Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#7781 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 20:43

Co z tą Pol... Fabryką

Rzeczywiście te z normami to są o wiele zdrowsze bo mają ograniczoną moc i dodawane chemiczne świństwa typu AdBlue .Założę się że zakup takiego afrykańskiej nówki (sprowadzenie jako używki) nawet z transportem drogą morską zamknie się w dużo mniejszych kosztach bo przesyłka samochodu z USA kosztuje 2 tyś $ drogą morską

Nie rozumiesz tego że ursus nie produkuje silników tylko musi kupować drogie spełniające normy emisji spalin które narzuca unia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 20:11
  •  

#7782 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 17 grudzień 2015 - 20:57

Co z tą Pol... Fabryką Ależ doskonale rozumiem .Gdybym miał na zbyciu ze 250 tyś zł to pojechał bym do Etiopii i tam otwarł firmę .Kupował nowe 5014A po czym zlecał np 10 pracownikom by z miesiąc popracowali nimi w transporcie (by zarabiały) a następnie sprowadzał do PL jako używane i po 76 tyś zł sprzedawał .Spółkę zarejestrował gdzieś na Cyprze bo tam podatki są znikome .Schodziły by jak ciepłe bułeczki i wilk byłby syty oraz owca cała :D

#7783 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:00

Co z tą Pol... Fabryką nie głupi pomysł, tylko musisz wziąć kredyt w jednym z takich banków jak ten co pisałeś wyżej.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7784 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:07

Co z tą Pol... Fabryką Kredytów to ja unikam jak ognia w PL .Wystarcza mi karta kredytowa w angielskim banku na 1200 funtów jaką posiadam

#7785 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:20

Co z tą Pol... Fabryką żartowałem i doskonale Cię rozumiem odnośnie kredytów...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7786 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 grudzień 2015 - 21:24

Co z tą Pol... Fabryką Wiem że żartowałeś :D

#7787 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 20 grudzień 2015 - 19:54

Co z tą Pol... Fabryką

Dlatego ja nie kupię żadnego nowego ciągnika, puki eurokołchoz się nie rozpadnie :) Nie będę czyjąś dojną krową, chociaż i tak już rolnicy są dojnymi krowami hipermarketów...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#7788 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 05:15

Co z tą Pol... Fabryką

Jak dorośniesz i będziesz zajmował się rolnictwem to kupisz nowy - myślę że nawet z radością jeśli dostaniesz dotację z tego eurokołchozu:)

Patriotyzm to wielka rzecz - chwali Ci się i twoim rodzicom tylko to jaka jest sytuacja rolników w Polsce to nie wina UE tylko naszych nieudolnych rządów. Rok po roku, wybory po wyborach a sytuacja na wsi jak była niejasna tak jest dalej. Brak stabilizacji prawnej rynku, umowy, kontraktacje, ceny minimalne itd. to często a nawet bardzo często nierealne marzenia. 

#7789 Share Packo1

Packo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,technika,militaria,patryjotyzm

Napisany 21 grudzień 2015 - 13:39

Co z tą Pol... Fabryką

Mattti możesz nie pamiętać jak było przed wejściem do tego "eurokołchozu" ,a było gorzej niż teraz .Naturalnie mogło by być lepiej oczywiście -_-

#7790 Share Radoslav

Radoslav

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 23:34

Co z tą Pol... Fabryką

Mam juz trochę lat lata lata 1995-2004 pamiętam jako lata bidy na wsi. Nie ma co się oszukiwać, jest lepiej. Wystarczy spojrzeć na to że UE większość kasy wydaje na WPR. Teraz to jest i tak już trochę ucywilizowane. Rolnik kiedyś miał rozklekotany traktor po skr, krzywa przyczepe, kilka krów, neptuna, kopaczke elewatorową i stary opryskiwacz pilmet....

Nigdy nie będzie zrównania kwot dla każdego z kraju, bo np. taki Duńczyk dostaje po to więcej pieniędzy aby konkurować ceną z sąsiadem który jest murzynem europy ( stare demoludy), wszystkie te wsparcia są kontrolowane, one maja rozruszać gospodarkę krajową ale w gruncie ożywiają i napędzają konsumpcje w krajach starej 15. Może coś się ursusem rozkręci, ale jak bardzo zacznie mieszać to go zaraz jakiś koncern zgasi. Najlepiej w zyciu być kibiciem:P

Edytowany przez Radoslav, 21 grudzień 2015 - 23:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7791 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 22 grudzień 2015 - 16:57

Co z tą Pol... Fabryką

No, ja aż taki dzieciaczek nie jestem i też pamiętam czasy przed "ue" i wtedy na pewno nie żyliśmy gorzej, lepiej płacili, paliwo było tańsze, sąsiad kupił nowego zetora za 80 tysięcy. a teraz co za to kupisz? Co z tego, że są dotacje, skoro sprzęt kosztuje dwa razy tyle ile powinien? Gwarantuję, że jeśli nie byłoby dopłat w całej unii, sprzęt byłby z automatu tańszy o połowę. Po drugie, Polska zawsze była krajem na dorobku, i nie możesz jednoznacznie stwierdzić, czy nie dorobilibyśmy się lepiej bez unii... Poza tym masz zawsze robić to, co ci karzą... Nie wiem, czy słyszeliście o przepisach które mają wejść, ograniczając pogłowie bydła w ue ze względu na dwutlenek węgla...

Wracając do tematu: Ktoś wie, jakiej firmy układy wtryskowe będą w nowych perkinsach 3B? Bosh, czy o zgrozo "delphi"?

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#7792 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 17:48

Co z tą Pol... Fabryką

Widzieliście ad blue w belarusach? Trochę śmiesznie to wygląda ale ważne że działa, na moje oko łatwo ten "parnik" zdemontować  :) I tak powinni zrobić ze starymi ursusami - założyć jakieś ustrojstwo, jakiś nowszy układ zasilania i do przodu http://olx.pl/oferta...html#0659117049

#7793 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 20:34

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus c-380m jest już w sprzedaży !
http://olx.pl/oferta...html#8dbd3463d9

#7794 Share Ursus4235

Ursus4235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 19:34

Co z tą Pol... Fabryką

.

Edytowany przez Ursus4235, 03 sierpień 2016 - 10:50.

#7795 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 15:07

Co z tą Pol... Fabryką

Z tego co wiem to ten największy też miał być do końca roku w sprzedaży, może jutro zdążą zrobić premierę :D

#7796 Share Ursus4235

Ursus4235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 19:43

Co z tą Pol... Fabryką

.

Edytowany przez Ursus4235, 03 sierpień 2016 - 10:49.

#7797 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:30

Co z tą Pol... Fabryką

a skad wiesz ze 90 km i 100 km w sprzedazy?

#7798 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 06:07

Co z tą Pol... Fabryką Widzę że pojawił się również ten model http://ursus.com.pl/...e/URSUS-SERIA-U

#7799 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 09:27

Co z tą Pol... Fabryką

On już był od dawna na tej stronie a produkcji ani widu ani słychu chociaż obiecywali na ten nowy rok że będzie już w produkcji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7800 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 11:09

Co z tą Pol... Fabryką

Możliwe, że seria U będzie dostępna dopiero za ok. rok już ze skrzynią Vigus. Skoro już pracują nad tą skrzynią, to może im się nie opłacać wprowadzić ciągniki ze skrzynią ZF, a po roku z nich zrezygnować.

Dodaj odpowiedź