Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9280 odpowiedzi na ten temat

#8541 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:54

Co z tą Pol... Fabryką Doinformuj się że kupili znaczek ,,Ursus " i tyle zostało z firmy co produkowała traktory w dzielnicy Warszawy .Odpowiedz tak czy nie ! Potem wypowiadaj się ile Ursusa jest w ursusie i co w nim jest polskiego ? Teraz tylko niesprawdzona w życiu skrzynia biegów .Ja wam mówię że gospodarstwa 20 hektarów przetrwają kto ma łeb na karku .Szansa agroturystyka i zdrowe jedzenie .Smakował ktoś z was świninę wychowaną na pokrzywach i liściach buraków pastewnych oraz ziemniakach ? Porównajcie ją z chłamem przemysłowym na paszy . Ja jak np chciałem kupić dobrą piłę do swojego lasu która nie posiada chińskich części to musiałem zakupić http://www.shindaiwa.pl/ bo to jedyna firma co nie zawiera napisu ,,Made in China " i tam nie jest nic wytworzone

Edytowany przez akko, 19 kwiecień 2016 - 20:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 05:10
  •  

#8542 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 21:02

Co z tą Pol... Fabryką

Ty sobie zobacz jakie pociągi jeżdżą po Chinach Made in China. Tyle za dużo nie oglądaj, bo się kompleksów jako Europejczyk nabawisz.

Zatrzymałeś się facet na latach 80` czyli "zajefajnym" Ursusie i "chińskim szajsie". Mamy rok 2016, Ursus jest już prywatną firmą, inżynierowie tam zatrudnieni pracują na nowoczesnych programach CADowskich, a nie jak w super PRL-Ursusie papierze milimetrowym, a w Chinach robią pociągi na 400 km/h, a laptopy Lenovo to czysto chińskie laptopy 100% chińskiej firmy. 

A od przyszłego roku ciężka seria Ursusa nie będzie składakiem tylko będzie się opierała na ich własnej transmisji. A ciągniki małej mocy? Tak jak każdy producent na świecie, tak i Ursus będzie je składał z podzespołów. JD też bierze od Carraro skrzynie. I co ciekawe nie dają im dłuższej gwarancji niż Ursus. 

Jak to co składany w Afryce bo nie powiesz mi że składają 1500 traktorów w Polsce na rok jak ich sprzedają niecałe 400 

iWKad22.jpg

Edytowany przez lukig, 19 kwiecień 2016 - 21:12.

#8543 Share mati999

mati999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 kwiecień 2016 - 21:05

Co z tą Pol... Fabryką kolego w afryce składają tylko ursusy z etiopskich i tanzańskiego kontraktu

#8544 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 21:13

Co z tą Pol... Fabryką

I to w dodatku jest montaż wtórny. Najpierw ciągniki są montowane i uruchamiane w Polsce. Potem rozbierane i w częściach zawożone do Afryki. Był kiedyś o tym materiał nawet. 

Teraz nawet nic do merca nie dostaniesz w Europie produkowane tylko jest ,,Made in China " 

Wały korbowe do części silników robi im Andoria Andrychów. 

Edytowany przez lukig, 19 kwiecień 2016 - 21:16.

#8545 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 19 kwiecień 2016 - 21:16

Co z tą Pol... Fabryką

Doinformuj się że kupili znaczek ,,Ursus " i tyle zostało z firmy co produkowała traktory w dzielnicy Warszawy .Odpowiedz tak czy nie ! Potem wypowiadaj się ile Ursusa jest w ursusie i co w nim jest polskiego ? 

