Polecane posty

melon10641    1219

To tylko nazwa klubu sie zmienila nic wiecej ;)

Za 2 czy 3 lata bedzie 12+ az kiedys dojdziemy do 500+

Tylko nikt jakos sie nie chwali z tych co zbieraja 10t ile sprzedaja pszenicy. Bo moze sie okazac ze z 10ha ciezko bedzie nazbierac 70t. 

 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7982

kiedyś gdzies czytałem artykuł ze w Anglii wyciągneli 16 ton z ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
5 godzin temu, robi57362 napisał:

czy herbicyd toto niszczy stoklose żytnia?

Stokłosę zniszczy Ci preparat Nomad w dawce 200-220 gr/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Tam jest zupełnie inny klimat i chyba też dobre gleby więc to nie jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7982

Moze i byli :D nie wiem :D Klimat na pewno bardziej łagodny bo zimy tam lekka i opadów mają więcej, wiec na pewno i pogoda pomogła, ale z tego co pamiętam to dostała wszystkiego na full i jeszcze wiecej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
ja walczyłem ze stoklosa 2lata pomógł w tamtym roku Atlantis w podwójnej dawce do tego sekator oczywiście rozdzielilem oba opryski wychodzi sporo bo 1.1-1.2l na ha Atlantis gdzie normalnie jest dawka 0.6ale zadziałało najgorsze w tej stoklosie jest to że ciężko ją odróżnić na początku a potem już jest za późno i z tego co się dowiedziałem to stoklosa może poleżeć w glebie i wciągu wegetacji może startować aż 3razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25738

I tak najważniejszy jest zysk z hektara a nie uzyskany plon.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

norma wysiewu 185 kg/ha. Jesienią przed orką zastosowano po 300 kg/ha soli potasowej oraz fosforanu amonu. Pszenica odmiany Dickens była zaprawiona substancją fluchinkonazol. Wiosną podano azot w czterech dawkach, a w dwóch z nich zastosowano mocznik stabilizowany. Łączna dawka azotu wyniosła 310 kg/ha. 

Wyprodukowanie 1 t ziarna kosztowało 46 funtów, co w przeliczeniu daje około 267 zł. Koszt uprawy hektara wyniósł 760 funtów, czyli około 4,4 tys. zł. Jak podają rekordziści, przy zeszłorocznej cenie pszenicy na poziomie 110 funtów/t uzyskali przychód w przeliczeniu 10,5 tys. zł/ha, co dało nadwyżkę bezpośrednią ponad 6 tys. zł/ha.

żródło: https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-uprawa/kolejny-rekord-plonu-pszenicy/

 

@mezik0 Stokłosa to paskudny przeciwnik. Ale bardzo krótko leży w glebie. Nasiona szybko się psują. Zmianowanie zbóż z innymi roślinami dość dobrze rozwiązuje sprawę (z racji stosowania rożnych cherbicydów)

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
cihu ja miałem taką co była w pszenicy potem zasiałem rzepak bo stwierdziłem że opryski na jesień i poprawka z wiosny poprawi sytuację jakie było moje zdziwienie gdy kosilem rzepak a to było zgodzę się bo nie wszędzie ale było dopiero w następnym roku po atlantisie poszło choć nie powiem w jeczmieniu cisza w gorchu cisza zobaczymy jak będzie w tym roku bo mam stanowisko takie gdzie wypadła pszenica po pszenicy reszta już opanowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Axial komplet stosowal ktos w pszenicy i w jeczmieniu ? dobry jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152

Nawet bardzo, ponadto ma bardzo szerokie okno działania ;)

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

A znacie jakiś środek, który można kupić w niedużych ilościach do zwalczania perzu w pszenicy? Na jesieni zaorałem miedzę, bo wziąłem w dzierżawę działkę po sąsiedzku no i teraz zauważyłem, że po tej miedzy rośnie strasznie dużo perzu czy innej trawy. Mógłbym to nawet oblecieć plecakowym opryskiwaczem tylko nie wiem jaki środek można do tego celu kupić w niedużej "działkowiczowej" ilości. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

kiedyś gdzies czytałem artykuł ze w Anglii wyciągneli 16 ton z ha :D

Też się u nas co niektórzy na czytają i mają rekordowe zbiory xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5
38 minut temu, misio3p napisał:

Nawet bardzo, ponadto ma bardzo szerokie okno działania ;)

A co lepsze axial komplet czy lancet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7982

czasem niektórzy zapomną napisać ze te 10 ton to z 2 albo 3 hektarów, oglądając niektóre zdjęcia upraw poźniej pisze ze tyle nakosił :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
3 godziny temu, RoRo napisał:

A co lepsze axial komplet czy lancet?

Mam kilka ha żyta hybrydowego którego nie zdążyłem prysnąć jesienią który srodek zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
10 godzin temu, Maniek101 napisał:

Obydwa połączenia dobre, ja dawałem mustang 0.8 i tolurex 2l i była siekierka 

Stosowałes to wiosną bo wychodzi bardzo korzystnie cenowo ?

10 godzin temu, Maniek101 napisał:

 

Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57
11 godzin temu, marcis napisał:

Jeśli rozsialem azot w postaci saletrosanu 3 marca to nic sie z nim nie stanie przez te mrozy ? Czy bede musiał znowu siać  ? Dodam ze nawoz po 3 dniach sie rozłożył i przed tymi mrozami zauważyłem ze wegetacja ruszyła bo widać było białe dlugie korzenie rośliny.

Nic się nie stanie ,ja też rozsiałem nawozy przed mrozami i póżniej poszedł ładny deszczyk wpłukał azot w glebę,oprócz tego dałem siarczan magnezu oraz sól ,teraz spory mróz ale wszystko pięknie przykryte śniegiem,jesli bym nie rozsiał wtedy to dopiero w sobote u nas zapowiadają temperatury na plusie więc śnieg zacznie topnieć a o wjeżdzie w pole można na 2 tygodnie zapomnieć bo ziemia pod śniegiem nie zamarznięta więc jeśli bym nie rozsiał to azot dopiero w kwietniu przy dobrych wiatrach więc troche za pózno,tym bardziej że zależało mi na dokrzewieniu bo rzadko siane mam pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

Apyros tylko przyhamuje, że ci zielsko nie wyskoczy ponad pszenicę, trochę gdzieś tam zginie. Dużo lepszy jest  Attribut bo zwalcza perz. I to w zasadzie wszystkie środki na perz w zbożu jakie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
11 godzin temu, Kondziu1832 napisał:

Na plon 10+ to trzeba głęboko orać, mielić wirnikiem i rzadko siać.....  :D 

Możesz wyjaśnić co rozumiesz pod pojęciem głęboko orać, bo nijak nie mogę tego zrozumieć chodzi tobie o taką 

tak czy siak z twojej wypowiedzi można wnioskować że w uprawie bezorkowej jest się na straconej pozycji a to kompletna bzdura bo doświadczenie mówi mi co innego, do tego orząc na 30cm możemy popsuć sobie strukturę gleby bo co to da jak wyciągnięte zostanie na wieszk żywy piach lub magiel o ph 8,5 lub żwir. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj