Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

andrzej1988    293

Młodzi rolnicy - dostajecie juz zaliczki??  

woj mazowieckie i nadal brak

 

u mnie brak. Taki kolega dostał ale on nie ma młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Co wiem to zaliczka może być tylko jedną więc uważam ze to jest robienie wszystkich w ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koleżanki i koledzy nie ma co się denerwować ,u nas we wsi dostało dwoje,ja i inni czekamy do 30 listopada jeszcze mają sporo czasu na wypłaty,potem kto nie dostał można pisać tutaj i maile czy listy do Jurgiela słać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ja bym w ogóle tym ponad 100 ha dopłat nie dał bo skoro tki dochodowe po co jeszcze do nich dopłacać B)

A może warto iść krok dalej i zabrać tym wszystkim którzy potrafią się utrzymać sami bez pomocy państwa i dać tym którzy nie potrafią? To by się idealnie wpasowało w twój tok rozumowania.

 

Wtedy pewnie byłby idealny świat  - pracowici pracują ,płacą podatki. A takie staszki żyją z pracy innych. Świat idealny ...... dla "staszków"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mannlicher    12

Hej, jest w sieci jakiś kalkulator do obliczenia dopłat bo nie mogę nic znaleźć na 2016 r.
pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest tylko stary. Co tu masz trudnego w liczeniu? Tylko przy liczeniu dodatkowej odejmujesz sobie 3 ha i po kłopocie. Ja sam dzisiaj liczyłem, ale pi razy drzwi, bo nie pamietam ile dokładnie tych hektarów jest i ile bydła było zgłoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

Zeby co poniektórzy się nie przeliczyli  poczakmy do ...... czerwca skurw......yny 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dlaczego-zawalil-sie-budzet-srodkow-europejskich,68038.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zaliczka na koncie, łódzkie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Warm-maz -Sasiad(niecale 20ha) dostal, jak mowil równo 70%. Więcej o nikim w okolicy nie slyszalem

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

W tych czasach jak ktoś ma 50 czy 100 ha i nie potrafi godnie żyć to chyba powinien zmienić profesję.

 

masz racje chyba czas zmieniać profesje ;)

U nas w koło słychac że dostaja :) nam jeszcze nie naliczyli zaliczki tylko onw, tak twierdzi Pani w Warszawie ;)

Jeśli w złotowie skadasz to pocieszę Cię jeszcze nikt nie dostał :D

Dziś pytałem o stan moich dopłat w powiat B) owym to i u mnie i ojca dopłaty są zatwierdzone-co to dokładniej znaczy nie umieli mi wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Koledzy mam pytanie odnośnie płatności dodatkowowej dla młodych rolników pierwszy wniosek o płatność składałem 14.11.2011 to w tym roku mi się należy płatność dodatkowa dla młodych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Koledzy mam pytanie odnośnie płatności dodatkowowej dla młodych rolników pierwszy wniosek o płatność składałem 14.11.2011 to w tym roku mi się należy płatność dodatkowa dla młodych??

nie mogłeś 14.11.2011 składać wniosku bo to nie ten czas składania wniosku o płatności bezpośrednie A czy dostaniesz tego zapewne w samej agencji nie wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

Sląskie zaliczka na koncie tylko nie 70 % wg moich obliczeń 70 % jpo dodatkowa  i wysoko białkowe

pozostaje do wypłaty 100 % zazielenia i 30 reszty z jpo  dodatkowa i wysoko białkowe 

Sprawdźcie czy u was podobnie to wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiś czas temu zaliczka , przed chwilą chyba ONW , pow lubartowski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie traktuj mojego postu tak osobiście. To było bardziej do tych co mają od dawna taki areał a narzekają. Np co ja mam powiedzieć jak jest 26 ha z czego 2 to taki lasek, 4 torf a reszta V i VI klasa z przewagą VI, gdzie pada dobrze co 1,5 msc?

masz racje chyba czas zmieniać profesje ;)
Jeśli w złotowie skadasz to pocieszę Cię jeszcze nikt nie dostał :D
Dziś pytałem o stan moich dopłat w powiat B) owym to i u mnie i ojca dopłaty są zatwierdzone-co to dokładniej znaczy nie umieli mi wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

nie mogłeś 14.11.2011 składać wniosku bo to nie ten czas składania wniosku o płatności bezpośrednie A czy dostaniesz tego zapewne w samej agencji nie wiedzą

 

hi hi moja pomyłka składałem pierwszy wniosek nie 14.11.2011 tylko 14.04.2011.

 

to ktoś wie czy należy mi się płatność dla młodych w 2016r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli w tym roku składałeś przed 14 kwietnia to prawdopodobne dostaniesz, chyba że policzą Ci dzień przejęcia gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nie dostaniesz za 2016r, nie zależnie od daty składania. Brałeś dopłatę za 2011, 2012, 2013, 2014 i za 2015r czyli za 5 lat. Rok 2016 jest 6 rokiem twojej działalności i płatność się nie należy. Bynajmniej ja tak zrozumiałem na spotkaniach z pracownikami agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj