Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AleksanderX    522

u mas to podpisują umowy po 570 netto odbiór z pola gratis a nawet mogą skosić w cenie 450 zł za hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nawet  :lol: Wiem że lubisz ściemniać w każdym temacie ale nie przeginaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Rok temu chwaliłeś się, że podpisałeś kontrakt na pszenicę po 450 zł netto, twierdząc, że nie będzie drożej. Było. Także zamilcz trollu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Mażyć/mazać to sobie możesz w piaskownicy. Marzyć o takich cenach to mogą cwelki co chcą się teraz obkupić, albo którzy twierdzili że paszarnie mają zapasy aż do żniw. Jak kiedyś pisałem skoro teraz nie ma, a nowa pszenica będzie do mielenia z miesiąc po żniwach, to z czego będą produkować pasze? Za 700 netto niech sprowadzą z Ukrainy. Już wagony stoją, żeby zalać Polskę :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mi chodzi o cenę usługi - on twierdzi że kukurydzę tnie po 600zł za hektar a zboże 450 NAWET zetną tak tanio to tylko u Aleksandra  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no bo przecie wiadomo że przy poparciu Tuska/by tylko zdestabilizować polskę/ ukraina bezcłowo wepchnie do polski masę zboza a polscy chłopi się nie liczą /np. embargo na owoce  do rosji ???  kto płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

450 zł/ha to tanio? Dla mnie to drogo, u mnie średnia w sezonie w 320-350zł/ha się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Mażyć/mazać to sobie możesz w piaskownicy. Marzyć o takich cenach to mogą cwelki co chcą się teraz obkupić, albo którzy twierdzili że paszarnie mają zapasy aż do żniw. Jak kiedyś pisałem skoro teraz nie ma, a nowa pszenica będzie do mielenia z miesiąc po żniwach, to z czego będą produkować pasze? Za 700 netto niech sprowadzą z Ukrainy. Już wagony stoją, żeby zalać Polskę :D

 

A czemu niby miesiąc po żniwach??? Pszenica idzie prosto z kosza na młyn. Ewentualnie w pierwsze dni żniw musi poczekać aż stara zejdzie z silosu. Wuja dzwonił w piątek do Good Mils to przymierzają się z ceną na nowe zbiory ok sześciu stów netto za tonę bo po tyle mają pszenicę z Ukrainy. A pszenice są piękne w tym roku także nie spodziewałbym się super cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

to że magazyny puste , to nie znaczy że zaraz cena pójdzie w górę .obecnie sporo pszenicy jedzie spowrotem z niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Ale nic nie ma za darmo - ta pszenica z niemiec nie jest tania, jedzie, bo nic innego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

450 zł/ha to tanio? Dla mnie to drogo, u mnie średnia w sezonie w 320-350zł/ha się zamyka.

Czytam i nie wieżę skąd te ceny? Co rok biorę usługę na koszenie bo mój kombajn jest za mały i się nie wyrabia- u mnie 320za ha bez problemu i to brutto zachodnim kombajnem a jak wziąść bizony czy Fortschritty to i za 270 brutto skosza- więc pytam co u mnie inna Polska!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

no bo my mieszkamy w Polsce a ty w

wielkopolsce

Wielkopolska to część Polski- myślę że nie tylko u nas są takie ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

a ja myslę iż polska dzieli się na polskę A,B,C i to są jakby różne krainy tak jak wielkopolaka czy śląsk lub niemieckie pomorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Na Pomorzu cena p.paszowej w okolicach 710-20,powyżej 100t idzie coś wynegocjować  i wraca pszenica z Niemiec zakupiona po żniwach,koszenie bizonem 280-300/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Nie masz racji- ceną usług rządzi rynek, niedawno rozmawiałem z właścicielem dużej firmy usługowej z moich okolic (ceny bardzo konkurencje) z opolskiego wyparli ich Czesi, bo kosza taniej, w tej chwili to jeszcze się opłaca kosic na Ukrainie bo tam są duże arealy. Wracając do tego co pisałeś trochę matematyki żeby podważyć twoje słowa- wg Ciebie różnica między Wielkopolska a twoim regionem( nie wiem gdzie to jest) to 150zl/ha- zakładając że kupuje się nowego lexiona całego w kredyt i kosi sie około 500ha/rok profit to 75tys zł czyli rata plus zostaje jeszcze trochę a z reszty zysku pracownik i paliwo zostaną opłacone bez większych problemów- zlotu łatwy biznes gdyby tak było, to prosta kalkulacja a właściciele firm uslugowych spędzają pół życia na takim liczeniu tak że zakładając że mówisz prawdę 2lata i ceny wyrównane bo będzie konkurencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Ciekawe wyliczenia samo paliwo 500x15l?/ha x 3,20netto litr- 24000,kombajnista na odpowiednim poziomie kolejne około 16 tyś za sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Fermy Drobiu Woźniak - pszenica nowe zbiory 580zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Lepiej popatrzcie co się dzieje od paru dni na giełdach i w USA, a dopiero potem podpisujcie umowy. Albo raczej nie podpisujcie, bo stracicie.

Do lakajro- pszenica zaraz po zbiorze nie nadaje się na przemiał. Musi trochę odleżeć, dlatego paszarnie zaraz po żniwach jadą jeszcze na starej pszenicy, a nowa mimo że trafia do kosza, to nie może być traktowana jako czynnik obniżający cenę, jeżeli sobie sprzedający nie pozwoli. Ja sprzedaję teraz po 770 netto, bo muszę zwolnić chociaż jeden magazyn. Chwilę wcześniej jeden synek z łaską dawał mi  680 netto. Inny 750. Ważne żeby takich jak ten pierwszy gonić. Niech znają swoje miejsce w szeregu darmozjady.

Myślę że ten sezon nie będzie wolny od turbulencji cenowych. Jeżeli jeszcze susza potrwa to spokojnie obstawiam 190 euro za pszenicę i niewiele mniej za qq

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Dokładnie doczytaj o jaki rodzaj pszenic chodzi  w USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2045

kontrakt na pszenicę w ciągu trzech dni notowań podrożał o 18%,

już w styczniu mówiłem, że jest szansa na dobrą cenę, jeżeli nie będzie jakiś niespodzianek to czeka nas kilka tłustych lat :)

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że przy tak taniej ropie wiele krajów, które dotowały produkcję rolniczą, musi się z tym wstrzymać, bo cena ropy ledwie pokrywa jej wydobycie. Jeśli jesteście ciekawi, to na google maps popatrzcie na kuwejt, libię i inne kraje arabskie z ropą, gdzie za pieniądze z ropy nawadniało się pustynię aby uprawiać zboże. Teraz to wszystko legło w gruzach i te kraje będą musiały zwiększyć import (i tak importowały, ale mniej). Poza tym, jak ktoś nie ma swojego towaru, to prawo rynku jest takie, że się mu drogo sprzedaje.

Chiny zmniejszyły prognozy eksportu, ponieważ zwiększył się popyt wewnętrzny na zboża. Ma to związek z ciągłym bogaceniem się społeczeństwa (średnia pensja w Chinach jest już w przeliczeniu na USD większa niż u nas, jakby kogoś to interesowało)

W stanach dużo mniejsze zasiewy i susza, podobnie susza w Rosji. Na Ukrainie zasiewy zbóż dużo mniejsze kosztem rzepaku, soi i kukurydzy. Tak że szykuje się zwyżka na giełdzie. Może nie ekstremalna, ale obstawiam w żniwa cenę 650 netto u mnie w Polsce C pod względem cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj