Polecane posty

AdeXZet    151
23 godziny temu, Folenka napisał:

Podałaś... Akurat sprzedawca ma inne wymiary zaczepu i nie wie czy będzie miał materiał żeby na już zrobić zaczep w innych wymiarach. A pytam, bo może ktoś kupował od kogoś, kto ma "gotowce" na przykład?

Przepraszam koleżankę ale nie spojrzałem na nick 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, Rolnik7343 napisał:

ma ktoś zgrabiarkę na takich prostych palcach ? jak to grabi ? czy lepiej szukać na wygiętych palcach ?
https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-stoll-r-335-kuhn-pottinger-krone-claas-CID757-IDzWyQ1.html#053b733714

Ja mam takie w 1405 i jestem zadowolony. Za szybko jednak nie popędzi, bo w 80ce brakuje odpowiedniego biegu. Trzeba trzymać odpowiednie obroty na wom.  Ta z ogłoszenia ma już mocno przydarte końcówki. Ogólnie stoll ma słabe, delikatne ramiona i trzeba patrzeć czy nie są powyginane na łączeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Jakim biegiem jeździsz ? Ja szukam czegoś pod 60tke, o jakich końcówkach mówisz ?

Do grabienia około 18ha na pokos także myślę że taka by wystarczyła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam na myśli szeregową, ale karuzele ma takie same jak ta z linku. Tam gdzie ramiona się wkłada w połowie rury i zabezpiecza zawleczką. W tym miejscu ta rurka z podkładką potrafi się zgiąć jak ktoś nie dbał. 80ką na 2II jak dam wyższe obroty to jedzie za szybko i dlatego na I 4 w dobrej trawie. W słabszej na II 2 da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Czyli ogólnie polecasz ? Pograbi co ma pograbić ? Chyba dobra cena za tą z linku 

Może się pojedzie obejrzeć ... Ogólnie ciężki teraz ze zgrabiarkami bo Niemcy wysokie ceny trzymają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133
Napisano (edytowany)

Thomas a jak jest z cofaniem czy przejeżdżaniem przez wyższe pokosy  szeregówką u CB?

Edytowano przez Rambo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cofanie niezbyt mi wychodzi. Przyprowadziłem w zaraz na sianokosy i trzeba było szybko się nauczyć. Podnosi dość wysoko, ale mam jakiś problem z hydrauliką. Chyba za mały przekrój przewodów i dusi ciągnik. Po podniesieniu można spokojnie przejechać, ale staram się tego nie robić. Trzeba sobie wypracować technikę zawracania jak z wicherkiem tylko tutaj najlepiej na poprzeczniakach zgrabiać na końcu, żeby było gdzie zawrócić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Jeśli przewody oryginalne to raczej przyczyna leży gdzie indziej. Zmieniałeś końcówki szybko złączy może? Może to jakaś wewnętrzna nieszczelność w siłowniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

albo pompa słaba , mi w ciągniku podnośnik chodził, kosiarkę składał ale już w przyczepie samozbierającej tylną klapę ledwo a podbieracza wcale , a przekrój przewodów bardzo mały ( na klucz 19 nakrętki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KroneMat    17

Jakiego producenta polecacie opony do rozrzutnika polskiego rozmiar 10.0/75-15.3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siłowniki są nurnikowe jednostronnego działania więc przeciek wewnętrzny nie istnieje. Najpierw tył bez problemu dźwigała, przód gorzej.  Zmieniłem przewód od przedniej, bo przeciekał to przód zaczął się normalnie ładnie podnosić. Za to z tyłem pojawił się problem. Jakoś ciągnik pcha olej, ale przekrój przewodów jest chyba za mały. Może zawór dławiący by coś pomógł. Złacz nie wymieniałem. Co do cofania to zschowuje się jak przyczepa dwuosiowa. Problem to tylko mam z belką polową do której zapinam zgrabiarkę. Boczne stabilizatory w 80 mają za duży luz i czasem mocno telepie się na boki a przy cofaniu taki kilkucentymetrowy luz na boki utrudnia precyzyjne manewry.  Musiałbym założyć stabilizatory jak w renault i byłby spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to może przewody wymień , ja u siebie miałem ale zapomniałem już w rozsiewaczu wymienić ma taki dławik przy siłowniku i raz nie mogłem zamknąć nawóz się sypie , a potem się okazało że kawałeczek gumy zatkał ten dławik (ot podkładka na złączce z małym otworkiem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Siła podnoszenia to ciśnienie + gruby tłok a szybkość to wydajność pompy i odpowiednie w przekroju przewody.Jak nie podnosi to masz słabe cisnienie bo producent zastosował odpowiedni tłok,czasem bywa ze jak ktoś nie doświadczony zaciska przewody a przeważnie małe średnice to tak zaciśnie ze tuleja w środku się zmiażdży i niema przepływu.Miałem tak 2 razy,a ze przewody były na wymiar i krótkie to robili drugi raz za darmo drugie.

Sprawdź na innej maszynie a potem jak będzie dobrze to porozkręcaj węże i przedmuchaj sprężarką i zobaczysz czy leci powietrze,jak nie to wsadzaj drut.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fakt pompa jest stara, ale ciśnienie daje jeszcze dobre. Tu wydajność nie ma znaczenia. Ciągnik pcha olej i idzie w przelew. Wymienię drugi przedód i zobaczę. Z resztą u handlarza podpięty był case i też ten sam problem. 60kę zapiąłem i to samo. Sprawdzę jeszcze wtyczki. Przewody są cieniutkie. Nakrętki chyba z gwinetem M12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Fakt pompa jest stara, ale ciśnienie daje jeszcze dobre. Tu wydajność nie ma znaczenia. Ciągnik pcha olej i idzie w przelew. Wymienię drugi przedód i zobaczę. Z resztą u handlarza podpięty był case i też ten sam problem. 60kę zapiąłem i to samo. Sprawdzę jeszcze wtyczki. Przewody są cieniutkie. Nakrętki chyba z gwinetem M12.

To na stówe ze są zmiażdżone, bo podobno trudna sprawa zaciskać takie cienkie,trzeba na wyczucie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

One były oryginalne. Tam gdzie założyłem nowy jest poprawa. Został drugi do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Thomas2135 napisał:

One były oryginalne. Tam gdzie założyłem nowy jest poprawa. Został drugi do wymiany.

Ale ktoś mógł odkręcić i zawieszć zeby docisnęli bo się pociło.Wsadź kawałek druta z 10cm z jednej i drugiej strony i się przekonasz czy jest przepływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Co prawda znalezione nie na allegro, tylko w lokalnym sklepie - brałem plecak do 60tki na wymianę zakładam dziś, myślę zobaczę czy filterek wstawili nowy..

IMG_20190529_111855-768x1024.thumb.jpg.a942bd6a8389b8fbdb7594796cae9764.jpgIMG_20190529_111838-768x1024.thumb.jpg.13b16ff6101ededafbbdfb10e63451d9.jpg

no nie wstawili..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559

Koledzy mam problem. Prawdopodobnie przegrzałem kompresor. Pod głowicą widać że są ślady oleju a raczej jakiejś smarówy z niego powstałej. Czy jak odkręce głowice i poczyszcze ta płytkę i blaszkę to powinno trochę pomóc czy lepiej kupić nowy zestaw? Kompresor to tagred i nie wiem jak wygląda ta płytka zaworowa bo nie chce odkręcać na razie bo jak się okaże, że nie dostanę takiej płytki, a będzie potrzebny kompresor a wszystko będzie w częściach to trochę lipa. Nabijać powietrze nabija ale trochę schodzi czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ma ktoś z Was taki sprzęt? https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-higher-300a-mma-tig-igbt-7612360619?reco_id=620096da-81ff-11e9-acd1-246e96104760&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118  

Powiedzmy 10kg elektrod rocznie miałby wypalić, warte to coś? Czy dołożyć chociaż do Magnuma albo Ideala?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

230V 25A w gniazdku TO przy 23v było by 250A a ma 30V więc 250A niema.To wbrew Fizyce.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj