ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekmtz    25

Panowie mam pytanie czy będzie pasował docisk sprzęgła silnika d 50 do koła zamachowego 80 ??? bo myśle że wizualnie jest taki sam jak stary typ 80 i tarcza chyba też ale nie jestem pewien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276
Napisano (edytowany)
8 minut temu, tomekmtz napisał:

Panowie mam pytanie czy będzie pasował docisk sprzęgła silnika d 50 do koła zamachowego 80 ??? bo myśle że wizualnie jest taki sam jak stary typ 80 i tarcza chyba też ale nie jestem pewien...

Chyba nie, z tego co pamiętam coś tam się różnią

koło zamachowe w MTZ-50 jest zatoczone i docisk jest prawie płaski, a w MTZ-80 jest wypukły a koło zamachowe płaskie

Edytowano przez jahooo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97
Napisano (edytowany)
25 minut temu, Zetix napisał:

https://www.olx.pl/oferta/belarus-mtz-82-likwidacja-gospodarstwa-CID757-IDDtvFy.html

 

Jadę jutro sprzęcik oglądać ;) coś się rzuca wam w oczy?

cos tam z ta skrzynia mial robione, ciekawe przy tym przebiegu, lewa opona chyba tez nowa, wydaje mi sie ze jest po jakiejs kolizji ze felga opona i obudowa skrzyni nowa, pewnie pekl przy uderzeniu

 

tu masz fajnego https://www.olx.pl/oferta/mtz-82-96r-pierwszy-wlasciciel-2600mtg-rezerwacja-CID757-IDCuANh.html

Edytowano przez Bambi14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25
29 minut temu, jahooo napisał:

Chyba nie, z tego co pamiętam coś tam się różnią

koło zamachowe w MTZ-50 jest zatoczone i docisk jest prawie płaski, a w MTZ-80 jest wypukły a koło zamachowe płaskie

Dzięki za odpowiedz. Jeszcze tego nie rozbierałem tylko patrzyłem przez okienko i wizualnie jest praktycznie taki jak stary typ mtz 80 ale pewnie w środku jest coś innego przez te różne koła zamachowe i pewnie kolego masz racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
42 minuty temu, Bambi14 napisał:

cos tam z ta skrzynia mial robione, ciekawe przy tym przebiegu, lewa opona chyba tez nowa, wydaje mi sie ze jest po jakiejs kolizji ze felga opona i obudowa skrzyni nowa, pewnie pekl przy uderzeniu

 

tu masz fajnego https://www.olx.pl/oferta/mtz-82-96r-pierwszy-wlasciciel-2600mtg-rezerwacja-CID757-IDCuANh.html

Dzwoniłem do gościa i mówi, że felga mu się gdzieś skrzywiła i nei dało się jej wyprostować i dlatego jest nowa, a skrzynia włożona jest całkowicie nowa bo stara mu zgrzytałą i się rozsypała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25
9 minut temu, Zetix napisał:

Dzwoniłem do gościa i mówi, że felga mu się gdzieś skrzywiła i nei dało się jej wyprostować i dlatego jest nowa, a skrzynia włożona jest całkowicie nowa bo stara mu zgrzytałą i się rozsypała...

Mogła i się rozsypać ta skrzynia ale przecież można było ją naprawić i to o wiele taniej niż kupić nową radze ci kolego obejrzeć tą starą skrzynie jak będziesz na miejscu u tego rolnika czy obudowa jest cała czy może popękana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Gadać to sobie może. Trzeba się nim przejechać i sprawdzić.

  • Haha 1

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Dobra Pany!! Pojadę jutro, zrobię wam elegancka fotorelację i postaram się wybadać temat. Jak będzie coś nie tak to przynajmniej potencjalny klient który przegląda ten temat może coś się dowiedzieć nt tego egzemplarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

a co tam takiego wymienione co by było podejrzliwe? jedynie opony, ale po tylu latach mogly być popękane albo w transporcie chodził, a chłodnica to chyba normalna rzecz przy takim przebiegu, może na wodzie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Pitolenie. Felgi nie zegniesz a już napewno tylnej ot tak sobie. Ma ładowacz wiec mógł się przełamać widziałem już takie akcje wystarczy zapierdzielać na pusto po wybojach. Takim to trzeba się przejechać ale nowy korpus to chtba nie fuszerka a i felga nowa a nie palnikem prostowana ogólnie nie wygląda źle. Ciekawe co wykazały oględziny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Muszę was rozczarować, ale po nieprzespanej nocy doszedłem do wniosku, że odpuszczam temat. Gdyby jeszcze to było bliżej to bym podjechał, ale miałem do gościa prawie 200km. Napaliłem się, ale po tym co pisaliście i jak zadzwoniłem drugi raz do gościa to trochę jakby był zaskoczony tym pytaniem o felgę i skrzynie, a jak pierwszy raz się pytałem jak skrzynia i ogólny stan to wszystko było cacy... wymieniasz skrzynie za 8k i zapominasz powiedzieć w pierwszym telefonie? Może i lepiej, że nie pojechałem ;)

Generalnie MTZ jest drugą opcją, bo szukam 1014/10145  ... Chyba że coś znajdzie się naprawdę blisko w fajnym stanie
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Felga tylna się wygina od bocznego uderzenia, sąsiad zgiął jak spadł z między i ciągnik na bok położył. A skrzynie swego czasu taniej było kupić nową jak remontować, kilka osób u mnie ma nowe wstawione, kilka lat wstecz tak było, wtedy dobry remont skrzyni kosztował 3k a Ukraińcy po tyle przywozili kompletne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

@tomekmtz  O ile dobrze pamiętam, to mój katalog przewiduje 2 typy sprzęgła. Te typowe z  82 ma być takie jak w 552. Ale już w 52 jest te starsze.

Wydaje mi się.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Opłacalność remontu skrzyni zależy od umiejętności operatora tak więc czasem lepiej -nie koniecznie taniej -kupić nową.  Mam takkiego od nowości przebiegu około 5 tyś na kołach od 1025 i w zeszłym roku od jazdy ojca tj. Niemalże ruszanie z 9 bez dostatecznego rozpędu i jazda z minimalną prędkością( wiek robi swoje) skrzynia do remontu tykanie 6/3 pewnie ząb na trybie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

A weź wytłumacz ojcu, że tam jeszcze jest 8-ka przed 9-tką.

Albo, że trzeba się rozpędzić do 2000 obr./min. 

Nie wytłumaczysz.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Mojemu już tyle do głowy kłade i też po swojemu robi, np z 6 na 9 bo myśli że jak szybciej wbije to będzie lepiej. Więc sobie wyobraźcie jaki jest zgrzyt. Wstyd na pół wsi.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

U mnie nic nie zgrzyta za bardzo, skrzynia chyba nie rozbierana od nowości, rocznik 71, wersja eksportowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Widocznie masz mniej niż 50 lat


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Mój ojciec MTZ-tem nie chce jeździć i mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Jak myślicie, MTZ82 z 93roku da rade z agregatem uprawowym 3,6m, waga 1150kg? Oczywiście dociążę przód o jakieś 100kg. Chodzi mi o sam udźwig. Biore nowe maszyny na PROW i są trochę ciężkie ;/. Do tej pory robił z RAU 3,3m 800kg i było bez problemu. Tylne ramiona wymienione na nowe z pełnego metalu + haki 2kat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Wujo taką talerzówkę ciąga (waga) i pod górki przód pływa, mocy brakuje . Podejrzewam, że u ciebie będzie podobnie. Ja mam silnik d-60 z turbo (około 70-72KM) i przy 3m agregacie ma co robić.  Podejrzewam, że po sezonie będziesz szukał większego konia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2368
azzadek napisał:

Jak myślicie, MTZ82 z 93roku da rade z agregatem uprawowym 3,6m, waga 1150kg? Oczywiście dociążę przód o jakieś 100kg. Chodzi mi o sam udźwig. Biore nowe maszyny na PROW i są trochę ciężkie ;/. Do tej pory robił z RAU 3,3m 800kg i było bez problemu. Tylne ramiona wymienione na nowe z pełnego metalu + haki 2kat.

mi przy 800 kg talerzowce z fabrycznym obciazeniem nie daje sie normalne skręcać


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal0734
      witam mam problem z pronarem 82a kupilem 2 nowe aku i nie ma pradu w kabinie i świateł nic tylko jest prad na rozrusznik jak odpale to jest prad w kabinie ale tak jaby tylko z alternatora bo jak dam ale oborty to swiatla przygasaja radio gasnie ktos wie cos moze byc przyczyna?
    • Przez upadłymtz
      Witam. Czy mógłby ktoś zrobić i wrzucić zdjęcie całego mechanizmu załączania świateł STOP pod pedałem hamulca w mtz Pronar? Z góry dziękuję
    • Przez DoorJan
      Witam serdecznie, jestem operatorem Belarusa 820 z 2022 roku. Mam problem z dźwignia walka wom która jest "luźna" i przy pracy z kosiarka bijakowa wałek zwalnia przy większym obciążeniu. Próbowałem zwiększyć naciąg na zewnętrznym mechanizmie. W starszym modelu dźwignia działała ciężej jednak "przeskakiwała" w pozycję włączona i nie było z tym problemu. Proszę o jakąś poradę, czy jako laik mechaniki będę w stanie coś z tym zrobić, czy będzie to wymagać interwencji doświadczonego mechanika ? Z góry dziękuję 
    • Przez tomekxx1
      Witam. Ostatnio udało mi się okazyjnie kupić silnik rozruchowy od dt 75 za całe 40 zł. Silnik chcialem odpalic ale niestety nie ma iskry. Na iskrowniku znalazłem wystającą śrubę, jakby do podłączenia prądu. Czy moje domysły są słuszne i tam powinien być podłączony prąd?

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj