Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość kiedydoplata   
Gość kiedydoplata

coś tu smierdzi z tym wywalaniem dyplomatów, ciekawe czy przypadkiem amerykance nie chcą sobie tutaj zrobic kolejnego poligonu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427

No i teraz zrób tabelkę i z jednej strony wpisz kto wywala a z drugiej kto nie wywala. Potem podkreśl kraje Grupy Wyszechradzkiej, Międzymorza i te zaangażowane finansowo na Ukrainie. A teraz popatrz jak głęboko wsadziliśmy paluch w drzwi.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3148

ja "nieczasowy" i nie wiem czy już są jakieś dane do tej tabelki, jeśli nie problem podrzućcie gdzie szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5585

Niemcy, Belgia, Hiszpania, Portugalia prawie całe Bałkany , Grecja,  Norwegia, Szwecja Słowacja Bułgaria Austria i Szwajcaria a także o zgrozo nasz największy sojusznik Orban.     Zdradaaaa!!!!!! Targowicaaaaaa!!!!!!!  Hańbaaaaaaa!!!!!!!

Pribałtyka wydala po jednym chyba dla fasonu. 

Cały czas się zastanawiam po co takie mecyje jak to porachunki wywiadu. Tak było jest i będzie. Ciekawe czy którekolwiek z tych państw ma czyste sumienie i nie robiło takich rzeczy.

 

10 godzin temu, mirro napisał:

Ciekawe czy Pan Zbyszek już wybatożył w zaciszu gabinetu swojego giermka ministra Jakiego? Może ta krytyka była właśnie do niego? A jak nie to znaczy że Pan Zbyszek gada sam do siebie, a to już zły omen na przyszłość.:D

Może nawet wychędożył :D

Jak zechcą to zwalić na Jakiego i będą się tłumaczyć że to on spierniczył to ja się pytam jakim cudem to uchwalili? Nik nie wiedział nad czym głosujeO.o


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427

Obawiam się że nikt. Albowiem jak widać zdolność przewidywania jest tam obca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3148

Podejrzenia o  świadome głosowania szeregowych posłów koalicji rządzącej są mocno przesadzone. 
Sam nieraz mówię - jak nie muszę , nie myślę.
Zbawienna dyscyplina partyjna nie przypadkiem wynaleziona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427

Przecież swoi nie mogą nic głupiego wymyślić. Głosujemy więc na to co proponują. A że rozsądek podpowiada co innego? Tym gorzej dla rozsądku. :D
No jest jeszcze opinia że historia ich osądzi. Ale czy znajdzie czas? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Waszczykowski gdy był w MSZ wysyłał do Ministerstwa Sprawiedliwości uwagi Izraela i strony amerykańskiej. Jednak wtedy to olewano i robiono swoje. Mówiąc potem, że żadnych uwag nikt nie zgłaszał. Teraz wszystko pójdzie na Jakiego by reszta mogła ręce od tej sptawy umyć. Po prostu rząd chciał pokazać w Polsce jak to wstaje z kolan. Ale tak naprawdę ugiął się przed USA i Izraelem i wprowadza wżycie to co obiecał czyli zawiesza stosowanie ustawy oznajmiając ustami Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, że ustawa jest nie konstytucyjna. Czyli jest to oficjalny znak dla prokuratur, że nie mają jej stosować. Czyli potwierdziły się przecieki z Izraela z przed jakiegoś czasu, że rząd polski wstrzyma stosowanie ustawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5585

 

24 minuty temu, dysydent napisał:

Podejrzenia o  świadome głosowania szeregowych posłów koalicji rządzącej są mocno przesadzone. 
Sam nieraz mówię - jak nie muszę , nie myślę.
Zbawienna dyscyplina partyjna nie przypadkiem wynaleziona.

Wychodzi na to że oni niemal nigdy nie muszą. :D W tym świetle propozycja Kukiza którą kiedyś zapodal nabiera sensu. Otóż  np 5 osób z  kazdej partii w sejmie reprezentuje swoich wyborców. PIS reprezentuje wirtualnie 235 mandatów, PO 130 Kukiz 40 PSL 20 itd. Tym sposobem cały sejm składa się z 25-30 osób i mamy ta sama decyzyjność. Likwidujemy koryto w postaci 430 etatów poselskich. Do pomocy, doradztwa zatrudnia się fachowców na ministrów tak samo, a nie lokalnych partyjnych krzykaczy którzy dostali się do sejmu. Potrzeba kilka limuzyn, kilku ochroniarzy nie trzeba by ich mord w tv ogladać bo byłoby ich za mało. Same korzyści i osszczędności na dietach, biurach poselskich, podróżach , pensjach itd 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427

Ja nadal nie mogę pojąć kto i na jakiej podstawie zawiesza działanie prawa? Chyba mamy jakąś nową tradycję? Czyli że co? Prokuratura ma nie ścigać bo ktoś zadzwonił że od dziś rana uchwalone prawo jest, ale nie należy go egzekwować? To faktycznie chyba wymaga umysłów ścisłych, ja odpadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5585

Nie ścisłych tylko ciemnych:D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@mirro a jak inaczej tłumaczyć słowa Ziobry, który do niedawna zapierał się, że jest to super ustawa w pełni zgodna z prawem. Chociaż od jakiegoś czasu pojawiały się głosy, że nie można ścigać za granicą na podstawie polskiego  prawa. Zresztą takie rzeczy to już w ogólniaku na WOS ie tłumaczyli. Ziobrze czy Jakiemu ani reszcie pisu to nie przeszkadzało. Głosowali i Duda bez słowa podpisał.

A tu raptem wychodzi Ziobro i oznajmia w prost. Ustawa nie konstytucyjna. To jaki jest to znak dla podwładnych Prokuratora Generalnego prokuratorów w Polsce. Pis już nie raz pokazał, że ustala nowe zasady. łamali konstytucję to takie coś to dla nich błahostka. Myślę też, że ta nagła zmiana mogła mieć związek z zakupem patriot jeśli to prawda, że finał tak blisko. Amerykanie powiedzieli, że mają odpuścić z ta ustawą jeśli chcą ten system i Ziobro polecenie wykonał.

Pewne jest ponad wszelką wątpliwość, że nagłe zobaczenie nie konstytucyjności to nie wynik przemyśleń w pisie tylko zewnętrzne naciski. Tak więc wstawanie z kolan skończyło się na kolanach i to z twarzą przy ziemi lub na ziemi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5585

A propos  , Patrioty maja kupić za blisko 20 mld a offset niecały miliard. Czy te 5 % jest normą?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie zapominaj, że negocjowali z pozycji klęczącego na kolanach z twarzą blisko ziemi. Te 5 % to sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427

Każdy kontrakt jest inny. W zasadzie w takim kraju jak nasz ważniejsze jest jaką technologię dostajemy w ramach offsetu. 
Jedną ze składowych tego na Patrioty jest 30mm armata Bushmaster. Prawdopodobnie, po kilku nieudanych podejściach, będą nowe wieże do Rosomaka. Chyba że nasze mózgi odpuszczą wymóg pływalności to być może system uzbrojenia dla nowego transportera gąsienicowego. Problem w tym że nic nie mówi się o amunicji do tego ustrojstwa a także prawach do "polonizacji" samej konstrukcji i możliwości sprzedaży na rynki zewnętrzne. Przekopałem parę miejsc i nic. Obym był złym prorokiem pod tym względem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Znając życie Amerykanie Błaszczaka wyrąbią. A słowa Sikorskiego o murzyńskości i robieniu laski się sprawdzą. Nie potrzebnie wszystko kupujemy w USA. Od samolotów dla LOTu czy VIP ów po uzbrojenie. Amerykanie o tym wiedzą i cisną ile wlezie.  Patriot to nie system dla każdego musieliśmy o niego prosić. A skoro prosimy to Amerykanie dyktują warunki co do offsetu i np ustaw. A pisowskiemu rządowi pozostaje jedynie posłusznie te warunki przyjąć. Ale w Polsce pis wyborcom wytłumaczy, że tak się wstaje z kolan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5585

Jak ktoś bardzo chce kupić a sprzedający nie ma potrzeby sprzedawać to kupujący zawsze przepłaca


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427

A tym aspektem to z lubością poprzedni MON Antonii się zajmował. Przygotował grunt po mistrzowsku. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3148

Ile waży cały ten system patriot? ile wyjdzie 1kg? przynajmniej szacunkowo? co jeszcze trzeba kupić aby być niezwyciężonym? Czy istnieje ktoś taki?
Co się k..a dzieje? Wyścig zbrojeń miał finansowo wykończyć naszych przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427

Można by to poważyć i faktycznie przeliczyć ile ten kilogram bezpieczeństwa kosztuje. Od tego należy odjąć ciągniki Jelcza i podwozia Wieltonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3148

Niepełna wiarygodność intencji naszych sojuszników co do naszej roli jako chronionego widoczna po nałożeniu rozmieszczenia baz amerykańskich na mapę z przed 1939r. Zachęcająco wygląda udostępnienie technologii systemów ochrony p.rakietowej co dowodzi pewnej dozie zaufania, tylko czy ktoś poważnie rozważa wojnę w środku Europy i jeżeli tak to gdzie? (Patrz pierwsze zdanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3055

zeby byc niezwyciezonym to wystarczy 0,7 -reszta to bajki z mchu i paproci :26_nerd:, ile kosztuje kg patriota-duzooooooooo, patrioci sa na wage zlota-wrecz bezcenni.

czy taki system jest potrzebny ???  uj wie ,na wojsku sie nie znam , tylko czasami na niebie widuje helikoptery[ostatnio tylko 2 lataly], a z tego co mowia specjalisci to trudno o jednoznaczna ocene, sadze ze lepiej je miec a na dodatek pozyczyc od amerykanow pieniadze na nie :D:D:D-zeby zrobili taki biznes jak ursus w afryce,za amerykanskie pieniadze sprzedac polakom chinski sprzet.......


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3148

Chiński sprzęt się rozleciał, Pekin ma nadwyżkę finansową a Polska u Amerykanów dług. bzdurna składnia, errata - Polska Amerykanom dłużna.

Nawet by się zgadzało

Poczytałem dane do tabelki "wypędzonych" i wynika z tego - im bardziej na południe tym sympatie bardziej wschodnie ale najważniejsze jest co innego - taka polityka NATO sztucznie tworzy jedyny możliwy sojusz równoważny skoro o Chinach mowa.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj