Polecane posty

Maurycy44    0

Ja siałem juz z tydzień temu jestem z lubelszczyzny. wszyscy mi odradzali ale dobrze zrobiłem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zaszkodzić na pewno nie zadzkodzi ale czy przełoży się to na wynik finansowy?

siarka poprawia wykorzystanie azotu, magnez podstawowy składnik chlorofilu. Tak więc myśle że warto stosować te składniki. Jak nie doglebowo to przynajmniej dolistnie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

 siarka ograniczy występowanie patogenu i poprawi wykorzystanie azotu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

panowie śmiem twierdzić że pszenica na śląsku już ruszyła widać wyraźnie nowe korzonki oraz liście nastroszone do góry, tylko nie wszystkie plantacje już dostały azot niestety. Dziś był lekki przymrozek co ułatwiło wjazd. Zobaczymy co będzie dalej bo znowu lekkie ochłodzenie prognozują.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak na pszenice w postaci saletry azot to nie trzeba sie spieszyc z tym ? bo saletra dziala szybko to musi na dobre ruszyc wegetacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150 kg saletrosanu na pierwszą dawke w pszenicy/ pszenżycie przy późnym siewie (koło 6 października) to dobry wybór? Zamierzam siać w piatek, sobote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Troszkę skąpo. Jak wygląda plantacja po zimie? Jaka jest orientacyjna obsada, ilość rozkrzewień jeśli w ogóle są? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a jak na pszenice w postaci saletry azot to nie trzeba sie spieszyc z tym ? bo saletra dziala szybko to musi na dobre ruszyc wegetacja ?

 

saletra też tak w jeden dzień nie zadziała... Nie trzeba się mocno spieszyć ale opóźniać też nie. Poza tym lepiej dać troszke wcześniej niż za późno


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

lubelszczyzna tak sucho że z nawożem można wieżdzać oawet bez przymrozku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

w ubiegłym roku u nas było tak samo saletrzak leżał przez 1,5 tyg na polu.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę skąpo. Jak wygląda plantacja po zimie? Jaka jest orientacyjna obsada, ilość rozkrzewień jeśli w ogóle są? 

 

Skąpo,bo nie chce przesadzać z siarka.  Wyczytałem, że tyle to max. szczerze to z obsadą dokladnie nie wiem. Około 200 kg na ha siałem. Rozkrzewienia max 2 przeważnie 1;) Polecacie 200kg saletrosanu ? czy nawet więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, za tydzień będę siał pszenicę jarą po ugorze. Planuje przed siewem 200kg/ha polifoski, po wschodach, faza 3-4liści saletra 200kg/ha i później kilka dni przed początkiem strzelania w źdźbło mocznik 150-200kg/ha.

Czy ta saletra nie przypali tej pszenicy? W tamtym roku dawałem saletrzak przedsiewnie i nie byłem zadowolony, więc chcę sprówać inaczej.

Z oprysków to apyros z chwastoxem i 1 albo 2 fungi z odżywkami. Co myślicie o takiej agrotechnice? Będzie coś z tego? IV klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

jeśli upierasz się na siarke i chcesz dać ten saletrosan, to możesz go sypnąc 100-150kg ale dodatkowo od razu proponuję podobną ilość saletry, bo z tego co mówisz to prktycznie pojedyńcze roślinki więc trzeba to rozkrzewić do tych  3-5 mocnych pędów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Po obejsciu pól jutro wjeżdzam z saletrą na pszenicę. Większość pól jest w bardzo dobrej plantacji i schodze przy pierwszej dawce do 150 kg /ha saletry. Do tego muszę dodać że neico surowsza zima (podkarpacie) niż w  tamtym roku spowodowała że po Snajperze nie ma żadnych chwastów i jak tak dalej będzie to obejdzie się bez poprawek. Rok temu miejscami była przytulia a teraz tylko pszenica została :) Warto odchwaścić jesienią by wiosną podziwiać ruszenie wegetacji bez żadnego pobierania cennych składników przez chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie tak samo na pierwsza dawke pojdzie 150-160 kg saletry 34% na pszenice po lubinie. jest super rozkrzaczona. A na pszenice po gryce pojdzie około 175 kg saletry 34% i rownież  jest fajnie rozkrzewiona ale dlatego wiecej bo gryka nie zostawi po sobie tyle azotu co łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Nie zaszkodzi byle by nie była to wysoka dawka, przy 3 liściu roslina zaczyna odżywiać się przez korzenie ale zbyt duża dawka nie zostanie pobrana przez rośliny i azot azotanowy może zostać wymyty przy większych deszczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

pod jare dobrą efektywnośc uzyskuje się stosując ok. 60% dawki N przedsiewnie a 40% w fazie strzelania w żdźbło, lub gdy jakaś mniejsza dawka typu 60kg N do tego w postaci saletrzaku to tym bardziej lepiej przedsiewnie pod agregat.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pod jare dobrą efektywnośc uzyskuje się stosując ok. 60% dawki N przedsiewnie a 40% w fazie strzelania w żdźbło, lub gdy jakaś mniejsza dawka typu 60kg N do tego w postaci saletrzaku to tym bardziej lepiej przedsiewnie pod agregat.

W tamtym roku rozsiałem 200kg/ha saletrzaku pod agregat, tydzień przed siewem. Pszenica siana 200kg/ha i bardzo słabo się pokrzewiła. Wiadomo, duże tutaj ma znaczenie odmiana, ale mimo wszystko w tym roku zamierzam sprówać inaczej dostarczyć N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj