Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

hej sprzedajecie pszenice czy przechowujecie?

macie namiary na jakiegość dobrego i pewnego skupującego?

jakie u was ceny pszenicy?

U nas kupują po 800/zł za tonę.

Prosto spod kombajna.Jak ładna .Jak gorsza to 700-750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Taki gość .Płaci gotówką lub przelewem na konto.Przy czym przelewem na konto dużo lepiej wychodzi się, bo dochodzi VAT.

On ma 8 potężnych silosów i kupuje cały rok zboże i od niego odbieraja odbiorcy.

Ma tez swoje auto i jezdzi i kupuje zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Taki gość .Płaci gotówką lub przelewem na konto.Przy czym przelewem na konto dużo lepiej wychodzi się, bo dochodzi VAT.

On ma 8 potężnych silosów i kupuje cały rok zboże i od niego odbieraja odbiorcy.

Ma tez swoje auto i jezdzi i kupuje zboża.

Skąd on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Po 800, weź mnie nie rań. Wszystkie skupy po 600 a on 800 i jeszcze ma odbiorców, pewnie mu po 900 płacą bo lubią dać rolnikowi zarobić a sami być biedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A co mnie ubedzie albo przybedzie......to że u Ciebie po 600 to nie znaczy ze w całej Polsce tyle ma być.

Masz na PW numer zadzwoń sobie ...może nastepnym razem przemyślisz co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

sprawdzał ktoś ten namiar? jakoś mi się wydaje za dużo te 800 skoro po 600 można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystry700    0

Witam.

 

Na wiosnę posiałem pszenicę jarą. Stanowisko po gorczycy, a wcześniej była tam łąka. Na jesieni został nawieziony obornik kurzu w ilości ok 12,5 tony na hektar. Siew wykonany został 27.04.2013. Klasa ziemi III. Pszenica pięknie nadrabiała opóźniony siew. Bardzo ładnie się pokrzywiła. Problem polega na tym, że w tym momencie zaczyna już żółknąc a tu ziarno bardzo słabo się wykształciło. Czy wszystkiemu może być winna rdza zbożowa, która strasznie się tam zadomowiła. Z ochrony grzybowej poszła tylko zaprawa Raxil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali ceny pszenicy sprzedaje tylko ten który jest pusty jak bęben bo zborze trzeba przetrzymać do zimy. Fakt zboże w tym roku sypnie ładnie ale pamiętajcie, że wchodzimy w ten rok z najmniejszą ilością zboża w magazynach i radzę nie sprzedawać

 

Tu też prowokujesz do kłótni, nikogo nie obrażaj i panuj nad emocjami .

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hmm czy pusty to nie wiem , nie obrazaj , moj znajomy ma np. do splaty nawoz,sor do konca sierpnia z rzepaku nie wystarczy mu pieniedzy bo cena niska ij musi pszenice sprzedac bo za co zasieje nastepna rosline i splaci kredyt za nawoz i sor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam.

 

Na wiosnę posiałem pszenicę jarą. Stanowisko po gorczycy, a wcześniej była tam łąka. Na jesieni został nawieziony obornik kurzu w ilości ok 12,5 tony na hektar. Siew wykonany został 27.04.2013. Klasa ziemi III. Pszenica pięknie nadrabiała opóźniony siew. Bardzo ładnie się pokrzywiła. Problem polega na tym, że w tym momencie zaczyna już żółknąc a tu ziarno bardzo słabo się wykształciło. Czy wszystkiemu może być winna rdza zbożowa, która strasznie się tam zadomowiła. Z ochrony grzybowej poszła tylko zaprawa Raxil.

Może to być wina chorób jak i tez nawożenia. Ale jeżeli rdza mówiąc dosłownie zażarła Ci liść flagowy to nie ma co liczyć na dobrze wypełnione kłosy. Zaletą zbóż jarych jest że nie porażają ich choroby podstawy źdźbła czyli 2 zabiegi powinny wystarczyć. A jak uprawisz jeszcze bardziej oszczędnie to przynajmniej 1 zabieg chroniący liść flagowy nawet środkiem z niżej półki jak artea, a różnicę zauważysz. Zresztą cyprokonazol ładnie sobie radzi z rdzą. Teraz masz nauczkę na przyszłość.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

Czy pszenica ozima Bogatka będzie się grzała przy wilgotności 16.5% mierzone 3 dzień po koszeniu włożyć kije to zimna narazie, ale czy po 2 tygodniach nie będzie się grzała ?? :) natomiast pszenica Turnia 13.4% wczoraj koszone :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

sprawdzał ktoś ten namiar? jakoś mi się wydaje za dużo te 800 skoro po 600 można kupić.

 

Gdzie kupisz po 600?

chyba jak ktoś na chleb nie ma i sprzedaje bo musi.......U nas pomału zniwa się zaczynaja ale rolnicy narzekają bo ziarno poślad.

Susza swoje zrobiła.

Zboże bedzie drogie.

Ja nic nie sprzedaje prócz tego co ludzie u mnie zamówili do siania na jesień.

jak bym miał sprzedać po 600/t to kupuje kwiki i wole spaś zboże niż sprzedać za ta cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jeszcze nie wiadomo czy w żniwa po 600 będzie miał kto kupić. W poniedziałek młyn i fermy drobiu 620 netto, ruch taki, momentami się spora kolejka robiła. Przetrzymujcie, firmy przywiozą z Węgier, Słowacji i Ukrainy a potem płacz że sprowadzili a polskiego nie kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@PawełWklp

Widzę obstajesz za handlarzami zamiast za rolnikami i chyba sprzedałeś po te 600zł zły jesteś i chciałbyś aby inni sprzedali jeszcze taniej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie spokojnie.

Kto ma gdzie i komu kasa nie potrzebna niech przytrzyma.

Na południu Europy susza.Cena myslę że bedzie szła do góry .....najgorszy czas po żniwach bo każdemu kasa potrzebna na nawóz , opłaty kombajnu itp ......ale jak możecie to przytrzymajcie a zobaczycie ze cena będzie podobna jak w tamtym sezonie.

 

Przypomnijcie sobie jak co niektórzy panikowali z ziemniakami , a zobaczcie jaka jest cena.

A myslę że na przedziale styczeń-luty-marzec 2014 cena bedzie na prawdę zadawalajaca każdego rolnika.

 

Byłem dziś w polu ale ziarnko pszenicy miękkie , tak koło 10.08 powinny być żniwa.Tam gdzie gorszy kawałek był to pomimo 2X ochrony i 2X N ziarno niezbyt ładne. :( SUSZA!!!!!!!! zrobiła swoje.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Moja jeszcze z tydzień postoi i nie sprzedaje ani nie kupuje pszenicy. Przy 16,5 wilgotności to napewno się nie przechowa. Powyżej 14 to już ciężko jedynie na małych pryzmach do metra. 4 sezony temu tacy mądrale po 400 wywozili przed następnymi żniwami bo 650 im było mało w żniwa i też takie teksty puszczali w zniwa jak Ty teraz, więc nie mędrkuj johny bo ani Ty ani ja nie mamy żadnego wpływu na cene. A gdyby wszyscy mieli swoje magazyny to było by stabilniej, ale też po 1000 by nie była pewnie w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Jak u was z plonami bo w naszej okolicy to kiepsko pszenica ozima 4,5T/ha, to plon osiągniety min, przez rolnika który dba jak nikt, sąsiad tez około 4t, ja jeszcze nic nie kosiłem bo ziarno jeszcze nie doszło. ogólnie kiepsko pogoda zrobiła swoje, a te ceny to śmiech na sali, Nie sprzedawać bo to zagrywka spekulantów .pawelwlkp a skoro nie masz wpływu na cene to ja kupie od ciebie po 400zł, pewnie nie sprzedasz więc nie gadaj że nie masz wpływu na cenę bo masz wpływ tylko boisz się go użyć. Głupie gadanie bo taka cena, jak się nie postawisz to drożej na pewno nie sprzedaż, Ciekawe jak by była pszenica po 400zł/t, to każdy by musiał sprzedać po tyle bo ktoś dla swojego interesu wystawił taką cenę, a to że rolnikowi się nie opłaca to kogo to obchodzi, ano powinno przedewszystkim ciebie, mnie nas rolników, bo jak sprzedajesz ponizej kosztów to ciekawe jak długo twoje gospodarstwo pociągnie, a dodam że sam będe sprzedawał ale od 800zł/t, pierwsza dostawa prawdopodobnie we wtorek jak skosze coś przez weekend,


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

witam panowie dziś badałem swoją pszenice odmiana barroko

wilgo 16%

gluten 26%

opadanie 154

słyszałem że w naszym regionie dużo gospodarzy ma problem z opadaniem.

facet na skupie powiedział żeby jeszcze poczekać z pare dni to liczba opadania wzrośnie.

pszenica nie jest jeszcze dostatecznie sucha więc tak czy tak czekam, ale czy ta liczba opadania wzrośnie do ponad 200? odmiana niby ma bardzo wysoką liczbe opadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

4 lata temu sam mówiłem że po 600 w żniwa nie sprzedam ani ziarka, i nie sprzedałem, bo po 450 oddałem w styczniu.

A handel zbożem to już nie Polska tylko cały świat teraz się liczy, bo to nie problem sprowadzić statek zboża do portu. Tak więc niestety takie głupie gadanie że u mnie się nie urodziło to będzie drogie, to ten tekst już między bajki można wsadzić.

Taka jest teraz niestety smutna prawda.

Już rzepak czeka z Czarnobyla po 700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj