Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

mirro    6402

Jakiego nikt nie będzie oskarżał bo jego zdolność percepcji i przewidywania skutków jest na poziomie pały do baseballa. I tak najlepiej wizerunkowo wyjdzie na tym rodzina Waltzów bo nie dość że nie sprzedali to jeszcze oddali pieniądze za to co sprzedał wujo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
20 minut temu, gienio007 napisał:

Nawet jeśli kupiła by za te 2,5 miliona i oddała poszkodowanym , to i tak  należało  by ją ukamienować bo nie  należała do PO . Tak trzymać , nie karać tych co 50zł zwinęli , tylko tych co wpłynęli na tą kradzież kładą pod rękę złodzieja ten banknot . Zaraz to będziecie całą  tę komisję Jakiego  oskarżać o te złodziejską reprywatyzację , bo to właśnie on z tymi  wszystkimi przestępcami  się teraz spotyka . Spotyka się teraz , ale Stan wkrótce będzie wmawiał że spotykał się wcześniej  i to on za tym wszystkim stoi . Jak jechać po bandzie , to jechać . 

Nie " jeśli kupiła by" bo ona to po prostu kupiła i to jest czynność dokonana. Zapłaciła by 2,5 mln i oddała poszkodowanym? To może łątwiej by jej było dać tą kasę od razu poszkodowanym albo na jakiś Caritas? 

Fakty sa takie że matka bardzo bliskiego ziomka Ziobry kupiła od apartament w kamienicy która była nr1 na celowniku PISowskich sądów ludowych i było to powszechnie wiadomo.  Dodatkowo widać jak  Zbysio załatwia koledze wysokie stołki w państwowych spólkach a ten odwdzięcza mu się dając stołki żonce i bratu. Taka sytuacja w stosunku do poprzednich ekip rzadzących nazwana byłaby skandalem, kumoterstwem nepotyzmem i brakiem standardów. Jak taka sytuacja nazywa się za rządów PISu? 

PS. Fajną masz schizę z tym Stanem :D Może to o Stana Tymińskiego ci chodzi

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

Tylko jedno pytanie o komisji "chałupkowej" co wyroki feruje.
Gdzie w Konstytucji jest umocowanie na praworządny wyrok nie wydany przez sąd tylko polityków bo tę Waserman w ławach poselskich chyba widziałem a Jaki On sędzia jest?

Oni będą siłą bronić władzy bo odsunięci podlegają karze za takie numery bo jedynie dowody mogą zbierać a sąd ma prawo wyrokować i każdy ich polityczny wróg może to wykorzystać zgodnie z przysłowiem - Jako sądzicie tak i wy sądzeni będziecie'
Zmienić Konstytucję zechcą tylko Prawo wstecz itd.
Co z tego że mogą mieć rację? Linczownicy też czasami mają.
Idąc tą drogą byle Wójt gminy jakiej zapadłej może sobie komisję powołać sprawdzającą kto przeciw niemu głosował i oskarżać o zdradę, co? absurdalne? no właśnie.
Zastanówcie się czy potworów nie popieracie zanim zaczniecie ich siłowo bronić bo żarty kiedyś mogą się skończyć. Komuniści też pastwili się nad symbolami niszcząc Kościoły i metody zbliżone traktowania Prawa które nawet i głupie Prawem być powinno dla wszystkich i tylko jego zmiana dopuszczalna przez polityków.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Jakiś politolog czy historyk chyba z niegoO.o On nie  ma być biegły w tej materii prawa  tylko zrealizowac wolę ludu i pogrążyć Waltzową. Jakby chodziło o sprawiedliwość to byłby normalny proces w sądzie a tu mamy cyrk dla ciemnoty bo taka jest potrzeba propagandowa.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

Myślę że o P. Jaki piszesz - nie o mnie? 
Ja tylko pytam - czy na to pozwalamy? czy jednak upomnimy się o odpowiedzialność tak jak za złodziejstwa poprzedników ta o łamanie zasad obecnych.
Kasta nie kasta, ale immunitet sędziowski po to aby przed odpowiedzialnością zbytnią za pomyłki wyroków chronił bo bali by się cokolwiek wyrokować i na to zgoda, Czy dajemy taki immunitet komisjom różnobarwnym politycznie? A jeśli się pomylą to gdzie ich szukać jak komisje rozwiążą?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

No właśnie nigdzie. Są to twory wątpliwe konstytucyjnie i złożone z ludzi nie majacych do tego żadnych uprawnień.  Nastepcy stwierdzą że komisje były nekonstytucyjne i zanegują ich ustalenia ale członkom nic nie zrobią tak samo jak ci nic nie zrobią nikomu  z poprzedników. To jest jedno draństwo które musi się opluwać by wykazać że się czymkolwiek różnią. 

Pytałem czy kumoterstwo i nepotyzm Ziobry i jego kumpla jest naganny bo gdyby to samo się zdarzyło przed 2015 to byłby skandal nad skandale. Ciekawe czy się doczekam odpowiedzi bo po wczorajszym zdarzeniu z nową rzeczywistością aktywność zwolenników dobrej zmiany spadła do zera. Nawet nikt nic dzis nie wkleja:(


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Prekursorem unikania odpowiedzialności i tak był Antoni Macierewicz po "rozwiązaniu" WSI. A dlaczego? Bo okazało się że nie był funkcjonariuszem państwowym podczas wykonywania tejże czynności. Po prostu któregoś dnia rano wstał z myślą aby rozwiązać WSI i wziął się, i rozwiązał. Jak wrócił z rozwiązywania to był z siebie zadowolony a budżet zapłacił odszkodowania. Skutkiem ubocznym było wystrzelenie w kosmos osłony wywiadowczej  dla co najmniej dwu zmian naszego kontyngentu. Dla tego wszelkie czynności komisji z pod znaku sprawiedliwości społecznej, a nie umocowane w zakresie prawnym, tak odnośnie działań jak i odpowiedzialności napawają mnie grozą i obrzydzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Jak się teraz patrzę jak Błaszczak  musi dziesiątkami wyganiać gamoni po Antonim to dopiero zaczynam sobie wyobrażać jakie tam zidiocenie panowało. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

W kwestiach stabilności struktur wojskowych to rosyjska "monokultura polityczna" jest efektywniejsza i totalitaryzmy zawsze były militarnie silniejsze i to druga strona monety demokracji - więcej wolności ale i bezbronności. Na czas spokojny dobre. W czasach zagrożeń totalitarną władzę uzyskuje "z automatu" ten którego na stołku zastał stan zagrożenia, stąd i moje obawy czy nie zechcą sprowokować realnych zagrożeń aby uniknąć odpowiedzialności za ewentualny bajzel jakim to wszystko się może skończyć gdy plana gospodarcze "spalą na panewce"
Życzmy Premierowi zatem sukcesów bo na razie to marno widzę zdolności obronne stale "przegrupowywanej" armi.
Miliardowe wydatki za parę "latających rur" mnie jakoś nie przekonuje nawet jeśli samosterujące co do poczucia bezpieczeństwa a trzeba to z czegoś sfinansować. Nie lepiej było by co samemu "wyspawać" bo technologicznie to  wyrafinowane nie jest? 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Te rury jednak są dość wyrafinowane technologicznie. Choć sukcesy w tym odnoszą również Chińczycy. Ja jednak, po tym kiedy US zaczęło marudzić iż program sprzedaży nam tych gratów nie jest pewny, szybko zaprosiłbym do negocjacji podmioty choćby chińskie czy europejskie. A tak będziemy mieli dwie baterie które ewentualnie służyć mogą do obrony pewnego placu w stolicy gdzie obecnie dwa nowe pomniki powstają. Albo do obrony amerykańskiej bazy w Redzikowie. Bo takie są możliwości bojowe dwu baterii. Kolejna obawa to fakt że jako państwo możemy nie udźwignąć finansowo kolejnego etapu budowy systemu Wisła, nie mówiąc już o Narwi albo Homarze który obecnie leży i kwiczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

zydów nie wsadzamy, ale jakby coś..... .

Opodatkować dodatkowo wszystkich zydów w Polsce i z tej ściepy kupić cepy. Zbyt ciężkie do odganiania much , wiec broń ciężka. A niby przed kim zydki z forum mają się ochotę bronić? Wszak w koło sami przyjaciele. Ukraina ,Niemcy , Czesi , a nawet dalsi Węgrzy nie nastają na naszą wolność i zydowską demokrację. Wmawianie że to Rosjanie, jest chyba najgłupszym w zydowskim wydaniu szwindlem.  Gdyby było inaczej to Rosja już dawno nakryłaby nas czapką. Im potrzeba klienta , aby kupował ropę węgiel i gaz a nie kłopot z Polakami. Rosjanom potrzebny jest cash , a nie jazgot .

znacie tych trzech przyjaciół z podwórka. Przynajmniej jeden z nich chwali się dobrymi kontaktami z Rosjanami. Pozostali zgodnie z koleją losu na łono Abrahama odeszli chociaż jeden trochę niekompletny.

image.png.4e60b8c903ef280b948235d656ac5949.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Nie wiem czy zauważyłeś "Żydo-żerco" iż gro ludzi na tym forum zauważa potrzebę współpracy z Rosją i nie "sra ogniem" na temat zagrożenia z jej strony. Jednak pozostaje ten mały margines niepewności na który musimy brać poprawkę. A że wykaz potencjalnych właścicieli rakiet balistycznych stale ulega poszerzeniu, to i tarcza antyrakietowa raczej dedykowana jest zagrożeniu konkretnym środkiem napadu niż przeciw konkretnemu przeciwnikowi albo nacji.
A to że akurat ta ekipa rządząca stawia na zagrożenie ze strony Rosji to było do przewidzenia już przed wyborami. Tak są skonstruowani i takie oprogramowanie im zaordynowano. Czy są reformowalni? Pewnie nie. Tak że postulat ułożenia stosunków z Rosją możemy na razie traktować w kategorii polityki życzeniowej bez widoków na sukces. Tu pozdrowienia dla protestujących rolników gdzie właśnie postulatem był powrót do dobrosąsiedzkich stosunków z Rosją. Ciekawe jak im miłościwie panujący wytłumaczyli że właśnie tego zrobić się nie da?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak sobie myślę i zastanawiam . Kim jest ktoś , kto ciągle na tych Żydów najeżdża ? Czy takie obsesyjne i ciągłe o nich pisanie nie stara się ukryć swego prawdziwego pochodzenia ? :ph34r: Gdzieś o tym słyszałem , że aby odciągnąć od siebie uwagę trzeba głośno i usilnie najeżdżać na swoich pobratymców , wtedy nikomu do głowy nie przyjdzie że z Nich Sam się wywodzi :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
1 godzinę temu, mirro napisał:

A to że akurat ta ekipa rządząca stawia na zagrożenie ze strony Rosji to było do przewidzenia już przed wyborami. Tak są skonstruowani i takie oprogramowanie im zaordynowano. Czy są reformowalni? Pewnie nie. Tak że postulat ułożenia stosunków z Rosją możemy na razie traktować w kategorii polityki życzeniowej bez widoków na sukces. Tu pozdrowienia dla protestujących rolników gdzie właśnie postulatem był powrót do dobrosąsiedzkich stosunków z Rosją. Ciekawe jak im miłościwie panujący wytłumaczyli że właśnie tego zrobić się nie da?

Mirro, powiedzą że ci rolnicy sa inspirowani przez Kreml i po sprawie. 

Nasze zbrojenia muszą wywoływać u Putina szczery smiech. Potencjał militarny , technologiczny Polski ma sie nijak do rosyjskiego. Te żałosne próby reanimacji 60 letnich łodzi podwodnych, chwalenie się zakupem kilku karabinów i próba zorganizowania oddziałów nieprzeszkolonej partyzantki to oszukiwanie społeczeństwa że cokolwiek się zmienia.  Wmawiając zagrożenie rosyjskie wykreowano poczucie zagrożenia które teraz jest  zaspokajane bajkami o zbrojeniu się. Reasumując  - złudne poczucie zagrożenia jest zaspokajane złudnym poczuciem bezpieczeństwa. 

Oto jak działa embargo i sankcje na rozwój gospodarki rosyjskiej . Najważniejsze jest  że w ciągu 3 lat produkcja wzrosła czterokrotnie. Zapewne nigdy na ten rynek nasze produkty nie wrócą lub będą marginesem. I poprzedni i obecni rządzący są analfabetami gospodarczymi ze szczególnym naciskiem na pierwsze 4 litery https://finanse.wp.pl/smierdzaca-sprawa-w-rosji-brakuje-gnoju-6233676848379521a


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego jesteś nieczuły na moje błagania ???:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Dla prostych ludzi - proste rozrywki


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Tak jak pisałem- prosta rozrywka dla prostych ludzi

Co to sie Marku stało że wstaliśmy z kolan a teraz pod naciskiem UE reformujemy  reformę sądownictwa. Wiadomo że i tak by nam nic za to nie zrobili więc po co ustępstwa?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A ty  jesteś  Krzywy  czy  pokręcony  ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Czyli że nie masz pojecia. Jeszcze przekaz z Nowogrodzkiej nie dotarł?

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Król odleciał 

Szef Rady Europejskiej podjął decyzję – wraca do kraju. Czy stworzy nową partię? Z byłym premierem rozmawiał Ziemowit Albrefczyński – dziennikarz Wpolityce24 .

 

 

„Czy to prawda, że chce Pan wrócić do Polski budować nowe struktury polityczne?”

„Wracać do czynnej polityki raczej nie chciałem, jednak czuję, że muszę to zrobić. W Polsce dzieje się bardzo źle, jeszcze kilka lat i Polska stanie się państwem autorytarnym. Już dziś mamy do czynienia z niebywałymi dotąd przekrętami, oszustwami i ogólnym rozkradaniem kraju na praktycznie każdym szczeblu.Obecny rząd śmieje się ludziom prosto w twarz”

„Będzie nowa partia, czy wraca Pan do PO?”

„Nie sądzę bym mógł współtworzyć Platformę Obywatelską. Pragnę stworzyć coś nowego, niekoniecznie z tymi samymi ludźmi, aczkolwiek nie ukrywam – będę chciał współpracować z osobami związanymi z PO”

„Pana decyzja spowodowana jest konfliktem z Junckerem?”

„Nie mamy żadnego konfliktu – to wymysł mediów. Oczywiście jest tak, że nie zgadzamy się w pewnych kwestiach, natomiast nie można mówić tutaj o konflikcie.”

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Przecież  Juncer  go  nie puści  do puki  Polska nie będzie chciała przyjąć  uchodźców 

xDxDxDxDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Jak ma konflikt z Junckerem to może wrócić jako bohater. Może nawet "wyklęty".:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj