Polecane posty

Ulman    5608

Kto ci powiedział że tylko w Polsce?

@Andrzej 1988  jak będzie co innego to nie licz ze będzie choćby w podobnych pieniadzach.   

 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5608

Oj ty chyba jakieś kompleksy masz. Trzymaj kasę w naszym banku kupuj w naszych sieciach, czytaj dzieła Sakiewicza i broń naszych interesów. Nikt ci nie broni. A jak niemcy będą mieli lepsze środki jak my to mozesz tam zawsze pojechać i przywieźć. Bez obrazy kolego ale jak rozpisałeś swoją ochronę na prochlorazie i tebu to nie dziwię sie że narzekasz. Wybacz ale to jest technologia którą juz chyba z Ukrainą nie idzie konkurować

 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2317
13 godzin temu, Taurus83 napisał:

Trzeba będzie uruchomić import z UA 

Dokładnie trzeba odgrzebac stare kontakty i karbendazym poczciwy wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7720
12 godzin temu, Ulman napisał:

Oj ty chyba jakieś kompleksy masz. Trzymaj kasę w naszym banku kupuj w naszych sieciach, czytaj dzieła Sakiewicza i broń naszych interesów. Nikt ci nie broni. A jak niemcy będą mieli lepsze środki jak my to mozesz tam zawsze pojechać i przywieźć. Bez obrazy kolego ale jak rozpisałeś swoją ochronę na prochlorazie i tebu to nie dziwię sie że narzekasz. Wybacz ale to jest technologia którą juz chyba z Ukrainą nie idzie konkurować

 

Zgadzam się wielu rzeczach , ale po obserwacji obszarowych co maja po 100 ha i jadą z ochroną wyżej pułki , jakoś tego na pszenicy nie widać mączniak robi swoje , tak samo kłosia białe ,  na to wychodzi że co jest słabe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Na to wychodzi ze nie właściwa ochrona. Wybór środka to składowa efektów ochrony. Jeśli zabieg nie w porę zrobiony lub nie właściwy środek to efektów nie będzie. Środki z górnej półki też trzeba odpowiednio dobrać.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2302
56 minut temu, galan99 napisał:

Zgadzam się wielu rzeczach , ale po obserwacji obszarowych co maja po 100 ha i jadą z ochroną wyżej pułki , jakoś tego na pszenicy nie widać mączniak robi swoje , tak samo kłosia białe ,  na to wychodzi że co jest słabe ?

ja w tym roku na pewno polecę górną półką albo pakiet bayera albo coś z BASFU tanimi mieszaninami robię zboża jarę, na ochronie nie ma co oszczędzać 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5608
2 godziny temu, galan99 napisał:

Zgadzam się wielu rzeczach , ale po obserwacji obszarowych co maja po 100 ha i jadą z ochroną wyżej pułki , jakoś tego na pszenicy nie widać mączniak robi swoje , tak samo kłosia białe ,  na to wychodzi że co jest słabe ?

Każdy widzi co chce widzieć. Na oko nie odróżnisz pszenicy o plonie 6 ton i 9 ton. Uwierz mi że ci duzi potrafią swietnie liczyć i gdyby nie było sensu dawać fungicydów za ponad 400 pln/ha to by tego nie robili. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Zważcie na to że gdy przychodzi czas zabiegu nie wiemy jaka pogoda nas czeka np. dajesz skracanie na 4 klasie a przychodzi susza dostajesz po ja ,,,,ch W czasie suszy zabiegi grzybowe wg. starej szkoły są ekonomicznie nie uzasadnione ,ale gdy termin przychodzi  nie wiesz co będzie i ładujesz kasę . a doradcy twierdzą pryskaj ,pryskaj pryskaj pryskaj .komuś się opłaci .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5608

Czy to taki problem ocenić sytuację na polu , kondycję łąnu i sprawdzić prognozę pogodzy na 7-10 dni naprzód?  

Czemu podczas suszy są ekonomicznie nieuzasadnione?  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Łan przy wilgotnośći  optymalnej nie wysycha przez cały dzień co jest powodem namnażania się różnej maści patogenów  i stąd choroby Wilgoć to grzyb .susza to konserwacja 

W tym roku widziąłem deszcz w pogodzie .a w realu nie było :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Z tą pogodą to sobie można powróżyć. Nadawali jakieś tam deszcze to skróciłem zboża jak się okazało nie potrzebnie bo opady były tylko w prognozie. A susza sama dodatkowo skróciła źdźbło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    8013
A co byście dali na t1 w monokulturze? coś lepszego ale zarazem żeby że 300 zł nie wyszło na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
Dnia 20.12.2018 o 21:22, XTRO napisał:

Duett Star + Prochloraz będzie słabszy od Boogie w pszenicy ?

może ktoś odp.na to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5608
23 minuty temu, tomekZ058 napisał:

może ktoś odp.na to pytanie

Będzie słabszy. chyba że jakoś strasznie dawkę zanizysz. `

1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

Łan przy wilgotnośći  optymalnej nie wysycha przez cały dzień co jest powodem namnażania się różnej maści patogenów  i stąd choroby Wilgoć to grzyb .susza to konserwacja 

W tym roku widziąłem deszcz w pogodzie .a w realu nie było :D

Masz rosy , mgły więc infekcja jest jak najbardziej mozliwa. 

Jesli piszesz że nie można przewidzieć pogody to działa to również w drugą stronę . Powiedzmy że zacznie padać i wiac przez tydzień a ty nie zabezpieczyłeś pszenicy? 

Środki ochrony roślin jak na to nazwa wskazuje maja ja chronić a nie leczyć. Jesli na wyprodukowanie dobrej pszenicy trzeba wydac ponad 3 tys to nie rozumiem po co ryzykować  dla 100 pln oszczędności. 

24 minuty temu, Uziu92 napisał:

A co byście dali na t1 w monokulturze? coś lepszego ale zarazem żeby że 300 zł nie wyszło na ha

Boogie, Track/ Ventur,  Unix + coś , Capalo


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5608

To są dwie różne  rzeczy. Boogie masz karboksamid i spiroksamine na mączniaka. Delaro - strobiluryna której nie potrzebujesz na T1 za to na T2 jak znalazł. Pakiet Delaro Variano to tak naprawdę jekaś wydumka. Obydwa preparaty sa typowo na T2 i jak dobrze policzyć to naprawde nie najdroższe. Jak kiedyś liczyłem to o ile pamiętam za ok 140 Pln/ha mozna było zrobić zabieg w godziwych dawkach.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

to moze ktos podpowie mi czy bedzie ok ma to isc na pszenice tobak i pszenzyto

t1 tilt (lub duet)+atak w pełnej dawce - na jesieni na pszenzycie mocno maczniak hulał dlatego tilt ,na pszenice moze lepszy duet?

t2 ???? zostało mi troche menary tylko co dorzucic?

t3 tebu+topsin

chciałbym wyciagnac jak najwiecej nawozenie planuje na 200N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

do Menary azoksystrobina lub pikoksystrobina

Jak chcesz wyciągnąć jak najwięcej i przy takim nawożeniu to ja bym się pokusił o lepszą ochronę (mowa o pszenicy)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
1 godzinę temu, losktos napisał:

do Menary azoksystrobina lub pikoksystrobina

Jak chcesz wyciągnąć jak najwięcej i przy takim nawożeniu to ja bym się pokusił o lepszą ochronę (mowa o pszenicy)

To co proponujesz ? Niestety mam ograniczone możliwości jeżeli chodzi o środki, jak już to zostaja tylko sklepy internetowe . Masz większą praktykę jeżeli chodzi o środki więc może zaproponujesz coś dobrego  najlepiej żeby były to środki w litrowych opakowaniach to zrobię sobie porównanie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4671
1 godzinę temu, proxy8441 napisał:

Tybalt siany 2 tyg temu ma rozpoczyna kiełkowanie :)

tee chłopie u nos były 2 tydnie tymu mrozy na śluńsku 😎 a tak na poważnie ?  przed mrozami czy jak ?


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

a skond wjysz że jo ze Ślonska? :) no były, zaorałem pastwisko i żal było nie zasiać bo gleba w sam raz na doprawianie i siew miała wilgotność, więc zamówiłem nasiona i chciałem siać na drugi dzień ale dowaliło -7 i nie puściło na drugi dzien całkowicie zaś w nocy kolejnej puściło i na 3 dzien zasiałem tj. 7.12. Mam zdjęcie z siewu w galerii

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569
Przed chwilą, Ulman napisał:

To są dwie różne  rzeczy. Boogie masz karboksamid i spiroksamine na mączniaka. Delaro - strobiluryna której nie potrzebujesz na T1 za to na T2 jak znalazł. Pakiet Delaro Variano to tak naprawdę jekaś wydumka. Obydwa preparaty sa typowo na T2 i jak dobrze policzyć to naprawde nie najdroższe. Jak kiedyś liczyłem to o ile pamiętam za ok 140 Pln/ha mozna było zrobić zabieg w godziwych dawkach.

Ale w pakiecie z Boogie masz Fandango,według mnie pakiet Delaro+ Variano lepszy ,na T-3,tebukonazol 1litr

Najlepsze by było Boogie+ Variano,ale niema takiej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj