Polecane posty

alik07    4

ja wiem że mu chodzi o czesciowy zwrot akcyzy zawarty w paliwie ale jeśli nie placi podatku to mu gmina nie zwróci tej akcyzy

Wcale nie trzeba płacić podatku by otrzymać zwrot akcyzy, nawet nie trzeba pisemnej umowy, wystarczy napisać oświadczenie że jesteś dzierżawcą tych działek i dołączyć do wniosku.

 

Co do cen to u mnie już niektórzy płacą po 1500 z dopłatą dla właściciela, ale jak dla mnie to niepoważne dawać prawie 2,5 tyś nierobom co siedzą pod sklepem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

a u mnie dzierżawy sie nie płaci bo jest tylko pare gospodarstw na wsi i wszystko odłogem stoi.Masz tylko uprządnąc pole ale przewaznie to prawie gleby samej VI klasy to kokosy tam nie urosną:)oczywiście dotacje bierze własciciel.A takich hektarów odłogiem jest jeszcze na wsi moze do 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No dobra tak jak pisalem koles wydzirzawil 23 ha doplata wlasciciela plus 1 tys zl do ha czyli ma juz 46 tys zl w plecy a własciciel ma dobra kase jesli jesli dzierzawca nie wystapi o zwrot akcyzy to jest jeszcze dodatkowe 1900 zl w plecy to juz sie robi praktycznie 50 tysi bo dojazd 20 km w jedna strone

Wiec tak 50 tysi rocznie za uzytkowanie ziemi i tak naprawde nie masz nic a jesli by kupil ta ziemie po 35 tysi za ha to za 20 lat z doplat i tej dzerzawy by ja splacil i moze jeszcze cos by na niej zarobil a tak ma placenie dzierzawy, wlascicielem nigdy nie bedzie i jeszcze ponosi ryzyko nieurodzaju a jak nie ma konkretnej umowy to jeszcze nie moze nawet tego ubezpieczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

widocznie wydzierżawiający i tak jest na tym do przodu , skoro zgodził się na taką opłatę

Edytowano przez ONA77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A jakaś sensowna klasa tej ziemi ? Znam rejony w których dopłacają i po 2 tysiące do ha, ale ziemia 1,2 klasa i wszystko pod warzywa idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Obstawiam, że jeśli czynsz dzierżawny to dopłata + 1tys zł to nie ma szans na kupno po 35tys zł za ha.

A ja wiem ze akurat ten koles kupil ziemie po 25 tysi i ma kurniki dal ogloszenie liczac ze ktos sie trafi z jego okolicy nikt nie dzwonil ale z mojej masa telefonow klasa ziemi 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

A jakaś sensowna klasa tej ziemi ? Znam rejony w których dopłacają i po 2 tysiące do ha, ale ziemia 1,2 klasa i wszystko pod warzywa idzie :)

 

Przy takich stawkach to chyba tylko warzywa albo marihuana bo na zbożu nie ma szans.Chyba że chce się mieć więcej od sąsiada.Przez takich "rolników" nie ma później szans na normalną dzierżawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na warzywach też jest różnie . Prawdę mówiąc takie stawki są nie opłacalne a ludzie którzy te pieniądze dają to jest poprostu zachlonnosc typu nic nie będę z tego miał ale ziemie uprawiam

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Właśnie.Można to nazwać zachłannością bo logiki w tym nie widzę.

Ale mam więcej od sąsiada! :P eh ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

Panowie ale nie ma wtedy bezrobocia, a jak jest bezrobocie to jest stres :), Poza tym myślę że coś tam jednak z tego zostaje , bo z czego by rolnicy dokładali do tych czynszów (a chodzi przecież o niemałe pieniądze )....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

Ona77 dokładają z tego co zbiorą i tak w kółko to się toczy a ceny dzierżaw to się ustała w wyniku przetargu kto da więcej ten na dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

ale żeby dokładać tak czy siak musi wyjść na plus inaczej się nie da....Z tego co zbierze pokrywa koszty m.in . dzierżawy , jak w każdym biznesie zresztą, gdyby nie zarabiali na tym to nie brali by dzierżaw z taka opłatą.

W mojej okolicy nikt by nie dał 1000 zł za hektar dzierżawy i jeszcze dopłata dla właściciela.....

Edytowano przez ONA77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

u nas łąk nikt nie kosi. pole orne małe kawałki oddaje każdy bo uprawiać się nie chce. Wszyscy chodzą do pracy, i za dopłatę oddają w dzierżawę. ja biorę 2 ha ugoru. zbiór i dopłata moja. Myślę brać łąki bo ich nikt nie uprawia, Okolice Łęcznej u nas każdy woli pracować na kopalni.

 

najlepsza kasa to jest na naprawie ciągników rolnikom. i wydzierżawianiu ziemi. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ale żeby dokładać tak czy siak musi wyjść na plus inaczej się nie da....Z tego co zbierze pokrywa koszty m.in . dzierżawy , jak w każdym biznesie zresztą, gdyby nie zarabiali na tym to nie brali by dzierżaw z taka opłatą.

W mojej okolicy nikt by nie dał 1000 zł za hektar dzierżawy i jeszcze dopłata dla właściciela.....

 

Tylko kto mowi ze na uprawie ziemi wychodzi na plus u nas chodowcy trzody biora ziemie wlasnie na takich zasadach raz zbiera troszke wiecej raz mniej to swinki drozsze i jakos tam sie im to kreci (choc takie stawki dopiero teraz weszly wiec zobaczy sei za 2 lata jak beda zadowoleni z tego ukladu) a najlepsze jest to ze nikt z nich nie liczy kosztow produkcji obojetnie czy to zboze czy tucznik wiec najczesciej zyja w blogiej niewiedzy dopiero jak kieszen pusta to wtedy zastanawiaja sie jak sie to stalo hehe no i wiadomo dobrze mniec tez wiecej ziemi od sasiada haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

obok mojego 5 hektarowego pola jest 1,5 ha nieużytku ,ktoś to kupił pod budowe hali pięć lat temu i od tamtej pory rosną tam tylko chwasty. w tym roku dowiedziałem się kto jest właścicielem i skontaktowałem się z nim ma w przyszłym tygodni podjechać i spiszemy umowe dzierżawywstępni się przez telefon zgadaliśmy że on bierze dopłaty, ja mam paliwo rolnicze i nie płacę podatku ani dodatkowego czynszu Chyba dobra umowa????? ziemia III klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Moim rodzicom pan, który wydzierżawia ziemię płaci około 800zł za mniej więcej 2 hektary ziemi, na mój gust trochę sporo za ziemię V klasy.

 

Miałem możliwość wziąć w dzierżawę 3ha ugóru za totalne za darmo, ale pole dość mocno zapiaszczone a w dodatku trzeba się bawić w karczowanie, bo brzózek narosło. Może jak trochę się mocniej zapoznam z tematem dotacji, i przyznają mi dopłaty, to wezmę się za to pole, przynajmniej będzie co robić. :D

 

A poza tym to u nas też jest dość sporo ziemi wystawionej na sprzedaż. Problemem jest tylko to, że to wszystko jest z przeznaczeniem na działki budowlane ;/ Rolnicy, którym się już nie chce uprawiać ziemi sprzedają na metry, żeby dostać więcej kasy, powstają działki, a rolnictwo w coraz gorszym stanie. Zdarzały się nawet sytuacje, że wypowiadano dzierżawcy umowę, bo pojawił się kupiec, który chciał kupić działkę na metry... A jak rolnik chciał kupić jako ziemię rolną to nie chcieli sprzedać, bo tak to za mało by kosztowało.

 

O i jeszcze takie pytanie przy okazji. :) Jak to jest z tymi dotacjami? Chciałbym wziąć w dzierżawę te 3ha ugoru, właściciel nie jest zainteresowany żadnym czynszem, dopłat też nie bierze bo już nie rolniczy od dawna. Ja też nie jestem rolnikiem, moim źródłem dochodu jest praca na etacie, czyli jestem ubezpieczony w ZUS. Podobno można w tej sytuacji brać dopłaty do uprawy ziemi mimo tego, że nie prowadzi się zarejestrowanej działalności rolnej. Zaznaczam, że ten ugór chcę wziąć w dzierżawę nie po to, aby sobie brać kaskę z UE za frajer, ale żeby go uprawiać. :)

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie ma z tym problemu. Musisz w biurze powiatowym złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa. Potem do 15 maja składasz wniosek od dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

witam. mam takie pytanko może nie całkiem w temacie ale nie chciałem nowego wątku zakładać. wiecie może gdzie sprawdzić dokładne info o przetargach na ziemie agencyjną? bo na stronie ANR niby tam o jakiś przetargach piszą ale ostatnio sie u nas przetagr odbył a ja nigdzie żadnej informacji nie znalazłem na ten temat. i przetarg mnie ominął... a kilka ha chciałem przyjąć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

działka 15 ha roczny czynsz 2100 dt z zasobu anr :P przetarg w tamtym tyg ;p rekord 14 t z ha

Edytowano przez Adam0702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

14 ton z 1 hektara czynszu, dobrze napisałeś??

Gdzie?

Raczej nie podpisze umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jak ich stac niech biorą .. tylko żeby potem nie stekali że nie mają z czego czynszu zapłacic


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj