Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Roman176    4613
47 minut temu, racyl napisał:

to jest koleś nie do ruszenia. nikt nie potrafi nad nim zapanować z władz kościelnych

a ja znam takich co wylecieli za dobroć ducha, a takich to się uwielbia  finansistów 

32 minuty temu, jacus napisał:

dokladnie na glosach biedy umyslowej ,mentalnej i finansowej pis doszedl do wladzy i jeszcze 4 lata bedzie , biedy przybywa-  przynajmniej wedlug oficjalnych danych...

 https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wzrost-ubostwa-w-polsce-przyczyny-polityka-insight/vdl5pg7?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne

Trzeba jednocześnie podkreślić, że progi te każdego roku rosną wraz z bogacącym się ogółem społeczeństwa.

  • Like 4

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1275
1 godzinę temu, racyl napisał:

to jest koleś nie do ruszenia. nikt nie potrafi nad nim zapanować z władz kościelnych

Jest coś takiego jak posłuszeństwo wobec biskupa ,chyba nie sprzeciwił by się biskupowi ? Ostatecznie pozostaje wiek emerytalny a u księży przypada on w wieku 75 lat i po tym przechodzą na emeryturę. Czyli w tym przypadku za Wikipedią jeszcze rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409

A może problemem nie jest sam Rydzyk tylko ekipa która do niego przyłazi? Zasoby ludzkie w postaci "fanklubu" ojca dyrektora są tak atrakcyjne dla rządnych głosów, że będą tam łazić " do końca świata i jeden dzień dłużej". Dlatego dostaje wszystko na tacy i z wyrazem uwielbienia w oczach proszącego. Kto normalny przyjmowałby Macierewicza? Jakiś powód musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140

Nie odnoszę się tym do poprzednich wpisów, a tego co pisałem sam kilka lat temu (no i może Jacus coś podobnego linkował na poprzedniej stronie ale nie czytałem bo słuchałem sobie Wróblewskiego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2602400943113814&id=100000318002575&sfnsn=mo&s=100033957770447&vh=e

Teraz wszystko zabierają komunistą lub nie dają więcej , dlatego taka  frustracja .

Pis się nauczył pracować w nocy . Ciekawe od kogo ? 

Mówią , że Pis to komuna . To PO z SLD chce obalić komunę?

Komuna chce obalić komunę ?😂😂

I tak robią . Wszystko co wyciągają aby obczernić rząd obraca się przeciw nim . To ci fachowcy .😁😁

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

po czesci sie zgodze z wrublewskim , ten gostek co nie kupił mieszkania to dlatego że na rynku jest dużo wolnego pieniądza i ludzie inwestują , w polsce była recesja w jednym kwartale kryzysu ,jeszcze kilka kwesti bym podważył , i na koniec te oszczednosci 35 mld . wydanych na 13 i 500 plus na 1 dziecko też nieprawda bo czesc tego wróci do budżetu dosc szybko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Nikt nie ma. Wmówili ludziskom ze jest dobrze a będzie jeszcze lepiej i lezie  to od razu po kredyt a potem jakoś to będzie  A jak nie będą mieli za co spłacić to pójdą do lewicowego rzadu by im pomógł wygrać ze złymi zachodnimi bankami


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

oj !!!! zdziwił byś się ile ludzie mają pieniedzy , w zasadzie bogaci stają się jeszcze bogatsi w miastach jest normalką przynajmiej w warszawie że spora ilość osób ma po kilka   mieszkań , na warszawskim rynku jest lub  była w ostatnich latach mała ilość małych mieszkań kawalerek a to dla tego ze sporo kupujących nabywa mieszkania po 50 metrów i dzieli je pod wynajem dla ukrainców a deweloperzy dostosowali się do potrzeb .    ja sie odnosze do warszawy bo znam osoby które mają do powiedzenia cośw tej kwesti ale to do rynku warszawskiego .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Ulman ma wolny pieniądz bo wykupił sąsiadów z ziemi a teraz leżą na hamakach i patrzą jak się bogaci .😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409

Czyli prowadzą normalny biznes. Przecież dokładać do tego nie będą. Ja jak miałbym "wolny pieniądz" to kupiłbym upadły zakład po sąsiedzku. Tylko po to żeby mieć drugą stację trafo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
13 minut temu, jarecki napisał:

oj !!!! zdziwił byś się ile ludzie mają pieniedzy , w zasadzie bogaci stają się jeszcze bogatsi w miastach jest normalką przynajmiej w warszawie że spora ilość osób ma po kilka   mieszkań , na warszawskim rynku jest lub  była w ostatnich latach mała ilość małych mieszkań kawalerek a to dla tego ze sporo kupujących nabywa mieszkania po 50 metrów i dzieli je pod wynajem dla ukrainców a deweloperzy dostosowali się do potrzeb .    ja sie odnosze do warszawy bo znam osoby które mają do powiedzenia cośw tej kwesti ale to do rynku warszawskiego .

No na Ukraińcach to się na pewno dorobisz. To co widzisz w Warszawie to kredyt + leasing + pozerstwo. Jakiś mały procencik  ma pieniądze ale większość jest napakowana kredytem po kokardy bo musza mieć wszystko od razu . Wtedy mogą się pochwalić w miejscach pochodzenia ze w 2 lata się w wawie dorobili mieszkania samochodu i podróżują po świecie . W rzeczywistości  tylko znikomy % ma prawdziwe pieniądze a reszta jest pusta jak bęben. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
3 minuty temu, Ulman napisał:

No na Ukraińcach to się na pewno dorobisz. To co widzisz w Warszawie to kredyt + leasing + pozerstwo. Jakiś mały procencik  ma pieniądze ale większość jest napakowana kredytem po kokardy bo musza mieć wszystko od razu . Wtedy mogą się pochwalić w miejscach pochodzenia ze w 2 lata się w wawie dorobili mieszkania samochodu i podróżują po świecie . W rzeczywistości  tylko znikomy % ma prawdziwe pieniądze a reszta jest pusta jak bęben. 

Ten znikomy procent to ratusz 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

W TVPis tak właśnie mówili 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
39 minut temu, Ulman napisał:

No na Ukraińcach to się na pewno dorobisz. To co widzisz w Warszawie to kredyt + leasing + pozerstwo. Jakiś mały procencik  ma pieniądze ale większość jest napakowana kredytem po kokardy bo musza mieć wszystko od razu . Wtedy mogą się pochwalić w miejscach pochodzenia ze w 2 lata się w wawie dorobili mieszkania samochodu i podróżują po świecie . W rzeczywistości  tylko znikomy % ma prawdziwe pieniądze a reszta jest pusta jak bęben. 

ukraincy wynajmują jak najtaniej ale jest ich dużo na mieszkaniu , kasa z wynajmu pracuje na kolejne mieszkanie , no i % sie zgodze , akurat w Polsce najwiecej % rodzin w europie ma mieszkanie na własnosc , nie zgodze sie z  tym ze reszta jest pusta jak beben ,w Polsce nie ma biedy a i chyba we wszystkich miastach wojewódzkich coraz wiecej ludzi kupuje mieszkanie pod wynajem . biedny jest ten któremu nie chce sie robić , nawet swiadczenia socjalne nie wpłynął na zamożnosc osób które te swiadczenia pobierają  . bo zamożnosc to inna grupa ludzi , inaczej myslących .,

Edytowano przez jarecki
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
48 minut temu, Ulman napisał:

W TVPis tak właśnie mówili 

Masz rację . W TVN czy Polsat tego nie usłyszysz a te stacje też oglądam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
1 godzinę temu, jarecki napisał:

ukraincy wynajmują jak najtaniej ale jest ich dużo na mieszkaniu , kasa z wynajmu pracuje na kolejne mieszkanie , no i % sie zgodze , akurat w Polsce najwiecej % rodzin w europie ma mieszkanie na własnosc , nie zgodze sie z  tym ze reszta jest pusta jak beben ,w Polsce nie ma biedy a i chyba we wszystkich miastach wojewódzkich coraz wiecej ludzi kupuje mieszkanie pod wynajem . biedny jest ten któremu nie chce sie robić , nawet swiadczenia socjalne nie wpłynął na zamożnosc osób które te swiadczenia pobierają  . bo zamożnosc to inna grupa ludzi , inaczej myslących .,

Jak wszyscy maja własne to komu wynajmują 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140

Pozwoliłem sobie komentarz taki napisać na yt
Jeśli sądzisz Widzu na początku wykładu że z ekranu mówi do Ciebie idiota to dosłuchaj ze zrozumieniem do końca i jeśliś uczciwy to ci myśl błyśnie - a nie, to ja byłem idiota .... finansowy :D Prawda jest niestety, jak zwykle pośrodku. Wysokość długu publicznego świadczy o degeneracji społecznej oraz niedoskonałości pieniądza jako przelicznika wartości. No ale czy to tragedia? "nobody's perfect" czy w tym przypadku "nothin's ...." w tej sytuacji powinno być jak najmniej państwowego bo emitentem pieniądza jest bank państwowy i tu państwo staje się arbitrem we własnej sprawie. Wówczas dług publiczny może być niski bo nie tylko kredytowanie państwowych wydatków tworzy pieniądz a kraje w którym publiczna emisja pieniądza przewyższa prywatną to de facto kraje socjalistyczne czy wręcz o początkach komunizmu z samej definicji jeśli by obywatele byli wierzycielami. Rodzi się czysto logiczny wniosek że stan taki prowadzi do totalnej bzdury jakoby na dywidendy z akcji/obligacji państwowych wypracowywać mieli sobie sami akcjonariusze bo opiera się to na założeniu że człowiek jest altruistyczny a co najmniej uczciwy z natury czyli założeniem SAME BZDURY!

a napisałem pod tym materiałem (rymy niezamierzone)
https://www.youtube.com/watch?v=TEr6LqoAcQA
yt tego linku nie pozwala osadzić czyli "zaprasza" do siebie 

rada techniczna - postarajcie się z adblockiem obejrzeć bo podejrzewam że celem głównym twórcy tych materiałów jest monetyzacja ale z youtuba :P 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
2 godziny temu, 12zbyszko napisał:

Mirek to ty też leżysz na hamaku i patrzysz jak się bogacisz 😁

 

 

Jak czasami baniak podniosę z nad ziemi. Częściej z pozycji zachrzaniającego niż leżącego.🤣 Jakoś nie robię retrospekcji osiągnięć, bo zawsze jest jakieś jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140

oj jak ja to dzisiaj rozumiem Mirro, bo ani roboty wczoraj nie skończyłem, ledwie dolazłem do domu z pola a dzisiaj się nie mogę ruszyć a robota nie skończona i srał pies to co już zrobione bo to norma. Kłopot jak tu skończyć bo całość szlag trafi. Wysłużyć się nie ma kim bo akurat "brak z odpowiednimi kwalifikacjami" w otoczeniu.
Prochy przeciwbólowe i w pole
ni ma rady:(

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Czym człowiek starszy to robota trzyma się bardziej . Czym więcej maszyn mniej czasu na odpoczynek a powinno być odwrotnie. 

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, dysydent napisał:

oj jak ja to dzisiaj rozumiem Mirro, bo ani roboty wczoraj nie skończyłem, ledwie dolazłem do domu z pola a dzisiaj się nie mogę ruszyć a robota nie skończona i srał pies to co już zrobione bo to norma. Kłopot jak tu skończyć bo całość szlag trafi. Wysłużyć się nie ma kim bo akurat "brak z odpowiednimi kwalifikacjami" w otoczeniu.
Prochy przeciwbólowe i w pole
ni ma rady:(

co się staneło ?  mi z 10 lat temu dysk wyskoczył to nawet do domu cieżko dojsc , tylko do osrodku i zastrzyk rozkurczający miesni i wskoczył a za drugim razem zastrzyk nie pomógł tylko ,, znachorka '' rozmasowała .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj