Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renty strukturalne

155 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mati1990

mati1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 18:17

Renty strukturalne Panowie wiecie może czy te renty będą jeszcze przez najbliższe lata czy w tym roku już się kończą??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renty strukturalne Dzisiaj, 02:21
  •  

#22 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 wrzesień 2010 - 18:21

Renty strukturalne na stronie agencji pisza ze to ostatnia edycja prowu 2007-13

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#23 Share mati1990

mati1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 18:38

Renty strukturalne Panowie wiecie może czy te renty będą jeszcze przez najbliższe lata czy w tym roku już się kończą??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 18:38

Renty strukturalne każdy tak tylko pisze o tych ilości ha a nikt nie wspomni ,że pierszeństwo powinny mieć wnioski łączone z młodym rolnikiem , bo po co komuś dofinansowanie z młodego jak rodzice nie otrzymają renty B) zresztą który duży rolnik będzie zainteresowany rentą skoro teraz niemożna dzielić gospodarstwa

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 18:46

Renty strukturalne przecież masz 5 punktów za to ze przekazujesz następcy i kolejne 5 jesli osoba ma mniej niż 40 lat

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#26 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 04 wrzesień 2010 - 20:10

Renty strukturalne Dokładnie- jak wszystko ładnie wszystko zepniesz w całość to za jedym zamachem "młodego" dostaniesz, senior rentę, oraz sfinansowanie Dźon Dira B)

Sam czekam juz tylko z wnioskiem na prow; ciągnik z ładowaczem + kosiarka dyskowa, unia tur 3x45, oraz karuzela do siana.

Jak wszystko sie uda to chyba kaca bedę leczył tydzień B)
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#27 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 20:11

Renty strukturalne trza isc dac na dobra msze jutro

#28 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 08:08

Renty strukturalne radzius i yacenty ale jednak te 10 pkt do 50 za areał to trochę zachwiana proporcja według mnie B) i radzius nie wiadomo czy na JD to w końcu mamy różne odcienie zieloności B) bo i tak ten co odda 40 ha będzie zawsze przed tym co oddaje 20 :)

#29 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 08:35

Renty strukturalne Renty strukturalne z założenia miały poprawiać strukturę agrarną (do tej pory średnio to wychodziło), więc powinno się promować tworzenie większych gospodarstw poprzez powiększanie już istniejących. Premiowanie młodych rolników (a tacy w 90% przejmują gospodarstwa) nico mija się z celem tego programu tym bardziej dzielenie gospodarstwa na dwa lub więcej mniejszych.
NAPIS ćWICZEBNY

#30 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:08

Renty strukturalne Normalka jak to w polsce komu się chce wysilac i tworzyć jakieś mądre przepisy> lepiej rozdac kase odbębnic norme i pokazać że jest dobra absorbcja środków z ue i plan wykonany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:14

Renty strukturalne Oj tam- narzekacie, a za komuny to inaczej było? Jedni robili drogę a inni budowali z tej drogi stodołę- wiadomo, że droga bez grubego podkłądu betonowego peka ale stodoła jak stała tak stoi B)
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#32 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:12

Renty strukturalne Byłem w KRUSie i był gość po zaświadczenie na MR, nie wiedział dokładnie do czego to mu potrzebne i co ma w nim być zawarte.
Ewidentnie widać w tym przypadku że ta osoba będzie tylko figurowała na papierze bo Jego dłonie nie były stworzone do pracy (zapewne nie potrafił by określić gdzie ta jego rzekoma ziemia będzie leżeć).

Za MR jestem choć nie otrzymałem bo miałem dzierżawę, więc i strukturalnej też.
Teraz MR jest bardziej realny bo część trzeba zainwestować w gospodarstwo, ale na początku to tylko była kasa i nikt się nie pytał na co, więc duża część MR nie poprawiła sytuacji na w gospodarstwie - pieniądze były inwestowane nie w gospodarkę (jak biedował ojciec tak bieduje dziś syn, ale auto za MR jest).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#33 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 07 wrzesień 2010 - 10:51

Renty strukturalne Witam
Wczoraj składaliśmy wniosek na RS i wynikła jakas rozmowa że mało tych rent na całą polskę. później przyszła jakas kierowniczka i mówiła że mają być przesunięte środki na RS, tak jak zrobili na MR i że wszyscy co złożą mają dostać renty. mówię tyle co usłyszałem więc jakaś nadzieja jest Panowie

#34 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 11:21

Renty strukturalne Przesuną śroki pod warunkiem że gdzies znajdą. Na róznicowanie dołozyli , niewiadomo co z modernizacją ale pewnie też wszystko zostanie wykorzystane, może z młodego ale wątpie. Strukturalna ma to do siebie że trzeba płacić kilka lat a to juz problem. Ile maja wyliczone tyle dadzą o więcej raczej bym się nie łudził.

#35 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 14:24

Renty strukturalne Koledzy może ktoś się tym już interesował bo zapewne nie tylko mam taki problem, a mianowicie
- przejmuje całe gospodarstwo po rodzicach- złożyłem MR.
- mój ojciec jest na rencie zostaje mi problem z Matką,która kończy 55lat w październiku- w rozporządzeniu wyczytałem że musi być ukończone55 lat w chwili składania wniosku,więc teoretycznie moja mama odpada, w agencji zdania były podzielone jedni kazali nam składać wniosek o Rente str. a inni mówili że nie ma szans... co o tym myślicie (dodam że punktów miałbym dużo)

#36 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 14:53

Renty strukturalne ja bym składał - co ci szkodzi?
jak nie złożysz nie dostaniesz na pewno, jak złożysz to może się uda, może nie

#37 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 14:58

Renty strukturalne Jeśli będą rozpatrywac wniosek przed urodzinami napewno nic z tego nie wyjdzie jeśli po kto wie jak się komu spodoba. Złozyc można.

#38 Share magdziarz

magdziarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 15:23

Renty strukturalne no to próbuje a nóż się uda :) :) słyszałem że dużo ludzi ma podobny problem mogliby brać poprostu od roku urodzenia

#39 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 18:28

Renty strukturalne Dziś z sąsiadem rozmawiałem-ma ponad 30ha(co na moje okolice to duuużo jednak)i składał o RS. W agencji jak mu wyliczyli wszytko to powiedzieli, że nikłe szanse aby się załapał... Mniejsi są skazani na porażkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 październik 2010 - 11:53

Renty strukturalne Dziś dostałem telefon z agencji z prośba o poprawienie wniosku i dołączenie kilku dokumentów. Poprawki naniosłem dokumenty dostarczyłem. Pytałem jakie są szanse na otrzymanie renty ale nic nie wiedza zależy od pktów. Po 20 października ma przyjść decyzja ponoć. Tak więc trzeba czekać.