Polecane posty

slawek2209    161

a u mnie na około 30 arach pszenica już jest prawie w fazie pierwszego kolanka a na reszcie jeszcze trochę jej brakuje. Jak ten temat ugryźć??

skracac .wczesniejsze danie ccc daje lepszy efekt niz przegapienie terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Pszenicę zasiałem 10 marca pod siew tylko lubofoska 4-12-12 250kg/ha, siana po poplonie z rzepaku, wielkość jeden listek 3cm kiedy sypnąć saletry I dawkę azotu bo myślę jak będzie w fazie 3-4listków czy później, ziemia 3 klasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

I dawka gdzieś 200-250kg/ha i II w fazie strzelania 150kg/ha Saletry Kędzierzawskiej i odżywka + siarczan magnezu + mocznik w końcowej fazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

Witam ja pryskałem lancetem pszeniczkę teraz małe przymrozki są i prawdopodobnie będą :( myslicie że zadziała? pryskał ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Witam ja pryskałem lancetem pszeniczkę teraz małe przymrozki są i prawdopodobnie będą :( myslicie że zadziała? pryskał ktoś ?

 

Myślę że na 99,9% zadziała przecież on bardzo szybko wnika w rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Dzisiaj w prognozie pogody mówili, że przymrozki w ciągu najbliższych dni się utrzymają.

Ponawiam swe pytanie odnośnie stosowania Moddusa z 01/2009 otwartego w 2010 roku. Mogę bezpiecznie pryskać nim, czy robić próbę na małej powierzchni? Tyle Osób jest na tym Forum i Nikt nie stosował pestycydów po terminie ważności, ale przechowywanych w należytych warunkach, otwartych w poprzednim, bądź w jeszcze wcześniejszym sezonie?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

czesto stosujecie na druga dawke azotu mocznik? to dobre rozwiazanie , planuje lacznie 2 dawki azotu, na pierwsa poszla saletra 200 kg, na druga planuje saletre 250 albo mocznik 200

nie daje na klos, nie zalezy mi na parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Witam, mam tutaj zdjęcie rozcietej pszenicy która wyrwałam w jednym wyrośnietym miejscu, wiem że jest niewyraźne ale napewno doświadczeni będa widzieć.

Mam pytanie - czy to jest własnie faza 1 kolanka? Odległość zaznaczona strzałkami to właśnie ok 1 cm.

 

http://s27.postimg.o...rn/S1052449.jpg

 

zdjęcie takie że prawie nic nie widać ale wg mnie jest pierwsze kolanko http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/aktualnosci/przewodnik_po_regulatorach_wzrostu/przewodnik.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

Za niewyraxistość już przeprosiłam, po zajrzeniu na strone basf jednak chyba to będzie prędzej BBCH 30 niż 31. Ale w sumie już by można w takiej fazie stosować regulator, powiedzmy w środku tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam. Mam pytanie musze prysnac pszenice manganem,czy już jest odpowiednia faza pszenicy,bo tu sie teraz pisze o stresach,chormonach itp,a ja niemam wykształcenia rolniczego, i jestem zielony w tych sprawach. Pozdrawiam.

Ty o takich głupotach to nie myśl. W zbożach jeżeli nie lecisz na plon rzędu 10t to mikroelementy plonu Ci nie wywindują.

A czemu nie mocznik?

Jak 2 dawki azotu to mocznik na drugą, jak 3 dawki to 3xsaletra.

Ponieważ na poprzedniej stronie Dwóch Forumowiczów pisało o stosowaniu przemrożonych regulatorów wzrostu, również i ja zabiorę w tej kwestii głos. Mianowicie w karcie charakterystyki Moddusa pisze, że zachowuje on swoje właściwości "przez co najmniej 4 lata, jeżeli jest przechowywany w nieotwieranych pojemnikach i w temperaturze pokojowej". [http://www.syngenta....akterystyki.pdf]

Mam Moddusa kupionego w 2010 roku z datą produkcji 01/2009. I teraz się zastanawiam, czy mogę go stosować bez żadnych obaw. Przechowywany jest w piwnicy, a więc nie był narażony ani na mróz, ani na wysoką temperaturę. Gdyby nie był otwierany, to nie poruszałbym tego problemu na Forum, bo byłoby wszystko jasne. A chodzi o to, że już był używany i termin jego przydatności minął. Na jego etykiecie jest bowiem zapis o przydatności w czasie trzech lat od daty produkcji. Na nowej etykiecie jest mowa o czterech. Nie chciałbym zniszczyć swej pszenicy, w związku z czym proszę o pomoc. Miałem stosować go na malej powierzchni ręcznym opryskiwaczem, aby sprawdzić jego efekt, ale to padało, to zimno było, a teraz nocne przymrozki. A pszenica rośnie jak szalona. Za niedługo będzie u mnie faza pierwszego kolanka. Dodałbym do niego ccc, bo wtedy podobno jest większy efekt skracania. W przypadku Antywylegacza Płynnego również minął w grudniu termin przydatności, ale nie był on otwierany i oczywiście jest przechowywany w tym samym miejscu, co reszta pestycydów, więc na pewno będzie działał. Chodzi mi przede wszystkim o Moddusa.

Już kiedyś o tym Ci pisałem. Jeżeli środek się nie rozwarstwił, wygląd i konsystencja jest takka sam to możesz jechać. Tym bardziej że moddus jest dobrym środkiem i jak był przechowywany w odpowiedniej temp to będzie dobrze.

a u mnie na około 30 arach pszenica już jest prawie w fazie pierwszego kolanka a na reszcie jeszcze trochę jej brakuje. Jak ten temat ugryźć??

Jak samo ccc dajesz to możesz już dać, jak ccc z moddusem to daj jak 50% roślin jest w fazie BBCH31, lub jeżeli wszystkie pędy główne osiągną te fazę.

Witam, mam tutaj zdjęcie rozcietej pszenicy która wyrwałam w jednym wyrośnietym miejscu, wiem że jest niewyraźne ale napewno doświadczeni będa widzieć.

Mam pytanie - czy to jest własnie faza 1 kolanka? Odległość zaznaczona strzałkami to właśnie ok 1 cm.

http://s27.postimg.o...rn/S1052449.jpg

Zdjęcie robione chyba kalkulatorem ale i tak bym powiedział że to BBCH 31.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

co myślicie o Wirtuozie od grzyba oraz w jakiej fazie najlepiej go zastosować lub podajcie jakieś inne środki .

podajcie również swoje opinie na temat odżywki Kristalon .

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

mam takie pytanie na polach jednych bylo tak ze byla pszenica 2 lata pod rzad i teraz 3 rok jest pszenzyto i czy mozna to pryskac lancetem plus czy chwasty sie nie uodparniaja jak sie jednym opryskiem pryska bo to dobry srodek i nie chce bardzo zmieniac i 2 pytanie czy mozna jak sie pryska od chwastow czy za jednym razem i prysnac od grzyba pszenice ozima i pszenzyto a i jakby antywylegacz dawac albo moddus to jeszcze za wczesnie czy juz mozna i czy te zabiegi laczyc czy kazdy osobno czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

Manganem pryskałem ponieważ pózną jesienią po przejazdach kół pszenica była ciemniejsza,pisałem też o tym na forum i chyba Losktos zasugerował że może o byc niedobór manganu i faktycznie poszperałem w necie że jak gleba jest swieżo wapnowana, a u mnie taka była to może byc utrudniony pobór tego składnika i dlatego chciałem go jak najszybciej zastosowac.Pozdrawiam.

Edytowano przez Mateo33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

U mnie prawie zawsze w koleinach jest ciemniejsze zboże normalna sprawa wilgoć sie trzyma w koleiny tez zawsze wiecej nawozów sie stacza nie komninuj za bardzo nie chce mi sie wierzyć że od niedoboru manganu masz jasniejsze zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie kiedy jechać z ccc+ modus i jak to rozpoznać że to już ta faza

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wyrwać kilka roślin, najlepiej pędów głównych, przeciąć wzdłuż i zobaczyć gdzie jest kolanko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a na jakiej wyskosć ma być kolanko ( nigdy nie stosowałem modusa)i dlatego pytam i czy moge juz teraz zastosować tebu w pszenicy ozimej

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jak 2 dawki azotu to mocznik na drugą, jak 3 dawki to 3xsaletra.

 

 

Plan mam dać 3 ale saletry mi nie starczy bo zamierzam dać saletre na rzepak, chyba jednak dam ten mocznik na 2 dawke myśle rozsiać go już jutro by miał troche czasu na rozłożenie


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

milanreal1 - Dzięki za odpowiedź! Wiem, że już o to pytałem i że mi odpisałeś również wtedy, ale teraz ponowiłem swe pytanie z myślą, że może Ktoś z Forumowiczów stosował jakiś pestycyd po terminie ważności, a który wcześniej był otwierany i zabierze w związku z tym głos w dyskusji. Jak patrzę na prognozy, to do poniedziałku mogą być przymrozki, w związku z czym bezpieczniej poczekać aż ustąpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no właśnie przymrozki są codziennie, a moja pszenica musi już by skracana i nie wiem czy można wykonac oprysk przy takiej temperaturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj