Polecane posty

stempos1980    7909

Marcin wcześniej miałeś parcie tylko na zetora teraz na mf bo wiadomo marka bardzo znana a może coś z case ihc też fajne ciągniki. Wiadomo że nie ta clasa co mf ale nie są tak przecież tak mocno skomplikowane. Znajomy miał kiedyś mf 3075 i to był młody ciągnik jak go kupił i niestety problemy ze skrzynią miał i to spore i niestety ogarnął to i poszedł na sprzedaż. Ta seria mf ogólnie fajna tylko wada to wysoka awaryjność skrzyń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy ma te ciągniki w lesie od wielu lat i nic się nie dzieje, powiedział że odłącza coś pod kabiną że mają tylko jakieś podstawowe biegi i zabrania dotykać jakiejś wajchy :)bo jak jakiś debil wsiądzie i zacznie wajchować czym popadnie przy 40km/h to nie dziwne że skrzynia padnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego proponowałem same, bo to proste do bólu ciągniki. Nawet rewersu nie mają, tylko dźwignią na skrzyni zmieniasz kierunek jak w ursusie. Niektórzy piszą, że silnik jak w deutz fahr, ale to guzik prawda. To zupełnie różne silniki, mają tylko wspólną cechę w postaci chłodzenia powietrzem. Same ma bardzo oszczędny silnik jak i mwm w renault. @Mikruss miał to jego może podpytasz. Mf choć popularne to proste nie są  chyba, że kupisz model 390. Ciągniki nie do zajechania i kolega wyżej takiego posiada(ł)?

https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-390-mf-zetor-ursus-CID757-IDtKknH.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Ktoś może ma na zbyciu,  może jakiś polecić - Piast i opryskiwacz 800-1000L/12m? Wiadomo im taniej tym lepiej,  ale głównie o stan mi chodzi. Opryskiwacz nie musi mieć hydrauliki, elektro itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spalanie mają bardzo niskie. Polecam przejrzec galerię ciągników tej marki to znajdziesz kilka odpowiedzi. Tam nie ma żadnej pompy 4-5-6 sekcyjnej czy rotacyjnej. Do każdego wtryskiwacza, cylindra jest pojedyncza pompa-sekcja tłocząca. Jahoo w uproszczeniu napisał kiedyś, że to taki prototyp układu common rail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Raczej pierwowzor pompowtryskiwacza jak w vagach a nie cr. Pala bardzo malo jak na swoja moc

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

No tak nie do końca, ale common rail wziął się z indywidualnego sterowania każdym wtryskiwaczem . To jest układ z pompowtryskami jak w VW TDI. Rozwinięciem tego układu w oparciu  o elektronikę jest common rail.

W pompowtryskach nie ma wielostopniowego wtrysku i innych pierdoł. Za to cisnienie wstrysku może być większe i stąd mniejsze spalanie

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8549
22 godziny temu, Thomas2135 napisał:

No co? Pewnie 10 przekręcił i liczy na nowo. W 13 tyś jestem w stanie uwierzyć.

a w 1168 g John Deere 6620 2008 uwierzysz ? przebieg autentyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak kupiony w PL to norma, 2 nowe ciągniki na 15ha plus stara 60-tka a rolnik 2/3 życia na ochronie dorabia nocami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
49 minut temu, jahooo napisał:

No tak nie do końca, ale common rail wziął się z indywidualnego sterowania każdym wtryskiwaczem . To jest układ z pompowtryskami jak w VW TDI. Rozwinięciem tego układu w oparciu  o elektronikę jest common rail.

W pompowtryskach nie ma wielostopniowego wtrysku i innych pierdoł. Za to cisnienie wstrysku może być większe i stąd mniejsze spalanie

ale ten układ paliwowy chyba nie jest tani w naprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Bardziej mi chodziło czy przy rozkręceniu nie ma problemu? Gość mówi że 4 lata temu zagladał do przekładni


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Nie ma żadnego problemu.Sam rozbierałem jedynie z czym miałem problem to z wyjeciem łożyska ale poszło jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
to ile można dać za ten rozsiewacz?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1089

simson2812 napisał:

Bardziej mi chodziło czy przy rozkręceniu nie ma problemu? Gość mówi że 4 lata temu zagladał do przekładni

Jedyny problem jest w nich z mieszadlem, ale na to jest metoda. Poza tym ta starsza przekladnia jest chyba łatwiejsza w naprawie niż ta nowa jednolita. Jeśli masz go blisko to targuj się i bierz. 1500-1600 to uczciwa cena za taki rozsiewacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj