Skocz do zawartości

pawel94

Members
 • Zawartość

  111
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

16 Good

11 obserwujących

O pawel94

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 02.03.1994

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  pow. skierniewicki
 1. Zwolnice C-360

  Może i będzie wyrównywał, ale to skutkuje ciągłym obracaniem się satelitów i szybszym zużyciem. Adi96, mała poprawka. Zwolnice 4011/C-355 mają 12/55 przełożenie, a C-360 11/56
 2. Co z tą Pol... Fabryką

  Ursus według mnie przyjął bardzo dobrą taktykę... Postawił na elektromobilność i to jest strzał w dziesiątkę. Na tym rynku mają szansę stać się pionierem i wyznaczać standardy, tak jak na rynku ciągników robią to m.in Case czy JD. Inwestowanie grubej kasy w ciągniki w przypadku Ursusa skończyłoby się upadkiem firmy, bo kasa by była wpakowana w produkt, który nie sprzedawałby się, "bo zachodnie lepsze"... Nic dziwnego, że pakują kasę w Afrykański rynek i Elektromobilność, skoro nie mają szans na rynku ciągnikowym, ale do czasu... Zauważcie, że od jakiegoś czasu MTZ zaczął się pojawiać w TOP10. Ludzie już przejechali się na "luksusowych" ciągnikach i stawiają na proste, którym praca nie należy do najwygodniejszych, ale naprawa jest bardzo tania w porównaniu do zachodnich ciągników.
 3. Co z tą Pol... Fabryką

    Oprócz tego po Warszawie jeżdżą Autobusy Ursusa :)  
 4. Co z tą Pol... Fabryką

  @Tracer93, nie rozumiem po co to gadanie, że VIGUS ich przerósł ? Ja, czy Ty nie możemy powiedzieć nic na ten temat, bo mamy zerowe informacje, co jest powodem odwlekania produkcji seryjnej. Jedynie mogą się wypowiedzieć osoby, które przy tej skrzyni pracują. Oficjalnie wiadomo tylko tyle, że pod koniec maja był przetarg na obrabiarki CNC do produkcji Vigusa oraz że na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej trwają badania tej transmisji, więc wprowadzenie transmisji do produkcji seryjnej z początkiem nowego roku, zgodnie z zapowiedzią, może być realne.
 5. Co z tą Pol... Fabryką

  URSUS w czerwcu 44 sztuki. Względem roku ubiegłego -1.7%
 6. Co z tą Pol... Fabryką

  Tutaj niestety się zgodzę. Ursus słabo wypada w tym zestawieniu, nawet bardzo. 5 tys różnicy a w dodatku PowerShift i PowerShuttle. Bardzo słabo... 
 7. Pompa wody Ursus C-360, koło pasowe oraz przewody.

  Pompki hamulcowe są już w fazie testów, co do cylinderków - to się okaże, myślę, w niedalekiej przyszłości ;)
 8. Co z tą Pol... Fabryką

  New Holland, Kubota i JD ładnie lecą w górę :) Ursus też całkiem ładnie, jak na stosunkowo ubogą gamę ciągników ;) Jak się załapie do końca roku do pierwszej 5 to będzie spory sukces :)
 9. Jeżeli chcesz żeby Cię tryby ganiały to możesz próbować. Ewentualnie taka opcja jest możliwa, ale w skrzyniach niesynchronizowanych, gdy koła są stale zazębione bądź w skrzyniach synchronizowanych. Jeżeli chcesz skrzynię co tydzień remontować, bo tryby będą się wyszczerbiać to proszę bardzo próbuj ;) Osobiście stosuję metodę zmiany biegów przy wysprzęglonym silniku ale jak kto woli ;)  
 10. Co z tą Pol... Fabryką

  Różne przypadki są na pokazach, tak się tylko wydaje, że jest wszystko cacy. Kuzyn był kierowcą na pokazach Valtry w łódzkim. W pewnym momencie ciągnik się zatrzymał i "książeczka" się zaświeciła. Jak się okazało czujnik obrotów wałka WOM się zepsuł.
 11. Co z tą Pol... Fabryką

  Obecnie nie mam dostępu do gazetki, ale w najbliższym czasie wrzucę. Mnie również zdziwił fakt że Ursus coś rzeźbi z Carraro, ale z drugiej strony Carraro jest w czołówce producentów transmisji, więc jeśli URSUS będzie miał w tym udział, to po pierwsze, będą mieli pieniążki, a po drugie URSUS zbuduje sobie za granicą renomę jako producent transmisji, dzięki czemu zachód przychylniej przyjmie na rynek transmisję Vigus :)
 12. Proszę :) Piachy, ale idzie :) https://www.youtube.com/watch?v=IYstBZs2y0A
 13. U mnie C-355 już 13 lat pracuje w 4x30 :) Fakt faktem, ziemia 5 lub 6z głównie.  
 14. Co z tą Pol... Fabryką

  Teraz wychodzą z silnikami Deutz. Pierwsza propozycja jaka padła to właśnie silnik Solisa 3100FLT na licencji Zetora. Prototyp z tym silnikiem był na Agrotech 2015. Potem zaproponowali że silnik będzie do wyboru - Solis albo Perkins. Ostatecznie zrezygnowali Solisa i montowali silnik Perkinsa, a od początku 2017 chyba Deutza, po tym jak Ursus podpisał współpracę z Deutz.
 15. Nie można określić przy jakich obrotach. Wszystko zależy w jakich warunkach znajduje się ciągnik, czy jest pochyło, czy z górki, czy jest obciążenie, czy nie. W różnych warunkach działają różne siły oporu na ciągnik, a co za tym prędkość obrotowa trybów się różni względem czasu. Kwestia wyczucia ciągnika. Pojeździsz, się nauczysz. 
×