ursus55

Czy warto zakładać przedni napęd

Polecane posty

ursus55    11

Witam prosze kolegów o podpowiedź, co mam zrobić.
Dwa lata temu kupiłem ursusa 1201 bez napędu kupiłem go za 4tyś. ale cena była adekwatna do jego stanu. Naprawiłem w nim i wymieniłem całe sprzęgło na 3 łapki,instalację, chłodnicę wody, filtr powietrza, pompę hydrauliczną, wspomagania i mikropompkę, kapitalny remont silnika tz. Nowy wałek rozrządu, szlif wału i osiowanie bloku, korbowody i zestawy ursusa waryński, remont kapitalny głowicy, zwolnice wraz z półośkami , hamulce zawory hamulcowe, nowe cięgła dolne bo nie miał przednia oś wraz ze zwrotnicami, serwomechanizm, wzmacniacz momentu zaspawany wyrzuciłem i zastąpiłem oryginalnymi wałkami, WOM tarczki itd. Wszystko wyszło coś ok. 16 tyś.
Powiedzcie czy lepiej kupić przedni napęd i wiedzieć co mam czy lepiej tego sprzedać za 15tyś. bo wiecęj i tak nie dostanę bo niby jak udowodnić kupującemu że są tam te części i dołożyć i kupić od razu szóstkę z napędem tylko skąd mieć pewność że nie trafię na mine.

kitowiak    439

W sumie to założenie napędu taniej cie wyjdzie i bedzissz miał ciągnik przejrzany, a jeśli sprzedasz ten i kupisz drugi z napedem to bedziesz musiał dużo dołożyć żeby coś ciekawego kupić ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

DTaras    362

czy orientuje się ktoś czy można tam dać przedni napęd z wałem centralnie? To dla niego pewnie ważne żeby jak najmniej skręt pogarszać...

withanight    1103

Kupić za 4, włożyć w niego 16, sprzedać za 15, kupić następnego za 20 i włożyć kolejne 6? Ekonomia :)

Take me Away !...

pawel885    842

No ale do ciągnika wartego 15tys zakładać przodek za 10tys to przesada, przodek w porównaniu z innymi częściami do niego powinien kosztować max 3tys, ale to wina rolników, sami nakręcają takie ceny 

wojtal24    334

ale za 25tys nie znajdzie coś dobrego 4x4 a tu jak tyle włożył to wie co ma tylko ta dzisiejsza jakość części

ZETOR TEAM

Patryk1222    58

Może i przodek trochę kosztuje ale jest wart tej ceny i widzę że mimo iż styrany to nic się tam np u mnie nie dzieje i polecam ogumienie 420/70/r24 a nie te wąskie oryginale...

Yoda    222

A jakby założyć porządne koła z tyłu? 520r34 albo takie jak w 16 czyli 20,8 r38 uciąg wzrośnie a dalej masz zwrotny traktor. Taniej a chyba niewiele gorszy uciąg niż na 4x4 i wąskie opony.

PATr    339

No ale do ciągnika wartego 15tys zakładać przodek za 10tys to przesada, przodek w porównaniu z innymi częściami do niego powinien kosztować max 3tys, ale to wina rolników, sami nakręcają takie ceny

Gdyby nie było problemu z kupnem przodu do tych ciągników to nie było by takiej ceny, ja wystawiłem swój za 9 tysięcy o 18 w niedzielę i gość chciał jeszcze tego samego dnia przyjeżdżac bo już mu 3 razy z przed nosa ktoś wykupił... Jak mu obiecałem że nikomu nie sprzedam to i tak o 5 rano był u mnie mimo iż miał z 150 km, a telefonów od 18 do wieczora to było z 10...

pawel885    842

Nie wiem co to za ciągniki że tak przodka potrzebują, chyba zachowują się jak tylnonapędowy bus bez obciążenia po deszczu  :) Ciągnik z tą masą i jak na tą masę nie wielką mocą powinien zdychać a nie się grzebać. Szerokie koła z tyłu z porządnym bieżnikiem i jakieś balonówki z przodu i musi iść.... 

ursus55    11

Tak czytając swój wpis co nowego wstawiłem do ciągnika to gdybym go teraz sprzedał za półdarmo i kupił kota w worku z przednim napędem to nie popisałbym się intelektem. Na OLX jest trochę tych napędów. Tylko najgorsze że jak robiłem reduktor i miałem tylny most na widelcu to nie wstawiłem trybów.

bobienko    741

Kuźwa chłopaku to praktycznie nowy ciągnik posiadasz :) moim zdaniem gdybyś sprzedał tego i kupił inny to byś strzelił sobie w kolano

robi57362    311

Prawde mowiac dales 4 dolozyles 16 dolozysz 9 razem daje 29 . A po rakim remacie to powinien byc wart 35
ale mi szkoda bylo by sprzedawac

jesli pomoglem kliknij fajne

pawel885    842

To już gra na sentyment nie na logikę, wiedz że czeka Cię dożywocie z tym ciągnikiem bo tych pieniędzy nie cofniesz. Na olx jest 1204 za 17500zł, kup go, zamień przodki i sprzedaj

dawid199303    14

ja tez myślałem nad kupnem ciągnika z przodem ale chyba dokupie przód do swojego 912 bo wszystko w nim dobre tylko przodu brak a bez przodu to czy orka czy uprawa ciągnik podczas skrętu nie skręca jak powinien a tak przód będzie go ciągnął

kizak    122

Przód jest w większości nie przydatny,ale niech go na chwilę  zabraknie np.tur z 2 bb na mokrym,załadunek obornika,a to jakaś wtopa. U mnie przodek jest prawie łysy,ale mimo to przy prawie 8o km.trzeba by jeden korpus pługa odpiąć. W tym roku wyjechałem orać i tak z biegu bez napędu może dwa metry ujechałem,a w sumie był potrzebny na maleńkich kawałkach,o i jeszcze orka mokrego obornika :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KrzysztofZabro
      Witam znacie sie na przełączniku 12/24 przy ursusie 1224, jak idą te kable od przełącznika do rozrusznika jakie i tak dalej,30,50,51,50a i 31 bo mam zrobione ale coś jest nie tak wiec jak wie ktoś  i pomoże to szczerze dziekuję.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez YeLoN3
      Witam. zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego z hydropakiem około 1,2ton i siewnika z pełnym zasypem też około 1.2ton. Moje pytanie czy ursus 1224 z dwoma siłownikami pomocniczymi da rade taki zestaw podnieść, czy dużo go trzeba będzie obciążyć z przodu, i jak ze sterowaniem ciągnika i żywotnością pompy, podnośnika wieszaków, ramion itp. Specjalnie nie podaje producentów maszyn aby uniknąć zbędnej dyskusji. z Góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez eev
      witam

poszukuje kontaktu własciciela tego ursusa byl na sprzedaz i prawdopodobnie wlasciciel dalej go posiada ewentualnie interesuje mnie 1934

z gory dzieki za pomoc pozdrawiam
    • Przez KubaMF
      Witam, rozglądamy się za większym koniem na gospodarstwo ponad 20ha. Piszę głównie aby dowiedzieć się coś więcej o tych ciągnikach, przeszukałem chyba pół forum i ciągle napotkałem jakieś kłótnie zazwyczaj mało wartościowe. Chodź coś udało mi się dowiedzieć , głównie chciałem uzyskać opinie na temat 1734 bo na jego temat tylko nie znalazłem takich dokładniejszych opinii. Waszym zdaniem który ciągnik będzie najlepszy wariantem z tych 4 ? Ogólnie to miałby być głównym ciągnikiem czyli wiadomo orka,siew transport itd. Budżet do 70 000 zł. Jeśli chodzi o zachodnie to chcieliśmy coś poszukać, ale po prostu chcemy mieć coś co będziemy w stanie naprawić sami i zdobyć części w przeciągu kilku godzin a nie w przeciągu kilkunastu dni w przypadku zachodnich ciągników. Fakt gdybyśmy mieli już tych hektarów trochę to można by było się pokusić na zachodni ciągnik, w tym przypadku chcemy coś co będzie pracowało bez awaryjnie, a jeśli już się zepsuje to naprawimy to szybko i tańszym kosztem. Fakt nie zawsze tańsze oznacza lepsze ale to już inny szczegół. Z góry dziękuję za pomoc w wyborze i pozdrawiam   

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.