Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich. jestem tu nowy chcialem sie dowiedziec czy ktos spotkal sie z problemem cisnienia oleju w mwm. jakie byly nastepstwa? ja wymienilem pompe cisnienie sie podnioslo ale cos puka mi w górnej czesci silnika. czego szukac?

Opublikowano

zaczęlo mrugac cisnienie na wolnych. potem czesciej wiece wziąłem sie za niego. mechanicy zdjeli mise panewki wal wszystko bylo w porzadku. wymienilem pompe cisnienie jest teraz dobre ale pojawil sie stukot. gdzies u góry silnika

Opublikowano (edytowane)

Pukanie to najprędzej luz tłoka w tulei . MWM tej serii miały z tym problemy . Najbardziej słychać po około 5 min pracy po odpaleniu np. po nocy albo kilku dniach 

Sprawdź jeszcze regulacje zaworów banalna sprawa ale to bardziej cyka niż puka , wyspępowały  też problemy z smarowaniem klawiatury pierwszego cyl od strony kabiny

Wymiana pompy może nie była konieczna lubią sie luzować olej idzie bokiem

pozdr

Edytowane przez Gość
Opublikowano

bokiem tuleji??   reno 79 rocznik nigdy jeszcze nie byla rozbierana klawiatura. pompa mogła sie skonczyc w sumie po tylu latach najciekawsze jest ze przed wymiana nic nie pukało

Opublikowano

Pompa oleju jest przykręcana były przypadki że po 30 latach robiła sie nie szczelność na połączeniu ciśnieniowym pompy i spadki ciś oleju.

Ze stwierdzeniem że nie była ruszana był bym ostrożny tego można być pewnym po kiedy posiada sie ciągnik od nowosci...

Opublikowano

popmpa była dokrecona dosyc mocno, dmuchalismy tez powietrzem tam akurat nie uciekalo. wiem ze to jest slaba metoda ale cos trzeba próbowac. czyli zwalac głowice ostatnia i szukac ?

Opublikowano

Coś nie tak jest z tą pompą moim zdaniem. Kurcze jak wcześniej nie stukało a po wymianie pompy zaczęło stukać to raczej nie zawory o ile nie były ruszane a poza tym zawory nie dają odgłosu tak zwanego stukania. Może coś źle diagnozujesz usterkę, pewny jesteś że stukanie jest od góry a nie gdzieś w głębi silnika? 

Opublikowano

popmpa była dokrecona dosyc mocno, dmuchalismy tez powietrzem tam akurat nie uciekalo. wiem ze to jest slaba metoda ale cos trzeba próbowac. czyli zwalac głowice ostatnia i szukac ?

 

A były zdejmowane głowice ?? Jeśli tak to  może ten majster źle dobrał grubość uszczelek .

Trzeba na początek zrobić kontrole luzu zaworowego oraz ocenić czy dochodzi olej do dzwigieniek zaworowych na każdym cylindrze

A ten stuk też był przed wymianą pompy ??

Opublikowano

nie były. zapalilo sie cisnienie to rozebralem zmielismy pompe. uruchomilem i cos puka a wczesniej tego nie bylo. moze ostatnie minuty pracy juz nietrzezwo oceniam bo bylem wystraszony cisnieniem ;) moze przez niedostateczne cisnienie zlapalo ktoras tulejke? a zawory ustawial dzis i niec nie pomogło

Opublikowano (edytowane)

Prędzej złapało tłok , tak jak pisałem wcześniej MWM po jakim przebiegu tłok lubi się robić luźny w tulei. Na ciepłym się troche wycisza ???

Możesz nagrać film albo sam dzwięk i wrzucić na youtube ??

 

Edytowane przez Gość
Opublikowano

nie rozgrzalem go jeszcze dobrze ale wydaje mi sie ze puka jednakowo

 

Ja bym zrobił tak.

Na odpalonym silniku odkręcał po kolei rurkę od wtrysku i słuchał czy stuk ustaje albo zmienia ton , wtedy można określić który garnek coś boli

Opublikowano

Opisz dokładniej jak wygląda to stukanie. Dźwięk metaliczny, czy taki jak by głuchy? Ja bym szukał coś związanego z tą pompą bo od tego czasu zaczęły się problemy ze stukaniem. Jak długo chodził ciągnik na niskim ciśnieniu? Jakie dokładnie było to ciśnienie? Wszystkie szczegóły będą ważne ale raczej tulejki nie złapał bo musiał by ciągnik chodzić na sucho. 
V12 nawet jak by tłok był luźny w tulei nie było by tego słychać tak wyraźnie tylko musiał byś się w to przesłuchiwać z bliska. Ja bym szukał przyczyny w środku i raczej związanej z tą pompą. 
A tak zapytam jakie masz teraz ciśnienie, może zaworek stuka bo jest ciśnienie strasznie duże a ten dzwięk moze być mylący i wydawać się że jest z góry.

Opublikowano

Ja robilem rok temu uszczelki pod glowicą. Podejrzewam ze majster dal za cienkie i znowu wydmuchało.Jak ma ciezko i daje gazu to klekocze a do tego puscily plyn na zewnatrz. Teraz sam musze zrobic bo ciezka sprawa z tymi fachowcami.

Opublikowano

cisnienie jak sie nagrzal olej spadalo praktycznie do zera

teraz jest okolo 3 jak troche pochodzil spadlo odrobine ale lekkie zwiekszenie obrotów powoduje gwałtowny wzrost, a na starej pompie ledwie bżdziło. sprawdzali panewki ale jakby byly zle włozone byloby konkretnie walenie . wymiana pompy nic nie ma do tego odgłosu no bo co ma miec. tryb i tyle


nie ruszałem jeszcze głowicy !

Opublikowano

Ja robiłem 3 sezony temu uszczelki  kupiłem ciągnik z wiedzą ze jest to naprawy. Założyłem typowe chinki i po 900mth jest ok Były planowane głowice , uszczelki grubość 1.4 mm

Opublikowano

cisnienie jak sie nagrzal olej spadalo praktycznie do zera

teraz jest okolo 3 jak troche pochodzil spadlo odrobine ale lekkie zwiekszenie obrotów powoduje gwałtowny wzrost, a na starej pompie ledwie bżdziło. sprawdzali panewki ale jakby byly zle włozone byloby konkretnie walenie . wymiana pompy nic nie ma do tego odgłosu no bo co ma miec. tryb i tyle

nie ruszałem jeszcze głowicy !

 

też uważam że pompa nie stuka . Jest to element obrotowy nie wystepuje w niej ruch posuwisty i udarowy , co najwyżej może wyć lub brzęczeć. Nawet krótki  brak ciśnienia może narozrabiać .

Opublikowano

Co konkretnie było robione przy silniku? A ten mechanik to fachowiec, czy majsterklepka?

Ustawiał luz zaworowy i co? Dokonywał korekty, czy było wszystko OK?

Jak długo pracował silnik z tą usterką?

Opublikowano

zapytam może trochę inaczej a mierzyłeś ciśnienie na starej i nowej pompie? wiem głupie trochę ale czasem najmniej prawdopodobne potrafi być prawdziwe. najlepiej w kilku miejscach jeśli to możliwe. kiedyś miałem przypadek w 2 letnim MF że na zimnym miał 0.5 Bar a na ciepłym 1.5 okazało się że w magistrali w silniku zalega wielka gumowa podkładka która zatyka drogę dla oleju. a to był nowy traktor 1 właściciel od nowego więc z fabryki to dostał

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez pawcio21
      Witam ma ktoś może namiar na kogoś kto ma kompa do Reni tenis 550 kalibracja potrzebna okolice Szczecina  może ktoś jest co by wpadł pomocy 
    • Przez kamcioxxxx
      Problem z przednim napędem nie rozłącza go do elekto zaworu napiecie dochodzi przewod z białym paskiem
       
      Zauważyłem ze w filtrach hydraulicznych pojawiły sie opiłki  
      Na wyświetlaczu pokazuje ze naped jest zalonczony  albo wyłączony ale w żaden sposób go nie rozłącza 
       
    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie montowała ktoś z was filtr oleju PP89 do Renualt 461? W chwili obecnej mam założony pp49 ale Pan mi w sklepie powiedział żeby nie kombinować i zostać przy pp49 bo np 3p takie mają a PP89 ..ma inne ciśnienie otwarcia zaworu bypass czy jakoś tak" i że np w zimne dni silnik może nie mieć dobrego smarowania na zimnym silniku. Widziałem też że ludzie zakładają  Manna w 930 ale jak pan mi pokazał jakiś zamieik z Sędziszowa to strasznie mały ten filtr.Pozdrawiam 🙂

    • Przez SzymonLaziuki
      Witam. Dokładał ktoś napęd na przód do renault 75-32/34
      Macie jakieś doświadczenia?
       
    • Przez lysonek
      Witam. Zna ktoś kogoś kto naprawi albo sprawdzi sterownik skrzyni biegów od renault ares 640?(okolice kalisz/konin/sieradz)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v