Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    93

ja też mogę mówić, że teraz biorę po 2zł za litr mleka i co uwierzysz mi od razu na słowo? Takie jest życie gdy otworzysz sklep i jesteś praktycznie monopolistą w danym rejonie to zbierasz kokosy, ale jak przybędzie jeszcze z 5 takich sklepów to już trzeba się zastanawiać czy rozkręcać się na całego czy zwijać interes i inwestować w coś innego i nie dotyczy to tylko rolnictwa tylko wszystkich branży.

Thomas2135    1224

Wróć do szkoły i naucz się zasad interpunkcji zamiast pisać brednie nie na temat.

redbull    8

w mlekovicie byłozebranie rady nadzorczej i będą obniżki za luty........

słyszałem że będą obniżki ale tylko 2gr dla tych powyżej 40tys

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najwyższy czas, bo to co się dzieje w branży montażu i serwisu urządzeń chłodniczych woła o pomstę do nieba. Przynajmniej nie będzie już lewych napraw i wypuszczania czynnika w atmosferę.

ptaszyna    125

Może i tak, ale co poradzisz jak zbiornik się rozszczelni i gaz ucieknie? A  jak  się orientuję to jest większość przypadków awarii, wymiana sprężarki rzadko się zdarza. Problemy z elektroniką nie mają związku z czynnikiem. 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No w sumie też racja.

wojtdar    0

A co krzykacz Izdebski ma do niskich cen mleka na całym świecie? Za dużo obór, krów, mleka. Za mało rozsądku. Cykl sie powtarza co 4 lata tyle że teraz dodatkowo susza spowodowała jeszcze niższą opłacalność.

Skup Korczew - obniżka 5 groszy, przy 4tys l wychodzi ok 87gr.

Podobno Łukaszenka pobudował serownię i skupuje mleko z Polski po 93 grosze, sprzedaje ser na Rosję i zarabia 3-4 krotnie.

a rok temu nie było tego i co robil on

rolstudent    96

Gaz chłodniczy jest teraz tak drogi ze nikt to sobie od tak nie wypuszcza. Poza tym takie duże zbiorniki i tak serwisuja firmy bo trzeba mieć sprzęt wagę sprężarek zegary itp.

zetorr6441    25

MASSEY jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj

Obnizki nie bedzie tak jak wczesniej pisalem tylko zniesli kolejny prog 40tys i teraz max doplata jest do 30tys, czyli kilka dostawcow-  2gr

poziomka    10

Właśnie tak się dziwiłem trochę,bo zazwyczaj gdy planowana była obniżka to tydzień przed końcem miesiąca były sms a teraz piątek i nie było sms wiec cena na miesiąc luty bynajmniej pozostanie bez zmian.

Thomas2135    1224

Trzeba serwisanta zapytać ile czynnika mieści się w układ. W tygodniu zadzwonię, ale w zbiorniku 1000 l jest raczej mniej niż 3 kg.

grzegorz132    9

Właśnie tak się dziwiłem trochę,bo zazwyczaj gdy planowana była obniżka to tydzień przed końcem miesiąca były sms a teraz piątek i nie było sms wiec cena na miesiąc luty bynajmniej pozostanie bez zmian.

hehe dobry dowcip

mlekpol potrafił wielokrotnie wysłac info po 1 nastepnego miesiaca o zmianie ceny zarówno w góre jak i w dół

kokoman0    59

Trzeba serwisanta zapytać ile czynnika mieści się w układ. W tygodniu zadzwonię, ale w zbiorniku 1000 l jest raczej mniej niż 3 kg.

Rozmawiałem ze znajomym, który serwisuje zbiorniki to w 1060 zbiornik (japy taki jak mój) wchodzi max. 2,5kg czynnika razem z odzyskiem.

Thomas2135    1224

Dzięki za odpowiedź. Ja mam starocia alafalaval okrągły, wysoki 1000 l. Upewnię się jeszcze, bo mogą się różnić.

PATr    238

"Obnizka ceny mleka za msc luty dla dostawcow powyzej 40 tys. l. o 2 gr."
Sms z mlekovity

michatek    3

koniecznie serwisanta? czy to pisze gdzieś ?/  i ta kara 3 tys, to kto nakładać bedzie agencja / weterynarja w razie kontroli?

Edytowano przez michatek

koks    23

W Spomleku obniżka do 10 groszy (najwięcej największym obetną). Ma ona dotyczyć obniżki na progach ilościowych i jednostce tłuszczu. Dodatkowo Spomlek wypowie umowy dostawcom z Polskiego Mleka, od których skupuje ok. 1 000 000 litrów miesięcznie.

soko74    2

koniecznie serwisanta? czy to pisze gdzieś ?/  i ta kara 3 tys, to kto nakładać bedzie agencja / weterynarja w razie kontroli?

Powinno być na tabliczce na zbiorniku. U mnie w Westfalii 1250l jest 2,1kg.

Thomas2135    1224

Na swoim starociu tabliczki nie znalazłem i nie wszyscy znajdą. A jaki to kłopot zapytać?

BarteqD    11

to w maju cena mleka będzie w granicach 90 gr... dla dużych dostawców! :/ Inter Milk 11 tyś 1,06 brutto

domat1998    44

Unas we wsi pierwszy hodowca  podaje się miał na mięsiąc 30-40 tysięcy litrów ,wykónczyli go kredyty,kara za przekroczenie kwoty,cena i dzierzawa

grzesiekxy    15

to w maju cena mleka będzie w granicach 90 gr... dla dużych dostawców! :/ Inter Milk 11 tyś 1,06 brutto

Jak się brało coś za darmo to teraz trzeba za darmo oddawać chyba proste.A najlepsze było hasło" tylko wielcy wytrzymają" a małych zmieszać z błotem

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gaz chłodniczy jest teraz tak drogi ze nikt to sobie od tak nie wypuszcza. Poza tym takie duże zbiorniki i tak serwisuja firmy bo trzeba mieć sprzęt wagę sprężarek zegary itp.

Jesteś pewien? Kilogram R134a kosztuje w hurcie poniżej 20zł, a stacja do odciągania i filtrowania czynnika powyżej 5k zł więc... Osobiście na powiedzmy 20 serwisantów znam jednego, który postępuje z czynnikiem tak jak to powinno się robić.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr
    • Przez marcin5090

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-mleka-2013/

czy wie ktos czy byly jakies premie za grudzien w osm lowicz?????