MarcinSzostak

Deutz-Fahr 5G 5115.4 HD czy Same Explorer 115.4 HD

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. 

Koledzy proszę o pomoc w wyborze ciągnika . Mam dylemat w wyborze między Deutz-Fahr 5G 5115.4 HD a Same Explorer 115.4 HD.

Z takim samym wyposażeniem . Deutz jest na kołach 24" przód i 34" tył a Same na 28" przód i 38" tył. Wiadomo Same jest 4 tys netto tańszy .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale skąd ta różnica w cenie wyjściowej za taką samą kompletacją skoro takie same komponenty

Poza tym ze Zielony ładniejszy . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cehes    627

Który mówisz droższy? Cena w sumie też zależy od dilera. Niby to samo, chociaż DFy lepsze opinie mają, także coś w tym musi być. CNH niby też koncern, a NH od Case/Steyra się różni ;) Jeździłem trochę DFem 5105.4 G "HD" (jest w mojej galerii) i myślę, że warto go polecić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cehes    627

To w sumie nie taka wielka różnica. Ja jednak wziąłbym DF'a, ale wybór należy do Ciebie który się Tobie bardziej spodoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To jeden czort ponieważ i jeden i drugi zjeżdża z tej samej taśmy montażowej.

Pytanie czy chcesz dopłacać 4tys za znaczek na masce czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

różnica przeważnie wynika z różnic w wyposażeniu 

trzeba dokładnie przyjrzeć się kompletacji

tak przynajmniej było w starej serii 

a na końcu zależy tez od dilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

Witam,jestem pierwszy raz na tym forum jako aktywny użytkownik,wypowiem się gdyż sam mam Deutza 5115.4 tylko w wersji md,bardzo fajny ciągnik mam 600 motogodzin i dwie usterki na gwarancji pierwsza pękła rurka od wtrysku paliwa i zepsuł się czujnik niskiego ciśnienia paliwa ale to na momencie zostało usunięte,ogólnie poprzednik agrofarm nie dorównuje mu ani komfortem,ani spalaniem (5g pali zdecydowanie mniej i ta łatwość palenia w mrozy) i do tematu napewno niczym nie różni się od swojego odpowiednika same poza maską każda część pasuje od jednego do  drugiego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Te ciągniki maję silniki Deutza czy produkowany w Indiiach przez SDF - Farmotion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

No silnik to nie wiem czy to wada czy zaleta ale jest na monobloku czyli nie ma wymiennych tuleji tylko blok jest honowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No silnik to nie wiem czy to wada czy zaleta ale jest na monobloku czyli nie ma wymiennych tuleji tylko blok jest honowany

W Farmotionie masz tujeleje wymienne-to nie Prerkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam.Za ile mozna ten model wyrwac z przednim tuzem i wom,i biegi pełzajace? Mam na mysli model DF 5115.4 HD

Edytowano przez benek79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krycha
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć czy przedni tuz od Same Silver 110 nadawałby się do mojego Explorera.
    • Przez SameExplorer
      Dzisiaj prasując słomę przestał chodzić przekaźnik nie mogę go sam załączyć tylko on czasami sam się włącza.
      Po włączeniu gdy poczuje lekki opór słomy u prasy, przestaje działać.
      Dodam, że jest on włączany elektrycznie poprzez przycisk.
      Proszę o szybkie odpowiedzi.
    • Przez sebas97
      Witam wszystkich. Potrzebuje część kabiny do ciągnika Same Explorer 80. Mowa tutaj o plastiku, który przykręcony jest do LEWEGO błotnika na którym mocuje się światła. Prawdopodobnie ten plastik pasuje także z innych modeli ciągnika Same. Na załącznikach pokażę o co mi dokładnie chodzi. Podkreślam że chodzi mi o lewą stronę. Mam nadzieje że ktoś pomoże albo chociaż wskaże gdzie mógłbym coś takiego dostać. Z góry wielkie dzięki.




    • Przez Folenka
      Jak w temacie, proszę o podpowiedź jak odpowietrzyć układ po wymianie pompy sprzęgła? Same Explorer 80, 87 rocznik.
    • Przez ARTURO04
      Witam szukałem na forum ale nic nie odnalazłem, na temat mojej awarii, a mianowicie problem w moim Samie explorer 2 90t 99r polega na tym, że nie chce odłączać się przód cały czas jeździ z napędem sprawdziłem cewkę elektrozawór wszystko działa zawór wyczyszczony złożone i dalej to samo.Dodam jeszcze że po zgaszeniu po jakiś 10 sekundach zapala się kontrolka od przodka i przy tym słychać cyknięcie czujnika przedniego napędu, po odpaleniu natychmiast gaśnie. Zatem postanowiłem odkręcić przewód ten zasilający od załączania napędu przy moście że może tłok się zaciął i okazało się że brak oleju w przewodzie odpaliłem sama i zacząłem włączać i wyłączać napęd i nic nawet kropla oleju nie poleciała, ale przypadkiem włączyłem blokadę kół i wówczas olej zaczął się lać, dodam że przy tym się okazało że blokada tylnego mostu też jest cały czas włączona. Czy ktoś z was zetknoł się z takimi czarami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj