Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bugii    689
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

A jakie są koszty przy nawadnianiu? We Francji widziałem sporo pól nawadnianych. Nawet takich małych, wysoko w górach 

To zalezy. Czy nawadniasz ciagnikiem czy pradem. Jakie masz ujecie wody. Rzeka czy staw. Czy masz wode w okresie szuszy w stawie czy mosisz czerpac ja ze studni glebinowej lac do stawu i dopiero po nagrzaniu podlewac itp. Sprawa kosztow jest indywidalna. Ale z tego co kiedys czytalem to wacha sie od 200-400zl na ha jednorazowe 20l na m2.  Kuzyn ma na ciagnik i 300zl/ ha go kosztuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Przeliczcie ile owdy chcecie wylać na metr i pomnóżcie przez 10000 bo tyle ma hektar, wtedy wam się odechce, no chyba że jesteście działkowcami i zboża macie za domem na 20 arach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3552

We Francji kW energii elektrycznej  17/18 gr u nas 68/75 gr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394
13 godzin temu, darek154 napisał:

Pszenica Jullius ma takie liście, to rdza żółta?  Doradzicie?

_20180506_180417.JPG

przyjarane opryskiem, żaden grzyb i braki.

9 godzin temu, warchest napisał:

witam sory moze nie ten temat ale co to za chwasty sa ?

20180506_190552.jpg

20180506_190558.jpg

chwastnica jednostronna, ale mogę się mylić.

13 minut temu, Bugii napisał:

To zalezy. Czy nawadniasz ciagnikiem czy pradem. Jakie masz ujecie wody. Rzeka czy staw. Czy masz wode w okresie szuszy w stawie czy mosisz czerpac ja ze studni glebinowej lac do stawu i dopiero po nagrzaniu podlewac itp. Sprawa kosztow jest indywidalna. Ale z tego co kiedys czytalem to wacha sie od 200-400zl na ha jednorazowe 20l na m2.  Kuzyn ma na ciagnik i 300zl/ ha go kosztuje. 

dajcie już spokój z tym urojonym pomysłem..


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Można mieszać karate zeon z mustangiem forte w jęczmieniu jarym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

@Macius chyba jednak suszy nie masz tak jak koledzy piszą my kiedyś cwiczylismy w suszę a efekt był odwrotny po t1i pierwszej dawce azotu było to zostawić ale wtedy 1,5 miesiąca kropla wody nie spadła pszenica zimowa po 5 ton jara po 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

podlanie ze stodni glebinowej deszczownia to koszt 300zl, wiadomo ze zalezy od szybkosci zwijania deszczowni. 250-400zl generalnie wychodzi. do tego kwity co pare lat ewentualne naprawy wezy....

podlanie ze stodni glebinowej deszczownia to koszt 300zl, wiadomo ze zalezy od szybkosci zwijania deszczowni. 250-400zl generalnie wychodzi. do tego kwity co pare lat ewentualne naprawy wezy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
1 godzinę temu, ENDRIUROL napisał:

podlanie ze stodni glebinowej deszczownia to koszt 300zl, wiadomo ze zalezy od szybkosci zwijania deszczowni. 250-400zl generalnie wychodzi. do tego kwity co pare lat ewentualne naprawy wezy....

podlanie ze stodni glebinowej deszczownia to koszt 300zl, wiadomo ze zalezy od szybkosci zwijania deszczowni. 250-400zl generalnie wychodzi. do tego kwity co pare lat ewentualne naprawy wezy....

Czyli nawadnianie w tych kosztach jest na granicy opłacalności, według badań na glebie lekkiej podczas suszy dawka 1mm może dać ponad 20kg zboża na hektar więcej. 20mm deszczu dałoby 400kg pszenicy *0,7 zł to jest 280zł ale uwzględnić by jeszcze trzeba dodatkową wartość wyniesionego nawozu z większym plonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394

Jakby urodziło sie dzięki temu 2 tony więcej to może bym zaryzykował deszczownie. Jednak jeszcze strasznej suszy nie ma bo nawet fasola wschodzi siana tydzień temu a po oranym do wałów ziemia się lepiła. Miesiąc bez deszczu a jeszcze nie ma źle. Więc chyba to drobna nadgorliwość. Wody trzeba będzie na nalewania ziarna, więc jeszcze zdąży popadać. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

ravoj napisał:

13 godzin temu, darek154 napisał:

Pszenica Jullius ma takie liście, to rdza żółta?  Doradzicie?

_20180506_180417.JPG

przyjarane opryskiem, żaden grzyb i braki.

9 godzin temu, warchest napisał:

witam sory moze nie ten temat ale co to za chwasty sa ?

20180506_190552.jpg

20180506_190558.jpg

chwastnica jednostronna, ale mogę się mylić.

13 minut temu, Bugii napisał:

To zalezy. Czy nawadniasz ciagnikiem czy pradem. Jakie masz ujecie wody. Rzeka czy staw. Czy masz wode w okresie szuszy w stawie czy mosisz czerpac ja ze studni glebinowej lac do stawu i dopiero po nagrzaniu podlewac itp. Sprawa kosztow jest indywidalna. Ale z tego co kiedys czytalem to wacha sie od 200-400zl na ha jednorazowe 20l na m2.  Kuzyn ma na ciagnik i 300zl/ ha go kosztuje. 

dajcie już spokój z tym urojonym pomysłem..

T1 było robione 3 dni temu ale według mnie to nie jest przypalenie ponieważ mam obok i na poprzeczniaku pszenżyto i na nim tego nie ma i jak robiłem T1 to niestety było już ciemno ale właśnie coś widziałem takie liście i teraz żałuję, że nie przyjrzałem się dokładnie wtedy, i uważam że to nie przypalenie a grzyb jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394

przypalenie to nie tylko ostre środki i mocznik, ale potocznie też reakcja zboża np. na herbicyd podany wcześniej. Ja miałem podobnie po zbyt krótkim odstępie między mocnym bełtem T1 i mocnym herbicydem.  Równie dobrze może tam chorować z braku składnika i opryski dowaliły jeszcze stresu. Nie wiem jaki grzyb pali czubki w taki sposób.

Za to po głupich nadgorliwych swoich  zabiegach wiele razy widziałem coś podobnego.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak po zabiegach to się zregeneruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
Właśnie o to chodzi, że jeżeli to rdza żółta to zabieg nic nie da bo na etykietach od oprysków nic nie ma o tej chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394

Bo różnicy żadnej nie będzie zapewne


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5626

Na borowinie mam to samo ale pod Tomaszowem. Przed chwilą spadło 10mm i dalej coś mruczy i błyska w oddali. Jeszcze ze 20 by sie zdało


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7746

A koło Zamościa ani kropli niema i nie widać jak będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Czy można dodać do Chwastoxu Turbo dodać  środek GLEAN 75 WG celu likwidacji gorczycy polnej w pszenicy jarej i owsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    214

Ulman napisał:

Na borowinie mam to samo ale pod Tomaszowem. Przed chwilą spadło 10mm i dalej coś mruczy i błyska w oddali. Jeszcze ze 20 by sie zdało Tak myślałem że u ciebie pada bo chmura duża i ciemna, Zamojskie jak zwykle omineło


adam19750609 napisał:

Chełm 5 tydzień zero opadow Zamojskie taka sama sytuacja na polach   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj