Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dysydent    3133

Żyd zrobił co chciał na terytorium Polski a Polacy uciekli aby tego nie widzieć i słyszeć. No brawo.
A wszystko zaczęło się partacką ustawą. kolejne "brawo".
"Czerwono inteligentny" Gomułka "towarzysz" mawiał -".. żeby polityką się zajmować trzeba się na niej znać.." zapamiętałem ze swoich szczenięcych lat i starego radia "Rumba"
W jego interpretacji to było raczej marzenie i chyba marzeniem aktualne do dzisiaj.
Słusznie Mirro. Kamieniem rzuconym - ustawa a Żyd głowę dobrowolnie nadstawił.
Parokrotnie w wiadomościach TVP jakiś "orzeł" propagandy puszczał A. Michnika mówiącego w kontekście relacji Polsko-Izraelskich na tle historycznym -"....jak się tego dzina wypuści, tr... trru ... trudno będzie nad nim zz... z'apanować..." - chyba dosłownie zacytowałem jeśli nie - przepraszam - u mnie z kolei skleroza.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Dlatego dziwi mnie bezczynność naszych miłościwie panujących. Ja bym wezwał kogo się da i powiedział" oto nam właśnie chodziło w ustawie". A teraz piłka po waszej stronie i żeby nie było że nie ostrzegaliśmy.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

Tak, biegłym byłby historyk na rozprawie.
Tylko istniała uzasadniona obawa, że naprawdę coś materialnego w kierunku mówcy może polecieć a wtedy byłyby dwie rozprawy - historyczna i karna z więcej niż jednym podsądnym, z których jeden byłby jednocześnie ofiarą i to nie ten akurat o kogo ustawodawcy chodziło. 
Punkt dla A. Michnika.

Rzućcie może inny jaki temat bo ten jeszcze się pewnie będzie rozwijał w czasie i zobaczymy co dalej?
Tyle dziś ode mnie bo remonty przedświąteczne i sprzęt cyfrowy muszę rozpinać.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
2 godziny temu, dysydent napisał:


Rzućcie może inny jaki temat bo ten jeszcze się pewnie będzie rozwijał w czasie i zobaczymy co dalej?
Tyle dziś ode mnie bo remonty przedświąteczne i sprzęt cyfrowy muszę rozpinać.

Mówisz - masz https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamiast-pracy-wola-500-po-wprowadzeniu,211,0,2401235.html

Bedzie o tym w TVP albo TVN?  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/570983,manifestacja-ambasada-ukraina-onr-narodowcy-bandera.html,komentarze-najnowsze,1

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Ktoś coś o bojkocie MS u czerwonych wie na ten temat? PAD podobno coś... mu nie pasowało. Dawno tu bylem i nie wiem czy o tym pisaliscie?! chodzi chyba o tego co go otruli u Brytyjczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
20 godzin temu, Ulman napisał:

Nie licze żebyś zrozumiał ale napiszę raz jeszcze .

Nie ma znaczenia co było jak była bieda ani to że 14 lat jesteśmy w UE. Wazne jest że w relacji do zarobków maja tańszy prad od nas i najtańszy w UE jesli chodzi o wartosci bezwzględne. Oni maja złe prywatne a my dobre i słuszne państwowe:D

 Wczoraj coś majaczyłeś że tak Bułgarom  źle po sprywatyzowaniu energetyki i wyszedłeś na głąba. Dziś z determinacją robisz z siebie jeszcze większego bałwana tylko nie wiem po co ani dlaczegoO.o

własnie tu twój brak jaki kol wiek ekonomi jeśli z państwowego do prywatnego coś drożeje o 100% to twoim zdaniem dobrze    ?xD ale jak tępy się zachwycasz ze najtaniej  co z tego jak bieda to najtaniej w afryce jeszcze taniej  gdy ciebie każą w Polsce zapłacić 20 groszy jakiegoś podatku do srasz od rana ogniem a do ciebie 100% podwyżki za prąd to nic bo i tak dobrze ??xD gdy rachunek wzrasta ci dwu kronie to dobrze....xD  bardziej mnie bolączka czemu prywatny droższy od państwowego  

 

16 godzin temu, DTaras napisał:

Roman - jeżeli napisałem, że potrafię przestawić na 35 ale problemem jest smoła to już Ci powinno coś zaświtać. Wyrywasz zdania, zmieniasz temat. Ciężka sprawa.
Przybliż proszę temat podatku za przesył. Opłata istnieje i to praktycznie od zawsze, podobnie jak jakościowa. Podatek to rzecz dziwna bo jak ma PSE płacić taki podatek?

sam zadajesz dziwne pytanie zachwytem najtańszym opałem , mam dobrze docieplony dom wiec takie opały mnie nie interesują typu muł muły dla starych domów nieocieplonych  gdy się dom nagrzeje sterownik wyłączy  piec i co muł się  spiecze   mam zainstalowany bufor ciepła  który nagrzewa się na pełnym wsadzie  piec chodzi na mocy 80 stopni i ładuje na jednym wsadzie bufor ani miałem ruskim czy kazachstańskim nie nagrzewa się bufor do końca nawet nie połowę   wszystko już przerabiałem poczytaj czy ktoś do pieca wrzuci z podajnikiem ruski czy inne badziewia 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Jesteś socjalistą wiec nie potrafisz pojąć normalnej ekonomii.

 Pisałeś jak to źle jest z prywatnymi sieciami energetycznymi w Bułgarii. Potem sie okazuje że maja najtańszy prąd i wiekszą siłę nabywcza niż my mimo naszego najlepszego rzadu i państwowej energetyki.  Z państwowego do prywatnego drożeje o 100% ? U nas państwowe a i tak 50% drożej jak u nich:D Jak ty tak za państwowym jesteś to może komunista z ciebie?

 Jesli nie mieli by podwyżek to  dziś mieli by ponad 2 krotnie tańszy prąd od najtańszego w UE. Myślisz że wszyscy są takimi socjalistami jak ty że będą robić za darmo by się gawiedzi zyło dobrze? No chyba kpiszxD

Piszesz że najtaniej bo bieda - POWTARZAM WIĘC PO RAZ N'ty - MAJA WIĘKSZĄ SIŁĘ NABYWCZĄ  OD NAS CO OZNACZA ŻE W RELACJI DO ICH ZAROBKÓW  ICH PRĄD JEST DLA NICH TAŃSZY NIŻ NASZ DLA NAS PRZY NASZYCH ZAROBKACH. 

Wracajac do sedna- chciałeś wykazać że Bułgaria bardzo źle wyszła na prywatyzacji energetyki- strzeliłeś sobie w stopę bo nic nie sprawdziłeś a łyknąłeś nagłówek.

Niemcy podnieśli ceny , napchali kieszenie i sprzedali Austaliczykom których tam nie było - strzał w kolano bo nie umiesz czytać co  a na pewno nie rozumiesz tego co sam wkleiłeś.

Jako że do 3 razy sztuka obstawiam że za chwilę sam sobie zafundujesz strzał między oczy:( 

Poproszę cie jeszcze o jakieś źródło ktore donosi o tych 100% podwyzki bo nie pamiętam by w linkach cos było.  

 A co powiesz o innych wskaźnikach ekonomicznych Bulgarii? Może to mały i biedny kraj ale w porównaniu do nas to w finansach mają suuuuper porządek. Podatki duzo nizsze a budzet bliski zrównoważonego a nie jak u nas od 28 lat ciagle deficytO.o Zakładam się że napiszesz że to wina Balcerowicza, postkomuny Tuska i opozycji oraz agentów służb i UE

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
Cytat

Mówisz - masz https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamiast-pracy-wola-500-po-wprowadzeniu,211,0,2401235.html

jaki masz problem?

-----------------------------------

a jeśli chodzi o żydów (większość nie ma wrodzonej nienawiści do polaków), to jest jedno proste, bardzo skuteczne (co roku do polski przyjeżdżają  tysiące żydów, do oświęcimia, leżajska,na groby itd.) rozwiązanie:

należy natychmiast wprowadzić żydom wizy i odmawiać wydawania ze względów bezpieczeństwa, (to jest mój autorski pomysł i za skorzystanie z niego trzeba mi zapłacić :)

przyjdą na kolanach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Kraj w którym opłaca sie nie pracować jest nienormalny. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

Tylko wychowanie dzieci to też praca i to całodobowa. Jako jednostkę pracowniczą traktować rodzinę jako całość a nie pojedyncze osobniki bo rozwala to rodziny w "zachodniej tzw. cywilizacji" a to też zbyt normalne nie jest.

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

romus -po co ty wschodnim dziadostwem palisz, bierzesz ciezarowke jedziesz na kopalnie i kupujesz z pewnego zrodla jak ja robie od lat 20.

nie- najpierw powinnismy dla amerykanow wizy wprowadzic:D, zapominasz o tym ze tysiace polakow jezdzi do ziemi swietej ,organizuja je glownie koscielne biura podrozy, wiec wprowadzenie w ramach retorsji wiz do izraela- to raczej nie przy tej wladzy,, do tego tysiace ludzi w krakowie zyje z tej turystyki- ich wizyta, u jakze licznych ,przedstawicieli  wladzy w miescie, wystarczy ze pare setek wlascicieli meleksow, autobusow, restauracji, odwiedzi adriana w bloku rodzinnym-praktycznie co tydzien jest u rodzicow i przekona go ze to nie jest dobry pomysl.

u nas tauron wlasnie przyslal nowe faktury- ciekawe czy zauwazyliscie ile wynosi nowy podatek???? na oze trzeba placic "pare " zl

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedydoplata   
Gość kiedydoplata
32 minuty temu, Ulman napisał:

Kraj w którym opłaca sie nie pracować jest nienormalny. 

to przez opodatkowanie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
24 minuty temu, jacus napisał:

romus -po co ty wschodnim dziadostwem palisz, bierzesz ciezarowke jedziesz na kopalnie i kupujesz z pewnego zrodla jak ja robie od lat 20.

też tak zawsze robiłem ale 2 lata temu poszyłem na wygodne i kupiłem workowany zamiast czysto to chlew brud i smoła  i worki 15kg węgla 10 wody  i od tego czasu tylko kupuje na kopalni  z Marcela mam 10ton jeszcze i najlepszy wegiel jaki jest dla mnie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
14 minut temu, dysydent napisał:

Tylko wychowanie dzieci to też praca i to całodobowa. Jako jednostkę pracowniczą traktować rodzinę jako całość a nie pojedyncze osobniki bo rozwala to rodziny w "zachodniej tzw. cywilizacji" a to też zbyt normalne nie jest.

Oczywiście że wychowanie to praca ale z czegoś trzeba żyć i dzieci powinny miec od urodzenia świadomość że pieniadze biorą sie z pracy a nie z socjalu. Istnieje  pojęcie wychowania przez pracę i ja sie bardzo cieszę jak widzę maturzystów pracujących w Mc Donalds.  Porzucenie pracy na rzecz zycia z socjalu spowoduje ogłupienie dzieciaków rosnących w przekonaniu że pracować nie trzeba. Dodatkowo taka powiedzmy kobieta w wieku 30 lat zostawia robotę i do 45 roku życia wychowuje dzieciaki. Jakie ona ma doswiadczenie zawodowe i co osiągneła by znaleźć sensowna pracę? Znowu wróci do marnej roboty bo nie ma kwalifikacji , dalej bedzie klepac biedę, narzekać i głosować na socjalistów.   

@kiedydoplata- nie tylko opodatkowanie pracy . To przez olbrzymie obciazenia podatkowe generalnie. Niestety PIS wytyka PO ze podnosili podatki ale teraz moga to naprawić i obnizyć a oni podnosza tak jak poprzednicy. Nic ich nie różni

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

Całkowita eliminacja socjalu to śmierć głodowa części populacji jeśli do tego dodać wolny rynek w gospodarce i całkowitą własność prywatną. Z kolei przeciążanie fiskalne pracy plus nadmierny socjal to spokój społeczny ale na dłuższą metę degeneracja społeczna i dalej biologiczna. Nikt nie powiedział że życie jest proste i uda się jedną receptą wyleczyć wszystkie choroby.
Jesteśmy stadem w biologicznym rozumieniu i nawet stada małp, wilków czy nawet owadów bronią słabszych członków grupy. Jeżeli nie wszystkich to na pewno w pierwszej kolejności młode.
Uwolnienie całkowite dystrybucji kapitału w końcu sprawi że skoncentruje on się u małej grupy a reszta stanie się bezmajętną klasą którą tylko w ryzach utrzyma dyktatura - Chiny - lub socjal - UE. Tylko przymus lub obawa utraty powstrzymuje większość przed siłowym przejęciem dóbr tych którzy lepiej się mają. Akcjonariat w spółkach też w końcu prowadzi do monstrów gospodarczych podobnych do państw gdzie nikt nie czuje się pełnym właścicielem jak w socjaliźmie i ta forma też niebawem zawiedzie.
Nie jest to wszystko takie proste. Każda opcja - prawa czy lewa - ma swoje złe i dobre strony.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Dysydent, Chiny maja bardzo silnie rozwijajaącą się klasę średnią. Jesli przyjmiemy że Chiny to dyktatura to co powiedzieć o Korei Płn? Chiny to monopartyjny system ale gospodarczo wolnosciowy i liberalny. Takie coś czego jeden z kolegów nie mógł pojąć ani wytłumaczyć. Państwo ma masę przedsiębiorstw a jednoczesnie jest bardzo wolnorynkowe.

Im sie chyba nudzi  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-o-pomysle-przemalowania-samolotow-lot-bardzo-ciekawy/5pyllt3

 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
7 godzin temu, Ulman napisał:

Oczywiście że wychowanie to praca ale z czegoś trzeba żyć i dzieci powinny miec od urodzenia świadomość że pieniadze biorą sie z pracy a nie z socjalu. Istnieje  pojęcie wychowania przez pracę i ja sie bardzo cieszę jak widzę maturzystów pracujących w Mc Donalds.  Porzucenie pracy na rzecz zycia z socjalu spowoduje ogłupienie dzieciaków rosnących w przekonaniu że pracować nie trzeba. Dodatkowo taka powiedzmy kobieta w wieku 30 lat zostawia robotę i do 45 roku życia wychowuje dzieciaki. Jakie ona ma doswiadczenie zawodowe i co osiągneła by znaleźć sensowna pracę? Znowu wróci do marnej roboty bo nie ma kwalifikacji , dalej bedzie klepac biedę, narzekać i głosować na socjalistów.   

@kiedydoplata- nie tylko opodatkowanie pracy . To przez olbrzymie obciazenia podatkowe generalnie. Niestety PIS wytyka PO ze podnosili podatki ale teraz moga to naprawić i obnizyć a oni podnosza tak jak poprzednicy. Nic ich nie różni

 

A poco  bierzesz  ten  social  od PiSu  skoro  taki zły  jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Bo jak się na to płaci te trzeba być nienormalnym albo socjalistą (w sumie to samo) by nie korzystać, To tak jak wykorzystywanie wszystkich mozliwych ulg podatkowych. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Role się odwróciły. Teraz to polski premier pokazał Angeli Merkel, gdzie ma stanąć. Internauci porównują niemiecką kanclerz z Ewą Kopacz [wideo] Fot. antykwadrat / Twitter / screen Twitter Kategoria: Polska Podziel się W czasie wczorajszej wspólnej k... 

Źródło: https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/polski-premier-pokazal-merkel-gdzie-ma-stanac-4183.html © http://www.prawdaobiektywna.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

A reparacje załatwił?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Aaaa no tak to pewnie o nich chodzi i to pewnie ich nazwiska pojawią się podczas dyskusji w Parlamencie Europejskim. No to mamy już winnych ewentualnych sankcji.:D
Ja myślę że te wyroki w sprawie opisywanych sędziów to taki trochę bierny opór pozostałych sędziów. W zasadzie zagranie na nosie Panu Ziobro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
2 minuty temu, marekfarmer napisał:

Tak  dostaną  je tylko zwolennicy  PiS  xDxDxD

 

Bo ich los skrzywdził?:S

Obstawiam ze możecie brać wszystko co Niemcy dadzą w ramach reparacji - czyli nic.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Jak nic nie dadzą to murowany powód do kwiku. Paliwa starczy na parę lat. może po kilku ludzie zapomną resztę dokonań i będzie można wrócić do walki o sprawiedliwość społeczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj