Polecane posty

lukasz222    2883

Ktoś z Was może zaobserwował kiedyś szybkość działania Wirtuoza 520? Chodzi konkretnie o mączniaka. Arkadia opryskana dwa dni temu wieczorem z przymusu, temperatura w nocy między 1-2 st.C i teraz zastanawiam się na ile skuteczne działanie osiągnie przy takich warunkach, zastosowana dawka to 0,8l/ha. Dziś na jednej działce zaobserwowałem na dolnych liściach i w dolnej części łodygi mączniaka i zastanawiam się, czy nie trzeba będzie robić poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja akurat arkadii wirtuozem bym nie opryskał, raczej coś z morfoliną. Może "jakoś to będzie", ale według mnie to poprawka lotus/corbel ze wskazaniem na to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W zeszłym roku w systemie dwuzabiegowym dość dobrze mi Arkadię utrzymał, dopiero krótko przed kłoszeniem pojawiło się trochę mączniaka, ale ponoć taki urok tej odmiany. Też myślałem o Lotusie, dzięki za radę, narazie pozostaje obserwacja, jutro trzeba sprawdzić resztę działek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbi    0

Panowie.

Troche nie w temacie.Opryskałem pszenżyto jare mustangiem forte.pole zasypywało maruną.Miałem truche zwykłego mustanga na etykiecie pisze że można od 2-3 liści.Ale głównie poszedł forte który jest od 4 liści.pszenżyto ma 3 liście.Czy zaszkodzi?Jako ciekawostka-słabą pszenicę ozimą nawiozłem gnojówką 2,5 tygodnia temu i pięknie się rozkrzewiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Będę mieszał protugan 1,5l +mustang forte 0,8l , chciałbym dorzucić do tego tomigan ,czy można go pomieszać? jeśli tak to ile go dać? tomigan chcę dać ponieważ mam skrzyp z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Myślałem że rozsieję nawóz na drugą dawkę ale wiało że mało głowy nie urwało

 

Ja dzisiaj wieczorem własnie specjalnie na czesci pszenicy rozsiałem saletre bo wiatr ustał bo w dzien to bym porozsiewał sasiadam a nie sobie a w dodatku Pulan jest wrazliwy na wiatr. Nawet Zaksan przy tym wietrze nierowno by sie rozsiał. Ach te anomalia pogodowe. Teraz w chwili obecnej jest delikatny przymrozek u mnie. Dobrze ze wczoraj opryskałem od grzybka i regulatorem. Dzisiaj zauwazyłem już działanie regulatorów. Wczoraj pszenica była wiotka a dziś liście sterczą do góry i są sztywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jakie nawożenie pod pszenicę jara? Kiedy druga dawka? 

 

Pierwsza po wschodach ~1-3 liście - 200l rsm 32 

 

 

 

edit \/ wirtuoz (proquinazid) bardziej zabezpieczająco na mączniaka 

przedsiewnie 250 kg saletrzaku a na druga dawkę 180 kg saletry w fazie 2 kolanka.Takie nawożenie wystarcza na 6-7 t pszenicy sianej po ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Chciałbym w tym roku na T1 zastosować Duet Star + Atak tylko w jakich dawkach te opryski.

1l+0,7l , ja tak przynajmniej jade od 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisek123    0

Przymrozku nie było. Temperatura w granicach 9 stopni w dzień 5 w nocy

post-150891-0-57889000-1461442489_thumb.jpg

Edytowano przez kisek123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

mozna mieszac tilt + mirage + magnez + mocznik + mikro?

 

Można, ja tak robię  i wszystko jest ok . tilt i mirage  od 0,6 do 0,8 wedle uznania .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Mam pszenicę ozimą przesiewaną miejscami jęczmieniem jarym i czy na takiej plantacji mogę zastosować lancet plus? Czy Lancet nie zaszkodzi jęczmieniowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Jakie stezenie mocznika dajecie do duett star -(strzelanie w zdzblo) zeby nie przypalic koncowek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Mam 2 pytania. 1: Warto stosować odżywki typu kristalon? Czy lepiej zamiast tego skupić się na porządnym mikro, np Multiple z cheminovy? 2: Czy do zabiegu grzybowego (duet i atak) można dodać mocznik + odżywka + siarczan magnezu? Czy za dużo tego będzie? Jeśli gdzieś było podobne to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jaki zachować odstęp między pryskaniem od chwastów a saletrą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Taki żeby się ciągnik z rozsiewaczem nie zderzył z ciągnikiem z opryskiwaczem ;) a tak poważnie to jeśli stosujesz oprysk grubokroplisty i boisz się o strącanie cieczy to poczekaj aż się wchłonie, +/- kilka godzin zależnie od warunków i środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Zastosowałem półtora tygodnia temu w pszenicy ozimej Medax Top w dawce 1l/ha. Jaką mogę zastosować w tym przypadku dawkę tego regulatora na drugi zabieg i czy może być on wcześniej wykonany niż w fazie liścia flagowego?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dzisiaj opryskałem częsć pszenic mieszaniną Boogie, Stabilan i Medax. Planowany byl Moddus, nawet zakupiony, ale po konsultacji z wlascicielem punktu sprzedarzy ( producentem mat. siewnego) doszlismy do wniosku, ze Medax w tych warunkach moze zadzialac pewniej.. Byly porywy silniejszego wiatru, ale jechalem juz od poludnia zeby "łapać" temperature.. Jutro jak pogoda pozwoli, reszta pszenicy z tym, ze zamiast Boogie pójdzie Ceando.. Tak czytam niektóre posty i ogarnia mnie zdumienie, ze jeszcze są plantacje nawet nie odwchwaszczone! Poradzicie sobie teraz z tymi chwastami wogóle ?

Spokojnie oni na wszystko znajdą czas. Patrzą w kalendarz, no przecież nie będą pryskać w kwietniu, jak temp w nocy jest w granicach 5 stopni. Poczekają do maja, ale potem są ogrodnicy, więc nadal czekają. Potem chwasty kwitną i pytają czy teraz mogę chwastoxem jechać. Efekt jest taki że zamiast 6t, zbierają 3t pół na pół z chwastami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisek123    0

Zboże jest słabe planuje na dniach dać mocznik 15kg plus 5kg siarczanu magnezu i biostymulator odczekac tydzień i rzucić 150kg saletry amonowej i 50 kg mocznika dobry plan??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj zakonczyłem rozsiewanie saletry na drugą dawke. Pszenica juz zaczynała sie robic blada i była w zaawansowanym pierwszym kolanku. A warunki pogodowe nie pozwalały na rozsiewanie az dzisiaj i wczoraj wieczorem. Dostała 190-200 kg saletry pulan na ha. Trzeciej dawki nie bedzie jedynie na flagówke dam mocznik i siarczan magnezu dolistnie. Dostała narazie w sumie około 135 N + azot z gleby ktory pozostał po łubinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam koledzy czy można łaczyc PUMA UNI  i MUSTANG FORTE  NA  pszenice ozimą i jęczmień jary może ktoś stosował

Edytowano przez adaammek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj