Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3297 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 08:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) mam problem z krówka, wycieliła sie 6 kwietnia, z początku wszystko było dobrze, po wycieleniu dostała drinka, każdego dnia dowlewowo wapno i glikol, siary dawała dużo, teraz obcieła mleko do 25-30l/ dzien. Od wczoraj jest taka osowiała, nie chce jeść tylko czasami tam coś skubła, podaliśmy jej wczoraj drozdze dwa razy, to po tym zauważyłem ze żuje, wczoraj miała 39,4C, dzisiaj troche lepiej jadła kukurydze, ale troche zjadła i leży, temperatura dzisiaj 38,8C, dalismy drozdze i glikol, badalismy ją testem od ketozy to nic nie wykazało, uszy i rogi zimne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 20:09
  •  

#1482 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 08:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) Wskazuje na to, żę zaczyna się odwapniać, dzwoń po weta.

#1483 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 08:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) Uszy zimne zimne? Czy letnie takie jak u innych krów? Bo to jest różnica... Uszy zimne mogą wskazywać na odwapnienie ale piszesz że temperatura w normie chodź niekiedy przy hipokalcemi temperatura może iść do góry lub trzymać się w normie ale w większości spotkanych przeze mnie przypadków znacznie się obniżała... Ja bym jeszcze zbadał macice czy nie powstał jakiś stan zapalny ;) ale obstawiam jakieś początki odwapnienia ;)

sacrable wyprzedziłeś mnie :D

P.S. Bez kroplówek się raczej nie obędzie ... Warto też na wyposażeniu gospodarstwa posiadać wapno podskórne ;) jest mocne i długo działające... Wlewki są to doraźne sposoby leczenia tylko ...

Edytowany przez Luke16, 12 kwiecień 2013 - 08:48.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 08:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) zimniejsze jak u innych uszy ma

#1485 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 08:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) to dzwoń po weta niech przyjeżdża i podaje kroplówki ;) 2 wapienka + jakąś glukozkę i krowa powinna się ożywić :) bo wskazuje to na odwapnienie :)

#1486 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 12:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. Mam problem( po raz kolejny) z krową tym razem jedna z krów dostała biegunki. Już wczoraj jej dostała no i wczoraj z rana normalnie jadła wieczorem już tak słabo no i teraz też tak słabo jje. Co można jej podać żeby jej pomóc zwalczyć biegunkę i poprawić apetyt?? Na proszkach dla cielaków pisze że nie wolno podawać dla dorosłego bydła więc odpada. Może zaparzyć jej i podać siemię ??
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#1487 Share tymek2001

tymek2001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 14:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam mam problem z krowo mleczną. Ma gorączkę ok.40 stopni. Nie ma apetytu, chyba nie pracuje jej żwacz.Co drugi dzień przyjeżdża weterynarz.Dostawała drożdże jednak to chyba nie pomagało.

Edytowany przez tymek2001, 12 kwiecień 2013 - 14:27.

#1488 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 19 kwiecień 2013 - 16:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie też niestety jałówka i jakaś inna starsza krowa poroniły w 8 miesiącu (z dnia na dzień - jedna po drugiej) :( :( :(

#1489 Share aleyah

aleyah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 17:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam,
Bardzo proszę o pomoc, mamy ogromny problem z krową, chcę pomóc rodzicom bo wet leczył, leczył, teraz wyjchał na urlop a z krową dalej źle i boję się, że cała historia zakończy się wywózką do rzeźni :( Krowa (70% limousine) ocieliła się 11 kwietnia i zaczęły się jazdy - samo wycielenie było masakryczne bo z w 11 kwietnia z rana wyszedł jeden cielak, wet pomógł bo szło tyłem, niby wszystko ok - pojechał. Od południa z krową coraz gorzej pojawiło się parcie. Przyjechał wet, stwierdził, że to zaleganie poprodowe podał dożylnie Antiparen plus zastrzyk na stawy bo strasznie bolały ją nogi.( Dodam, że krowa jest wieeelka, na moje niewprawne oko ma 500 kg). 12 kwietnia - okazuje się, że jest...drugie cielę, ciąża była bliźniacza (Bo się mu wcześniej wieczorem nie chciało ręki włożyć) - też szło tyłem, razem z mężem i ojcem jakoś je wytargali, cielę martwe, no przepadło.. A z krową dalej nieciekawie.. pojawiła się gorączka, brak apetytu. Ketoza została wykluczona, potem dostała Jecuplex, po którym niby troszkę się poprawiła. Wet generalnie przyjął diagnozę, że to wątroba i "zablokowanie układu pokarmowego" (wybaczcie, że tak to piszę, ale jak mówię ja się kompletnie na tym nie znam) Od wczoraj strasznie ciężko dyszy, ma lekką wydzielinę z nosa, jak mama ją osłuchała, o ile tak to można nazwać to stwierdziła, że żołądek ani drgnie... A wet se pojechał za Leszno i wraca w poniedziałek. A w okolicy oprócz niego to sami "spece", ale od psów i kotków, normalnie masakra:/ Trochę poczytałam to forum i nie wiem, przemieszczenie trawieńca dawałoby takie objawy? A może to jednak coś z płucami, a wet się uparł na wątrobę i leczyć trzeba co innego? POMOCY! Będę wdzięczna za każde sugestie, aha żywienie to siano, buraki pastewne, wysłodki, otręby...

