Polecane posty

kris91    2996

Ja nie zwiększałem produkcji i lepiej wyszedłem na tym, bo i paszy nie muszę dokupować jak niektórzy sąsiedzi.... A powiedzcie mi jedną rzecz, JAK KTOŚ ZACIĄGNIE KREDYT NA BUDOWĘ DOMU, TO KIEDY MU TO SIĘ ZWRÓCI? Kredyt nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, a to co mamy już w obrocie...... Parę tys może tak ale nie kilkaset tys......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

no u mnie jest podobnie styczeń luty mam nadwyżkę ok 50-60% względem 2015 r na chwilę obecną wysprzedaje krowy aby mieć max 20 % nadprodukcji bo nie ma sensu sprzedawać mleka w cenie b po 80-90 gr gdzie wydatki w ostatnich miesiącach roku są największe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciektaski    8

OSM Ciechanów ilość 19000, białko - 3,6, tłuszcz - 4,5 cena 0,99 zł dla Vatowca...   szkoda słów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płn. Wielkopolska białko 3,35 tłuszcz 3,75 pow. 6 tys. L 1,09 zł brutto vat'owiec

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

OSM Ciechanów ilość 19000, białko - 3,6, tłuszcz - 4,5 cena 0,99 zł dla Vatowca...   szkoda słów....

 

przy takiej ilości i takich parametrach nie można mówić o opłacalności ,niestety !!!!!!!!

 


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

dzisiaj w agrobiznesie mówili o możliwości umożenia 2 i 3 raty kar jeśli unia się na to zgodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

na razie to pis zrobił drugi projekt bo pierwszy im unia nie zatwierdziła o umorzeniu to teraz zrobili drugi a czy unia się zgodzi to nie wiadomo, teraz wymyślili kilka warunków umorzenia(nie dla wszystkich):

Przy rozpatrywaniu wniosku będą brane pod uwagę przesłanki o umorzenie w przypadku, gdy:

1) osoba fizyczna - zmarła, nie pozostawiając żadnego majątku albo pozostawiła majątek niepodlegający egzekucji na podstawie odrębnych przepisów, albo pozostawiła przedmioty codziennego użytku domowego, których łączna wartość nie przekracza kwoty 6.000 zł;

2) osoba prawna - została wykreślona z właściwego rejestru osób prawnych przy jednoczesnym braku majątku, z którego można by egzekwować należność, a odpowiedzialność z tytułu należności nie przechodzi z mocy prawa na osoby trzecie;

3) zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty wyższej od kosztów dochodzenia i egzekucji tej należności lub postępowanie egzekucyjne okazało się nieskuteczne;

4) jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej uległa likwidacji;

5) zachodzi ważny interes dłużnika lub interes publiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

A czy przypadkiem Mlekpol nie szykuje si e do fuzji? 

a niby kogo mieli by przejmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Są plany przejecia Sudowii w Suwałkach.. narazie przeprowadzaja tam audyt

Edytowano przez wojtekosse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Jeżeli unia się nie zgodzi-tym bardziej że już kase dostała to pokaże jak zależy jej na wykończeniu polskich "farmerów". Ja osobiście chciałbym umorzenia ale żeby być fair względem tych co płacili też nie małe pieniądze to trzecią rate niech tylko umorzą i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Umorzą tym co bez tołku produkowali, a jak ja kupilem 40tys kg po 50groszy to mi nikt nie odda, w takim razie bd musial isc do tego faceta co za moje pieniadze z kwoty kupil sobie auto i zabiorę do siebie, a Jurgiel niech mu tłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Aby było sprawiedliwie powinni umorzyć tę część kary która przekracza średnią cenę zakupu kwot mlecznych w 2014/2015 roku kwotowym, nikt by nie był pokrzywdzony z tych co dokupili kwoty 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

JA kupiłem 50 000 litrów po 0.45 zł tj w tym roku bo przekroczyłem a kar i tak zapłacić muszę za ponad 30000 litrów i co teraz jeden grosz. Jak kolega wyżej pisał ci co nic nie robili lepiej wyjdą  jak ci co chcieli być zaradni i walczyć z kwotowaniem i szukali by jak naj mnjiej za karę zabulić ....


Jak już tak debatujecie o kredytach i innych fanaberiach.
Liczyć umiem liczę na siebie . Zdrowie mam Bogu dzieki . Krowy też mam i opasy ale co z tego jak susza w pysk mi piaskiem rzucała przez 9 miesięcy (3mc zima)

Przy mojej obsadzie powinienem mieć z 50ha nie 19.... (+10 dzierżawy) wszystko prawie kupuję ...:| A cena mleka 1.16 zł Mlekovita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Podczas ostatniego posiedzenia kierownictwa ministerstwa został omówiony i skierowany do dalszego procesu legislacyjnego projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu pomocy dla producentów mleka. Według założeń projektu hodowcy, którzy mają do zapłacenia kary za produkcję mleka ponad limit, mogliby zwrócić się do Agencji Rynku Rolnego o "umorzenie w całości lub w części spłaty pozostałych do zapłacenia opłat należnych od producentów mleka za przekroczenie kwot indywidualnych w roku kwotowym 2014/2015."

Umorzenia mają być stosowane w przypadku, gdy:

osoba fizyczna - zmarła, nie pozostawiając żadnego majątku albo pozostawiła majątek niepodlegający egzekucji na podstawie odrębnych przepisów, albo pozostawiła przedmioty codziennego użytku domowego, których łączna wartość nie przekracza kwoty 6.000 zł;
osoba prawna - została wykreślona z właściwego rejestru osób prawnych przy jednoczesnym braku majątku, z którego można by egzekwować należność, a odpowiedzialność z tytułu należności nie przechodzi z mocy prawa na osoby trzecie;
zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty wyższej od kosztów dochodzenia i egzekucji tej należności lub postępowanie egzekucyjne okazało się nieskuteczne;
jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej uległa likwidacji;
zachodzi ważny interes dłużnika lub interes publiczny.
We wniosku o umorzenie w całości lub w części spłaty pozostałych do zapłacenia opłat należnych hodowca będzie musiał przedstawić swoją sytuację materialną i społeczną, aby "podjęcie decyzji miało uzasadnienie względami społecznymi lub gospodarczymi, w szczególności możliwościami płatniczymi dłużnika oraz uzasadnionym interesem Skarbu Państwa.

Program będzie mógł ruszyć dopiero po udzieleniu przez Komisję Europejską zgody na jego stosowanie w Polsce. O ile taka zgoda zostanie udzielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

  Czyli co Mlekpol zapatrzył się na cenę Sudowii z którą być może wejdzie w fuzję :blink:,czyli ja suwalczanin ile dostanę :blink:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Mlekpol kolejna obniżka tym razem o 12gr

Ta obniżka to chyba za marzec bo za luty na zebraniu mówiono, że cena bez zmian zostaje. Po za tym to skąd takie info? Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

Spotkania z rolnikami się skończyły i Mlekpol może spokojnie  wysłać smsa z obniżką. Jeżeli to się potwierdzi cena B w tym roku już będzie wynosiła 0,90 zł/ litr netto a gdzie dalej bo nie wierze że na tym się zakończy.   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Spadki na giełdzie się zakończyły teraz idzie na plus więc nie mogą już nic obniżyć

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obniżka Hochland węgrów za marzec 1gr na białku i 1gr na litrach

 

Edytowano przez kondzio1579

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Seba, to je mlekpol tego nie zrozumiesz... A obnizyc mogą tłumacząc tym że konkurencja takze obniża i oni w tej cenie nie mogą sprzedawac produktow. Nic narazie mo o obniżce nie wiadomo ale wszystkie scenariusze są możliwe a wiemy wszyscy że od myszy po cesarza, każdy żyje z gospodarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

Mlekovita lubawa ceny dla tych ponizej 40000tys nie obnizyli ale jeb....li na klasach i taki final i gosciu z mleczarni mowil ze cena spadnie na 1zl


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj