż np jesienią. Ja mam do czynienia nawet z klasami VIRZ i uwierz że nawet po 4 tyg od początku wegetacji, bez opadów deszczu saletra się rozpuści, może nie trwa to szybko i straty N są, ale działa. Poza tym w nawożeniu dolistnym też są straty, ok 50% tych mikrokropel trafia na liść i może być przyswojone, bardzo wiele się ulatnia, ulega rozproszeniu przez wiatr, trafia na glebę i straty też są.
Jak chcesz nawozić dolistnie to tak rób, co 2-3 dni latać z opryskiwaczem jak Ci się nudzi. Nawożenie dolistne ma sens tylko wtedy kiedy składniki pokarmowe w glebie są, a rośliny z rożnych przyczyn nie są w stanie tych składników pobrać, wtedy nawożenie dolistne przynosi dobre efekty. Jeżeli tych składników nie ma to strata paliwa i pieniędzy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4903 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 04 luty 2014 - 09:31

Rzepak i nawożenie [połączone] koledzy co myślicie o takim moim planie, żeby za ok 2 tygodnie ruszyć na rzepak z Kizerytem i solą potasową?
nie spowoduje to pobudzenia rośliny a zaoszczędzi mi czas w momencie jak przyjdzie się siać w pośpiechu nawozy azotowe zarówno na zboża jak i rzepak..
można tak zrobić?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4904 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 04 luty 2014 - 09:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Jasne że dobry im wcześniej tym lepiej

#4905 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 luty 2014 - 13:21

Rzepak i nawożenie [połączone] Pomysł dobry o ile bedzie pewnosc że wiosna będzie i ewentualny nawrót zimy nie spowoduje uszkodzenia rzepaku

#4906 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 04 luty 2014 - 13:51

Rzepak i nawożenie [połączone] tylko żeby to nie spłynęło Ci kolego z tego pola, "paczaj" na pogodę ;) Ja osobiście bym się wtrzymał i dopiero na początku marca dał

#4907 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 04 luty 2014 - 14:37

Rzepak i nawożenie [połączone] spłynąć to nie ma gdzie bo pola bez górek... wiosna nie wiosna zawsze coś będzie musiało rosnąć..:)
powiem szczerze że nie podejrzewam jakiś kataklizmów... chociaż dzisiaj nic pewnego..:/:/

#4908 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 04 luty 2014 - 15:01

Rzepak i nawożenie [połączone] Z czym wy się tak śpieszycie? jest środek zimy na dobrą sprawę. Zamiast siąśc spokojnie przed TV i poczekać przynajmniej do marca to wszyscy napalają się na tą robotę w polu.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4909 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 luty 2014 - 16:38

Rzepak i nawożenie [połączone] Też jak kolega kilka postów wyżej będę siał na słabszej ziemi sól i kizeryt ale, ale poczekajmy faktycznie jeszcze trochę. Na pewno będzie to pierwszy wyskok na rzepak.

#4910 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 04 luty 2014 - 17:50

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie wczoraj i dzisiaj rozsiewali sól potasową na rzepak .. podobno wtedy ziemia nie zamarza tak drastycznie i to chroni małe korzonki
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4911 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 04 luty 2014 - 18:40

Nie, rozlałbym RSM ;) Poza tym nie wiem o jakiej suszy mówisz. Wysiew II dawki N w rzepaku następuje średnio 2-4tyg po wysiewie I dawki. Biorąc pod uwagę że rzepaku nie uprawia się na klasach najsłabszych to trzeba sobie szczerze powiedzieć niedoborów wody tam nie ma w tak krótkim czasie, zapasy wody po zimie w glebie są zdecydowanie większe niż np jesienią. Ja mam do czynienia nawet z klasami VIRZ i uwierz że nawet po 4 tyg od początku wegetacji, bez opadów deszczu saletra się rozpuści, może nie trwa to szybko i straty N są, ale działa. Poza tym w nawożeniu dolistnym też są straty, ok 50% tych mikrokropel trafia na liść i może być przyswojone, bardzo wiele się ulatnia, ulega rozproszeniu przez wiatr, trafia na glebę i straty też są.
Jak chcesz nawozić dolistnie to tak rób, co 2-3 dni latać z opryskiwaczem jak Ci się nudzi. Nawożenie dolistne ma sens tylko wtedy kiedy składniki pokarmowe w glebie są, a rośliny z rożnych przyczyn nie są w stanie tych składników pobrać, wtedy nawożenie dolistne przynosi dobre efekty. Jeżeli tych składników nie ma to strata paliwa i pieniędzy.

ty jestes glupi czy takiego udajesz? jak ja mowie ze byla susza u mnie na pomorzu to ty mi mowisz ze suszy nie bylo ale gdzie na kujawach???ty mozesz pisac o warunkach u siebie ale nie w moich stronach

za to jak w prawie calej polsce dwa lata temu po zimie rzepaki i zboaz wylecialy to u nas na pomorzu bylo ok wiedz odnos sie do swoich waronkow

a z tymi stratami to mnie nie rozbraja 4 tyg bez deszczu na sucha ziemie to chyba tylko u ciebe nie ma strat

wspolpracuje z amper meroolem, osadkowskim ,chemirolem ,ProCamp ,Agrobakalarzewo ,Agrolokiem i z innymi firmami i ich agronomi opiekuja sie moim gospodarstwem pomagaja podjac decyzje ile czego kiedy w jakiej dawce wiedz ty ojca nie ucz dzieci robic

az bede musial sie z nimi posmiac ze jeszcze istnieja rolnicy tacy jak ty ktorzy twierdza ze strat N nie ma a dokarmianie dolistne jest zbedne hehe no ubach po pachy jak dzieci do kompa sie dorwa hahha

#4912 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 04 luty 2014 - 19:16

Rzepak i nawożenie [połączone] niech Ci doradcy mówią co chcą ale z formy saletrzanej nie ma strat dopóki nie znajdzie się w warunkach beztlenowych (czyli głeboko w ziemi) I nikt tu nie napisał że nie ma żadnych strat. Nie wierz tak do końca tym doradcom - nie jednego znam i nie przez jednego wiele gospodarstw się rozpadło :)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4913 Share jelen7830

jelen7830

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:15

Rzepak i nawożenie [połączone] witam mam pytanko czy ktos moze mi powiedziec dlaczego moj rzepak bardzo zmienil kolor na fioletowy po inne lata tez miewal takie objawy ale nie az tak bardzo czy czegos mu brakuje jakiegos nawozu czy moze ziemia jest nie odpowiednia czy moze to przez ta zroznicowana pogode?????

#4914 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 luty 2014 - 22:22

ty jestes glupi czy takiego udajesz? jak ja mowie ze byla susza u mnie na pomorzu to ty mi mowisz ze suszy nie bylo ale gdzie na kujawach???ty mozesz pisac o warunkach u siebie ale nie w moich stronach

za to jak w prawie calej polsce dwa lata temu po zimie rzepaki i zboaz wylecialy to u nas na pomorzu bylo ok wiedz odnos sie do swoich waronkow

a z tymi stratami to mnie nie rozbraja 4 tyg bez deszczu na sucha ziemie to chyba tylko u ciebe nie ma strat

wspolpracuje z amper meroolem, osadkowskim ,chemirolem ,ProCamp ,Agrobakalarzewo ,Agrolokiem i z innymi firmami i ich agronomi opiekuja sie moim gospodarstwem pomagaja podjac decyzje ile czego kiedy w jakiej dawce wiedz ty ojca nie ucz dzieci robic

az bede musial sie z nimi posmiac ze jeszcze istnieja rolnicy tacy jak ty ktorzy twierdza ze strat N nie ma a dokarmianie dolistne jest zbedne hehe no ubach po pachy jak dzieci do kompa sie dorwa hahha

A Ty chcesz żebym sobie przypomniał że mam też funkcje moderatora? :D
Jeszcze raz przeczytaj mój poprzedni post bo nic nie zrozumiałeś. Nigdzie nie napisałem że dokarmianie dolistne nie przynosi pozytywnych efektów, dodatkowo powinieneś wiedzieć że wielkopolska, kujawy, mazowsze ma najniższe opady w Polsce, szczególnie wiosną, a mi bliżej do mazowsza niż kujaw, co zresztą widać po słabych glebach.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4915 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2014 - 22:24

Rzepak i nawożenie [połączone] .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:25.

#4916 Share jelen7830

jelen7830

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:37

Rzepak i nawożenie [połączone] aha dzieki za info . najbardziej te objawy widac na gorach i pagorkach i tam gdzie nie bylo sniegu ktorego wiatr zdarl bo reszta jest w miare dobra

#4917 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:44

witam mam pytanko czy ktos moze mi powiedziec dlaczego moj rzepak bardzo zmienil kolor na fioletowy po inne lata tez miewal takie objawy ale nie az tak bardzo czy czegos mu brakuje jakiegos nawozu czy moze ziemia jest nie odpowiednia czy moze to przez ta zroznicowana pogode?????

Jaka masz zawartosc fosforu w glebi??Jezeli masz wszystko wporzadku to moze byc tak ze rzepak nabral filetowej barwy z powodu chlodnej jesieni, a jezeli nie masz uregolowanego fosforu to radzilbym zastosowac po ruszeniu wegetacji jakas odzywke z fosforem. Niedoborow w glebie tym nie nadrobisz ale napewno troche pomozesz.

#4918 Share mm

mm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:44

Czyli cala Twoja wiedza i doswiadczenie opiera sie na tym co powiedza Ci specjalisci z firm. To zycze powodzenia.

#4919 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2014 - 22:51

Rzepak i nawożenie [połączone] .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4920 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:16

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie dziś pierwsze traktory z rozsiewaczami. Ale potopione tak że ścieżki będą sobie musieli gdzie indziej wymyślić.