Też mi nowość jakby nikt nie wiedział i co to ma do rzeczy? Mają duży kontrakt na ciągniki do Afryki (już nie wnikając w jego szczegóły) i jego warunkiem było, czy może bardziej im się opłacało więc otworzyli montownię w Afryce. Właściciel Ursusa jest polski, podatki z firmy zostają w Polsce

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#8546 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 21:22

Co z tą Pol... Fabryką

akko jak ursus jest taki chiński zły i niedobry to co ty robisz na tym forum idź to tematu gdzie piszą o ciągnikach które twoim zdaniem nie są chińskie o co ty walczysz ? Pojęcia nie masz o tym co piszesz 

#8547 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 21:54

Co z tą Pol... Fabryką

Ty sobie zobacz jakie pociągi jeżdżą po Chinach Made in China. Tyle za dużo nie oglądaj, bo się kompleksów jako Europejczyk nabawisz.

Zatrzymałeś się facet na latach 80` czyli "zajefajnym" Ursusie i "chińskim szajsie". Mamy rok 2016, Ursus jest już prywatną firmą, inżynierowie tam zatrudnieni pracują na nowoczesnych programach CADowskich, a nie jak w super PRL-Ursusie papierze milimetrowym, a w Chinach robią pociągi na 400 km/h, a laptopy Lenovo to czysto chińskie laptopy 100% chińskiej firmy. 
A od przyszłego roku ciężka seria Ursusa nie będzie składakiem tylko będzie się opierała na ich własnej transmisji. A ciągniki małej mocy? Tak jak każdy producent na świecie, tak i Ursus będzie je składał z podzespołów. JD też bierze od Carraro skrzynie. I co ciekawe nie dają im dłuższej gwarancji niż Ursus. 

iWKad22.jpg

Nie kupuję nic co jest chińskie .Widziałeś pociągi z PESA lub Newag ? Wiesz czemu kupują je np Niemcy ? Jak bym był frajerem w rurkach to może jarał bym się chińszczyzną :D Budowali już w Polsce autostradę i jak wyszło wszyscy normalni wiedzą :D Mój szef kupił też dostawczego merca i po 2 latach go przeklął chińskie dziadostwo .Chińskie to ja lubię tylko jedzenie .Co do komputerów to uważa że masz wiedzę ameby w tym temacie w stosunku do mnie a ja uważam że mam małą w tym temacie .

Edytowany przez akko, 19 kwiecień 2016 - 21:55.

#8548 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 22:09

Co z tą Pol... Fabryką

Już nie mogę tych głupot akko czytać. Tak, akurat każdy tutaj przebywający porównuje dane techniczne i rozwiązania starej C360 do nowej, każdy myśli że to ten sam ciągnik i rozmyśla czy jak w nowym wysiądzie silnik to czy da rade włożyć ze starej C360 bo jeszcze ma w garażu jedną sztukę :)  Każdy dokładnie wie że po ursusie został znaczek i firma jest w prywatnych rękach ale to nie powód żeby wymyślać historyjki z montowaniem ciągników w afryce czy chinach i sprzedawania takich u nas, totalne brednie. Nie patrząc całkowicie na znaczek i pochodzenie, na przykładzie C380 w konkurencyjnej cenie dostajesz ciągnik o sporej mocy, niewysilonym silnikiem,  bez udziwnień (jeszcze) typu dpf, egr, scr, zmniejszaniem pojemności aby tylko spełnić normy spalin, z markowymi podzespołami jak perkins i carraro, do tego ładny wygląd, pneumatyka w std. (na naszym rynku dla niektórych spora zaleta a "zachodnich markach trzeba dopłacić 5-8 tyś) i ogólnie dość dobrymi parametrami. Jakoś nie uważam żeby budżetowe modele takich marek jak JD, DF, czy koncernu CNH w podobnej cenie (choć i tak najtańsze modele są droższe do Ursusa) były lepsze jakościowo od nowych Ursusów. W innych markach otwarcie mówi się modelach produkowanych w indiach, meksyku (JD seria E), tureckich transmisjach (NH TD/Case farmall A) i wielu innych częściach produkowanych daleko na wschodzie więc chyba to że Ursus jest składakiem ale ze sprawdzonych i dobrych podzespołów nie jest minusem. Oczywiście droższe modele takie jak NH T4 na pewno są lepszej jakości ale jednak sporo droższe więc porównując do inncyh w podobnych pieniądzach wydają się na prawdę dobrą propozycją.

