Polecane posty

ENDRIUROL    39

w moich stronach mozna oddac podwojna zaliczke i  w zasadzie wtedy mozesz sprzedac komu chcesz.

2 minuty temu, szczypka napisał:

umowa słowna też jest ważna przegrasz w sądzie a jeśli oddasz zaliczkę to wypadało by Ci jeszcze mu dołożyć drugie tyle za zmarnowany czas 

umowa slowna w sadzie? hmm a nagral ktos cos, dawal mu kwit od zaliczki z podpisami? wiem ze jak sie dogadana sprawa, czlowiek z czlowiekiem, to powinien byc koniec. ale jakikolwiek handlarz gdyby mial kogos kto da wiecej to by sie w ogole nie zastanawial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak umowa słowna jest ważna i jeśli doszło by do rozprawy w sądzie przegrałby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

na umowe trzeba miec dowod jakikolwiek- wiesz jacy sa ludzie- Panie co pan chcesz ja pana nie zanm o co ci chodzi, jedz pan stad i koniuec piesni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760
26 minut temu, MarcinNH napisał:

Dziwna sytuacja dziś wyszła sprzedaje ciagnik był gościu obejrzal zostawił zaliczke 500 zl ma przyjechać w sobotę odebrać, w między czasie znalazl się facet co przebił tego poprzedniego, czy ta zaliczke mogę bez problemu mu oddać a sprzedać temu drugiemu?  Oczywiście bez pretensji się nie obejdzie ale zaliczka na słowo bez umowy 

Zależy na ile wyceniasz  swój honor i dobre imię. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25635

Słowo  więcej warte od pieniędzy.

Jak się obie strony dogadały to tak zostać powinno.

Jak zrywasz umowę to oddajesz razy dwa - jak oddasz tylko  to co wziąłeś to też będzie, ale  epitet przed nazwiskiem zyskasz.

Ile w ogóle masz do "zyskania"? I kupiec pewny czy podstawiony przez pierwszego zadatkującego?

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Dlatego ja zawsze spisuje umowę przedwstępna. Za ciągnik dawalem już nie pamiętam 5 stów, czy tysiaka a umowę i tak pisałem. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz. Jak się nie zna człowieka dobrze, to zawsze jest ryzyko, że trafisz na takiego kolegę jak ten z forum. 

Wiadomo kasa kasa kasa, ale coś takiego jak głupi honor tez powinien być. 

A czy dwa razy to już chyba zależy czy zaliczka, czy zadatek, ale podejrzewam że jak na gębę ktoś komuś dał piec stow, to pewnie tego nie doprecyzował.

 

Edytowano przez daron64
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Wystarczy pomyśleć chwile i postawić się w sytuacji kupujacego-zadatkujacego, pewnie właśnie wrócił do domu,  cieszy się ze znalazł czego szukał,  że pieniądze wydał,  pewnie już wódki się napil żeby zakup opic, i nagle telefon że może się wypchać sianem.  Chciałbyś drogi  sprzedający taki telefon otrzymać? Myślę że nie,  a więc nie czyń drugiemu co tobie nie miłe 

Edytowano przez bratrolnika
  • Like 6
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25635

Ja pierwszą salę weselną zadatkowałem i nawet nie w głowie było mi  prosić o zwrot zadatku po fiasku.

Tylko w tym wypadku to spokojnie mogłem drugie tyle na mszę dziękczynną dać:D

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ile razy się dogaduje ? Dogadane było ? Zaliczka przyjęta ? O czym tu dyskutować ? Podnoszenie ceny ,czy też oddawanie w takim wypadku zaliczki to zwykłe oszustwo i chamstwo . Też jestem ciekaw dla jakiej kasy niektórzy potrafią wyzbyć się honoru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Jeszcze trochę i autor tematu zacznie żałować że  ten temat poruszył 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25635

O to Ci powiem @zetorki12, że właścicielka działki   którą miałem kupić połakomiła się na 750 zł (przy wartości 20tys zł). Stać mnie było zapłacić i 5tys zł więcej ale się zdenerwowałem. Ziemia uprawiona zaorana, geodeta załatwiony przeze mnie, kołki zabite bo paniusia w szpilkach w grudniu na pole przyszła, a ta o 16 w sylwestra dzwoni że chce 3 tys więcej. Opierdoliłem i jak się po roku dowiedziałem to poszło o 1000 więcej minus 250 zł jakie sobie zażyczyłem za uprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

 

Jakby mi sprzedający powiedział że chce cenę podnieś bo ma jakiegoś innego kupca to bym pomyślał że zwykła ściema i tyle. No albo się łajza trafila

Edytowano przez daron64
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362
ja na twoim miejscu bym oddal pierwszemu honor jest bezcenny.a jak ktoś by sie wk..wił to mozesz miec więcej problemów niz warty ten cały ciagnik

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25635
1 minutę temu, Marecki2922 napisał:

Jeszcze trochę i autor tematu zacznie żałować że  ten temat poruszył 

Raczej podziękuje za lekcję savoir -vivre:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpię . Bardziej mu chyba chodziło o to czy bezkarnie może oddać zadatek , niż o to czy tak wypada .B|

6 minut temu, Agrest napisał:

Raczej podziękuje za lekcję savoir -vivre:D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To było tak ze pierwszy obejrzal i miał zadzwonić za kilka dni jak się namysli ale na nic się z nim nie umawialem. Potem przyjechal ten od zaliczki a nastepnie dzwonił ten pierwszy. Chodzi o zetora 7245 zaliczkowany na 38500 a ten drugi 39000. Mówiłem temu od zalicziczki  ze chłop dawal 39 tylko się musi namyslic. To on z 37 dzwignal na 38500 i juz się tak napalili ze za rękę szarpal gadam dobra to niech będzie kupiec na placu zaliczke daje. Nie będę już cudowal 500 zl mnie nie zbawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25635

Czyli tak jak myślałem, że o grosze chodzi. Przy "honorowym" zachowaniu czyli zwrocie razy 2 wychodzisz na zero finansowo i z wątłą reputacją

Edytowano przez Agrest
czyli
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj