Polecane posty

cichy5540    14

CCCdział od 5 C ale w tej temperaturze nie wchłonie się do rośliny, potrzebny adiuwant. Od 8 C wchłania się do rośliny bezproblemowo

 

 

 

 

 U mnie średnia dobowa około 7*C . To czy twoim zdaniem jak dam 0,7-0,8 CCC + odrzywka(NPK+miko) będzie dobrze? Dodam że obsada naprawde mizerna(około 200 pedów) ale widziałem różne cuda wię nie myśle likwidować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

No właśnie, czy 8 stopni ma być podczas zabiegu czy 8 stopni ma być średnią dobowa? Przez jaki czas po zabiegu


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

to musiała być naprawdę łagodna zima, miałem omijak jęczmienia jarego po graminicydzie w rzepaku w tym roku, i przemarzł całkowicie, zresztą jeczmien jary jest najbardziej wrażliwy na niskie temperatury, więc jeśli zimują Wam jare jęczmienie to chyba u Was mrozów nie ma w zimie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W zeszłym roku jęczmien jary odmiany eunova przetrwał w pszenicy ozimej, dopiero apyros go załatwił. W tym roku tez pewnie przetrwał. Dodam że po zbiorze jęczmienia poszła talerzówka no a później orka siewna i agregat

W zeszłóym roku to nawet samosiewy grochu rosły w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u mnie np. Irona wymraża w drobny mak. Z grochem też miałem problem w tym roku do grudnia/stycznia ale po mrozach większych zostało tylko "siano".


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Nie miałem doczynienia jeszcze z dokrzewianiem za pomoca CCC więc mam pytanie odnośnie temperarury w jakiej można by go zastosować jeżeli zakładamy że posłuży w celu dokrzewienia ?

 

średnia dobowa wyższa od 5st c faza do pierwszego kolanka będzie to jako dokrzewienie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wszyscy już posiali pierwszą dawke? U nas na podlasiu już w miare ok ale są miejsca gdzie jeszcze nie wjechałem. Gdyby nie było ścieżek po jesiennym oprysku to chyba bym jeszcze nigdzie nie posiał. Pszenica jara mam do rozdysponowania około 140 N jak podzielić na dwie dawki? Planuje 90 N przedsiewnie i 50 N pogłównie na 1 kolanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Może eunova to jęczmień przewódkowy  :D

Na razie grochu nie szukałem ale pewnie CTU + DFF załatwił go ale pole po jęczmieniu mam przed domem to wodać że jest. Nie mierzę w konsumpcję wiec niech sobie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

a co jesli ktos pozniej da azot a juz wkolo posiali ludzie zboza a tu jak 3-4 dni pozniej bedzie posiane to jakie tego konsekwencje wynikna pszenicy ?

 

śmiem twierdzić że konsekwencji nie będzie żadnych...

 

nie patrz na ludzi tylko kieruj się własnym rozumem - nie u wszystkich jest tak samo na polu (chodzi mi o obsadę, rozkrzewienie roślin, stan po zimie), dlatego jedni jadą z azotem wcześniej inni później.

Tak samo jak każdy stosuje inne dawki azotu uzależnione od własnych potrzeb, możliwości i oczekiwań.

 

PS.

ciężko się czyta te Twoje posty, masz dziwną składnię tych swoich zdań:) i proponuję stosować choć zalążek interpunkcji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

 U mnie średnia dobowa około 7*C . To czy twoim zdaniem jak dam 0,7-0,8 CCC + odrzywka(NPK+miko) będzie dobrze? Dodam że obsada naprawde mizerna(około 200 pedów) ale widziałem różne cuda wię nie myśle likwidować

myślę że tak. Jeżeli temperatura w dzień przekracza te 8 C to można jechać. Nocą wiadomo temperatura spada ale na idealne warunki można się nie doczekać a faza rozwojowa ucieka


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

A kiedy można pryskać tym CCC bo jeszcze nie stosowałem tego oprysku a w tym roku bym chciał sprubować bo siałem po kuku ziarnowej 13 pażdziernika i nie jest tak za bardzo rozkrzewiona

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

przymierzam sie do siewu pszenicy jarej Arabella , zna ktos ?, opinie mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

 U mnie średnia dobowa około 7*C . To czy twoim zdaniem jak dam 0,7-0,8 CCC + odrzywka(NPK+miko) będzie dobrze? Dodam że obsada naprawde mizerna(około 200 pedów) ale widziałem różne cuda wię nie myśle likwidować

 

mam nadzieję że azot dałeś jak najwcześniej w odpowiedniej dawce  szybkim podaniem azotu dokrzewisz bardziej jak ccc


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Panowie co może być przyczyną w pszenicy, że listki są fioletowe i pozawijane dodam że pszenica siana po pszenicy. Azot jeszcze nie siany ponieważ nie można jeszcze wjechać, ale może jutro jak nie będzie padać to spróbuję siać. Planuję dać 150 saletrosanu i 150 saletry gdyż jest pszenica rzadka ze względu na suchą jesień. A może dać razem kredę żeby wapna dostarczyć. Jestem z  Podlasia  gdzie jeszcze nikt nie rusza w pola.

 

Edytowano przez andrzejg120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam posianego Skagena pod koniec pazdziernika - niestety nie zdążyłem opryskać Lentipur FLO, teraz sie zastanawiam czy moge jutro rozpocząć nawożenie a na drugi dzień pryskac na chwasty. Pszenica post-141089-0-55619800-1426179604_thumb.jpgwygląda tak jak na zdjeciu - liście są jakby porażone, to chyba septorioza liści, czy można na chwasty pryskać z opryskiem na grzyba  i co polecacie?

post-141089-0-43759500-1426179613_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Ja też mam posianego Scagena i listki wyglądaj podobnie i też nie wiem co to może być. Nelson wygląda lepiej i póżniej siany  Szukam porad na forum może loktos lub milanreal coś podpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

 Pszenica jeszcze dobrze po zimie nie ruszyła daj 200 kg/ha saletry, a opryski zostaw na koniec krzewienia jak chcesz obejść się bez poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak posiejesz to wapno z saletrosanem i saletrą amonową to większa część azotu z tych nawozów zasili atmosferę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

to co mam zrobić żeby uratować pszenicę. Może dać kredę około 2 tyg.po azocie

 

Edytowano przez andrzejg120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a co spowoduje opozniona dawka saletry na poszenice jesli bedzie ona za tydzien dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

spadek plonu. Chyba ze rożliny mocno rozkrzewione po zimie to wtedy inna sprawa


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7
Dzialkowicz126

Nie wolno mieszać fungicydów z herbicydami  .A między opryskiem na chwasty a siewem nawozów powinno byś 2 dni przerwy, Bo jak opryskasz na chwasty i po chwili rozsiejesz nawóz to może to osłabić działanie herbicydu  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj