Skocz do zawartości
damianos95

Modernizacja gospodarstw rolnych a młody rolnik 2014-2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    52

Witam  takie pytanie szukałem czytałem o młodym rolniku i modernizacji gospodarstw rolnych i nie wiem czy dobrze zrozumiałem te przepisy i po krotkiej rozmowie z niemiłą panią z odr a mianowicie czy można premie młodego rolnika traktować jako wkład własny do modernizacji gospodarstw

Podam moj przykład

Chciałbym ciagnik jego cena to około 145000 zł brutto

pług 4 skiby około 10tys

agregat uprawowo siewny 8tys

gruber 10tys

przyczepa 25tys

co daje łącznie około 198tys złoty

Zakładając ze złoże wnioski i dostane pozytywne rozpatrzenie z obu programów

to dostajac premie młodego rolnika i programu modernizacje to znaczy ze wydajać 100tys z młodego rolnika a druga cześć te 98tys dostane z modernizacji gospodarstw czy to sie wyklucza albo wyglada inaczej ??

No i jeszcze jedno jeśli przejde na wat i czy moge przejść korzystajać z trych programów ??

To jak bede na vacie to moge odliczyc vat od tych maszyn czy nie moge bo sa one z kasy unijnej ??

Jeśli możecie to powiedzcie mi jak to wyglada dokładnie

pozdrawiam Damian

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sporo musisz poczytać
odnośnie tego ciagnika to co to ma być za model że kosztuje niespełna 150 tys brutto. ;)

damianos95    52

Kolego mczytać czytałem duzo ale mam juz taki metlik w głowie ze masakra

A u mnie w odr to wogole nie dogadani sa ludzie albo daja kartke z numerem zeby isc prywatnie a nie mam zamiaru płacić za 3słowa 50zł albo i wiecej

ciagnik to zetor proxima 90 albo jakiś nh mniejszy 80km

Jak kolego wiesz coś konkretniej to napisz bede wdzieczny

Sorki za błedy ale z tel pisane

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powiem Ci tak, pierw dostań MG lub MR albo to i to i potem sie martw jak to połączyć :)

damianos95    52

Z tego co czytałem to nie problem spełnić warunki tych progranów a najwiekszym chyba problemem może być to ze nie mam wykształcenia rolniczego ale to tylko kwestia kursu

No i wiesz wolałbym żebym wiedział czy wogóle te programy da sie połączyć bo nie chce skończyć jak 3 z mojej wsi ze brać bo Unia daje a potem kontrol i oddawanie kasy

Jak możesz napisz mi coś wiecej na ten temat łączenia programów itp jeśli nie chcesz tutaj to na priva bedze wdzieczny

damianos95    52

Kolego wcale nie koniec tematu

Jak mozesz to uzasadnij podaj konkretny wpis jktóry o tym mówi a nie ze nie mozna i koniec powiedzieć tro ja tez se moge.

A juz kazda wersje słyszałem ze można ze nie i taka ze przepisy sa dopracowywane i sie zmieni w kazdym z programów cos
Wiec czekam na konkretniejsze wpisy

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez szpymar
      Witam wszystkich. Mam na imię Marcin mieszkam koło Brzeszcz. Nie jestem rolnikiem z zawodu jestem mechanikiem samochodowym a obecnie kierowcą. Dawniej mój tata miał pole ale z powodu szkód górniczych poszło pod żwirownię. Jako rolnik to tylko pomagam teściowej na jej polu w drobnych pracach rolnych.Po tacie odziedziczyłem MF 255 i często zaglądałem na forum aby się troszkę douczyć. Pozdrawiam.
    • Przez TraktorRider2
      Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może wie gdzie w województwie Warmińsko - Mazurskim organizowane są takie szkolenia? Najlepiej jeśli były by w okolicach Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna. Proszę o odpowiedź.
    • Przez rolnin
      Witam,
      Jako, że kończę gimnazjum trzeba zadecydować co dalej? czego chcę ? i jak chcę?
      Jestem osobą spokojną, dobrze pracuje w grupie jak i samodzielnie. Interesuje się rolnictwem (dlatego trafiłem na agrofoto ;-) ) 
      Od pewnego czasu zaczołem myśleć ( a w sumie to musiałem)gdzie iść aby uczyć się o tym co lubię. 
      Moje pytanie do was to
      *jakie technikum wybrać( myślałem nad agrobiznesem ale czy są inne kierunki związane z rolnictwem?)
      *jak wygląda nauka w takim technikum jakie trzeba mieć predyspozycje? np. agrobiznes czy inne
      *jak wy oceniacie i czy uczyliście się w takim technikum?
      *co można robic po takim ?tehnikum (agrobiznesu lub innym)

Pisze nowy temat, ponieważ nie znalazłem takiego, w internecie wszystko jest opisane tak samo a na stronach szkół wszystko jest przedstwaione kolorowo.

Jeżeli masz hejtować ten temat i narzekać że jest w internecie milion takich tematów, to lepiej poświęć swój czas na bardziej pozyteczne zadanie,

Liczę na odpowiedzi 
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.