#8549 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 22:09

Co z tą Pol... Fabryką

Mam chiński laptop lenovo od 6 lat. I moją wiedzę o komputerach nie ty będziesz oceniał "frajerze w rurkach". 

Pesa to składak z niemieckich komponentów (właśnie dlatego Niemcy kupili od nich pociągi, bo w warunkach umowy był montaż niemieckich silników i przekładni w Linkach, pomijam elektronikę bo ta też jest zza Odry). Aha, i w Pesie pracowało w tamtym roku 500 Ukraińców za 500$, także nawet śrubek do części pociągów Polacy nie skręcali. A o jakości niektórych wyrobów z Pesy możesz poczytać tutaj:  http://www.skyscrape...ad.php?t=552245

Na przykład o ich lokomotywach spalinowych kupionych przez PKP, gdzie nie ma dosłownie dnia żeby któraś nie nawaliła na trasie. Ostatnio pękł sworzeń od jednego z siłowników wózka, bo przeciwnakrętki nie dali. 

To tak apropos twojej "wiedzy" na różne tematy.  

Widziałeś pociągi z PESA lub Newag

Co ty chcesz dzieciaku porównywać?

z8570587Q,Chiny--Na-trasie-z-Szanghaju-d

china-train_2094188b.jpg

Z tym?

https://encrypted-tb...ZWY9ICaERFakOxg - takie pociągi kupili Niemcy.

Kibicuję naszym firmom, ale tak jak przed Ursusem jeszcze daleka droga żeby dogonić Chińczyków albo Francuzów. 

Edytowany przez lukig, 19 kwiecień 2016 - 22:24.

#8550 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 22:17

Co z tą Pol... Fabryką

[...]Widziałeś pociągi z PESA lub Newag ? Wiesz czemu kupują je np Niemcy ? [...] Mój szef kupił też dostawczego merca i po 2 latach go przeklął chińskie dziadostwo. [...]

Bo Niemców na to stać.

Skoro Merce kleją w Chinach, to JD nie mogą?

Gdyby każdy rolnik patrzył na faktyczny kraj pochodzenia podzespołów w ciągnikach, to by żadnego nie kupił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8551 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 22:31

Co z tą Pol... Fabryką
Nie kupuję nic co jest chińskie 

Buhahahaha :D

I to mówi koleś, który "lubi składać komputery". Pokaż mi jeden tranzystor albo kondensator w płycie głównej twojego składaka niezrobiony przez Chinola (albo Tajwańczyka). :D

Jeśli nie kupujesz nic chińskiego, to najprawdopodobniej pamięć RAM w twoim składaku jest polskiej firmy GoodRam. Niestety każdy komponent zamontowany SMD na tej pamięci jest made in china. I nie ma tu najmniejszego znaczenia, że firma WilkElektronik współpracuje z Toshibą, bo Toshiba ma mnóstwo fabryk w Chinach.

Budowali już w Polsce autostradę

Budowali i nie zbudowali bo europejskie banki dostały polecenie żeby nie kredytować budowy, w celu ochrony rynku przed chińskimi firmami. O tym też oczywiście nie miałeś pojęcia, bo szwagier co kupił merca dwa lata temu już Ci takich tajemnic nie przekazał przy browarze. Polecam ponowne pooglądać 6 i 8 pasmowe autostrady i mosty w Chinach zbudowane przez Chińczyków. 

Edytowany przez lukig, 19 kwiecień 2016 - 22:46.

#8552 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 23:50

Co z tą Pol... Fabryką Znasz taki kraj jak Malezja ? lukig cepie pewnie o takim nie słyszałeś bo to twoje szare komórki przerasta :D Znasz socket 2011-v3 - Intel X99 ? Widocznie nie :D Lenovo to sprzęt dla biedaków i głąbów .Nikt normalny tego nie kupuje

#8553 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 06:06

Co z tą Pol... Fabryką

Pytam się cepie o komponenty elektroniki czyli tranzystory, kondensatory, rezystory, tyrystory, diody itp. Chiny czy Tajwan? Płytę to sobie można złożyć w każdej maszynie do montażu SMD. 

Takich firm są w Polsce setki. A ja się pytam skąd pochodzą komponenty, które te zręczne maszynki montują, a potem lutują. 

Może i lenovo to sprzęt dla biedaków, ale przynajmniej kupiłem go za swoje, a nie z obszarówki.

I przepraszam czym się różni Malezja od Chin w tej materii? Takie same zagraniczne firmy tam są jak i w Chinach. 

#8554 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 06:37

Co z tą Pol... Fabryką

akko sam jesteś głąb piszesz na forum rolniczym o czymś o czym nie masz pojęcia. Znasz się na komputerach to się nie chwal  bo to nie te forum źle trafiłeś mnie jako rolnika nie obchodzi czy mój laptop to lenovo, sony, asus czy inny złom ma działać a jak się zepsuje to kupię drugi. Jak chcesz się pochwalić swoją znajomością elektroniki to se załóż temat komputer dla rolnika i tam pisz swoje mądrości a nie zawracasz d*pę innym postami nie na temat albo czymś o czym mniemasz pojęcia 

#8555 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 11:54

Co z tą Pol... Fabryką

http://ursus.com/Akt...-zasiegu--C-360    z 93 tys netto zeszli na 84 netto 

#8556 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 12:57

Co z tą Pol... Fabryką

ta cena jest już do przyjęcia tyle samo mniej więcej kosztuje solis 60 tylko tam w standardzie brak pneumatyki i 1 para szybko złączy ale za to klima w standardzie

#8557 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 13:07

Co z tą Pol... Fabryką

wychodzi 103tys.zł bruto

czyli realnie za 95tys.zł do kupienia

znośnie

#8558 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 13:26

Co z tą Pol... Fabryką

znośnie żeby miał chodź z 65 koni to wcale byłoby super ale podobno te nowe c360 co mają być z silnikiem deutz będą miały ponad 60 koni 

#8559 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 15:03

Co z tą Pol... Fabryką

Myślę że taka cena powinna być oferowana od początku jeżeli chcieli sprzedać więcej sztuk bo często się słyszy o kupnie C380/C382 i większych a chyba jeszcze nie widziałem żeby ktoś z forum chwalił się nową C360. Ciekawe jak się sprawuje z tym silnikiem bo jeśli jeszcze trochę by się urwało u dilera to w takiej cenie ma już jakiś sens. W sumie jako ciągnik pomocniczy nawet nie potrzebowałbym 75KM ale jednak perkins 4.4l jest sprawdzonym silnikiem a o tym w C360 niewiele wiem. Ma ktoś jakieś informacje co to dokładnie za silnik i w jakich modelach innych marek występuje, jakie ma opinie ? 

A co d nowej C360 to ma mieć silnik Deutz 2.9l 4cyl - ten sam co w majorze i w tym-ie 654/754. Ponoć ma mieć 68KM więc nie będzie dużej różnicy od C380. Ciekawe jak będą wyglądały ceny po modernizacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8560 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 17:24

Co z tą Pol... Fabryką

podobny 3 cylindrowy silnik perkinsa ma znajomy w ładowarce teleskopowej manitou i nie narzeka ładowarka pracuje u niego już od 2008 roku więc troszkę czasu. dodam że znajomy ma tartak więc ładowarka niema lekko. Tylko nie jestem pewien czy ta ładowarka ma akurat 58 koni czy więcej 

Dodaj odpowiedź