Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

To na skup złomu A nie olx😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kombinujesz żeby nie płacić za ogłoszenie ?  Mówiłem sprzedaj jak kupiec był !

Może nie było płatne , a tylko się zasugerowałeś tymi ich "propozycjami" promowanych i płatnych ogłoszeń ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
14 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Prasa kostka

po kawałku sprzedajesz?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
27 minut temu, Thomas2135 napisał:

My mieliśmy spych ma 60ce do takiego zbierania w kopy. Rama z ceownika a na dole poziomo zęby z bron i jazda wzdłuż wałków. 

Nie rozumiem jak może ni być miejsca na poidła? Pomiędzy krowami zawsze jest miejsce jak nie od żłobu to od stanowiska.

Miejsca jest żeby założyć,ale przy wywożeniu obornika jeździ się przy ścianie i ryzyko urwania poidła duże. Krowy stoją na łańcuchach do ściany. Żłobów nie ma i dlatego nie ma tego zabezpieczenia poidła i musiałoby być "w powietrzu"(u rodziców są żłoby to na nich poidło się wspiera). Zobaczę co teść będzie wymyślał na wiosnę, już coraz bliżej moich rządów bo coś wczoraj wspominał że nie da rady pomagać oczywiście nie mi tylko żonie. Wspominałem kiedyś o polu obok mnie że będzie na sprzedaż, wczoraj zagadał mnie właściciel czy byłbym chętny kupić 3,67ha, dodatkowo przy miedzy może w dzierżawę 1,64. Stawek nie podał jeszcze tylko jak zapytałem po ile to mówił że tak jak chodzi teraz ziemia. Nie jest to ziemia rewelacja ale koło domu. @Rolnik1973 pytanie, po ile u Cb za ha liczą? Bo blisko mam do Cb więc te same tereny i piach taki sam 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
35 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Prasa kostka

ojciec swoją sprzedał z 10 lat temu bo stała kilka lat nie używana a kupców , jak by dało rade to by z monitora komutera kasa jako zadetek wyskoczyła aby tylko im sprzedac a szło na ukraine , to był chłonny rynek przed  wojenką z rosją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
Przed chwilą, Belaruss820 napisał:

coś wczoraj wspominał że nie da rady pomagać oczywiście nie mi tylko żonie

pod uj cię bierze, tak tylko mówi żebyś się z kieratu przypadkiem nie wypiął

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
49 minut temu, bratrolnika napisał:

pod uj cię bierze, tak tylko mówi żebyś się z kieratu przypadkiem nie wypiął

Też tak myślę,ale ja mam już wy*****e jak narazie, na początku sierpnia się poobijalem cały,myślałem że żebra połamałem ale robiłem powoli, później byłem chory i tak przez 3 tygodnie miałem wakacje, sam robił,trochę żona pomagała ale ona ma swoją pracę. Kupił lemiesze do pługa i czekam kiedy będzie chciał żebym założył,mi się nie spieszy bo do pługa się nie dotykam 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ursus932 napisał:

Mam już trzeci sezon folię z tej firmy i jestem zadowolony. Nie wiem tylko czy są dostępne różne grubości. Biorę całe czarne 33×12 cena coś ok 400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
4 godziny temu, Belaruss820 napisał:

Przypomniały mi się czasy jak luzem siano wozilismy to też się podobnie robiło tylko wzdłuż pokosu się jeździło i się tak suwało a resztki grabiami. Tak samo liście z buraków cukrowych się zbierało ale już było trudniej bo ciężkie a jeszcze buraki wystające. A odnośnie rozwoju i mechanizacji, u rodziców kiedyś się poiło bydło wiadrami,ojciec się wkurwił i założył poidła i ogólnie wodę na całą oborę (mały budynek ale ułatwienie duże). I ponad 10  i lat człowiek  i się nie dźwigał z tymi wiadrami. Przyszedłem za zięcia a tu niespodzianka,wodę wiadrami noszą,chce założyć poidła ale dużo przeróbek bo wody nie ma w oborze pociągniętej,studnia kopana. Jedyny plus że obornik traktorem da się wywieźć ale jak by były poidła to bym powyrywał pewnie. I tak ta mechanizacja wygląda,albo dorobię się garba na wiadrach,albo na wywalaniu obornika widłami bo nie można tych dwóch rzeczy połączyć żeby miało to ręce i nogi. Wyciągu też się nie da zrobić bo stoi budynek za ścianą.

Takie rzeczy to się przed ślubem sprawdza 😆

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
10 minut temu, extrabyk napisał:

Takie rzeczy to się przed ślubem sprawdza 😆

Miłość silniejsza. Przecież z teściem się nie ożeniłem tylko z jego córką 😀 no to teraz powiedzcie mi ile oferować za tą 5 klasę?

Edytowano przez Belaruss820
Edycja tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Jak to mówią, d*pa nie traktor, ale każdego konia przeciągnie na swoją stronę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
14 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Potem jeszcze ją do zgrabiania. 

 

Gdzie takie sprzedają ? Biorę w leasing w ciemno 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
11 minut temu, Belaruss820 napisał:

Miłość silniejsza. Przecież z teściem się nie ożeniłem tylko z jego córką 😀 no to teraz powiedzcie mi ile oferować za tą 5 klasę?

Jakie województwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Belaruss820 napisał:

Miłość silniejsza. Przecież z teściem się nie ożeniłem tylko z jego córką 😀 no to teraz powiedzcie mi ile oferować za tą 5 klasę?

E tam 😊 na całe życie najlepiej wiąże kredyt nie miłość 😊

44 minuty temu, MarcinZetor8011 napisał:

Mam już trzeci sezon folię z tej firmy i jestem zadowolony. Nie wiem tylko czy są dostępne różne grubości. Biorę całe czarne 33×12 cena coś ok 400zł.

Dzięki. Właśnie wróciłem i kupiłem belgijską tylko 20 zł droższa od polskiej i ponoć lepsza

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
10 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Jakie województwo ?

Lubelskie,powiat bialski,16km od granicy z Białorusią. Akurat na tym polu to szału nie ma ale blisko domu,owies urośnie,w sumie to jeszcze rośnie posiany w maju i nie doczeka się żniw skoro już się pytają czy jestem chętny na to pole, podzielone na dwie działki 0,92ha i 2,75ha

2 minuty temu, Ursus932 napisał:

E tam 😊 na całe życie najlepiej wiąże kredyt nie miłość 😊

DziękiDzięki

Kurcze w tym wypadku wypadałoby wziąć kredyt,ale...no właśnie jest małe ale, tutaj nie znają takiego zagadnienia jak kredyt, pożyczka. Wszystko za gotówkę,kupiliśmy ciągnik za 59tys. za gotówkę 2 lata temu,teraz postawiliśmy hale łukową też za gotówkę. Znajomy kupował pole po 12tys za ha i nie wiem czy jemu nie powiedzieć tyle albo chociaż 15

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
4 godziny temu, Belaruss820 napisał:

Miejsca jest żeby założyć,ale przy wywożeniu obornika jeździ się przy ścianie i ryzyko urwania poidła duże. Krowy stoją na łańcuchach do ściany. Żłobów nie ma i dlatego nie ma tego zabezpieczenia poidła i musiałoby być "w powietrzu"(u rodziców są żłoby to na nich poidło się wspiera). Zobaczę co teść będzie wymyślał na wiosnę, już coraz bliżej moich rządów bo coś wczoraj wspominał że nie da rady pomagać oczywiście nie mi tylko żonie. Wspominałem kiedyś o polu obok mnie że będzie na sprzedaż, wczoraj zagadał mnie właściciel czy byłbym chętny kupić 3,67ha, dodatkowo przy miedzy może w dzierżawę 1,64. Stawek nie podał jeszcze tylko jak zapytałem po ile to mówił że tak jak chodzi teraz ziemia. Nie jest to ziemia rewelacja ale koło domu. @Rolnik1973 pytanie, po ile u Cb za ha liczą? Bo blisko mam do Cb więc te same tereny i piach taki sam 😀

Nie mam pojęcia, niekupuje nie sprzedaje więc niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Miłość silniejsza. Przecież z teściem się nie ożeniłem tylko z jego córką

i z jego wiadrami

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
3 godziny temu, witejus napisał:

i z jego wiadrami

Może z czasem trochę się pozmienia,te poidła by się przydały ale wtedy już ładowarkę musiałbym kupić żeby lepiej manewrować w takiej oborze 😀 @slawek74 myślisz że te 15 max by wystarczyło? Juz się nastawiamy z żoną na 12. Gdybym wiedział że nie będą tego owsa kosić to bym bizona przepalił to jeszcze pasze dla bydła bym miał 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj