Polecane posty

mfek3050    163

Co sądzicie o tych gruberach?

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-gruber-3m-vogel-noot-zab-sprezynowe-lemken-CID757-IDelWZJ.html#4da960bb47

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-kverneland-3m-CID757-IDcqUhF.html#5e83655205

Dobrze mieszają resztki? Jak pole po nich wygląda? Case 5130 pro 105 km da rade na równych polach bez kamieni klasa V-VI?

 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, szukam cyklopa do 4000 zł z podkarpacia lub okolic. Wrazie czego piszcie na priv.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

No to co, wychodziły takie. W teorii miały mieć oznaczenie z120, ale jednak zostało z110, jak to tam dokładnie było z nimi to nie wiem, ale też ich troche wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Co sądzicie o tych gruberach?

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-gruber-3m-vogel-noot-zab-sprezynowe-lemken-CID757-IDelWZJ.html#4da960bb47

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-kverneland-3m-CID757-IDcqUhF.html#5e83655205

Dobrze mieszają resztki? Jak pole po nich wygląda? Case 5130 pro 105 km da rade na równych polach bez kamieni klasa V-VI?

 

105 km trochę mało chyba że płytko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19719

taką przyczepą na ładnym ogumieniu i w super blacharce oczywiście bez kwitów wziąłem wiosną za 1400,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

  gruber 2,6m Max  chyba że  lubisz męczyć sprzęt    U mnie 3 metry ciąga 163 km.... jak popiołem pod frotkę110 to prędkość  już nie ta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A ja valtra 6550 ziemia 3 do 6 kl. I ajax expom 3m po zeszłorocznych upalach ok 11 km/h bez problemu na te 7 cm bo głębiej nie potrzeba. Po ququ pow. 10 cm ok 9 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

  gruber 2,6m Max  chyba że  lubisz męczyć sprzęt    U mnie 3 metry ciąga 163 km.... jak popiołem pod frotkę110 to prędkość  już nie ta...

 

raczej nie chodzi o męczenie sprzętu a o dobro robotę, bez szybkości  dobrej roboty gruberem nie zrobisz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Co sądzicie o tych gruberach?

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-gruber-3m-vogel-noot-zab-sprezynowe-lemken-CID757-IDelWZJ.html#4da960bb47

http://olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-kverneland-3m-CID757-IDcqUhF.html#5e83655205

Dobrze mieszają resztki? Jak pole po nich wygląda? Case 5130 pro 105 km da rade na równych polach bez kamieni klasa V-VI?

 

 

5130Pro ma tylko 105KM ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

Janie zgodnie z tym co pamiętam  to ciągnik powinien posiadać  ok 20 % zapasu mocy względem maszyny z jaką ma Współpracować troszeczkę żle sie wypowiedziałem nie każdy lubi pracować Ciągnikiem  pod pełnym obciążeniem jest to co najmniej nie ekonomiczne chyba że tak jak jeden od  nas ze wsi co 2 lata  nowego  w leasing bierze bo Serwis płakał jak naprawiał....A 107 km przy agregacie w ciągu dnia pracy  nie spało dużo mniej paliwa  niż 160 pracująca  na pół gwizdka....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

taką przyczepą na ładnym ogumieniu i w super blacharce oczywiście bez kwitów wziąłem wiosną za 1400,-

 

takich do 2tys.zł jest u nas zatrzęsienie, tylko ta jedna opiera się normalności i modzie, i trzeci rok jest w cenie jak za 3 sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Generalnie wolałbym na zabezpieczeniu kółkowym, najlepiej jakby to był lemken smaragd 3m. http://olx.pl/oferta/lemken-smaragd-3-m-CID757-IDf5eXN.html#0e0be0d166 Co powiecie o nim?

Uważacie, że case za słaby na 3m?

 obejrzyjcie sobie ten film jak sobie radzi ten jd i z jaką prędkością, dodam że kolega ma lepszą ziemię ode mnie o klasę, a i ten mandam waży ponad 1 t a to sporo więcej od smaragda 3m. Skoro taki jd który ma 4 cyl 95 km, waży ok 5t z turem daje radę z taką prędkością na lepszej ziemi z cięższym sprzętem, to czemu mój case który ma 6 cyl 105 km waży 5 t bez obciążników nie miał by dać rady na gorszej ziemi z lżejszym sprzętem?

alvaroalvaro78 Co w tym dziwnego? Zwykły 5130 ma 100 km, pro mają tylko 5 km więcej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@mfek3050 Lepiej weź na sprezynie, bo jeśli trafi ci się zakamienione pole to kołek będziesz przeklinał. Do 100 km radzę ci wziąść 2,6m, bo kupić za szeroki i grzebać na 5 cm to nie sztuka.Na filmiku który wstawiłeś widać że kolega nie robi zbyt głęboko więc jakoś tam sobie radzi. W ubiegłym roku, robiłem u wuja jego 1224 z turem jakimś starszym 3 metrowym lemkelem, na spreżynie. Mieszana była gorczyca przed przyoraniem. Ziemia ciężka gliniasta, do tego było sucho. Agregat ustawiony był na ok 15-18cm, i powiem szczerze że to była straszna męka. Ciężko było utrzymać prędkość powyżej 10 km bo ciagnik schodził z obrotów, a spalanie przekraczało 20l/hektar. W normalnych warunkach, jest całkiem dobrze ale do tego agregatu który ma 120 km to minimum chcąc, robić dość głęboko i z odpowiednią prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Ludzie ale wy macie mocne te ciągniki... Do 105 km gruber 3m? Tak, o ile na nie głębiej niż 5 cm. Mój zetor 81 koni na mojej glinistej, twardej, zbitej przez suszę ziemi ma co robić z 2.2m, ale skoro 105 daje rade z 3m, to może polecę do niego kupić 2.6m. A tak na serio to bierz jakiegoś 2.6m i najlepiej na sprężynach bo nigdy nie wiadomo, może przybędzie nowe pole, a może i na tych co teraz masz pojawią się kamienie, różnie to jest, a jak co przejazd będziesz śruby wbijał to cie cholera na miejscu weźmie. I lepiej mieć węższy i jechać szybciej niż szeroki i męczyć sprzęt i wlec się po pole jak żółw. W przeliczeniu 1 ha zrobisz mniej więcej tak samo szybko bo szybciej polecisz, jedyne ale to więcej uwroci, ale tam... Spalanie też moim zdaniem powinno być podobne a sprzęt sie mniej wymęczy :)

Jak się mylę to proszę poprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Generalnie wolałbym na zabezpieczeniu kółkowym, najlepiej jakby to był lemken smaragd 3m. http://olx.pl/oferta/lemken-smaragd-3-m-CID757-IDf5eXN.html#0e0be0d166 Co powiecie o nim?

Uważacie, że case za słaby na 3m?

 obejrzyjcie sobie ten film jak sobie radzi ten jd i z jaką prędkością, dodam że kolega ma lepszą ziemię ode mnie o klasę, a i ten mandam waży ponad 1 t a to sporo więcej od smaragda 3m. Skoro taki jd który ma 4 cyl 95 km, waży ok 5t z turem daje radę z taką prędkością na lepszej ziemi z cięższym sprzętem, to czemu mój case który ma 6 cyl 105 km waży 5 t bez obciążników nie miał by dać rady na gorszej ziemi z lżejszym sprzętem?

alvaroalvaro78 Co w tym dziwnego? Zwykły 5130 ma 100 km, pro mają tylko 5 km więcej. ;)

 

A ta prędkość to jaka? Bo na oko 7-8km/h przy 5cm głębokości.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Powiem wam tak po 1 mówicie jak ciężko miały te traktory ale na gliniastych ziemiach, a ja mam piachy jak wspominałem V-VI klasa, poza tym skoczek grubery na sprężynie są cięższe więc to też dodało opór. Po 2 na olx i allegro są na sprężynie ale 3m, 2,6 m nie znalazłem, mówię o zachodnich oczywiście. Nawet jakby były to by kosztowały ponad 10 k a to za drogo. Po 3 pisałem z autorem filmu czyli z Danielem i on mi napisał że robił na 15 cm przy prędkości 11,2 km/h, (wspomnę że mamy podobne gleby z tym że on ma IV-V a ja V-VI) i mówił że ta głębokość to był max dla jd. Nie ukrywam że się z wami po części zgadzam, bo sam poważnie myślę nad 2,6 m, ale patrzę też przyszłościowo bo wokół mnie jest kilka małych gospodarstw, szczególnie jedno które sąsiaduje z nami i się wogóle nie rozwija, ma tylko jeden traktor tata mówi że to jakiś bardzo stary zetor, do którego prawie żadna maszyna nie pasuje i wypożyczają maszyny od brata, więc jakby kiedyś zrezygnowało to może bym od nich kupił ziemię i bym nie musiał zmienić maszyn. Na razie mam 16 ha pól. A i zapomniałem ja nie mam kamieni mam pług 4 zagonowy wiraxa na kółkowym i nigdy mi nie zerwało zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie wygląda mi to na 15cm ani ponad 10km/h, za słaby efekt pracy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

A jaki agregat polecacie do case? 4,2 m może być czy mniejszy? Interesowałby mnie lemken koralle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie porównujcie tych mulastych ursusów,zetorów ciężkiej serii do normalnych ciągników , 100-110 koni 6 łap na lekkich ziemiach spokojnie ciągnie, na 3 klasie może już się męczyć czasami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj