Polecane posty

griga    1075
16 minut temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Coś więcej na jego temat? 

Waga, ilość, redlic, rozstaw redlic i co jeszcze tam ma.. 

25 redlic, okolo 550kg, ma hydraulicznie zmieniane znaczniki, hydraulicznie sterowane ścieżki zalaczane elektrycznie, kółka zespolone do rzepaku. Taki dobry standard 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
6 godzin temu, Pomorzanin1222 napisał:

Mam pytanie ile może kosztować przekładnia do rozsiewacza 2 tarczowego firmy promar z 2008 roku. 600 kg ta środkowa tylko bo mam okazje kupić taki za 500 zł w dobrym stanie nie zgnity

 

6 godzin temu, griga napisał:

Tam sa te tanie przekladnie, zobacz na allegro

 

200-300zl

 

https://promar-sklep.pl/14-rozsiewacz-600-i-800

Cała przekładnia ponad 9stow, kupowałem rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075
4 minuty temu, daron64 napisał:

 

https://promar-sklep.pl/14-rozsiewacz-600-i-800

Cała przekładnia ponad 9stow, kupowałem rok temu

Ale pewnie te z allegro będą takei same tylko trzeba będzie dobrać odpowiednią. Tu masz całą litanię https://allegro.pl/listing?string=przekładnia rozsiewacza&bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-aut-1-4-0903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Możliwe. Ja musiałem kupić cała, także wolałem z oficjalnego sklepu niż kombinować z allegro czy napewno się zgadza wszystko. 

 

Pytanie

Mam w 8145 dodatkowy rozdzielacz (patrząc od tyłu to po lewej stronie). Ma pływające (tak się mówi?) sekcje. No i przepuszcza mi. Tzn np mam podpięty opryskiwacz i podnoszę belkę, to mi opada. Mam podpięty rozsiewać i jak dorobiłem otwieranie hydrauliczne, to też pod niego podpiąłem i w połowie przejazdu patrze co on tak mało jakoś rozsiewa, a tam zasuwy zamknięte, ale już no jak podępne pod niego przyczepę i podniosę, to nie opada sama. No i teraz do sedna - regeneruje się toto, czy słabo to wychodzi i nowego szukać?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
14 godzin temu, Marecki2922 napisał:

Panowie podpowiedzcie kto jest producentem tego silnika , jest on w Renault 155, 54 i nie ma innych oznaczeń jak to bywa w typowym MWM gdzie są wytłoczone literki MWM na bloku

 

Normalny MWM ,

Który rok reni?

13 godzin temu, jahooo napisał:

Prawdopodobnie sa to silniki JD

Te serie nie miały silników JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Sorry, ale wcześniej pokazywało mi się zdjęcie Areski , a one miały w niektórych seriach silniki JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111
6 minut temu, daron64 napisał:

Możliwe. Ja musiałem kupić cała, także wolałem z oficjalnego sklepu niż kombinować z allegro czy napewno się zgadza wszystko. 

 

Pytanie

Mam w 8145 dodatkowy rozdzielacz (patrząc od tyłu to po lewej stronie). Ma pływające (tak się mówi?) sekcje. No i przepuszcza mi. Tzn np mam podpięty opryskiwacz i podnoszę belkę, to mi opada. Mam podpięty rozsiewać i jak dorobiłem otwieranie hydrauliczne, to też pod niego podpiąłem i w połowie przejazdu patrze co on tak mało jakoś rozsiewa, a tam zasuwy zamknięte, ale już no jak podępne pod niego przyczepę i podniosę, to nie opada sama. No i teraz do sedna - regeneruje się toto, czy słabo to wychodzi i nowego szukać?

Zamieniałeś wejścia na tej sekcji ? Czy jak podniesiesz przyczepę na obu gniazdach tej sekcji to nie opada ?

U mnie też sie rozsiewacz zamyka, dlatego będę wymieniał całą hydraulikę w MTZ, ale tylko na jednym gnieździe, na drugim nie ma tego efektu

Jak masz polski rozdzielacz typu RBS to można go regenerować

image;s=261x203

 

Robi to podobno Hydrotor Tuchola. W lubelskim kiedyś regenerował takie rzeczy POM Piotrowice, ale nie wiem, czy oni jeszcze istnieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, daron64 napisał:

Możliwe. Ja musiałem kupić cała, także wolałem z oficjalnego sklepu niż kombinować z allegro czy napewno się zgadza wszystko. 

 

Pytanie

Mam w 8145 dodatkowy rozdzielacz (patrząc od tyłu to po lewej stronie). Ma pływające (tak się mówi?) sekcje. No i przepuszcza mi. Tzn np mam podpięty opryskiwacz i podnoszę belkę, to mi opada. Mam podpięty rozsiewać i jak dorobiłem otwieranie hydrauliczne, to też pod niego podpiąłem i w połowie przejazdu patrze co on tak mało jakoś rozsiewa, a tam zasuwy zamknięte, ale już no jak podępne pod niego przyczepę i podniosę, to nie opada sama. No i teraz do sedna - regeneruje się toto, czy słabo to wychodzi i nowego szukać?

To chyba rozdzielacz RBS? Masz już wyjście z plecaka na dodatkowy rozdzielacz, więc wypier..  bym to na złom i wstawił tam jakiś 2-3 sekcyjny Badesnost czy Waryński. Bułgar lepszy, bo niby też 40 L przepływ, ale wejście zasilające ma 1/2" a nie 3/8". Wystarczy dokupić tuleję ciśnieniową do szeregowego łączenia rozdzielaczy. Zajrzyj na profil @zetor10145turbo95 i zobacz jak tam wstawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
9 minut temu, jahooo napisał:

Zamieniałeś wejścia na tej sekcji ? Czy jak podniesiesz przyczepę na obu gniazdach tej sekcji to nie opada ?

U mnie też sie rozsiewacz zamyka, dlatego będę wymieniał całą hydraulikę w MTZ, ale tylko na jednym gnieździe, na drugim nie ma tego efektu

Jak masz polski rozdzielacz typu RBS to można go regenerować

image;s=261x203

 

Robi to podobno Hydrotor Tuchola. W lubelskim kiedyś regenerował takie rzeczy POM Piotrowice, ale nie wiem, czy oni jeszcze istnieją

Zmieniałem - przyczepa nie opada, rozsiewacz się zamyka. Patrzę, że nowy koło 5stowek, to bez sensu wysyłać, czekać itd. Będzie kasa, to kupię nowy.

7 minut temu, Thomas2135 napisał:

To chyba rozdzielacz RBS? Masz już wyjście z plecaka na dodatkowy rozdzielacz, więc wypier..  bym to na złom i wstawił tam jakiś 2-3 sekcyjny Badesnost czy Waryński. Bułgar lepszy, bo niby też 40 L przepływ, ale wejście zasilające ma 1/2" a nie 3/8". Wystarczy dokupić tuleję ciśnieniową do szeregowego łączenia rozdzielaczy. Zajrzyj na profil @zetor10145turbo95 i zobacz jak tam wstawił.

Tylko nie wiem czy taki jak był, czy właśnie jakiś inny. Na profil zetora już patrzyłem kiedys, dzięki za przypomnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514
9 godzin temu, soltys48 napisał:

Który rok reni?

1999 r , mam ochotę kupić ale sprzedający ceni jak cygan za matkę 62tyś i ani złotówki mniej

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
1 godzinę temu, Marecki2922 napisał:

1999 r , mam ochotę kupić ale sprzedający ceni jak cygan za matkę 62tyś i ani złotówki mniej

We wtorek oglądałem u znajomego taką z 2000 r

Stan igła, nic nie malowane -zadnej ryski ,przedni tuz z wom,rewers elektryczny ,oponki super orginalne bo chodzila na takich al'a trawnikowych ,przebieg śmieszny 

Ceni ją 70 netto🤣

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rysiu trochę przegiął z ceną. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Czy przegiął?

Stan perfekcyjny, rano we wtorek zjechała z auta

Zaprosił mnie na halę żeby pokazać i pyta czy biorę 🤔

Jak by to było brutto to bym brał bez zastanowienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim stanie jak @soltys48 pisze to przy cenie 70k brutto to faktycznie można brać w ciemno.

Sam rozglądam się za czymś za 133.14 i jest lipa. Oglądałem dwie 155.54 i szału nie było jak za te ceny.

Oglądałem też John Deere 7710 i tam cena była adekwatna do stanu. Ale na dzień dobry to połowę ceny trzeba dołożyć. I nie mówię tu o silniku czy skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, Pomorzanin1222 napisał:

Serio takie tanie.Myslałem ze z 600 zł

Jaka jakość taka cena tych przekładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Jakby to było brutto to dziś już by stała przy pługu 😉

Sądzę że i za te netto pójdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

 

4 godziny temu, Thomas2135 napisał:

To niech trzyma ją dalej. 

No nie wiem jeszcze biję się sam ze sobą ale raczej wezmę , dla mnie na plus że wszystko mechaniczne , oponki też jeszcze niezłe skrzynia 40 , ogólny stan to tak jak od chłopa prosto z pola , a wiem że paliwa i czasu na szukanie to może pójść w cholerę 

No ale 70 netto to musi być śliczna ażeby ktoś ją kupił , chociaż byłem kiedyś u pewnego handlarza i widzę prasę krone 130 kr z szerokim podbierakiem , widać że niewiele pracowała stan poprostu bardzo dobry a cena 32tyś i niema innej opcji , no i poszła po trzech miesiącach

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U Sołtysa handlarz ma pewne ciągniki. Sam stamtąd kupiłem, więc zapytaj  może coś mają jeszcze oprócz tej lalki 155-54.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj