Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawozy

440 odpowiedzi na ten temat

#301 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 13:27

Nawozy Na piachu tez dziele potas na dwie dawki, polowa jesienia a reszta wiosna. Efekty zadowalajace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawozy Dzisiaj, 23:32
  •  

#302 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 14:44

Nawozy

Zastamawia mnie bo byłem wczoraj po nawozy na przyszły rok teraz wiadomo taniej niż wiosną ale co zdziwiło bo w obydwóch punktach u mnie w okolicy nie było mocznika dodam, że taka sama sytuacja była rok temu i mnie zastanawia dlaczego go nie przywoża czy czekaja zeby jego cena w zakładzie jeszcze spadła i mieli większy zysk czy poprostu nie jest on dostępny w zakładach ?

Ja też miałem podobny problem. Ale gość mi wytłumaczył, że poprostu nie sprowadza go w dużych ilościach: po pierwsze w grudniu styczniu jest mały popyt na nawozy i nie chce sobie pieniędzy blokować, po drugie sprzedarz mocznika w ostatnich latach spada kosztem RSM saletry i saletszaków. Jego zużycie wzrasta dopiero późną wiosną pod kukurydzę i zborza na 2-3 dawke. Więc nie zamierza tszymać na placu nawozu który przez pół roku mu się nie sprzeda.

#303 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 08:15

Nawozy Nie jestem do tego przekonany bo tydzień temu przyziózł 25 t to rozeszlo mu się praktycznie w ciągu dwóch dni.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share Makos164

Makos164

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 18:50

Nawozy witam jestem tu nowy i mam pytanie czy jak bym dal z pszenżyto i żyto 200kg saletrzaku i 100kg polifoski 21 czy dobra taka opcja jest
z góry dzieki za odp

#305 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:21

Nawozy Możesz dać, a na drugą dawkę saletra.

#306 Share Makos164

Makos164

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 12:55

Nawozy a na ta druga dawke to ile tej saletry??/

#307 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 26 styczeń 2013 - 21:38

Nawozy 150 kg/ha powinno wystarczyć.

#308 Share mateusz123x

mateusz123x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:10

Nawozy Witam jestem nowy. chcialbym sie dowiedziec co polecacie zasiac. Jak dam 200kg polifoski 6 i 100 kg saletrzaku pod korzen pod owies to bedzie dobrze?? a na przenzyto planuje zasiac w pierwszej dawce 150 kg saletry amonowej a pozniej poprawic jeszcze ok 100kg. Jak oceniacie te dawki??

#309 Share renatag136

renatag136

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 17:34

Nawozy Witam. Mam pytanie. Czy do odkwaszenia torfu zamiast zwyklej kredy można użyć kredy pastewnej?

#310 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:09

Nawozy witam ja na jesien nigdy nie stosowalem nawozow. NIGDY! oprócz rzepaku ale sieje dopiero drugi rok.

Na jesień żaden nawóz a na wiosnę tylko 100kg saletry i wymieszane 100kg saletrzaku to na 1h.
plony jakie miałem to pszenżyto 1,5h było 5 zbiorników od bizona. pszenica kiepsko w tym roku ale słyszałem ze nie tylko u mnie ale około 3t/h. Owies 1h zasiany i 2 zbiorniki bizona plus jeszcze troszkę :D
Ogólnie widzę ze plony mam super jak na takie nawożenie aż mi wstyd pisać ale myślę ze przy takim wkładzie finansowym plony miałem wysokie.

Ale chcialbym coś zmienić. Na jesien chcialbym dać jakieś nawozy czy 50kg fosforu i 50kg soli potasowej coś da na 1h? czy lepiej już wcale nie stosować?
będę siać jęczmień żyto i pszenżyto maja te zboża rożne zapotrzebowanie?

na wiosnę na pewno będę już siać tylko saletrę i to w 2-3 dawkach w 3 dawce może mocznik :)

Z gory dzieki za odp.Licze ze ktoś mi chociaż w czym odpowie :)

mlody rolnik z Wlkp.

Nawet firefox miał problem to tłumaczyć, ortografii i polskich znaków nie znasz wcale...

Edytowany przez milanreal1, 18 wrzesień 2013 - 23:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:42

Nawozy Rozbawił mnie post wyżej. Jesteś młody, jeśli można wiedzieć po jakiej szkole?

#312 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:48

Nawozy pierwsza inwestycja to 20zł/ha i zbadanie zasobności i pH gleby, następnie zakup dobrego wapna najlepiej kredy, a dopiero później rozważania o nawozach, w innej kolejności nie osiągniesz zamierzonego efektu (wzrostu plonu i poprawy efektywności produkcji, lepszy efekt przy tych samych nakładach)

#313 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 19 wrzesień 2013 - 17:52

Nawozy W okolicach Bychawy strasznie trudno znaleźć kizeryt. Dodzwoniłem się wreszcie do Kraśnika i cena 1760zł trochę dużo. W okolicy znalazłem siarczan magnezu granulowany z Siarkopolu w Tarnobrzegu Mg-S 21-30 cena zachęcająca 900zł.
Co myślicie o tym nawozie? Będzie dobry przedsiewnie?
http://www.zchsiarko...y_dla_rolnictwa
http://www.bazi.pl/w...zan_magnezu.pdf
http://www.bazi.pl/w...pecyfikacja.pdf
http://www.bazi.pl/w...zan-magnezu.pdf
można tym zastąpić kizeryt?

#314 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:46

Nawozy wychodzi on drożej niż kizeryt, który powinien kosztować 1000-1100zł/t netto zamów go gdziekolwiek, tonę nawet spedycją dowiozą Ci za 100zł

#315 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 02 październik 2013 - 08:52

Nawozy Panowie czy znacie coś w zamian za Corn Kali? Szukam Potasu w formie siarczanowej pod warzywa. Corn Kali kosztuje około 2400 za tone i zabiera 40% K.

#316 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 02 październik 2013 - 21:44

Nawozy korn kali to jest sól potasowa w postaci chlorku, a kosztuje około 1200zł/t netto, potas w formie siarczanu zawiera patentkali (30%) i kalisop (50%) oba nawozy z K+S

korn kali to jest sól potasowa w postaci chlorku, a kosztuje około 1200zł/t netto, potas w formie siarczanu zawiera patentkali (30%) i kalisop (50%) oba nawozy z K+S

#317 Share urszula

urszula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 październik 2013 - 13:37

Nawozy czy w przypadku nawożenia organicznego. obronik gnojowica stosujecie jeszcze w tym samym roku po orce nawozy PK ? i to samo w przypadku okopwych i straczkowych ?

#318 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 23:59

Nawozy Nie będe zakładał tematu.
Mam pytanie; stosował ktoś nawozy yara mila viking tzw. nitriofoski ? faktycznie jest różnica w przyswajalności czy w plonie?
Może napiszcie jak jest z tym nawozem po rozsianiu pogłównie, pali coś, rozpuszcza się, leży?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#319 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 10:04

Nawozy

czy w przypadku nawożenia organicznego. obronik gnojowica stosujecie jeszcze w tym samym roku po orce nawozy PK ? i to samo w przypadku okopwych i straczkowych ?

wszystko zalezy od zasobnosci gleby, jesli jest mala zawartosc P i K to trzeba, jesli srednia lub duza to nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 06 listopad 2013 - 10:06

Nawozy Ja też się zastanawiam nad tym jako pierwsza dawka. Coś w stylu 25-7-12 chyba mają. Wtedy wprowadzasz najwięcej N K. Wychodzi to drożej jak zwykła Saleta ale afekt pewnie też jest dużo lepszy.