tobiaszek

mwm d 226

Polecane posty

tobiaszek    0

witam wszystkich. jestem tu nowy chcialem sie dowiedziec czy ktos spotkal sie z problemem cisnienia oleju w mwm. jakie byly nastepstwa? ja wymienilem pompe cisnienie sie podnioslo ale cos puka mi w górnej czesci silnika. czego szukac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiaszek    0

zaczęlo mrugac cisnienie na wolnych. potem czesciej wiece wziąłem sie za niego. mechanicy zdjeli mise panewki wal wszystko bylo w porzadku. wymienilem pompe cisnienie jest teraz dobre ale pojawil sie stukot. gdzies u góry silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pukanie to najprędzej luz tłoka w tulei . MWM tej serii miały z tym problemy . Najbardziej słychać po około 5 min pracy po odpaleniu np. po nocy albo kilku dniach 

Sprawdź jeszcze regulacje zaworów banalna sprawa ale to bardziej cyka niż puka , wyspępowały  też problemy z smarowaniem klawiatury pierwszego cyl od strony kabiny

Wymiana pompy może nie była konieczna lubią sie luzować olej idzie bokiem

pozdr

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiaszek    0

bokiem tuleji??   reno 79 rocznik nigdy jeszcze nie byla rozbierana klawiatura. pompa mogła sie skonczyc w sumie po tylu latach najciekawsze jest ze przed wymiana nic nie pukało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pompa oleju jest przykręcana były przypadki że po 30 latach robiła sie nie szczelność na połączeniu ciśnieniowym pompy i spadki ciś oleju.

Ze stwierdzeniem że nie była ruszana był bym ostrożny tego można być pewnym po kiedy posiada sie ciągnik od nowosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiaszek    0

popmpa była dokrecona dosyc mocno, dmuchalismy tez powietrzem tam akurat nie uciekalo. wiem ze to jest slaba metoda ale cos trzeba próbowac. czyli zwalac głowice ostatnia i szukac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Coś nie tak jest z tą pompą moim zdaniem. Kurcze jak wcześniej nie stukało a po wymianie pompy zaczęło stukać to raczej nie zawory o ile nie były ruszane a poza tym zawory nie dają odgłosu tak zwanego stukania. Może coś źle diagnozujesz usterkę, pewny jesteś że stukanie jest od góry a nie gdzieś w głębi silnika? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

popmpa była dokrecona dosyc mocno, dmuchalismy tez powietrzem tam akurat nie uciekalo. wiem ze to jest slaba metoda ale cos trzeba próbowac. czyli zwalac głowice ostatnia i szukac ?

 

A były zdejmowane głowice ?? Jeśli tak to  może ten majster źle dobrał grubość uszczelek .

Trzeba na początek zrobić kontrole luzu zaworowego oraz ocenić czy dochodzi olej do dzwigieniek zaworowych na każdym cylindrze

A ten stuk też był przed wymianą pompy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiaszek    0

nie były. zapalilo sie cisnienie to rozebralem zmielismy pompe. uruchomilem i cos puka a wczesniej tego nie bylo. moze ostatnie minuty pracy juz nietrzezwo oceniam bo bylem wystraszony cisnieniem ;) moze przez niedostateczne cisnienie zlapalo ktoras tulejke? a zawory ustawial dzis i niec nie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prędzej złapało tłok , tak jak pisałem wcześniej MWM po jakim przebiegu tłok lubi się robić luźny w tulei. Na ciepłym się troche wycisza ???

Możesz nagrać film albo sam dzwięk i wrzucić na youtube ??

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie rozgrzalem go jeszcze dobrze ale wydaje mi sie ze puka jednakowo

 

Ja bym zrobił tak.

Na odpalonym silniku odkręcał po kolei rurkę od wtrysku i słuchał czy stuk ustaje albo zmienia ton , wtedy można określić który garnek coś boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Opisz dokładniej jak wygląda to stukanie. Dźwięk metaliczny, czy taki jak by głuchy? Ja bym szukał coś związanego z tą pompą bo od tego czasu zaczęły się problemy ze stukaniem. Jak długo chodził ciągnik na niskim ciśnieniu? Jakie dokładnie było to ciśnienie? Wszystkie szczegóły będą ważne ale raczej tulejki nie złapał bo musiał by ciągnik chodzić na sucho. 
V12 nawet jak by tłok był luźny w tulei nie było by tego słychać tak wyraźnie tylko musiał byś się w to przesłuchiwać z bliska. Ja bym szukał przyczyny w środku i raczej związanej z tą pompą. 
A tak zapytam jakie masz teraz ciśnienie, może zaworek stuka bo jest ciśnienie strasznie duże a ten dzwięk moze być mylący i wydawać się że jest z góry.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3893

Ja robilem rok temu uszczelki pod glowicą. Podejrzewam ze majster dal za cienkie i znowu wydmuchało.Jak ma ciezko i daje gazu to klekocze a do tego puscily plyn na zewnatrz. Teraz sam musze zrobic bo ciezka sprawa z tymi fachowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiaszek    0

cisnienie jak sie nagrzal olej spadalo praktycznie do zera

teraz jest okolo 3 jak troche pochodzil spadlo odrobine ale lekkie zwiekszenie obrotów powoduje gwałtowny wzrost, a na starej pompie ledwie bżdziło. sprawdzali panewki ale jakby byly zle włozone byloby konkretnie walenie . wymiana pompy nic nie ma do tego odgłosu no bo co ma miec. tryb i tyle


nie ruszałem jeszcze głowicy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja robiłem 3 sezony temu uszczelki  kupiłem ciągnik z wiedzą ze jest to naprawy. Założyłem typowe chinki i po 900mth jest ok Były planowane głowice , uszczelki grubość 1.4 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiaszek    0

i tak mi sie przypomina ze jak mrugalo juz cisnienie to przy uruchamianiu cos jakby postukiwało ale to trwalo ulamek sekundy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cisnienie jak sie nagrzal olej spadalo praktycznie do zera

teraz jest okolo 3 jak troche pochodzil spadlo odrobine ale lekkie zwiekszenie obrotów powoduje gwałtowny wzrost, a na starej pompie ledwie bżdziło. sprawdzali panewki ale jakby byly zle włozone byloby konkretnie walenie . wymiana pompy nic nie ma do tego odgłosu no bo co ma miec. tryb i tyle

nie ruszałem jeszcze głowicy !

 

też uważam że pompa nie stuka . Jest to element obrotowy nie wystepuje w niej ruch posuwisty i udarowy , co najwyżej może wyć lub brzęczeć. Nawet krótki  brak ciśnienia może narozrabiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiaszek    0

dzwiek jest bardziej głuchy jakby z wnetrza ale bardziej od góry


trzeba bedzie zdejmowac te glowice i szukac bo wyjscia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Co konkretnie było robione przy silniku? A ten mechanik to fachowiec, czy majsterklepka?

Ustawiał luz zaworowy i co? Dokonywał korekty, czy było wszystko OK?

Jak długo pracował silnik z tą usterką?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

zapytam może trochę inaczej a mierzyłeś ciśnienie na starej i nowej pompie? wiem głupie trochę ale czasem najmniej prawdopodobne potrafi być prawdziwe. najlepiej w kilku miejscach jeśli to możliwe. kiedyś miałem przypadek w 2 letnim MF że na zimnym miał 0.5 Bar a na ciepłym 1.5 okazało się że w magistrali w silniku zalega wielka gumowa podkładka która zatyka drogę dla oleju. a to był nowy traktor 1 właściciel od nowego więc z fabryki to dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiterParker
      Mam wyciek oleju że skrzyni a dokładnie jest pod skrzynią dekiel przykręcany na 4 śruby w który wchodzi rura ciągnące się po dole skrzyni w stronę mostu. W tym dekielku jest otwór i wystaje zawleczka. Po zawleczcze co jakiś czas spływa kropla oleju. Jest to malutki wyciek ale po dłuższym postoju ciągnika w jednym miejscu zauważalna jest plamka na betonie czy kostce. Czy ktoś orientuje się do czego jest w/w zawleczka ? Jak się do tego dobrać?   

    • Przez kuchar0071
      Witam
       
      Jesłi ktos ma podobny ciagnik i wie do czego kazdan lampka jest przypisana i co ona oznacza bede wdzieczny za opisanie lub wysłanie instrukci serwisowej lub obsługii
       
      adamkucharskiair@gmail.com

    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj