Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9245

To są zalecenia z doświadczeń polowych na danym terenie, więc jakas dawka realizmu w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek_79    5

Dokładnie, to są odmiany które są polecane na dany sezon w określonym regionie, oczywiście trzeba brać jeszcze pod uwagę glebe bo na kiepskiej nie ma co świrować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na polu po zbożu i po gryce można?czy Ktoś z Was wykonuje podorywkę jako uprawkę pożniwną?(nie mam talerzówki,mam pług 4 grudziądz) na polu na którym będzie pszenica ozima? Czy pomiędzy podorywką a orką czas nie jest zbyt krótki?czy to nie przeszkadza?

Edytowano przez grzegorzw1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245

Bez problemu możesz robić podorywkę, jeśli planujesz siać nie wcześniej jak 15-20 września. Problem może być tylko taki, jak nie spadnie deszcz do tego czasu. Mało prawdopodobne, ale możliwe. Wówczas będzie problem odwrócić podorywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

Nie ma chyba czegoś takiego jak klasa Va. :P

Jak się odniesiesz do tych plonów biorąc pod uwagę różne stanowiska? Z Pilgrima jesteś jako tako zadowolony? Bo ja z takiego plonu na V klasie bym był zadowolony więc chętnie bym zasiał.

Interesująco wygląda również odmiana Euclide jeśli chodzi o sianie na piachu więc pewnie spróbuję z którąs z tych dwóch odmian.

V a V to różnica.........

Z pilgrima nie jestem wcale zadowolony dla mnie to trgedia, sąsiad obok arkadii ponad 7 zgarnął nawożenie i ochrona podobna do mojej z tym,że jego pola dawno nie widziały obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Sieje wszystko bezorkowo.

Przez ostatnie 10 sezonów nie zauważyłem żeby działo się coś złego.

A siejesz w taki sposób pszenice ozimą po pszenicy ozimej bez orki ? a na jaką głębokośc uprawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Witam. Siał ktoś Patrasa na 4 a i b? jak się spisała?

 

Ja sieje na takiej klasie, w tym roku średnia wyszła mi 8t, jak dla mnie nie ma lepszej pszenicy, ładne ziarno a jak dobrze skrócisz to słoma jak szczota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

Dziś zakończone zniwa u teścia .Ostroga 8.5t/ha.Piękne ziarno tak jak Agil.

 

Widze że te same odmiany. :) U siebie też jestem zadowolony z Agila, z Ostrogi spodziewalem sie trochę wiecej ale moze to tez wina stanowiska. Na próbe wysiałem jeszcze Delawar ktory tez bardzo fajnie zaplonował i będe go siał w tym roku więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem ale chwila się znalazła, z tego co czytam mało jest o Kilimandżaro ja ka miałem z cetrali C1 i powiem że mnie zaskoczyła na kawałku 2.95 odala fajny plon bo zwarzone i wyszło okolo 8 ton pole mozaika plus ładna gorka i tym mnie zaskoczyła że równo planowała na całym polu odrobine słabiej na górce ale tam jej więcej podsypalem i dała radę. Skagena też miałem wyszedł podobnie na podobnym kawałku. pola oddalone od siebie 600 metrów a to fotka kilipost-216828-0-90728900-1503099646_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A siejesz w taki sposób pszenice ozimą po pszenicy ozimej bez orki ? a na jaką głębokośc uprawiasz?

W tym roku będzie pierwszy raz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

A co myślicie o tj pszenicy belissa? Dodam ze jestem z łódzkiego q pszenica jest ze strzelec niedaleko mnie

Miałem ją tym sezonie i po raz kolejny ją zasieje,po pierwsze plon,po drugie zdrowa w porownaniu z sailorem i arkadią,a no i na próbę kawałka nie skracałem i było ok,słoma krótka sztywna a wiatry i burze przechodziły nie raz. Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Od kilku lat uprawiam Torasa. Zimuje zawsze, nie wylega, dość zdrowy, plony w czołówce odmian ale zawsze problem z białkiem. Przy nawożeniu 170 N i stanowisku po soi białko 12-12,7%. Moglibyście polecić coś zblizonego do Torasa ale łatwiejszego do wyprowadzenia na dobre parametry?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

A ile sypla?

Pisałem parę stron wcześniej ponad 8t,może ktoś powie mało jak dla mnie jestem zadowolony,co do porównania jara 4,5tnie mam tak doprowadznej tej gleby do max kultury bo to dzierżawa była,wypróbuję w tym roku na własnej z lat,fakt rok też sprzyjał,ale jak mam walczyć z chorobami jak w innych posianych u mnie odmianach i oddadzą tone więcej to dziękuję,a i ochrone na niej też miałem na średnim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

W sailor 3 razy,a w belissie dobre było tylko t1 bez t2 a na kłos tylko tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Co do parametrow to w skupie co 3 odjezdzal bo bialko slabe. Ja mialem skagena i dal sr 8.4 niecale a w tym roku sieje skagena i kilimanjaro. Arkadia sasiada bodajze 7.5 ale 4 razy pryskal grzybowke a i tak slabo wygladala. Jara pszenice nie pamietam co mu sialem ale dala 7.3 z ha, wiec ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj