Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#8841 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 27 maj 2012 - 09:22

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wniosek robiony był na podstawie umowy. Bo taką praktykę robi ODR. Czytaj umowę i będziesz wiedział. Znając działania ODR-u to jest to nie prawda.

Edytowany przez lukaczmarek, 27 maj 2012 - 10:47.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 06:14
  •  

#8842 Share MarSz

MarSz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 maj 2012 - 09:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli byś złożył wniosek do BP ARIMR na ocenę gospodarstwa pod względem spełniania wymogów wzajemnej zgodności za 3075 zł (z VAT prod. roślinna i zwierzęca) i wniosek na sporządzenie opracowania PRG wraz z GVA w ramach MGR to wtedy ODR by dostał 80% za ocenę, a Ty 80% za opracowanie PRG z modernizacji... proste :)

#8843 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 27 maj 2012 - 10:25

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Sawicki dzis rano w programie tydzień mowił o naborach we wszystkich wojewodztwach na mgr w 4 kwartale roku...

Ciekawe co z tymi z białej... :huh:
wschodni koniec mazowsza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8844 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 maj 2012 - 11:36

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Coś słabo słuchałeś,bo mówi o prawdopodobnym naborze dla młodych rolników do 40lat bo przewidują środki z przesunięć....co do ostatniego naboru to powiedział że dostaną wszyscy co złożyli prawidłowo wnioski bo pieniądze są...o dziwo dilerzy sprzętu wiedzą pierwsi że wszyscy się załapią bo nie jeden mi to mówił ale nie wierzyłem..http://www.tvp.pl/in...12-0800/7284208.Decyzje mają dostać wszyscy jeszcze w tym roku.

Edytowany przez kozulek2, 27 maj 2012 - 11:39.

#8845 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 maj 2012 - 11:44

Sawicki dzis rano w programie tydzień mowił o naborach we wszystkich wojewodztwach na mgr w 4 kwartale roku...

Ciekawe co z tymi z białej... :huh:

mówil że ci co złożyli wnioski prawidłowo to pomoc otrzymają wszyscy czy jakoś tak,i w czwartym kwartale nabór na wszystkie województwa ukierunkowany dla młodych rolników ,no ciekawe każdy mówi co innego,jak mówi czwarty kwartał to pewnie będzie to wiosna 2013,ale najpierw niech załatwią stare wnioski.

#8846 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 maj 2012 - 11:52

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych I widzisz kolo twoje pewne informacje jakoś nie mają potwierdzenia -a tak się mądrzyłeś.
I ta pani z ministerstwa może dobrze mówiła że będzie lista krajowa bo nic nie stoi na przeszkodzie jak mają dostać wszyscy..

Edytowany przez kozulek2, 27 maj 2012 - 11:58.

#8847 Share rancho0111

rancho0111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 maj 2012 - 15:40

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak kto sluchal to widac.
marek mowil ze nabor bedzie ,ale na dzialalnosc w kier.nie roln!
z bialej wszystkim dadza na modernizacje-do konca 2013.
mnie brak mniej niz 5 w warm-maz do zielonego heh

#8848 Share TIP

TIP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 maj 2012 - 18:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Skoro jest szansa ,że dostanie każdy kto złożył prawidłowo wniosek to co w sytuacji gdy jestem cały czas na białej liście a kupiłem już znaczną część maszyn? Czy dostane na nie zwrot? Dodam że mam na nie faktury, oczywiście były kupowane po złożeniu wniosku.

#8849 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 maj 2012 - 19:27

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dostaniesz bez problemu,nie ważne że byłeś na białym...maszyny można kupować po ogłoszeniu list rankingowych...ryzykujesz tylko tym że nie wiadomo co ci przejdzie we wniosku ,ale jak masz dobrze dobrane to gitara będzie dobrze....no i płatności powyżej 10 tys muszą być przelewem.

#8850 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 27 maj 2012 - 19:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli maszyny które kupiłeś będą im odpowiadać to tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8851 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 27 maj 2012 - 19:33

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No niestety, jak mówi klasyk "cierpliwością i pracą ludzie się bogacą", TIP nie byłeś cierpliwy i teraz nici ze zwrotu..., trzeba być na ZIELONEJ liście przynajmniej, ażeby kupować maszyny( i to jest ryzyko, bo mogą Ci potem takich nie przyznać). Jeszcze żebyś faktur nie wziął to byś spokojnie potem to zrobił i zwrot dostał, a tak to kupa kasy poszła się j...ć.

#8852 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 maj 2012 - 19:43

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolo co za bzdury piszesz przeczytaj rozporządzenie i nie wprowadzaj ludzi w błąd ,nigdzie nie pisze że trzeba być na zielonym tylko po ogłoszeniu list rankingowych
CYTAT;
.W przypadku natomiast
naboru przeprowadzonego w 2011 roku za kwalifikowalne mogą być uznane koszty poniesione nie wcześniej, niż w dniu
podania przez Prezesa ARiMR informacji o kolejności przysługiwania pomocy ustalonej przez Agencję dla każdego
województwa, przy zastosowaniu kryteriów wyboru operacji, jeżeli realizacja zestawienia rzeczowo-finansowego w zakresie
danego kosztu została rozpoczęta nie wcześniej, niż w dniu podania tej informacji, czyli nie wcześniej niż od dnia:
• 24 lutego 2011 r. w województwach: lubuskim, opolskim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim,
tj. dla naboru wniosków o przyznanie pomocy przeprowadzonego w okresie od 3 do 17
stycznia 2011 r. dotyczących priorytetu środki towarzyszące restrukturyzacji sektora mleczarskiego3;
• 8 marca 2011 r. w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim,
mazowieckim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim, tj. dla naboru wniosków o przyznanie pomocy przeprowadzonego
w okresie od 3 do 28 stycznia 2011 r., przy czym przez pierwsze 14 dni naboru mogły być składane
1 Zgodnie

Edytowany przez kozulek2, 27 maj 2012 - 20:12.

#8853 Share TIP

TIP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 maj 2012 - 19:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Maszyny kupiłem wcześniej bo były mi potrzebne. A w sytuacji gdyby agencja nie przyznała mi tych maszyn które już kupiłem to mogę zamienić je na jakieś inne? Wcześniej czytałem coś o pisaniu aneksu do wniosku.

#8854 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 27 maj 2012 - 19:56

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jeśli ktoś jest na zielonej liście to ma pewność że się załapał na MGR, a ten kto jest na białej musi czekać, bo może się okazać że niestarczy kasy dla niego więc był bym tu ostrożny
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#8855 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 maj 2012 - 20:03

Maszyny kupiłem wcześniej bo były mi potrzebne. A w sytuacji gdyby agencja nie przyznała mi tych maszyn które już kupiłem to mogę zamienić je na jakieś inne? Wcześniej czytałem coś o pisaniu aneksu do wniosku.

Masz możliwości walki o te maszyny jeśli ci odrzucą,dobre uzasadnienie itp....poczytaj temat było to wałkowane nie raz.

tu masz sporo informacji-http://www.arimr.gov...zliczac_121.pdf

Edytowany przez kozulek2, 27 maj 2012 - 20:10.

#8856 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 maj 2012 - 22:51

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Będąc na "białej" liście i kupując maszyny po 08.03.2011 nic nie tracimy ze zwrotu.
Jakby ogłosimy nowy nabór to wtedy tacy ludzie są " ugotowani", kupionych maszyn już nie włączą do nowego wniosku.
To jedyne ryzyko, ewentualnie takie, że arimr nie przyzna nam danej maszyny ale to rzadko się zdarza jeśli ktoś realistycznie podchodzi do doboru sprzetu kątem swojej produkcji i areału.

#8857 Share padelec

padelec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 maj 2012 - 08:54

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W takim razie źle zinterpretowałem przepisy, masz szczęście TIP ;)

#8858 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 28 maj 2012 - 09:04

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a co z ludźmi którzy złożyli wnioski w 2009 roku na MGR,oni też dostaną kasę czy tylko Ci z 2011 ?????

#8859 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 28 maj 2012 - 12:49

Jeśli ktoś jest na zielonej liście to ma pewność że się załapał na MGR, a ten kto jest na białej musi czekać, bo może się okazać że niestarczy kasy dla niego więc był bym tu ostrożny

To że ktoś jest na zielonej liście wcale nie gwarantuje że się załapał na MGR sam jestem tego najlepszym przykładem...
miałem numer 12XX w KUJ-POM wniosek mam już poprawiony i mógłbym podpisać umowę ale niestety podczas poprawek musiałem zmniejszyć ESU żeby się wszystko zgadzało i w rezultacie spadłem na liście na 18XX miejsce ponad 250 miejsc poza zieloną listą a już rozsiewacz do nawozu stoi na podwórzu i rozrzutnik mam zadatkowany i na umowie wstępnej termin zakupu mam do końca maja... W głowie się nie mieści co oni tam odpierdalają <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8860 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 28 maj 2012 - 18:41

podczas poprawek musiałem zmniejszyć ESU żeby się wszystko zgadzało i w rezultacie spadłem na liście na 18XX

W głowie się nie mieści co oni tam odpierdalają <_<

W głowie się nie mieści że podałeś nie prawdziwe info w wniosku? Przecież piszesz że to ty poprzednio naodpier... poprzez złe wypełnienie wniosku. Nie miej pretensji do ARiMR za to że nie potrafisz dobrze wypełnić kilku kartek.