Skocz do zawartości
ursus55

Czy warto zakładać przedni napęd

Polecane posty

ursus55    11

Witam prosze kolegów o podpowiedź, co mam zrobić.
Dwa lata temu kupiłem ursusa 1201 bez napędu kupiłem go za 4tyś. ale cena była adekwatna do jego stanu. Naprawiłem w nim i wymieniłem całe sprzęgło na 3 łapki,instalację, chłodnicę wody, filtr powietrza, pompę hydrauliczną, wspomagania i mikropompkę, kapitalny remont silnika tz. Nowy wałek rozrządu, szlif wału i osiowanie bloku, korbowody i zestawy ursusa waryński, remont kapitalny głowicy, zwolnice wraz z półośkami , hamulce zawory hamulcowe, nowe cięgła dolne bo nie miał przednia oś wraz ze zwrotnicami, serwomechanizm, wzmacniacz momentu zaspawany wyrzuciłem i zastąpiłem oryginalnymi wałkami, WOM tarczki itd. Wszystko wyszło coś ok. 16 tyś.
Powiedzcie czy lepiej kupić przedni napęd i wiedzieć co mam czy lepiej tego sprzedać za 15tyś. bo wiecęj i tak nie dostanę bo niby jak udowodnić kupującemu że są tam te części i dołożyć i kupić od razu szóstkę z napędem tylko skąd mieć pewność że nie trafię na mine.

kitowiak    321

W sumie to założenie napędu taniej cie wyjdzie i bedzissz miał ciągnik przejrzany, a jeśli sprzedasz ten i kupisz drugi z napedem to bedziesz musiał dużo dołożyć żeby coś ciekawego kupić ;)

jonek98    883

Może i warto dołożyć napęd kosztuje coś koło 10 k.Robiles go więc wiesz co masz.Z

Wiadomość z agroFakt.pl

DTaras    150

czy orientuje się ktoś czy można tam dać przedni napęd z wałem centralnie? To dla niego pewnie ważne żeby jak najmniej skręt pogarszać...

pawel885    380

No ale do ciągnika wartego 15tys zakładać przodek za 10tys to przesada, przodek w porównaniu z innymi częściami do niego powinien kosztować max 3tys, ale to wina rolników, sami nakręcają takie ceny 

wojtal24    173

ale za 25tys nie znajdzie coś dobrego 4x4 a tu jak tyle włożył to wie co ma tylko ta dzisiejsza jakość części

Patryk1222    23

Może i przodek trochę kosztuje ale jest wart tej ceny i widzę że mimo iż styrany to nic się tam np u mnie nie dzieje i polecam ogumienie 420/70/r24 a nie te wąskie oryginale...

Yoda    18

A jakby założyć porządne koła z tyłu? 520r34 albo takie jak w 16 czyli 20,8 r38 uciąg wzrośnie a dalej masz zwrotny traktor. Taniej a chyba niewiele gorszy uciąg niż na 4x4 i wąskie opony.

PATr    238

No ale do ciągnika wartego 15tys zakładać przodek za 10tys to przesada, przodek w porównaniu z innymi częściami do niego powinien kosztować max 3tys, ale to wina rolników, sami nakręcają takie ceny

Gdyby nie było problemu z kupnem przodu do tych ciągników to nie było by takiej ceny, ja wystawiłem swój za 9 tysięcy o 18 w niedzielę i gość chciał jeszcze tego samego dnia przyjeżdżac bo już mu 3 razy z przed nosa ktoś wykupił... Jak mu obiecałem że nikomu nie sprzedam to i tak o 5 rano był u mnie mimo iż miał z 150 km, a telefonów od 18 do wieczora to było z 10...

pawel885    380

Nie wiem co to za ciągniki że tak przodka potrzebują, chyba zachowują się jak tylnonapędowy bus bez obciążenia po deszczu  :) Ciągnik z tą masą i jak na tą masę nie wielką mocą powinien zdychać a nie się grzebać. Szerokie koła z tyłu z porządnym bieżnikiem i jakieś balonówki z przodu i musi iść.... 

ursus55    11

Tak czytając swój wpis co nowego wstawiłem do ciągnika to gdybym go teraz sprzedał za półdarmo i kupił kota w worku z przednim napędem to nie popisałbym się intelektem. Na OLX jest trochę tych napędów. Tylko najgorsze że jak robiłem reduktor i miałem tylny most na widelcu to nie wstawiłem trybów.

bobienko    144

Kuźwa chłopaku to praktycznie nowy ciągnik posiadasz :) moim zdaniem gdybyś sprzedał tego i kupił inny to byś strzelił sobie w kolano

robi57362    56

Prawde mowiac dales 4 dolozyles 16 dolozysz 9 razem daje 29 . A po rakim remacie to powinien byc wart 35
ale mi szkoda bylo by sprzedawac

pawel885    380

To już gra na sentyment nie na logikę, wiedz że czeka Cię dożywocie z tym ciągnikiem bo tych pieniędzy nie cofniesz. Na olx jest 1204 za 17500zł, kup go, zamień przodki i sprzedaj

dawid199303    13

ja tez myślałem nad kupnem ciągnika z przodem ale chyba dokupie przód do swojego 912 bo wszystko w nim dobre tylko przodu brak a bez przodu to czy orka czy uprawa ciągnik podczas skrętu nie skręca jak powinien a tak przód będzie go ciągnął

kizak    65

Przód jest w większości nie przydatny,ale niech go na chwilę  zabraknie np.tur z 2 bb na mokrym,załadunek obornika,a to jakaś wtopa. U mnie przodek jest prawie łysy,ale mimo to przy prawie 8o km.trzeba by jeden korpus pługa odpiąć. W tym roku wyjechałem orać i tak z biegu bez napędu może dwa metry ujechałem,a w sumie był potrzebny na maleńkich kawałkach,o i jeszcze orka mokrego obornika :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Szejk1995
      Witam wszystkich Mam następujący problem. Poszukuje kolektora wydechowego do ursus 1224 bez TURBO z wyjściem na tłumik z boku. Posiadam kolektor ale ma wyjście z przodu maski. Zakładam nowa maskę i chciałbym założyć kolektor z bocznym wyjściem na tłumik. Jeśli ktoś z was miałby taki kolektor na sprzedaż dobry i tani kolektor lub chciałby się zamienić na zwykły chociażby ze względu na założenie TUR a ( gdyż nie do każdego pasuje kolektor boczny ) proszę o kontakt na priv. lub o jakiś inny kontakt .  Z góry dziękuje  
    • Przez ben73
      Witam czy ktoś posiada ursusa c-385a z agregatem talerzowym 2,7m z hydropakiem lub 3,0m  i jak daje sobie radę. Ja mam 3,4,5 klasę ziemi.
    • Przez arassso
      Co sadzicie o cięzkich ursusach 4 garowychtypu 385 902 912 itd . ja mam 385 i jestem zdowolony przydałby sie naped ale i bez tego bardzo dobrze sie sprawuje co wy o nich sadzicie??
    • Przez lajkzxc
      Witam. Ostatnim czasem zauważyłem że ursus 1634 stracił ,że tak powiem trochę na werwie. Iść idzie ale jednak to to nie co było wcześniej.  Trochę bardziej mułowaty sie zrobił. Podłączyłem  manometr aby sprawdzić ciśnienie doładowania i na postoju po dobrej przygazówce wskazówka ledwie się bujnie. Próbowałem puścić go na drogę, trójka i but to tak przy rozpędzaniu do 0,2,   może 0,3 bara wskazówka podskoczyła.    Jako takiego dymienia nie obserwuję, z odpalaniem zero problemu.   Co to może być?   Turbo,  Korektor dawki? Odłączałem korektor dawki, ten wężyk to brak zmian.  NIe chce bez potrzeby zmieniać turbiny jezeli jest ok.   Pozdrawiam i prosze o opinie. Jakie ciśnienia uzyskujecie w swoich szóstkach?