#1490 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 17:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja na Twoim miejscu tak domowymi sposobami to zagotowałabym jej i podała siemię lniane, na żołądek to dobrze działa, a nie zaszkodzi w razie coś.
Z jakich okolic jesteś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 18:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) Temperatura krowy jaka jest???

#1492 Share Litwin1988

Litwin1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 18:58

Problem z bydlem (krowy mleczne) ja bym zakładał stan zapalny.mogła pęknąć podczas porodu.a siemie napewno nie zaszkodzi może to tylko problemy z żoładkiem powodzenia i wytrwałości

#1493 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 17:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) Czy łożysko odeszło?

#1494 Share aleyah

aleyah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 19:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - odpowiadając na pytania: łożysko samo nie odeszło, ale została już wyczyszczona przez weta, miała gorączkę przez pierwsze dni, teraz już nie, yyy siemię dostała dzisiaj, myślimy też żeby może jej jutro drożdże zapodać - może to ją ruszy? Aha no i jestem z okolic Świdnicy.
Poczytałam trochę o lewostronnym przemieszczeniu trawieńca i dziwnie mi to wszystko pasuje... W poniedziałek z rana ściągam weta i trzeba będzie go przycisnąć żeby się w tym temacie wypowiedział.

#1495 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) aleyah te wety to same specy są, tydzień temu w niedzielę u mnie był przypadek że jałówka się wycieliła, straciła apetyt, miała gorączkę, zadzwoniłam po weta, nie przyjechał tylko wysłał taka nową co tytuł lekarski to chyba sobie kupiła, ani nie zbadała macicy, trawieniec puknęła 3 razy czy na miejscu, dosłownie 3 razy, kiedy inny wet czasami opukuje krowę kilka minut... w trakcie badania zaczęła gadać że teraz w terenie leczy duzo zapaleń płuc, przyłozyła słuchawkę i masz ci losie-zapalenie płuc! dała antybiotyk po którym nie było żadnych zmian, dalej była gorączka i brak apetytu. Za to kase umie trzepać, bo za taką wizyte wzieła prawie stówę a ja mleko jeszcze musze wylewać na ziemię do środy.

Gdzieś przeczytałam na forum weterynaryjnym "czy warto iść na weterynarię" odpowiedź człowieka, dosłownie: "jak chcesz duzo zarabiać to idź na wetę"

Edytowany przez 7891Firefox, 22 kwiecień 2013 - 20:06.

#1496 Share emi_osa

emi_osa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam wszystkich.
Chciałam się was poradzić. Dwa dni temu moja krówka poroniła. Była w 8 mc-u. Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło. Nie ukrywam, że do dziś to przeżywam. Szczęście w nieszczęściu akurat w ten dzień przyjechał wet pobierać krew na białaczkę. poradził mi abym przez 3 dni podawała antybiotyk COMBI-JECT i OXYTOCINI, i obserwacja. I moje pytanie: co wy dawaliście krówką w takiej sytuacji lub co radzicie?

#1497 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 16:51

Problem z bydlem (krowy mleczne) W jaki sposób krowy są utrzymywane. Nie doszło może do ubodzenia jej przez inną. Nie przyplątał Ci się przypadkiem do stada wirus BVD, bo może powodować zjawisko? krowy przeszły jakiś czas temu ostrą biegunkę?

#1498 Share emi_osa

emi_osa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 13:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) krowy trzymane są na uwięzi. Biegunki też nie miały.

#1499 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jedna sztuka tym bardziej w 8 miesiącu to jeszcze nie problem stadny i nie należy się tym mocno martwić... Takie rzeczy się zdarzają. Tym bardziej że jest to pierwszy przypadek. Może po prostu uraz mechaniczny. Gdyby poroniły 2-3 sztuki w ciągu roku to juz warto szukać przyczyny. Nie jest to tylko BVD... jeszcze jest IBR, neospora, chlamydia, leptospira, listeria, mętwik, rzęsistek itd. itd. Oczywiście można to zawęzić ale do tego jest potrzeby bardziej szczegółowy wywiad.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 16:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) Przy jednej sztuce może i faktycznie był to uraz mechaniczny. być może krowa się poślizgnęła w czasie lizania lub jakiejkolwiek innej czynności i uderzyła z impetem o posadzkę. Lekarz znający się na zwierzętach mówił mi, że nawet w trakcie gwałtownego kładzenia się krowy szyjka może się otworzyć, pójdzie śluz i poroni. Sytuacja może dziać się w przypadku zbyt krótkich stanowisk kiedy to zad krowy zwieszony jest nad krawędzią stanowiska. Na AF ktoś kiedyś wspomniał, że nawet od uderzenia w nos krowa może poronić. Napisałem o BVD, bo jest bardziej powszechne i spotykane.