Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ja pierwszy wniosek złożyłem w maju 2012 r. Gdy składałem wniosek to były kierownik pytał kiedy przejąłem a nie kiedy złożyłem pierwszy wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U mnie podobnie, gospodarstwo mam od września 2011, pierwszy wniosek o dopłaty 2012. I z tego co mi mówili to 2016 był już ostatnim, w którym mogłem dostać płatność MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Kasa na koncie 70% jpo, zazielenienie, dodatkowa, bydło, krowy lubelskie, powiat hrubieszowski, znajomi też w tym samym czasie podostawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

W związku z wieloma pytaniami rolników dotyczącymi oznaczeń płatności zaliczkowych wyjaśniamy, że w tytule przelewu bankowego zamieszczone są informacje o kodzie budżetowym zaliczki, kwocie wypłaconej zaliczki w ramach danego schematu pomocowego, wg następującej zasady: Kod, Zaliczka: JPO ...... zł; P dodat. .....zł; POM ...... zł; PWB ..... zł, przy czym JPO oznacza jednolitą płatność obszarową, P dodat. - płatność dodatkową, POM - płatność do owoców miękkich, PWB - płatność do upraw wysokobiałkowych.

Tez do tego dotarlem, tylko nijak pasuje mi ta kwota do mojej powierzchni, juz bardziej ONW by mi pasowalo


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Wyglądają onw i rolnosrodowiskowe też
Wyplacaja "sorki "tak mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Ja przejęłam w kwietniu 2011 roku i w tym czasie złożyłam wniosek. Dla mnie logicznym jest np że 5 lat mineło bo dpołaty za lata 2011, 2012,2013,2014,2015.. Ale tłumaczenia w Agencji typu ,że jeśli się złoży przed przejeciem gospodarstwa np 1 dzień t nie ma jeszcze upływu 5-ciu lat. Więc np przejecie gospodarstwa 5 tego kwietnia 2011 i złożenie wniosku 7-ego kwietnia 2011 roku. Teraz jakbym złożyła wniosek na płatność za rok 2016 do 7-ego 2016 roku to bym dostała MR czy nie? Bo wychodzi, że kto wiedział o takiej zależności to skorzystał. A prawda jest taka, że do dziś zbytnio kto wie.;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrK1988    1

U mnie też niespodziewanie wpadła zaliczka wczoraj. Po szybkim przeliczeniu w przybliżeniu wychodzi 70 % podst, dodatkowa, bydło, krowy, zazielenienie, wysokobiałkowe. Brak ONW.  Powierzchnia 23 ha. Województwo łódzkie, powiat Radomsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreklub    0

Wczoraj dopłaty wpłynęły na konto powiat lubelski,płatność dodatkowa tylko, kodp i numery jakieś i znowu kodk na końcu, tak to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Łódzkie.U mnie wczoraj  niespodziewanie wpadła zaliczka......


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

E tam ciężko. Ja dostałem i kwota wydawała się sporo wyższa. Ale na spokojnie siadłem, rozpisałem i przeliczyłem i okazało się, że jest równo 70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

U mnie tylko decyzja przyszła. Lubelskie

 

A ponoć miało obejść się bez papierkowej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie wiem zawsze mi przysyłają do tego dostanę jakieś wyrównanie za tamten rok kilka groszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

lubelskie pow. puławski zaliczka na koncie i do tego miałem już z 5 telefonów żeby nawozy kupować bo drożeją a ja im na to że nawozy to ja kupię jak wpłynie pozostałe 30% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Zobaczycie jakie na wiosnę będą tanie :)

Tez przejmowalem gospodarstwo w 2011 roku , pierwszy raz skladalem w 2012 wiec ostatni rok wedle mojego rozumowania to był ten z którego teraz płacą zaliczki , w 2017 juz MR nie dostane ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie tez miła niespodzinka patrze na konta a tam zaliczki u mnie i  u mamy jednego dnia pow. Łuków. Dobrze ze nawozy kupiłęm lub zamówiłęm miesac temu bo podbno sam RSM to jest juz teraz teraz wiecej netto niz ja mam brutto uzgodniony :) 

 

A decyzji brak :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Co do płatności mr, pytałem wszędzie gdzie się da i powiedzieli ze liczy się żeby w chwili składania wniosku o dopłaty nie minęło 5 lat od przejęcia gosp lub złożenia pierwszego wniosku o dopłaty, lub zarejestrowania w KRUS. U mnie nie minęło i dostałem zaliczkę mr. Parę dni później tel z agencji że mi wycofują to zaliczkę bo liczy się data złożenia wniosku o ułatwianie startu młodym rolnikom. To są jakieś kpiny bo taki wniosek może sobie każdy złożyć. Wtedy nie miałem nic na siebie, mogłem tej płatności wcale nie dostać i nawet nie przejmować gospodarstwa.

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Uwierz mi że jest zapisane, dokładnie w rozporządzeniu

 

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//509/12289053/12374501/12374502/dokument240135.pdf

 

W tym masz że każdemu rolnikowi który złożył wniosek musi być wypłacona zaliczka w wysokości iloczynu 70% stawki za dopłaty bezpośrednie liczone jako 70% powierzchni pola i 70% zwierząt

 

Tutaj też masz że jest wypłacona od 17 października a ostateczny termij t.j. 1 grudnia jest określony w innym rozporządzeniu które mówi o tym że po rozpoczęciu wypłaty dopłat w normalnym terminie czyli 1 grudnia nie można płacić już żadnych zaliczek

 

 

Suma sumarum, każdy do 1 grudnia musi dostać zaliczkę w wysokości 70%

Jakoś Ja jak bym nie liczył to 70% mi nie wyszło, a opisu żadnego w przelewie. Ot tylko że Agencja i że zaliczka. Szczerze to wolałbym dostać całość gdzieś w styczniu-lutym.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy to odwołanie pomoże. W innym temacie Zwrot Płatności dla Młodych Rolników był podany zapis z rozporządzenia i było w nim kilka zapisów mówiąch o rozpoczęciu działalności
Przepisanie gospodarstwa,
Złożenie wniosku o dopłaty
Złożenie wniosku o MR
Zarejestrowanie w KRUS chyba.
Wybierają z tego co nastąpiłoo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj