Polecane posty

rolnik31    13

Witam
Panowie w centrum lecicie już z azotem czy jeszcze czekacie. Patrzac na pogodę to chyba nie ma na co czekać deazczy pełno i kiedy to się wjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Na jutro ranek zapowiadają u nas przymrozek -2 i jeszcze dwa dni  ,jak się sprawdzi oblatam rankiem zboża ,wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Na jutro ranek zapowiadają u nas przymrozek -2 i jeszcze dwa dni ,jak się sprawdzi oblatam rankiem zboża ,wielkopolska

A coś Ty w tej Wielkopolsce robił do tej pory? Przecież warunki były idealne! Ja już kończę siewy zbóż jarych, zostanie tylko kuku ale tu akurat jestem zwolennikiem późnych siewów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Ja dziękuje za takie warunki idealne ,kilku rozsiało ciągniki powyżej 120 km miejscami poryte jak na poligonie ,90% jeszcze nie ruszyło w pole ,a o siewach nikt nie myśli w oranym to by dopiero wpadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Ale mi też.idealne warunki. U mnie ruszyli Ci co mają wysoko pola. Niektórzy to porobiłi takie koleiny ze to chyba nievmialo sensu. Jeden to musiał w 3 traktory wyciągać sprzet. Tez liczyłem na ten przymrozek ale teraz pada także nie wiem wkoncu kiedy wysieje ten nawóz.No trudno już były takie lata mokre i tez jakoś się powiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

u nas w okolicy to chyba wszyscy posiali nawozy od rzepaków po jęczmienie i pszenice. Ja posiałem a co do warunków na polu to były idealne. Ursus 1224 z rozsiewaczem i 1,5 t nawozu i zero kolein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

ja posiałem ale nie wszędzie w poprzednim tygodniu się udało,

pozostałe miałem nadzieje skończyć w tym ale padało

 

ogólnie to chyba wszędzie jest już czas na pierwszą dawkę, w rzepaku to obowiązkowo jeśli da się wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

No co tutaj kombinować ,rok mamy taki mokry że w mojej pamięci nie mogę sobie przypomnieć kiedy taki był, może kilkanaście lat temu byłem wyciągany z błota ,też bym jutro zasiał owies tylko jaki sens jest zakopać się ciągnikiem z napędem ,też rozsiany bym miał azot na oziminach tylko jak mam zrobić miejscami poligon to wolę poczekać może 15-20 marca będzie bez śladów ,ok Czarnkowa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Dużo zależy od podłoża - czy pod glebą piach, czy wapień albo iły. W jednym miejscu da sie wjechać, w drugim z wierzchu niby OK a ciągnik siada. Widziałem dzis koleiny w pszenicy na 20-25cm głębokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Racja wszystko zależy od gleby i podłoża,ja posiałem i tylko w jęczmieniu z 3 metry długości w dołku delikatna koleina a tak wszędzie ok,na tzw piaskach na życie też ok,ale sąsiad np kilometr dalej utonął i zrezygnował,a tak co dzień gdzieś ktoś rozsiewa.
Mi zostały jare do posiania ale poczekam bo gleba mocno mokra i klei się niemiłosiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Udało się wczoraj dać 200l/ha RSM 32 bez problemów. Końce liści wysmalone, ale wegetacja ruszyła. Jak zdobędę mocznik to dam 20% z siarczanem magnezu 5%. Nie widać problemu z pobieraniem fosforu jak w ubiegłych latach.
Te siane później wyglądają wyglądają bardzo źle, miejscami stoi woda lotnisko. Ja zrezygnowałem koniec listopada było za mokro zasieję jarej. Ciekawe czy była to dobra decyzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Udało się wczoraj dać 200l/ha RSM 32 bez problemów. Końce liści wysmalone, ale wegetacja ruszyła. Jak zdobędę mocznik to dam 20% z siarczanem magnezu 5%. Nie widać problemu z pobieraniem fosforu jak w ubiegłych latach.

Te siane później wyglądają wyglądają bardzo źle, miejscami stoi woda lotnisko. Ja zrezygnowałem koniec listopada było za mokro zasieję jarej. Ciekawe czy była to dobra decyzja?

 

własnie tez zauwazyłem ze nie ma problemu z pobieraniem fosforu. Rośliny są zielone. W poprzednich latach na przedwiosniu liście były fioletowe. Pszenice siane wczesniej wygladaja znacznie lepeij niz siane pożno. Mam przykład na sasiednim polu u siasiada. Moja siana 21 wrzenisa a on siał gdzies pod koniec pażdziernika. W faze zimowa weszła w fazie szpili. Wiosną pszenica była cała żółto rudawa a moja zielona tylko gdzie niegdzie były pasy rudawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Moja siana 10 października. Teraz ma 3-4 liście, przezimowała bdb.

Dziś rozsiałem większość nawozu pod jarą pszenicę. Na zaoranym tylko protektor się odciska. Tyle, że woda mi drogi pozabierała miejscami. Są takie dziury, że traktor by się schował. Taki urok górek z ziemią lessową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy niektórzy z Was kupują środki ochrony roślin u przedstawicieli handlowych danej firmy przykładowo BASF, Bayer, ADAMA itp.? Jeśli tak to czy jest różnica w cenie produktów kupionych u przedstawiciela a cenami które są w sklepach/hurtowniach?  

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Czy niektórzy z Was kupują środki ochrony roślin u przedstawicieli handlowych danej firmy przykładowo BASF, Bayer, ADAMA itp.? Jeśli tak to czy jest różnica w cenie produktów kupionych u przedstawiciela a cenami które są w sklepach/hurtowniach?  

 

przedstawiciel handlowy basf syngenta adam bayer nie sprzedaja srodkow. Tym zajmuja sie dystrybutorzy sklepy lokalne , firmy Agricola Wialan Agrii itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

a ja dziś niestety wjechałemw pszenicę i po 10m zacząłem sie kopac wiec wsteczny i do domu czekamy do środy bo wtedy mam wolne popołudnie. A z ciekawostek to mam dzialeczke 30a pod lasem i posialismy dziś ręcznie z ojcem oj dawno tego nie robiłem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

a ja dziś niestety wjechałemw pszenicę i po 10m zacząłem sie kopac wiec wsteczny i do domu czekamy do środy bo wtedy mam wolne popołudnie. A z ciekawostek to mam dzialeczke 30a pod lasem i posialismy dziś ręcznie z ojcem oj dawno tego nie robiłem hehe

 

Wreszcie zapowiadają dni bez deszczu i po niedzieli będę próbował rozsiać ,jak beż kolein to pół dnia i mam polatane,też, wyszukałem miskę do nawozu bo na jednym polu mam małe pół ha gdzie będzie mokro i ten worek ręcznie rozsieję ,nawet jak będą się śmiać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ręcznie to zasiałem 27 lutego Saletrosan na kawałku (0,25ha) pszenicy ozimej Hondia. W przeliczeniu na hektar wyszłoby 148kg. Nogi wpadały mi w ziemię miejscami. Ciągnikiem nie dałoby rady wjechać. Jak nie będzie padać, to w środę planuję siać nawozy. Na ten kawałek jeszcze rzucę saletrę puławską, bo z wysianego Saletrosanu mało azotu będzie i wolne działanie. Saletrosan siałem, gdyż tyle mi jeszcze go zostało z ubiegłego sezonu.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Otóż mam dylemat z pszenicą ozimą... Siana 15 października w dużym u wilgotnieniu gleby, potem opady przez cały październik i listopad. A więc tak teraz jest wiosna a na polu braki w obsadzie myślę że około 30% lecz są miejsca, że pszenica jeszcze szpilkuje i są miejsca, że leżą ziarna z małym kiełkiem (myślałem że już z nic z nich nie będzie bo się popsuły) wziąłem około 30ziaren do domu i po 4dniach więcej jak połowa wypuściła kiełek i liść... Co było dla mnie wielkim zdziwieniem. Co z taką pszenicą, przecież wzejdzie dopiero na wiosnę i nie przejdzie procesu jarowizacji ? Co o tym myślicie, może być coś z niej ? Czy lepiej się dużo nie zastanawiać i siać jarą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pytanie kiedy kiełki pusiciła bo jak przez zimę leżłąy to jarowizację ma załatwioną już

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja dziś zasiliłem pszenice 210kg Saletrosanu 26N 13S. Lubelskie

 

Szału nie ma.....zbytnio ją nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wszystko zależy od stanu plantacji. Ja na niektóre pszenice dawałem po 190kg/ha Saletrosanu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj