Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

hubertb    126

Ja dzieliłem się cena przyłącza z firmą od netu 

Ulman    275

co ty majaczysz ??

A co czytać nie potrafisz? :P

hubertuss    483

co ty majaczysz ??

Nawet nie podejrzewam cię jako człowieka słabo umiejącego pisać po polsku o znajomość historii. Więc szkoda pisać dalej. Bo i tak nie zrozumiesz. Tam masz wszystko wyraźnie napisane. Poproś kogoś kto umie czytać to ci wytłumaczy.

Nie wiedziałem,że aż tak się nudzisz, że czytasz posty z prawie przed roku. Nic tam nie znajdziesz. Bo to nie twój poziom intelektualny. Od tamtego czasu. Trzeba przyznać, że pis już spuścił z tonu. Brexit zlanie przez grupę wyszehradzką, wybór anty europejskiego Trumpa w USA trochę pis przestraszył. Zaczęli się trochę tulić do Niemiec i Merkel. Bo o nią też się boją.

Przecież TP SA to nie tylko stacjonarki w tamtych latach to było główne źródło dochodu, dzisiaj neostrada, orange tv na tym jest kasa,cała infrastruktura. Wracając do deficytu wróć stronę wcześniej i zobaczysz ile mld złotych wpływało do kasy budżetu z grabieży majątku narodowego za rządów PO średnio ok 15-20mld gdyby nie to deficyt za rządów Tuska osiągnął by rekordowy deficyt.

Kto dzisiaj chce internet z gniazdka? Dzisiaj cały oferowany przez orange internet bezprzewodowy opiera się na tym co kiedyś zbudowała idea. Kable TPSA coraz bardziej odchodzą do lamusa.

Może infrastruktura pozostała ale przepustowość Neostrady po liniach za miastem jest taka że szkoda gadać. Co prawda gminy porobiły już dużo światłowodów ale brak chętnych na rozprowadzenie tego do pojedynczego użytkownika. W tej chwili lepiej działa u mnie LTE niż kabel i nic się nie da z tym zrobić.

Dokładni u mnie w gminie też to robili. Za grube pieniądze a ja się z wójta śmiałem, kto mu teraz internet z gniazdka zechce. 10 - 15 lat za późno.

Bo TP przestała inwestować w infrastrukturę kablową już dawno. Mirro nie ma gdzieś blisko światłowodu ? W moich stronach firmy kładą światłowody dosłownie na płotach. 

Jesteś następna osobą tutaj która żyje w czasach 10 czy 15 lat temu wstecz. Komu dzisiaj potrzebny internet z gniazdka? Komu potrzebna większość tej infrastruktury? Oczywiście jakąś cześć infrastruktury jest potrzebna. Ale ta odpowiadająca za największe zyski w latach dziewięćdziesiątych czy na początku dwutysięcznych już nikomu nie jest potrzebna. Kto dzisiaj chce telefon stacjonarny jak ma komórkę? Kto chce internet z gniazdka jeśli może mieć go zawsze przy sobie? TPSA była by dzisiaj kolejną firmą na garnuszku podatnika tak jak zresztą Poczta Polska. Na której usługi też znacznie spadł popyt.

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertb    126

hubertus nie ma lepszej i szybszej metody transmisji danych niż "światłowód" i uwierz mi wiele osób chce go mieć, znajdź naprawdę poważna firmę bez telefonu stacjonarnego. Po za tym tp posiada/posiadała również infrastrukturę komórkową oraz radiową. Na dodatek złego łączność komórkowa i radiowa nie będzie działać bez infrastruktury przewodowej. 

hubertuss    483

Ok dlatego napisałem, że jakaś część tej infrastruktury zostaje. Ale tak naprawdę lwia cześć już nie jest potrzebna. Gospodarstw domowych z internetem i telefonem stacjonarnych jest o wiele wiele mniej niż 10 czy 15 lat temu. Gdy łączność i internet bezprzewodowy nie były tak popularne.

To tak jak z pocztą. Niby jest potrzebna, niby ktoś tam np instytucje korzystają. Ale to już nie te złote czasy co kiedyś.

hubertb    126

Tyle że mówimy o momencie sprzedaży i kilku latach w przód, wtedy infrastruktura wciąż była nawet zbyt mała w stosunku do potrzeb. Telekomunikacja również mogła by rozwijać infrastrukturę radiową. Ktoś kiedyś po prostu wmówił nam że to monopolista i jest zły, po sprzedaży dalej był monopolistą tyle że już sprzedanym i lepszym:P 

Ciekaw jestem jak by teraz Balcerowicz przyjął tekę ministra co teraz by sprzedał ?  

mirro    211

Potrzebna czy nie, ale wypruwać jej nie ma sensu a nawet byłoby nieroztropnie. Komórki dadzą sobie radę bez kabla natomiast radio-linia już nie. 

W razie gdyby wszystko pizło pozostaje jeszcze CB i tu radziłbym zastanowić się niektórym instytucjom czy przedwcześnie nie wywalili tego na śmietnik.

hubertb    126

CB jest pewniejsze niż komórki, w chwili kryzysowej łatwo przeciążyć sieć komórkową. Na wikipedi piszę że Orange ma najwięcej abonentów komórkowych w Polsce. 

hubertuss    483
Napisano (edytowany)

Wiele instytucji posiada własną łączność. Nie tylko policja i staż. A w dzisiejszych czasach przy obecnej technologii ewentualny agresor może uniemożliwić każdą łączność.

A co do sprzedaży TPSA. To sprzedano ją w dobrym czasie. Nabywca widział jeszcze jakiś zysk to i lepiej zapłacił. Bo chyba logiczne jest, że gdyby sprzedawano po tych paru latach jak piszesz później. Gdy rynek kabla już się kurczył to nabywca nie był by skłonny tyle zapłacić a nie wiadomo cz w ogóle by kupił. Oczywiście fajnie jest sprzedawać gdy już coś wyciśniemy. Tylko wtedy chętnych na zakup może nie być. A dzisiaj jak mówiłem gdy rynek stacjonarnego telefonu i netu się skurczył to mieli byśmy kolejną firmę do utrzymania. Tym bardziej, że TP SA miała bardzo rozbudowaną biurokrację i przerost zatrudnienia. Wiem tylko jak w moim mieście po tej sprzedaży biurokracja się w TP skurczyła. Jeszcze pół parteru na sklep wynajęli. TP SA sprzedano na dość dobrych zasadach. France Telekom kupił udziały. Część była dostępna dla Polaków na giełdzie. Można było zarobić. Zwalniani pracownicy dostali po około 40 tys odpraw. Zresztą nie ma sensu o tym dalej dyskutować sprzedane i już. Jak dla mnie wszystkie państwowe firmy powinni sprzedać za wyjątkiem paru strategicznych. Było by mniej złodziejstwa i kolesiostwa.

Edytowano przez hubertuss

hubertb    126

Monopolista na rynku telekomunikacyjnym to już "strategiczny nie jest" 

hubertuss    483

Na dzień dzisiejszy ze względów o których pisałem nie.Kiedyś była, dzisiaj nie. Wojsko ma swoja łączność inne służby swoją. Strategiczna to może być branża paliwowa. 

hubertb    126

No nie do końca, strategiczne przedsiębiorstwa i branże to te które dają kontrole nad rynkiem, telekomunikacja do takiej grupy należała. Tyle że innym państwom się nie podobało to że możemy sobie tak bezkarnie rynek kontrolować. 

Ulman    275

Bo owcę można strzyc co roku a obedrzeć ze skóry tylko raz  :P

hubertb    126

Zmowa cenowa to strzyżenie czy obdzieranie ze skóry? 

hubertb    126

Tego jest więcej, i wszyscy o tym wiedzą. 

jaco25    262

mało w której branży tego nie ma

hubertuss    483

Podatek bankowy dotknął także firmy ubezpieczeniowe. Więc jakiś tam część tych podwyżek ubezpieczeń to faktycznie wina pis.

jaco25    262

hubertb czy jeszcze ktoś bierze tą pseudo- organizacyjkę na poważnie na czele z ,,królem alimenciarzy"??? nie sądzę....

hubertb    126

No prokuratura potraktowała go poważnie :D 

hubertuss    483

No nie jest. Daj jeszcze głosowanie sejmowe z Polski, gdzie pis wraz z po wzywają rząd do dalszych prac nad ceta.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się