Polecane posty

griga    1081
https://www.olx.pl/oferta/mtz-belarus-i-opryskiwacz-CID757-IDy2Fnd.html Jakiś tani ten rusek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-4m-fiona-astra-doublet-record-CID757-IDwR7UB.html Szkoda ze 4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

solek01 napisał:

2 godziny temu, stempos1980 napisał:

@solek01-coś do ciebie. Wychodzi że Rolnik nie handlarz https://www.olx.pl/oferta/international-1055-CID757-IDxd5Pe.html

No mam takiego na oku i jeszcze forda 7700 i zastanawiam się który byłby lepszy. Ford 90KM ma 4 cylindry i turbo ten international 100KM,6 cylindrów i chyba wolnossacy. Który powinien być oszczędniejszy w paliwie? Do Internationalów widzę jest więcej częsci używanych w ogłoszeniach

 

spalanie mniejsze bedzie w golej szostce. uturbione pala wiecej. choc baaardzo duzo zalezy tu od Ciebie i Twojej prawej stopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmurek    3
10 godzin temu, ACoCieTo napisał:

Dałoby rade czymś podobnym sensownie robić w ścierni, czy tak jak starymi polskimi zawieszanymi - lepiej nie zawracać sobie głowy?

https://sprzedajemy.pl/talerzowka-brona-talerzowa-2-5m-2x9-rumia-2-e30984-nr54404299

Oglądałem ją ponad rok temu i miał wtedy 2 szt tej samej firmy. Niestety nie można było się dogadać. Jak widać woli trzymać na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Miał 2.5m i chyba 2.7? A już byłem blisko żeby jechać je oglądać. 

A czemu nie szło się dogadać? Z ceny nie chciał zejść? Kiedyś miał sporo plugow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
8 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

Z rok temu lub więcej  był wystawiony za 105 tys zł

to nie ten, tamten był z okolic Płocka, sam wrzucałem wtedy link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
11 minut temu, PRIMO napisał:

Kuźwa teraz muszę kupić nowy fotel 😂

Za tą cenę to powinien stać drugi taki obok. 

To niedobrze. Przykro mi z powodu straty fotela

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-hardi-mega-master-1200l-lance-21m-komputer-CID757-IDy309d.html Ciekawa sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
18 godzin temu, jacek1296 napisał:

Kasować luz na panewkach drewnianych, to trzeba nie wiedzieć z czym ma się do czynienia. Jak dociągniesz i nie zostawisz luzu to nie dziwne, że Ci się grzeje i wałek wyciera. Tak robią wszyscy wychowani na bizonie, tymczasem tam ma być luz. Nic się nie grzeje. Tyle lat claasy chodziły i chodzą na drewnie i jest dobrze, tylko "domorosłe inżyniery" poprawiają fabrykę. Mam 88 21-letni i panewki fabryczne.

Ty nie mierz wszystkich swoją skalą nie każdy jest tak głupi. Sama powierzchnia styku panewki jest nie mała a tarcie+powietrznia= temperatura. Część temperatury odprowadzi wentylator sit ale tylko tylnego wału. Dodatkowo duża powierzchnia panewki stawia duży opór co dla łożyska jest praktycznie zerowe- możesz tego nie wiedzieć ale ja mam szkołę w tym kierunku. Zastosowanie wszelkiego rodzaju łożysk/tulej ślizgowych jest zasadne gdy mamy cykliczne  ruchy, jeżeli jednak jeżeli jest to ruch stały i ze znaczmy obciążeniem i obrotami wymagane jest ciągłe smarowanie. Panewka wytsąsacza wykonana jest ze specjalnego materiału nie raz syntetyczno-mineralnego- tłumacząc to na polski to takie tworzywo samosmarne (bardzo dawno temu był to kawałek drewna który leżakował w oleju) lecz taka panewka z wiekiem traci te właściwości.

  Ilu jest takich co użytkują maszyny i nie sprawdzają stanu poszczególnych elementów. Kasowanie luzu panewkach mija się już czasami z celem bo zazwyczaj jest to już takie jajo że w jednym punkcie jest luz a innym się blokuje. Uważasz że jak coś inżynierzy wymyślili to jest to dobre- silnik zamontowany w kombajnie za kabiną wg ciebie nie lepiej żeby był za zbiornikiem? 

Przy wymianie w kombajnie który ma układ wytrząsaczy na panewkach wymaga wymiany całego wału wraz z panewką (nie ma możliwości wymiany poszczególnych elementów) koszt to minimum 2500zł  gdzie panewka to zwykła sklejka a wymiana łożyska to pewnie ze 100zł zależnie od zastosowanego rozwiązania zazwyczaj jest to łożysko samonastawne ze stożkiem wewnętrzny do centrowania- mówimy tu o częściach nie z ASO

Tu widzę że niektórzy piszą że sprawdzają co roku, a ile to roboty czasami, a mimo to uważają że jest to dobre rozwiązanie- na tamte lata, wydajności i obciążenia i technologię wykonania było to najprostsze rozwiązanie. Wyjaśnijcie mi to po co ludzie robią wspomagania kierownicy, napęd 4x4 w c330, 360 przecież fabrycznie tego nie było i co niby to było tak idealne co w tamtym okresie wymyślił inżynier, po co w ogóle powstają nowsze generacje maszyn przecież można to klepać co powstało 20-30 a może i 40 lat temu

 

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Nie mierz wszystkich swoją miarą i nie uważaj z góry za idiotów . Ktoś te panewki zaprojektował, sprawdził, zatwierdził. Działa - działa, to po co psuć. Jak lubisz sobie dokładać roboty, przerabiaj, twoja sprawa.

Jeśli kombajn został zaprojektowany do pracy z panewkami, to znaczy, ze zapas bezpieczeństwa pozawala na bezproblemową, wieloletnia eksploatację, pod warunkiem utrzymania w reżimie technicznym - luzy, smarowanie, przegląd co X godzin.  Dla mnie nie ma żadnego problemu  - w moim kombajnie działa prawidłowo.

Dywagacja jest taka sama, jak z wariatorem młocarni w Bizonie - jednym działa bez problemu wiele lat, innym się od tego kombajny palą. Jak kto dba, tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Niestety niekiedy projekt powstaje już z zaplanowanym budżetem i szuka się tańszych rozwiązań ale i też takich rozwiązań by eksploatacja maszyny polegała też na stałym uzależnieniu się o części zwłaszcza takie które są nienormalizowane czyli dostępne tylko w ASO

A co do bizona polecam obejrzeć na YT reportaż o powstaniu i jaki wpływ miało na wykonanie tego kombajnu w tamtych latach związane właśnie z kosztami, technologią i możliwościami jakie tamten okres dał możliwości inżynieryjne- część osób (krytyków bizona) może w końcu zrozumie że nie były to dobre czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
19 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

U mnie w sampie nie ma wo gule smarowniczek  z tyłu norweg polewał olejem i był większy luz niż z przodu niepolewane i nieruszane od nowości dalej i ja nie polewam tylko z kontroluje luz przed żniwami i kosze

a znajomy w claasie dominatorze 105 ścisną za bardzo panewki i okręciło wał wytrząsaczy         

generalnie to drewno można nasączyć w jakiejś oliwie i będzie się samo smarowało ale to długi proces technologiczny a te tylne to może narażone na o wiele większe siły i dlategobtak wytarte i może miał smarem smarować


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

tam się nic nie smaruje,   .........chwile po posmarowaniu robi się pasta cierna i będziemy mieli skutek odwrotny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
2 godziny temu, macin87 napisał:

Ty nie mierz wszystkich swoją skalą nie każdy jest tak głupi. Sama powierzchnia styku panewki jest nie mała a tarcie+powietrznia= temperatura. Część temperatury odprowadzi wentylator sit ale tylko tylnego wału. Dodatkowo duża powierzchnia panewki stawia duży opór co dla łożyska jest praktycznie zerowe- możesz tego nie wiedzieć ale ja mam szkołę w tym kierunku. Zastosowanie wszelkiego rodzaju łożysk/tulej ślizgowych jest zasadne gdy mamy cykliczne  ruchy, jeżeli jednak jeżeli jest to ruch stały i ze znaczmy obciążeniem i obrotami wymagane jest ciągłe smarowanie. Panewka wytsąsacza wykonana jest ze specjalnego materiału nie raz syntetyczno-mineralnego- tłumacząc to na polski to takie tworzywo samosmarne (bardzo dawno temu był to kawałek drewna który leżakował w oleju) lecz taka panewka z wiekiem traci te właściwości.

  Ilu jest takich co użytkują maszyny i nie sprawdzają stanu poszczególnych elementów. Kasowanie luzu panewkach mija się już czasami z celem bo zazwyczaj jest to już takie jajo że w jednym punkcie jest luz a innym się blokuje. Uważasz że jak coś inżynierzy wymyślili to jest to dobre- silnik zamontowany w kombajnie za kabiną wg ciebie nie lepiej żeby był za zbiornikiem? 

Przy wymianie w kombajnie który ma układ wytrząsaczy na panewkach wymaga wymiany całego wału wraz z panewką (nie ma możliwości wymiany poszczególnych elementów) koszt to minimum 2500zł  gdzie panewka to zwykła sklejka a wymiana łożyska to pewnie ze 100zł zależnie od zastosowanego rozwiązania zazwyczaj jest to łożysko samonastawne ze stożkiem wewnętrzny do centrowania- mówimy tu o częściach nie z ASO

Tu widzę że niektórzy piszą że sprawdzają co roku, a ile to roboty czasami, a mimo to uważają że jest to dobre rozwiązanie- na tamte lata, wydajności i obciążenia i technologię wykonania było to najprostsze rozwiązanie. Wyjaśnijcie mi to po co ludzie robią wspomagania kierownicy, napęd 4x4 w c330, 360 przecież fabrycznie tego nie było i co niby to było tak idealne co w tamtym okresie wymyślił inżynier, po co w ogóle powstają nowsze generacje maszyn przecież można to klepać co powstało 20-30 a może i 40 lat temu

 

Szkoda czasu i klawiatury na komentarz do tych durnot. Koniec.

 

25 minut temu, jan34533 napisał:

tam się nic nie smaruje,   .........chwile po posmarowaniu robi się pasta cierna i będziemy mieli skutek odwrotny

I wszystko w temacie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
10 godzin temu, stempos1980 napisał:

@solek01 do Forda części w serwisie NH i do tego też tylko do case jest więcej na wolnym rynku. W niektórych forach niema tulei cylindrowych wymiennych

Serio z tymi tulejami ?

I co wtedy drugi blok ?

Ale tlupote ford wymyślił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
6 godzin temu, stempos1980 napisał:

mam taki sam ...

... akumulator 

ogólnie chore pieniądze jak za golasa bez obciążników na kołach i tylnego zaczepu górnego , przedni obciążnik też wydaje się jakiś nieoryginalny , 1/3 tego co woła mógłby może dostać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj