domanpower

Nowy pług do Nh T5

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
domanpower    16

Chcę kupić nowy obrotowy pług 4-skibowy na Młodego Rolnika, polski lub zachodni. Budżet max 60 tyś ale wolałbym coś sporo tańszego.

Ciągnik to T5 110km,rozstaw opon to ok 210mm ,opony tył 420/85 r 34

Tereny u nas są płaskie, 5-6 klasa. Chciałbym żeby pług był lekki, na zabezpieczeniu  zrywalnym.

Pług musi zakrywać koło tj. jadąc kołem przy samej miedzy ma ładnie odorywać za nim, czyli 45cm na skibe ?.

Każdy dealer proponuje mi co innego- Agro masz pol, Akpil md ,Sukov, Kuhn,Overum.

Ktoś mi mowił ze akpil lekko idzie w polu i Sukov, Wole mieć trochę zapasu mocy

Liczę na pomoc. Pozdrawiam.        ps .nigdy nie miałem styczności z pługami obrotowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
2 minuty temu, leonardo111 napisał:

4 skiby do 110km i zapas mocy? chyba w przepaść...

Ludzie u nas takimi ciągnikami ciągają 4 skibowe pługi.

Zapomniałem dopisac ze wolałbym 3plus1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
1 minutę temu, danielhaker napisał:

Akpil w standardzie jest 3+1. 45cm uciągnie

Masz na myśli km80,on jest chyba za ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1309

sprawdz KOJA, ZABIEL , wcale nie musi być Kverneland zeby miec tak wyprofilowane odkładnie/lemiesze

https://www.olx.pl/d/oferta/plug-5-skib-resor-vario-2015r-kverneland-CID757-IDWZmYM.html

https://www.olx.pl/d/oferta/plugi-zagonowe-zabiel-5-skibowe-resor-rok-2023-dostawa-CID757-IDGsFts.html

zagonowe, ale zapytaj

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

zastanów się czy nie lepiej zrobić zmianę do wniosku i kupić pług używkę za parę tysięcy, a za tą kasę nawet jakąś działeczkę dokupić, bina postawić czy coś innego w gospodarstwie zrobić. Ceny nowych maszyn są chore.

ale wracając do tematu to dwóch znajomych ma akpile obrotówki 4-skibowe i nie narzekają. Tylko że u nas ciężkie iły to nawet przy 200KM mało kto ma 5 skib. Ale na lżejszej ziemi to zupełnie inna robota.

Edytowano przez Kamilmkm
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1309

ZASTANÓW SIE CZY  trzeba obrotówke , ja mam wąskie pola i  zagon wystarcza za ułamek ceny, trzeba mieć bardzo dużo  ha żeby dawać 60 tyś za jakiś pług 4skiby żeby sąsiad widział, On zrobi robote jak pług za 15 tyś albo i  10tyś. 15 tyś za korpus to jest śmieszne


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
GABBER85 napisał:

ZASTANÓW SIE CZY  trzeba obrotówke , ja mam wąskie pola i  zagon wystarcza za ułamek ceny, trzeba mieć bardzo dużo  ha żeby dawać 60 tyś za jakiś pług 4skiby żeby sąsiad widział, On zrobi robote jak pług za 15 tyś albo i  10tyś. 15 tyś za korpus to jest śmieszne

to co mam kupić za tego młodego rolnika to nie, tamto nie.Przyczepe mam kupić co jej używam 5dni w roku.Akurat mnie sąsiad interesuje, gdybym patrzył na niego to bym na chleb nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
37 minut temu, GABBER85 napisał:

ZASTANÓW SIE CZY  trzeba obrotówke , ja mam wąskie pola i  zagon wystarcza za ułamek ceny, trzeba mieć bardzo dużo  ha żeby dawać 60 tyś za jakiś pług 4skiby żeby sąsiad widział, On zrobi robote jak pług za 15 tyś albo i  10tyś. 15 tyś za korpus to jest śmieszne

Ja mimo mało ha wzialem obrotowy bo od uja klinów, tylko 2 działki Ok a reszta kliny. 
 

31 minut temu, domanpower napisał:

to co mam kupić za tego młodego rolnika to nie, tamto nie.Przyczepe mam kupić co jej używam 5dni w roku.Akurat mnie sąsiad interesuje, gdybym patrzył na niego to bym na chleb nie miał

Może jakaś talerzówka? Agregat? Gruber? 

Opryskiwacz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
przemek28_28 napisał:

Może jakaś talerzówka? Agregat? Gruber?  Opryskiwacz?

Mam zamiar jeszcze kupić kosiarkę, zgrabiarke, agregat, rozrzutnik, no i tu jest problem,nie wiem czy wybrać igamet,roltrans,jar net,w sumie jedno i to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Orałem takim ciągnikiem z kuhnem 3 obrót na zabezpieczeniu hydraulicznym. Idealny zestaw. Nie wyobrażam sobie dłuższej pracy takim ciągnikiem z 4 skibami 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
11 godzin temu, domanpower napisał:

Gaz w podłodze czy w miarę idzie?

Nie jeździłem z nim, ale pole wygląda ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
1 godzinę temu, Bartek933 napisał:

Orałem takim ciągnikiem z kuhnem 3 obrót na zabezpieczeniu hydraulicznym. Idealny zestaw. Nie wyobrażam sobie dłuższej pracy takim ciągnikiem z 4 skibami 

No bo przecież t5 to mały traktor….. kuzyn ma t5.115 chyba i przy moim jd 6100rc wyglada delikatnie, przyczepę 12 ton z pola nie wytargał, gdzie ja podjechałem i poszło…. T5 to raczej pomocnik albo 3 skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
Bartek933 napisał:

Orałem takim ciągnikiem z kuhnem 3 obrót na zabezpieczeniu hydraulicznym. Idealny zestaw. Nie wyobrażam sobie dłuższej pracy takim ciągnikiem z 4 skibami 

jaka szerokość na Skibę ? sięgał chociaż do połowy tylnego koła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Spokojnie taki ciągnik 4 - kę pociągnie., na terenie nawet i 100-u konne ciagają. Trzeba tylko wybrać pług jeden z lżejszych ,po prostu porównać dane , odkładnice nie muszą być długie,bo koła nie są szerokie, ważne aby była możliwość regulacji skiby. Akpil może być, lub coś zagranicznego . Co do Agromasza ,to słyszałem od znajomych o zbyt słabej obrotnicy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
4 minuty temu, andrzej78 napisał:

Spokojnie taki ciągnik 4 - kę pociągnie., na terenie nawet i 100-u konne ciagają. Trzeba tylko wybrać pług jeden z lżejszych ,po prostu porównać dane , odkładnice nie muszą być długie,bo koła nie są szerokie, ważne aby była możliwość regulacji skiby. Akpil może być, lub coś zagranicznego . Co do Agromasza ,to słyszałem od znajomych o zbyt słabej obrotnicy . 

U nas na wsi Belarusem 100 koni ciąga Kuhna 4skiby,jd seria chyba m ,tez 4skiby.

Porównuje sb te dane ale nw czy 40cm na skibe czy 45.

Odnośnie wagi to chyba coś do tony szukać..?

Dziś był u mnie serwis i facet też mowił o tej wieżyczce w Agro Maszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Lepiej by było aby był zapas czyli 45 ,ale w praktyce 40 powinno wystarczyć ,bo przy odorywaniu można przesunąć. Znajomy używa  JD 5090 do odorywania  ,chyba 90 KM , ciąga tym pług obrotowy 4 x 40 cm), ale podobno waży ok 800 kg - jakiś niebieski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
andrzej78 napisał:

Lepiej by było aby był zapas czyli 45 ,ale w praktyce 40 powinno wystarczyć ,bo przy odorywaniu można przesunąć. Znajomy używa  JD 5090 do odorywania  ,chyba 90 KM , ciąga tym pług obrotowy 4 x 40 cm), ale podobno waży ok 800 kg - jakiś niebieski.

90km to trochę mało jak na taki pług,ale może ziemia lżejsza i idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj