Polecane posty

Agrest    25628

Paaatryk -  a które to wapno ma 52%CaO,16%MgO i  do tego jest granulowane? Jak jest jego cena? Czy ktoś nie robi Cię w konia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

warto siać pszenicę w wiosenną orkę? 

mam kawałek 1,5ha po warzywach z którym nie uporałem się jesienią

pasuje mi go  zwapnować (mam na kupie wapno magnezowe) pytanie jak? pod pług?

ze względów płodozmianu wskazane jest  tam zasiać zboże żeby przygotować pole pod warzywo na kolejny rok dlatego pomyślałem o pszenicy

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Paaatryk -  a które to wapno ma 52%CaO,16%MgO i  do tego jest granulowane? Jak jest jego cena? Czy ktoś nie robi Cię w konia?

wiesz pomyliłem się z tym MgO .... w zakresie 6-10% a CaO 46-52% , reaktywność 90%, płaciłem po 360 zł/t . Wapno tlenkowo-magnezowe. Przez telefon gościu mi gadał że MgO 16% ale jak dla mnie i tak spoko, mam lekkie gleby i musi być wapno magnezowe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Nie ma problemu Stosuje http://www.polcalc.pl/opinie-o-produktach/ 

Wapno 50 % pod pług resztę po siewie. Zasiej pszenicę z wykom. Będziesz miał dopłatę do strączkowych i po żniwach  piękny poplon 

raczej przed siewem?

nigdy nie siałem strączkowych a poplon to pewnie swoją drogą będę siał. A na taką mieszankę to mało chętnych pewnie później. A pszenica to idzie w tłumie. Sam nie posiadam hodowli.

Myślicie że się uda ta pszenica gleby mam lekkie 4 klasa i przy suchym roku może być cienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Biorą do gołębi i na pasze Sieje od 5 lat i na zbyt nie narzekam Tylko zasiej w marcu i powałuj po siewie A to wapno można po siewie siać

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Panowie sądzicie o takiej mieszance na pierwszy zabieg 0,5 Mondatak 450EC + 0,5 Bolt 250EC? Prawdopodobnie ochrona 3 zabiegowa.

Nie za słabe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nic na mączniaka w tej ochoronie za bardzo nie ma jednym słowem za słabe. Poczytaj temat zabiegi fungicydowe tam coś napewno znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

dziś rozsiałem 150kg polifoski 21 i zauważyłem na polu, że pszenica placami ginie i nie wiem czy słabe pH czy niski magnez, czy krede granulowaną wapniak koszelowski można zastosować razem z azotem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

nie z amonowym bo ci się ulotni... weź próbkę z tych miejsc i zbadaj to na pH. Ja kiedy widzę że coś jest nie tak to pobieram próbkę z takiego miejsca i badam w pobliskim punkcie w którym zaopatruję się w środki. W zeszłym roku miałem jęczmień ozimy zasiany na działce o pH 6,3 i też ostro się przerzedził na górce (wiadomo że jęczmień wrażliwszy ale taki przykład przytaczam) i pH wyszło 6,1. Może nie będzie trzeba stosować tego wapna. Jak pH wyjdzie znośne to zastosował bym dolistnie siarczan magnezu z mocznikiem dolistnie bo ta polifoska trochę będzie się rozpuszczać, może to coś pomoże i po żniwach badanie gleby zrobić w stacji...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komandos178    0

panowie zostalo mi z tamtego roku troche tebu i halnego . mysle czy mozna by te srodki polaczyc by zwiekszyc dawke substancji proquinazud i tebukenazol w wirtuozie , czy moze to przypalic pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

to jest rzadkie wg Ciebie???? jak dla mnie obsada jest dobra, i w sumie dawka n też nie jest za wysoka, ale policzyłbym ile pędów jest na danej roślince..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

tak samo miałem napisać jak przedmówca, to nie jest rzadka pszenica! Ja miałem rzadką to dałem 250 kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

panowie zostalo mi z tamtego roku troche tebu i halnego . mysle czy mozna by te srodki polaczyc by zwiekszyc dawke substancji proquinazud i tebukenazol w wirtuozie , czy moze to przypalic pszenice?

Tebukonazolu do Wirtuoza możesz trochę dodać ale z proqunazidem daj spokój bo jest go i tak za dużo. Najprościej dokup parę litrów prochlorazu i zrób sobie Wirtuoza sam.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam  rozpoczynamy sezon  na start 220-250kg saletry zależnie od poletka 

 

kizeryt- jaka dawka 100kg/ha ?  mogę rozsypać jednego dnia co saletre  ?

 

jesli nie kizeryt to co innego ? moze wapno dolokorn -zależy mi na jak najlepszym wykorzystaniu  azotu przez pszenice

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Rozszypać można wszystko. Można rozsypać dzisiaj potas, jutro fosfor, po jutrze wapń i magnez. Kwestia tego co przyniesie nam wymierne zyski. Jak to już nie jeden znawca napisał nawozić można glebę i uprawę. Mimo wszystko nie znane mi są sytuacje kiedy wprowadzając magznez wiosną rolnik działać na swoją korzyść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 nie znane mi są sytuacje kiedy wprowadzając magznez wiosną rolnik działać na swoją korzyść. 

 

prosze rozszerz swoja wypowiedz

 

dac sobie spokój ??    nie tylko magnez jest w kizerycie   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Co tu można rozszeżać.... Plonotwórzczo zadziała azot. (TO JET PEWNE). Reszta tablicy mendelejewa wiosną może wspomóc uprawę ale nie musi. Reszta substancji może być zawarta już  w roztworze glebowym, ale czort wie czy stosując ją dodatkowo wczesną wiosną zadziałamy korzystnie na pszenicę czy inne zboża, tak to dobieram ;)

 

Edytowano przez avens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Moim zdaniem w przypadku niedoboru magnezu warto zastosować kizeryt z pewnością pszenica skorzysta z magnezu i siarki zawartej w tym nawozie. tylko trzeba go wysiać jak najwcześniej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

stosując siarkę i magnez napewno źle nie zrobi


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Zaszkodzić na pewno nie zadzkodzi ale czy przełoży się to na wynik finansowy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

sial ktoś już w tym roku pszenice jara?? kupiłam 300kg tybalta na 1,5ha ziemia kl.3b przedsiewnie 300kg polifoski6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja będę jutro siał Tybalta i Arabellę, ale coś mi się zdaje, że tego Tybalta masz za mało na 1,5 ha. Arabella ok 185 kg/ha, a Tybalt 235 kg/ha-tak  mi wychodzi z obliczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj