adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Tak chwilę pomyślałem i ciekawa koncepcja mi przyszła do głowy. Powinni pójść śladami Tesli. Dokładnie powinni zrobić tak jak Tesla z Modelem 3. pokazać prototyp taki już kompletny i zbierać na niego płatne zamówienia tak powiedzmy po te 1000-2000zł. dzięki temu uzyskali by środki na rozwój tych ciągników (chodzi mi o Vigusa) ale musiał by być ten ciągnik kompletny i zadawalajacej jakości. Ale znając życie nie przeszło by to... okej koniec wywodów 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
41 minut temu, Adrian_URSUS_1999 napisał:

Tak chwilę pomyślałem i ciekawa koncepcja mi przyszła do głowy. Powinni pójść śladami Tesli. Dokładnie powinni zrobić tak jak Tesla z Modelem 3. pokazać prototyp taki już kompletny i zbierać na niego płatne zamówienia tak powiedzmy po te 1000-2000zł. dzięki temu uzyskali by środki na rozwój tych ciągników (chodzi mi o Vigusa) ale musiał by być ten ciągnik kompletny i zadawalajacej jakości. Ale znając życie nie przeszło by to... okej koniec wywodów 😂

Tesla to samochód dla bogatych ludzi, który nie służy do codziennej jazdy, tylko do podniesienia własnego prestiżu, pokazania się, tacy ludzie mogą dziś za jego zapłacić a odebrać za rok. Wyobrażasz sobie taką sytuację z ciągnikiem? Dać zadatek za ciągnik w którym nawet nie siedziałeś, którego nie mozesz dotknąć, który będzie nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle będzie? Chłop jak jedzie kupić traktor to dziś wybiera, jutro łatwo kredyt, a traktor chce najpóźniej za tydzień mieć w garażu, nie za rok czy dwa, jak go opracują, wymyślą, złożą, i nie wiadomo czy w międzyczasie nie zdążą się rozmyslec albo upaść... Nawet gdyby ludzie wpłacali  te symboliczne 1000-2000zl, to pomyśl ilu musiałoby być takich wierzących w tą wizję, myślisz że ile trzeba na stworzenie tego vigusa, milion, dwa? Na tyle trzeba tysiąc takich pozytywnie myślących, wymienisz chociaż kilku którzy by na to poszli?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3
48 minut temu, Adrian_URSUS_1999 napisał:

Tak chwilę pomyślałem i ciekawa koncepcja mi przyszła do głowy. Powinni pójść śladami Tesli. Dokładnie powinni zrobić tak jak Tesla z Modelem 3. pokazać prototyp taki już kompletny i zbierać na niego płatne zamówienia tak powiedzmy po te 1000-2000zł. dzięki temu uzyskali by środki na rozwój tych ciągników (chodzi mi o Vigusa) ale musiał by być ten ciągnik kompletny i zadawalajacej jakości. Ale znając życie nie przeszło by to... okej koniec wywodów 😂

Jeśli wszyscy poczekamy z zakupem ciągników Ursus te kilka lat to przestaną oni te ciągniki w ogóle produkować i nikt niczego nie zobaczy na swoim podwórku. :)

Ale oczywiście nie namawiam do zakupu, który nam nie pasuje. Ale jeśli w podobnej cenie i w podobnej jakości ma się polski produkt i zachodniej marki to myślę, że warto wspierać "naszych". Takie moje zdanie. 

Na skrzynię Vigus poszło już bardzo dużo kasy z budżetu Ursus SA. W ramach umowy z NCBiR mają oni zakończyć pracę nad prototypem do końca tego roku. Czyli wszystko idzie zgodnie z planem. Producent informował o tym, że w czasie tych prac dochodziło do zmian różnych norm wytwarzania skrzyni co powodowało konieczność wprowadzenia zmian w konstrukcji skrzyni. 

W pierwszej połowie roku ma być w sprzedaży ciągnik C-3150 ale z skrzynią ZF. 

Ursus SA pójdzie w kierunku produkcji autobusów, bo nie ma innego wyboru. Sami piszecie, że nie będziecie kupować tych ciągników i będziecie czekać aż będą to ciągniki lepsze od konkurencji a zarazem tańsze. Ursus ma na 2018 rok zamówienia na autobusy warte 200 mln zł. Kwota ta równoważy to ile firma ta zarabia na ciągnikach w Polsce, Europie i Afryce jednocześnie. 

49 minut temu, Adrian_URSUS_1999 napisał:

Tak chwilę pomyślałem i ciekawa koncepcja mi przyszła do głowy. Powinni pójść śladami Tesli. Dokładnie powinni zrobić tak jak Tesla z Modelem 3. pokazać prototyp taki już kompletny i zbierać na niego płatne zamówienia tak powiedzmy po te 1000-2000zł. dzięki temu uzyskali by środki na rozwój tych ciągników (chodzi mi o Vigusa) ale musiał by być ten ciągnik kompletny i zadawalajacej jakości. Ale znając życie nie przeszło by to... okej koniec wywodów 😂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika masz rację. ale z tym oczekiwaniem to różnie. w przypadku placu to masz od reki, ale co do własnych potrzeb i specyfikacji musisz poczekać 3 miesiące. Co do takiego JD5125R na przykład musisz poczekać około pół roku jak zrealizują twoje zamówienie. Ze względu ze ta seria nie jest produkowanaw Europie. A co do tego Vigusa to pisałem że zamówienia po zaprezentowaniu ciągnika dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Trzy miesiące to nie rok czy dwa, a widząc ile czasu odwlekają tego vigusa to pewnie tyle trzeba byłoby czekać. Zamawiając na jesieni i odbierasz na wiosnę. A nie jak za komuny, dostał ojciec przydział na 5211 tylko trzeba było dwa lata czekać, a c330 mógł za dwa miesiące odbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati571401    32

Moim zdaniem powinni bardziej dopracować te modele której już mają w ofercie pchanie się w ciągniki o dużej mocy o które zapowiadane są od kilku lat i "trochę" nie konkurują z zachodnimi sprzętami jest bez sensu skrzynia  nie powala a w kabinie nie lepiej chyba że podjęli jakieś kroki w tym kierunku jednak bardzo w to wątpię .Przekładnia vigus mogła by być fajną alternatywą w ciągnikach średnich.

Nadzieja w tym źe ciągniki o dużej mocy nie będą miały wygórowanej ceny i może uda im się troche ich sprzedać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.05.2018 o 23:14, mati571401 napisał:

Moim zdaniem powinni bardziej dopracować te modele której już mają w ofercie pchanie się w ciągniki o dużej mocy o które zapowiadane są od kilku lat i "trochę" nie konkurują z zachodnimi sprzętami jest bez sensu skrzynia  nie powala a w kabinie nie lepiej chyba że podjęli jakieś kroki w tym kierunku jednak bardzo w to wątpię .Przekładnia vigus mogła by być fajną alternatywą w ciągnikach średnich.

Nadzieja w tym źe ciągniki o dużej mocy nie będą miały wygórowanej ceny i może uda im się troche ich sprzedać 

No może skrzynia nie powala, ale jest na pewno dużo lepsza od tej Vario od Fendta. Ludzie mówią, że to gówno i psuje się, a Vigus przynajmniej będzie w miarę prosty w budowie. To duży plus. A kolejna sprawa to to, że jest już dopracowywana i udoskonalana od ponad 2 lat i będzie produkowana w zakładach Ursusa, co pozwoli dokładnie skontrolować jej jakość (na rynek chiński będzie prod. w Chinach - przypominam).

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati571401    32
20 minut temu, MARTINEZUrsus napisał:

No może skrzynia nie powala, ale jest na pewno dużo lepsza od tej Vario od Fendta. Ludzie mówią, że to gówno i psuje się, a Vigus przynajmniej będzie w miarę prosty w budowie. To duży plus. A kolejna sprawa to to, że jest już dopracowywana i udoskonalana od ponad 2 lat i będzie produkowana w zakładach Ursusa, co pozwoli dokładnie skontrolować jej jakość (na rynek chiński będzie prod. w Chinach - przypominam).

Ciężko mi uwierzyć w to co piszesz jeżeli by było to takie gówno to jakim prawem jeszcze ją montują w ciągnikach a ludzie to kupują ?? w Niemczech ciągniki na tej skrzyni robią po 20k mth i naprawdę ciężko spotkać się z nieprzychylną opinią o tych ciągnikach i skrzyni  nie bez powodów jest nazywany Mercedesem czy Rolls-Royce'em w śród ciągników

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Porównać coś czego jeszcze nie ma, do skrzyni która zmieniła kilkadziesiąt lat temu oblicze ciągnika i jest produkowana do tej pory z sukcesami, masz tupet kolego

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
@MARTINEZursus Poleciales po calosci :) bądź realista za dużo chyba SF oglądasz. Prostota Vigusa będzie miała zalety ale Vario to klasa sama w sobie. Mam nadzieje ze o Vigusie za X lat będzie można to powiedzieć ale nie przed wejściem do produkcji. Chyba że jesteś wróżbita i już wiesz że Vigus podbije świat. :) Nie rób z tematu bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, trochę mnie poniosło, ale jak usłyszałem, że jakiś gościu samodzielnie holował Fendta z pola (wadliwy egzemplarz skrzyni) i narobił awarii na kilkadziesiąt tysięcy złotych, to od razu mnie zniesmaczyło. To się akurat ktoś w komentarzach na yt wypowiadał, że jego znajomy to był.

Owszem, robią po kilkanaście tys. mth, ale to się odnosi do silnika, a skrzynia biegów i silnik to dwa odrębne podzespoły ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jak ktoś holuje ciągnik ze skrzynią Vario i się dziwi,że się rozsypała...no to brak słów. Nie holuje się ciągników z PowerShiftem a co dopiero Vario...brak elementarnej wiedzy w tym wypadku i dość kosztowna "korepetycja" xD

Co do wpłacania zaliczek na ciągniki, których jeszcze  nie ma to polecam poszukać w swoim otoczeniu i porozmawiać z tymi, którzy wpłacili na Farmera...nie ma ani ciągników ani kasy ani nawet firmy...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk znam temat oglądałem "interwencję" czytałem artykuły. bardzo dobry kontrargument na moją propozycję. I rzeczywiście strach brać coś od Ursusa gdy ten nie jest zbyt pewny na rynku. Duże prawdopodobieństwo że Ursus skończy tak jak farmer. Ale to nie mój problem że nie właściwa firma nabyła prawa do używania znaku/logo Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adrian_URSUS_1999 napisał:

extrabyk znam temat oglądałem "interwencję" czytałem artykuły. bardzo dobry kontrargument na moją propozycję. I rzeczywiście strach brać coś od Ursusa gdy ten nie jest zbyt pewny na rynku. Duże prawdopodobieństwo że Ursus skończy tak jak farmer. Ale to nie mój problem że nie właściwa firma nabyła prawa do używania znaku/logo Ursus.

Polmot nie nabył samego logo, ale 100% udziałów w marce i firmie.

@extrabyk Ja nigdy bym nie zapłacił za coś, czego nie mam (jeszcze w dodatku paruset tys.)

@Adrian_URSUS_1999 Co masz na myśli, mówiąc, że Ursus nie jest zbyt pewny na rynku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
46 minut temu, MARTINEZUrsus napisał:

To Farmer z Sokółki znowu upadł?

Jakie znowu...wystarczy,że raz upadł i firmy nie ma...ktoś Ci bajek naopowiadał,że się firma podniosła po upadku...zresztą to raczej nie był upadek tylko celowe działanie...nabrali tyle kasy na ciągniki, których nie mieli zamiaru nawet zmontować,że mogli sobie "upadać".

W dzisiejszych dziwnych czasach wcale bym się  nie zdziwił gdyby taki numer odstawił "Ursus".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele stron temu w tym temacie rok 2015 bodajże kłócilem się wręcz o Ursusa jaki to dobry, że Zetor zły itd. jakie to fajne zalety ma Ursus C-380 że lepiej zainwestować w niego niż w majora. Przez ten czas czytałem Wasze opinie artykuły, zapoznalem się dokładniej z tymi ciągnikami z ich wykończeniem i komfortem, który tak - ma bardzo duże znaczenie dla mnie. Wygląd ciągników jak najbardziej na wielki Plus poprawili się ze stylistyka na prawdę konkretnie. Mój ból tyłka tkwi w małych dosłownie szczegółach, o których jest mowa nawet w artykułach. Przede wszystkim jestem zniechęcony podejściem sprzedawców i serwisu jaki posiadają oraz ceną, która jest za duża wg mnie w porównaniu do jakości wykonania. Kolejną rzeczą, która mnie irytuje jest fakt jak chwalą sprzedaż osiemdziesiątki. W rzeczywistości gdyby nie zarejesteoano ciągników ze starą normą emisją spalin takowych wysokich wyników by nie osiągnęli. Irytuje mnie także że bardzo wolno ten rozwój im idzie. Po 7 zaraz latach od przejęcia oczekuje większych efektów niż obecne. Nie jest źle bo starają się podpisują kontrakty, ale jak to wcześniej napisałem w XXIw. oczekuje przede wszystkim jakości i komfortu w takiej sumie pieniędzy jaką należy zapłacić za ciagniki od nich. Serwis ceną nie gra roli byle aby był solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, MARTINEZUrsus napisał:

Polmot nie nabył samego logo, ale 100% udziałów w marce i firmie.

@extrabyk Ja nigdy bym nie zapłacił za coś, czego nie mam (jeszcze w dodatku paruset tys.)

@Adrian_URSUS_1999 Co masz na myśli, mówiąc, że Ursus nie jest zbyt pewny na rynku? 

a następnie firmę Ursus przemianowaną na LZM2 sprzedali a sami przemianowali się na Ursusa.

A Ursus rzeczywiście nie jest pewny skoro jak w przypadku użytkownika modelu 11024 wypieli się na niego i nich sobie radzi sam. 

Byłem w ten weekend w Warszawie na terenie byłych  ZM Ursus. Jakby ktoś chciał zwiedzić przyzakładowe muzeum to będzie otwarte w noc muzeów 19 maja. Znajduje się ono w części biurowej budynku 270. 

https://goo.gl/maps/4tQLbtZt9W52

A tu kolejna książka na temat Ursusa: Ursus. To tutaj wszystko się zaczęło http://mbc.cyfrowemazowsze.pl/Content/64290/ursus_tutaj.pdf

Edytowano przez adikpl1
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

z 15 lat staliśmy z warzywami na rynku naprzeciwko tych hal, widać było destrukcję z każdym rokiem i każdym tygodniem warszawskich zakładów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@adikpl1 Akurat 11024 był najgorszym modelem z oferty URSUS SA, tylko też skąd mogli przewidzieć, że firma, od której wezmą skrzynię, upadnie po kilku latach. Musieliby mu zmienić na model 11054 albo C3110.

Gdyby nie przenieśli zakładów z Warszawy do Lublina i nie rozpierdzielili w iment odlewni Warszawskiego Ursusa, to już byśmy mieli polski silnik z normą EURO IV albo IIIB i odlewy ursusowskie, takie jak dawniej.

12 godzin temu, Adrian_URSUS_1999 napisał:

Wiele stron temu w tym temacie rok 2015 bodajże kłócilem się wręcz o Ursusa jaki to dobry, że Zetor zły itd. jakie to fajne zalety ma Ursus C-380 że lepiej zainwestować w niego niż w majora. Przez ten czas czytałem Wasze opinie artykuły, zapoznalem się dokładniej z tymi ciągnikami z ich wykończeniem i komfortem, który tak - ma bardzo duże znaczenie dla mnie. Wygląd ciągników jak najbardziej na wielki Plus poprawili się ze stylistyka na prawdę konkretnie. Mój ból tyłka tkwi w małych dosłownie szczegółach, o których jest mowa nawet w artykułach. Przede wszystkim jestem zniechęcony podejściem sprzedawców i serwisu jaki posiadają oraz ceną, która jest za duża wg mnie w porównaniu do jakości wykonania. Kolejną rzeczą, która mnie irytuje jest fakt jak chwalą sprzedaż osiemdziesiątki. W rzeczywistości gdyby nie zarejesteoano ciągników ze starą normą emisją spalin takowych wysokich wyników by nie osiągnęli. Irytuje mnie także że bardzo wolno ten rozwój im idzie. Po 7 zaraz latach od przejęcia oczekuje większych efektów niż obecne. Nie jest źle bo starają się podpisują kontrakty, ale jak to wcześniej napisałem w XXIw. oczekuje przede wszystkim jakości i komfortu w takiej sumie pieniędzy jaką należy zapłacić za ciagniki od nich. Serwis ceną nie gra roli byle aby był solidny.

Logicznym jest, że liczba sprzedanych sztuk nigdy nie będzie taka, jak liczba zarejestrowanych sztuk ciągników. Ale liczba sprzedanych egzemplarzy Ursusów jest nawet spora, bo w skali roku daje im sama sprzedaż zysk 4 - 6 mln (to wynika z prezentacji wyników finansowych Ursus).

Co do jakości, to poprawia się. Porównaj sobie jakość sprzed 5 lat do jakości dzisiejszej Ursusa. To jest przepaść, tak jak w przypadku porównania modelu 11024 do c3110.

No i też normy emisji coraz więcej kosztują. Za Ursusa c380 EURO IIIA płaciło się brutto w podstawowym wyposażeniu jakieś 120 tys. (około), a już z EURO IIIB około 130 tys. w podstawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Same pozwolenia zezwolenia licencje i inne pierdoly zajęło by kilka lat żeby je otrzymać. A zaprojektowanie silnika od podstaw to kolejne kilka i grube miliony w niego włożone i nie wiadomo czy coś by z niego wyszło. Chociaż nasi inzynierowie należą do czołówki swiatowej. Nie mam nic zlego na myśli ale bądź realista, też bym chciał żeby mieli swój silnik i swoją skrzynie ale w Polsce liczy się tylko kasa i nic wiecej. Zachodnie firmy zarabiają na marce i jakosci produktu a u nas tylko na marce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 30pawel napisał:

Same pozwolenia zezwolenia licencje i inne pierdoly zajęło by kilka lat żeby je otrzymać. A zaprojektowanie silnika od podstaw to kolejne kilka i grube miliony w niego włożone i nie wiadomo czy coś by z niego wyszło. Chociaż nasi inzynierowie należą do czołówki swiatowej. Nie mam nic zlego na myśli ale bądź realista, też bym chciał żeby mieli swój silnik i swoją skrzynie ale w Polsce liczy się tylko kasa i nic wiecej. Zachodnie firmy zarabiają na marce i jakosci produktu a u nas tylko na marce

No tak, kosztowało by to dużo, ale gdyby wszystko dalej było w Wa-wie, to po tych 7 latach już by były plany i prototypy, które za kilka lat mogłyby być wdrożone.

Owszem, liczy się kasa, ale skoro Ursus poprawia się jakościowo i stara rozwijać, no to chyba nie tylko kasa jest ważna, ale i też zaufanie klienta do ich marki, które jest odbudowywane (chociaż w jakimś stopniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Nie cytuj poprzedniego posta. Moim zdanim już by ich nie było jak by zostali w W-wie. Rzucili by się na głęboka wodę z produkcją własnych ciągników ze znikomym doswiadczeniem. Jeżeli była by tam tylko montownia tak jak w Lublinie to by nie zarobili na samo utrzymanie tego wszystkiego. Teraz nabrali doswiadczenia, poznali rynek w praktyce no i ten Vigus, tu jest duży znak "?" jak coś nie wyjdzie to... . Tyle lat nad nim siedzieli więc miejmy nadzieje że nic złego się nie będzie działo. Nie licząc drobnych wad bo tego w "wieku dziecięcym" nie da się uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

To fakt, warszawskie zakłady były potężne i trudne w utrzymaniu, ale myślę, że jakby mieli obecny budżet 7 lat temu, to by wyburzyli połowę niepotrzebnych budynków i sprzedali te grunty za dobre pieniądze.

P.S. W Lublinie była montowania całkowita, ale do pewnego czasu. Odkąd zaczęli robić u siebie kabiny i małe elementy metalowe do ciągników (za niedługo Vigus), to już można powiedzieć, że mamy z fabryki nie mało elementów charakterystycznych.

No i tak naprawdę zaczęło się coś dziać od momentu wkroczenia Zarajczyka do akcji.

Edytowano przez MARTINEZUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Na OLX jest już ogłoszenie sprzedaży Ursusa C 3150. Oczywiście jest tylko jedno prospektowe zdjęcie i trochę danych technicznych, cena 270 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj