ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Bambi14    97

u mnie pracuja przod tyl, nie gora dol, wzdluz wlasnej osi.. na sworzniu raczej maly luz bo jak jade po dziurach to widac jak szarpie kolami chocby byly koncowki drazkow wybite, a to sie rusza na tej tuleji co wyciska nia olej przez oriingi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@mani51 Tak pracuje bez problemu bo jak podniosłem ładowacz, i rękami pobujałem to chodzi góra dół. Chodzi o to że jak zostawiam go na noc opuszczam ładowacz na ziemię, przodek wtedy podnosi się na maksa na sprężynach. Natomiast gdy następnego dnia oderwę ładowacz od ziemi to czasami tak jest że nie siądzie od razu pod ciężarem, tylko gdy ruszam czy tur mocniej bujnie całym ciągnikiem to gwałtownie siada pod ciężarem niemal jak by się coś oberwało i słychac przy tym lekkie stuknięcie. I jeśli dobrze zauważyłem to bardziej z prawej strony się to dzieje. 

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Wszystko możliwe tak jak mówiłem od momentu opuszczenia fabryki nie było zaglądane do przodka bo się nic nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy a czy u Was fotel jest podgrzewany, bo Ja u siebie ostatnio zauważyłem że jak wsiadam do ciągnika to fotel jest ciepły.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dokładnie kot wygrzewa fotel.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie kot woli 60tke bo do ntz nie wejdzie jak zamkniety xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Sadek taaaaa podgrzewane ,wygrzewa

ja tez miałem taki podgrzewacz ,wylegiwał sie na siedzeniu z pokrowcem  podczas remontu 60tki ,

orzesz jakie było moje zdziwienie jak usiadłem O.o,jeb.....y sie przegrzał i chłodnica mu pościła,,zeby nie zp....ł to bym mu chłodzenie powietrzem zrobił  ,

spodnie do prania ja do kompania ,a kot juz siedzenia nie grzeje ,

tak ku przestrodze :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Szczerze mówiąc to jak się oddalał o tym pomyślałem, ale na skórkowym siedzeniu było czysto.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13
Dnia 25.03.2019 o 21:37, zbyszekbrzuze napisał:

Szybkie pytanie: Czy spotkaliście się z czymś takim jak brak sprężyn w zwrotnicach w MTZ 82? Dzisiaj wymieniałem kuzynowi stożki. Wygląda to tak jakby fabryki nie miał

ja właśnie chce wymienić te sprężyny na rurę grubościenna ...a jaki był zamiennik w orginale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

żadna rura, tylko twarda podkładka oporowa o średnicy w środku jak łożysko, a z zewnątrz jak ta mniejsza tuleja.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

Przymierzam się do zmiany pługa. Obecnie mam niemeyra 3-skibowy obrotowy. W okolicy trafił się elegancki Lemken 140 3-skibowy obrotowy. Co myślicie o nim? Będzie hulać z Ivanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam jak wam chodzi wspomaganie bo umnie trochę tak z lekkim oporem i czasami jak by przerywalo nawet przy gazie większym jeździłem kolegi c 380 i tam jest dużo lżej o co biega? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

u mnie tak bylo jak kupilem bylo mało oleju dolalem i już pare lat chodzi bezawaryjnie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

macie jakis patent na hamulce "brzytwy" po kilku dni stania ciagnika? oczywiscie poza przypalaniem, bede mial sciagniete kolo wiec warto by bylo zajrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

to ich przypadłość,ze koła blokuje  ,,u mnie jedno  i tylko raz po przerwie później dziala normalnie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Spróbuj na próbę, pozatykać wszystkie  otwory w obudowach hamulca, od ręcznego też. I na postoju trzeba zablokować pedały w pozycji wciśniętej. Nie jest to rozwiązanie na 100% ale blokuje duuuuużo  rzadziej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
Napisano (edytowany)

Cześć! Planuję kupić MTZ jako ciągnik pomocniczy i mam takie pytanie. Czy zmiany między rocznikami np 1989 a 1995 są jakieś spore?  Mam na oku jednego z 1989, ale nie wiem czy w tych pieniądzach (30tys za 1989) nie poszukac trochę młodszego

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Te nowsze mają już orbitrol w kabinie, nowszą deskę rozdzielczą, biegi z boku i bezramkowe szyby otwierane.

  • Thanks 1

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj