Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mercalot SILNIK DEUTZ

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maty585

maty585

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 20:12

Mercalot SILNIK DEUTZ Witam, kupilem mercatora ale niepokoi mnie dym ze silnika i bierze troche oleju mam DEUTZ 6 cylindrow chlodzony powietrzem taki: http://www.selearis....ne_Assemble.jpg slinik pali bardzo dobrze ale nie wiem czemu olej idzie i dym...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mercalot SILNIK DEUTZ Dzisiaj, 15:46
  •  

#2 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 15:43

Mercalot SILNIK DEUTZ dymi bo bieze olej... a tego ze on ten olej pobiera moze byc wiele przyczyn np wytarte pierscienie lub nieszczelne gniazda zaworowe czyli poprostu silnik do remontu albo kup zapas oleju

#3 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 10 czerwiec 2009 - 15:59

Mercalot SILNIK DEUTZ Kolego, kiedy kupiłeś tego mercatora? Bo jeśli kupiłeś go niedawno i widziałeś że dym idzie to po co go kupowałeś? Chyba że po to aby remont zrobić. W kombajnie najważniejszą rzeczą jest silnik więc na niego trzeba zwrócić największą uwagę. Ale już trudno jak kupiłeś. Jeśli bierze Ci oleju w ilości około 1 litr to można sobie takie coś darować ale jeśli znacznie więcej to musisz wykonać jakiś remont.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#4 Share maty585

maty585

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 18:01

Mercalot SILNIK DEUTZ teraz nie dawno kupilem, patrzylismny kompresje cylindrow i sa ok czyli pierscienie powinny byc ok

#5 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 18:10

Mercalot SILNIK DEUTZ na zaworach są gumki jeśli dobrze pamiętam, bo z silnikami DEUTZ'a miałem sporo do czynienia jak kiedyś jeszcze pomagałem mechanikowi a teraz mamy innego mechanika i mam też inne obowiązki więc się nie bawie w naprawy. Napisz kolego ile Ci bierze tego oleju. bo jak litr między wymianami (250h pracy) to niema tragedii. i kolego niechce Cię martwić ale remont tego silnika trochę kosztuje.

#6 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 10 czerwiec 2009 - 23:05

Mercalot SILNIK DEUTZ Troche to bardzo mało powiedziane :) ale jak wszystko patrzyliście to nie oglądaliście jak silnik dymi?
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#7 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 09:57

Mercalot SILNIK DEUTZ Pewnie tak się zauroczyli maszynką że za bardzo nie zwracali wagi do dymienia lub stwierdzili że po rozgrzaniu dymić nie będzie.A skąd wiesz że bierze olej skoro masz go od niedawna-po dymieniu?
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#8 Share maty585

maty585

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 11:15

Mercalot SILNIK DEUTZ chyba przy kazdym silniku masz miarke oleju... wiem ze sa gumki na zaworach bedziemy robi moze przestanie braz i pierscienie nowe a po zniwach cylindry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 11:26

Mercalot SILNIK DEUTZ wiem że są miarki ,ale chodziło mi o to jak długo pracował silnik że zauważyłeś ubytek oleju na bagnecie,
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#10 Share maty585

maty585

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 16:11

Mercalot SILNIK DEUTZ silnik oleju nie bierze tylko stal pod gorke to mniej bylo;p to czemu kopci? pompa paliwowa? teraz bedziemy pierscienie zmieniac i zobaczymy jak bedzie chodzil, i jeszcze olej w silniku jest jak woda a jest nowy czy to moze byc jakis olej do czyszczenia silnika? bo chyba nik nie zmienia oleju po zniwach

#11 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 17:33

Mercalot SILNIK DEUTZ kolego @maty585 zastanów się wkońcu czy bierze olej czy nie bo raz piszesz tak raz inaczej. zrób wtryski na początek bo może one źle rozpylają albo leją i dymi. albo wlej porządne paliwo bo czasem ono też jest winne

#12 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 17:57

Mercalot SILNIK DEUTZ Pierscienie wymieniac mozna tylko po co skoro kompresja jest dobra. Zrob wtryski najpierw i zobacz co bedzie bo po co w koszty sie ladowac. Po wymianie pierscieni to dopiero ci zacznie brac olej chyba ze zrobisz honowanie cylindra.
Widze ze nie wiesz za bardzo o czym piszesz bo raz piszesz ze pierscienie dobre a potem ze wymieniacie.

#13 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 18:29

Mercalot SILNIK DEUTZ A ten olej to jest w końcu nowy czy po zeszło-rocznym sezonie ? Bo jak nowy to znaczy że go zmieniałeś no i wtedy wiesz jaki wlałeś i nie dziw się że jest jak "woda"
W końcu trzeba się na coś zdecydować,bo za dużo kręcisz.

#14 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 16:24

Mercalot SILNIK DEUTZ Ja też bym Ci radził zrobić wtryski i sprawdzić pompę paliwowa.

#15 Share maty585

maty585

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 08:39

Mercalot SILNIK DEUTZ najmniejsza kompresja na cylindrze byla 25 czyli dobra wczoraj rozebralismy cylinder to jeden pierscien byl pekniety a pozostale wytarte juz czyli nowe beda, olej byl nowy jak kupilismy kombajn teraz wlalismy nowy ale inny bo tamten chyba byl jakis do czyszczenia, wtryski nowe byly zalozone, zobaczymy co bedzie po wymianie pierscieni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 19:18

Mercalot SILNIK DEUTZ A wkład filtra powietrza wymieniałeś,może dostaje za mało powietrza i dlatego dymi