Skocz do zawartości

rbit

Members
 • Zawartość

  92
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O rbit

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny 03.04.1982

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Ja składam tylko na maszyny. To oświadczenie o posiadanych działkach to skąd  można wziąć - sam mam napisać ? Mapki  drukować  w kolorach tak jak na stronie geoserwis (niebieskie, zielone) w powiększeniu od 500 m do 1000m - po prostu widok wszystkich działek łącznie czy oddzielnie każdej? Na jaki adres wysłać? Sorry za tyle pytań i jednocześnie dzięki za odpowiedzi  bo nawet nie wiedziałem o takim zaświadczeniu a pracownik ODR, który mi to pisze to chyba bez pojęcia :(
 2. To trzeba zaświadczenie z RDOŚ? Co muszę mieć ze sobą żeby wydali zaświadczenie ? Wydają w ten sam dzień? Takiego mam doradcę w ODR, że pisze mi wniosek i biznesplan i nawet o tym nic nie mówił a tu do następnego piątku nabór.
 3. troll nie podnosi

  U mnie leci na glebę tylko przy opuszczaniu na tym głównym siłowniku. To w takim wypadku dławik u góry siłownika czy na dole?
 4. troll nie podnosi

  Kupiłem trolla i na razie tak próbowany na pusto. Problem w tym że gdy opuszczam ramię wajchą( ten pierwszy siłownik od dołu koło rozdzielacza) to strasznie szybko opada, że można coś rozwalić i aż szarpie ciągnikiem. Sterowanie pozostałymi wajchami to reakcja normalna płynna. Olej wymienię na hydrauliczny bo niewiem co tam było wlewane.
 5. Aha czyli trzeba kupić klucz, ustawić na 180 Nm i spróbować dociągnąć. Ta wartość 180 Nm jest bezpieczna?
 6. Mechanik co wymieniał tłoki mówił, że nie trzeba dociągać po 30h bo on z większym momentem dokręcił.Dociągnąć można zwykłym kluczem czy tylko dynamometrycznym? Jest jakaś kolejność dociągania?
 7. Stan oleju sprawdziłem 1,5 doby od wyłączenia ciągnika i sprawdzam zawsze w tym samym miejscu parkowania ciągnika. U mnie płyn nie jest czarny tylko lekko żółty. Po lewej stronie wychodzi kilka kropel oleju + płynu spod głowicy, ale nie podczas pracy tylko jak wystygnie. W takiej sytuacji trzeba znowu rozbebeszać wszystko ?
 8. Czyli ślimakowe lepiej rozrzucają i rozdrabniają niż płaskownikowe?
 9. Właśnie na bagnecie zauważyłem jakby ubyło trochę oleju po ok.10h pracy- było z 5mm nad górną kreską a teraz równo z krechą. Strzykawką wyciągnąłem trochę płynu chłodniczego i kolor żółtawy lekko. Po wymianie tłoków nie ubywało do tej pory. Dodatkowo z lewej strony ciągnika spod uszczelki pod głowicą zawsze w tym samym miejscu po skończonej pracy jak silnik ostygnie pojawia się kilka kropel oleju z płynem. Poza tym sucho na kominie, kolektorze, nie ma wycieków , nie dymi.Ciągnik miał już wymienianą głowicę na gwarancji, później komplet tłoków, tulei i pierścieni bo brał olej jak głupi. Dodam, że ma dopiero zrobione 350h. Co tym razem może być?
 10. Chciałbym zmienić adapter w starym rozrzutniku z czarnej białostockiej bo źle rozrzuca - który lepszy będzie adapter poziomy ślimakowy ( 2 wałki ) czy z kątownikami? A może są jeszcze inne i lepsze?
 11. Owijarka Altro ZS-50/75

  Czy posiada ktoś owijarkę jak w temacie i jak się ona sprawuje? Można taką nabyć za 5400 brutto i w tej cenie stawiacz bel. Czy warto?
 12. Prasy Mascar

  Zna ktoś jakichś dealerów Mascara z południowej Polski?
×