Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9312 odpowiedzi na ten temat

#8161 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 marzec 2016 - 19:18

Co z tą Pol... Fabryką

Przy takiej cenie na C-360 nie ma nawet co się oglądać, ewentualne rozpatrywanie zacznij od 380

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 08:51
  •  

#8162 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 20:49

Co z tą Pol... Fabryką

https://www.facebook.com/URSUS.1893

http://www.polskamoc.pl/

O co może chodzić?

#8163 Share Remo99

Remo99

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 10 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 20:58

Co z tą Pol... Fabryką

Tylko ze mam już zetora majora 80 i szukam jakiegoś zgrabnego pomocnika do niego :) 
a ursus pewnie wystawi jakiś wynalazek może już z własnym silnikiem?  podobnie jak czołg do trzciny cukrowej

#8164 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 21:11

Co z tą Pol... Fabryką

Do Motyla to i C-350 da radę. 

#8165 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 14 marzec 2016 - 21:42

Co z tą Pol... Fabryką

Tylko ze mam już zetora majora 80 i szukam jakiegoś zgrabnego pomocnika do niego :) 
a ursus pewnie wystawi jakiś wynalazek może już z własnym silnikiem?  podobnie jak czołg do trzciny cukrowej

Jaki to problem mieć dwa podobne ciągniki, skoro kupując mniejszy praktycznie nie oszczędzisz? 80tka z pewnością nie będzie mniej zwrotna ani bardziej paliwożerna od 60tki, a przynajmniej masz dwa ciągniki które idealnie będą się uzupełniać i ewentualnie zastępować

#8166 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 21:59

Co z tą Pol... Fabryką

Mając majora 80 chyba nie ma sensu kupować taki ciągnik. C360 jest taki sam gabarytowo co C380 a więc i podobny do majora, jedyne co to inny silnik 3 cylindrowy, pewnie mniej spali ale czy wyłącznie ta różnica jest warta kupna nowego ciągnika (który tak szybko na pewno się nie zwróci przy obecnej cenie).

#8167 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 14 marzec 2016 - 22:16

Co z tą Pol... Fabryką Tego majora masz jeszcze na zetorowskim silniku, czy skusiłeś się na ten niemiecki wynalazek z CR? Ursus C-380 to ponoć bliźniacza maszyna różniąca się od majora tylko silnikiem, a do tego silnik nie ma intercoolera, więc może dało by radę podnieść mu moc o założeniu chłodnicy? Taki tunning, oczywiście po gwarancji..

#8168 Share pawel94

pawel94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 23:10

Co z tą Pol... Fabryką XMK13, wydaje mi się że chodzi o premierę nowego Ursusa na targach w Kielcach :) Prawdopodobnie długo wyczekiwany U-4150 :)

#8169 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 08:25

Co z tą Pol... Fabryką

Na targach będzie premiera 149 KM Ursusa . Wiem coś o tym :D

Co do zakupu c-360 wolałbym dołożyć z 5 tyś i kupić c-380 :D

Edytowany przez HandlowiecOborniki, 15 marzec 2016 - 08:26.

#8170 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 10:42

Co z tą Pol... Fabryką No niestety, cena tych małych ursusów jest trochę przesadzona, w porównaniu do np. C-380.Ta sześćdziesiątka całkiem fajna, ale przez tą cenę zapewne niejeden nie kupi, bo dołoży i weźmie C-380.Gdyby kosztował do 90 brutto, to paru ludzi zapewne stać by było go kupić bez żadnych unijnych środków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8171 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 17:20

Co z tą Pol... Fabryką

tylko 149 km? a ciągniki power będą? 

#8172 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 17:25

Co z tą Pol... Fabryką

tylko 149 km? a ciągniki power będą? 

O to dyrektora nie pytałem . Bardziej interesowało mnie to czy rewers bedzie elktrohydrauliczny :D

Edytowany przez HandlowiecOborniki, 15 marzec 2016 - 17:26.

#8173 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 17:28

Co z tą Pol... Fabryką no pewnie raczej to prototyp na vigusie będzie. A ta premiera to w piątek czy sobotę? abo ja ze szkoły w piątek jadę. A bardzo chciałbym być podczas odsłony :D

#8174 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 15 marzec 2016 - 18:01

Co z tą Pol... Fabryką jeszcze raz zapytam gdzie ta polska fabryka ? jak części z Iranu mają kupować . a wogule jak nie zaczną produkować ciągników z rewersem elektrohydraulicznym ehr i innymi tego typu udogodnieniami to nie wróże im sukcesu .

#8175 Share Remo99

Remo99

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 10 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 18:18

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie i może macie racje trzeba wszystko rozważyć,
ogolnie to bym chciał mniejszy zgrabny ciągnik do prac zielonkarskich zeby wygodniejszy był itp
a silnik w majorze jeszcze zetoroski ostatnia sztuka od dilera, 

#8176 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 18:26

Co z tą Pol... Fabryką slawek 74 Podzespoły irańskie np silniki będą tylko w ciągnikach przeznaczonych na rynek afrykański

#8177 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 15 marzec 2016 - 18:27

Co z tą Pol... Fabryką Dokładnie. A kolega wyżej niech nie sieje propagandy jak nie wie o co chodzi.

Edytowany przez dawidursus323, 15 marzec 2016 - 18:29.

#8178 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 18:35

Co z tą Pol... Fabryką

jeszcze raz zapytam gdzie ta polska fabryka ? jak części z Iranu mają kupować . a wogule jak nie zaczną produkować ciągników z rewersem elektrohydraulicznym ehr i innymi tego typu udogodnieniami to nie wróże im sukcesu .

A widzisz inny polski ciągnik ? Bo ja nie i cieszę się że jest w końcu coś co można śmiało polecić !!! Częsci z Iranu idą do wersji exportowych . Nie pozwolą sobie na utratę wizerunku już na starcie (bo tak można to określić) Podzespoły dalej będą te same do końca 2017 r . Później wiadomo muszą dostosowywać się do norm UE które wg mnie są chore .Co do rewersu będzie dostępny za 2-4 miesięcy tak jak EHR . Tylko to im więcej elektryki tym gorzej. Nie wiem co wy o tym myślicie . Ale każdy elektryczny dodatek to problem na później....

Panowie i może macie racje trzeba wszystko rozważyć,
ogolnie to bym chciał mniejszy zgrabny ciągnik do prac zielonkarskich zeby wygodniejszy był itp
a silnik w majorze jeszcze zetoroski ostatnia sztuka od dilera, 

Mam pytnie a jak skrzynia ? lub pompa wysokiego ciśnienia ? Szczerze polecam ci teraz zwłaszcza nie wiem czy każdy dealer ma tą możliwość kupna choćby c-380M i tur właściwie gratis :D

Niedługo wstawię filmik z drona i zdjecia z pokazów...

Edytowany przez HandlowiecOborniki, 15 marzec 2016 - 18:34.

#8179 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 18:41

Co z tą Pol... Fabryką Ja to się tyko zastanawiam, na choooj wam tyle tej elektroniki w traktorach?To już takie czasy przyszły, że to jest nieludzki wysiłek przesunąć wajchę ręką?Akurat to jest zaleta tych ursusów, że jest jak najmniej bajerów.Może na rynku typowo europejskim (Niemcy i inni) to jest minus, bo tam chcą wygody i komputerów, bo stać ich na serwis tego badziewia, ale u nas im prościej, tym lepiej.Ja rozumiem, ze jak macie Fendy i Classy z komputerami pokładowymi i pokrętłami od wszystkiego, to przy nich taki ursus, to złom na kółkach, ale każdy bajer musi kosztować i trzeba za niego zapłacić.Tyle narzekania, że to drogie traktory i nie mają bajerów, a gdyby tak były wyposażone jak zachodnie i w podobnej cenie, to znów każdy by pisał, że lepiej dołożyć i kupić coś zachodniego, bo tak samo wyposażony, a przynajmniej firma znana i pewna.Po co wam te rewersy elektryczne?Jeździłem sporo u znajomego zetorem proxima 90 z rewersem typowo mechanicznym, bez żadnych półbiegów i innych takich i był bardzo wygodny w obsłudze.Co to zmieni, jak będzie przycisk?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8180 Share HandlowiecOborniki

HandlowiecOborniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 18:47

Co z tą Pol... Fabryką

Ja to się tyko zastanawiam, na choooj wam tyle tej elektroniki w traktorach?To już takie czasy przyszły, że to jest nieludzki wysiłek przesunąć wajchę ręką?Akurat to jest zaleta tych ursusów, że jest jak najmniej bajerów.Może na rynku typowo europejskim (Niemcy i inni) to jest minus, bo tam chcą wygody i komputerów, bo stać ich na serwis tego badziewia, ale u nas im prościej, tym lepiej.Ja rozumiem, ze jak macie Fendy i Classy z komputerami pokładowymi i pokrętłami od wszystkiego, to przy nich taki ursus, to złom na kółkach, ale każdy bajer musi kosztować i trzeba za niego zapłacić.Tyle narzekania, że to drogie traktory i nie mają bajerów, a gdyby tak były wyposażone jak zachodnie i w podobnej cenie, to znów każdy by pisał, że lepiej dołożyć i kupić coś zachodniego, bo tak samo wyposażony, a przynajmniej firma znana i pewna.Po co wam te rewersy elektryczne?Jeździłem sporo u znajomego zetorem proxima 90 z rewersem typowo mechanicznym, bez żadnych półbiegów i innych takich i był bardzo wygodny w obsłudze.Co to zmieni, jak będzie przycisk?

Zgadza się !!! Tyle że niemcy sai już zauwarzyli iż im więcej elektryki tym gorzej. !!! Tylko u nas dominuje to iż ktoś musi mieć Fendt lub Johna czy inne marki bo Ursus to polskie . a co Polskie to złe.... Tylko zastanówcie się co w tym Polskim Ursusie brakuje ? elektryki którą będziecie musieli w razie czego co chwila wolać kogoś z komputerem ?? +/ - 400 zł ?! samo sprawdzenie oczywiście nie licząc czujników lub co gorsze naprawy czegokolwiek.... Niemcom brakuje zwykłych manualnych maszyn dlatego niektórzy trzymają stare maszyny bez elektryki bo nie maja gdzie kupić nowej maszyny bez elektryki czy innowacyjności . I za to płacisz ... za swój własny w przyszłości problem ............

Dodaj odpowiedź