Polecane posty

kedziorek    83

powyżej masz foto metki 636. Pisze tam jaką ma ładowność. Sam nie wiesz czego szukasz i o czym piszesz.

 

Och dziękuję ci wyrocznio ciężarowa, skarbnico wiedzy rolniczej, wikipedio motoryzacji, mózgu transportu, pierwszy królu traktorów, zrodzony z pola, prawiczku przeczysty.

 

A metkę to masz na slipach, to jest tabliczka znamionowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19711

sołtys kolega ma zamiar sprzedac pronara 1025A  ma go od nowości sprzęt w b dobrym  stanie ,z wlkp. fakt ocenic go musisz sam, ale jak by co to pisz na pw

co do samej marki Vikon ,mam taki rozsiewacz ps602 prawie od nowości  i przez 12 lat tylko jedno łozysko wymieniłem ,jesli kosiarki robia podobnie trwale to warto sie tym zainteresowac

Kolego jak już wspominałem jeśli będę kupował pronara to tylko tego jednego-którego znam od nowości...

 

Sipma jest chyba na listwie Comer. Na olx widziałem ogłoszenie z Sipmą. Samasz i Pronar produkują już własne listwy, choć wcześniej były na Comerze. Widziałem sprzeczne informacje. Jedni piszą, że Samasz produkuje listwy dla Mchale a inni, że Pronar.

Vicon-Deutz Fahr jest o tyle ciekawszy, że ma 3 nożyki na dysk. Dzięki temu dyski wirują z mniejszą prędkością co przekłada się na większą trwałość.

Doczytałem i faktycznie listwa comer jest w sipmie a to podobno awaryjne...

Dla Mchale listwy robi samasz-niechętnie przyznał to przedstawiciel z Mchale

DF-ma dwa nożyki

tylko ten zaczep nie jest z 40 a właśnie 360

nie widzę nic co mogłoby świadczyć że to 4011 czy 355, normalna 360 z początku produkcji

 

636 było coś takiego

tu masz 634 https://www.olx.pl/oferta/przyczepa011-barndys-CID757-IDhtArh.html#4359967466

Co do tego traktora to jest 355 na 99%

Takie dolne zaczepy miały właśnie 355 różni się znacznie od zaczepu z 4011 np tym ,że jest specyficznie podgięty

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Tak kolego to jest 355 bo one miały takie zaczepy nie do zdarcia nie to co te nowsze w 360  a oś to zawsze można zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

nawet nie myślałem o tej marce...

masz jakieś opinie??

 

Za używkami patrzyłem i nawet vicon był brany pod uwagę bo podoba mi się praca taką kosiarką-znajomy ma

ale ograniczam się do 100km zasięgu od PZL i nic niema......

 

mam sipme i dwa sezony pracy za sobą. Kosi prawie 10 ha na pokos x3 wiem że dużo to nie jest ale problemu żadnego nie był Wymiana noży raz na rok, nie tak jak kiedyś przy bębnowej. Kosze nią na 540E i prędkością 10-12 km/h Jechałem też 15 na h ale warunki polowe i powierzchniowe nie pozwalają na dłuższą metę tak jeździć Na wiosce jest też samasz - 2 boczne i czołowa ale nic o niej od właściciela nie słyszałem a różnicy na łące między nim a moja nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Może ktoś ma do sprzedania przyczepę Autosan D-638? Lub D-636?

 

 

 

 

 

 
 
7 / 7
T3613900_5.jpg
×
‹ 
na  metce jest podany  typ  i ładowność
 
 
7 / 7
T3613900_5.jpg
×
‹ 
 

 

 

 

http://www.spaki.com/pl/node/5461 

D 636 ma 11 ton ładowności

D 633 to nowsza D 55 o ładowności 6 ton

 

 

Dzięki kolego.

Jednak to jest przeróbka a mnie interesuje tylko oryginalna wywrotka,

Model D-638 to wersja rozwojowa modelu D-55, różnica to ładowność fabryczna 8 ton, dolne otwieranie burt, przystosowana do podwójnych burt i trochę inny mechanizm wywrotu.Natomiast D-636 właściwie to samo jak wyżej tylko chyba ładowność 6 ton, a może to było D-634 już nie jestem pewien, Ogólnie przyczepy ramę dolną mają bardzo podobną do D-55, żeby nie dolne otwieranie można byłoby je łatwo pomylić ze sobą.

Tu macie D-638

[galleryimg=12427]

Ta właściwie to D-55 została przywrócona do produkcji, nie bardzo rozumiem, czemu nie wrócili z D-638 i D-636 duże lepsze, ciekawe i uniwersalne konstrukcje.

Co do C-360 to warto zauważyć, że ma nieoryginalną przednią oś, w tych latach produkcji była okrągła.

 

 

Och dziękuję ci wyrocznio ciężarowa, skarbnico wiedzy rolniczej, wikipedio motoryzacji, mózgu transportu, pierwszy królu traktorów, zrodzony z pola, prawiczku przeczysty.

 

A metkę to masz na slipach, to jest tabliczka znamionowa.

Piszesz  że  chcesz kupić  konkretny model  przyczepy  , a później okazuje  się  że nie  wiesz tak naprawdę co  to  za przyczepa, nie wiesz  czego szukasz .

Myslisz że takie  durne  teksty zatuszują  to że  się błaźnisz? jesteś tuman a pozujesz na  znawcę , do tego   rozpoznajesz  model  przyczepy  - po tym że ma  dolne  otwieranie  burt  :P  :P  :D  :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

633 to sztywna 6t, następca 50

634 wywrotka 6t. następca 55

638 wywrotka 8t

 

ciężki temat z tymi wywrotkami, o ile 634 jeszcze kilka się trafia, o tyle przez ostatnie lata 638 widziałem tylko jedną


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

633 to sztywna 6t, następca 50

634 wywrotka 6t. następca 55

638 wywrotka 8t

 

ciężki temat z tymi wywrotkami, o ile 634 jeszcze kilka się trafia, o tyle przez ostatnie lata 638 widziałem tylko jedną


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebowałbym jakieś opinie o tym sprzedawcy, wie ktoś coś na jego temat? Z góry dzięki https://morenartur.otomoto.pl/

 

 

Niezły bajko pisarz miałem już z nim styczność i nie polecam nikomu, w promieniu 100km już go każdy dobrze poznał

 

A jacyś polecani handlarze? Potrzebuje Dominatora 108 Maxi albo vx w miare możliwych pieniądzach z pewnego źródła, może ktoś wie albo ma takiego na sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ten twój ursus ma dodatkowe siłowniki przy ramionach tuza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Blisko mnie ten zestaw. Skrzynia siewnika nie wygląda żeby byla w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

sory  , ale  co można wymagać od  siewnika  za  1800 zł... 

W tym agregacie  nie za bardzo jest  do  czego uczepić  siewnik... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

co myślicie konkretnie o tych kombajnach? miałem w nowym roku jechać je oglądać,

 

https://www.olx.pl/oferta/new-holland-1530-CID757-IDiq1n5.html#42155a4a83

https://www.olx.pl/oferta/new-holland-1530-CID757-IDidHqP.html#42155a4a83

https://www.olx.pl/oferta/kombajn-new-holland-clayson-1545-CID757-IDibZAL.html#42155a4a83

 

najbardziej nastawiłem się na ostatni, ale obejrzy się wszystkie bo są blisko siebie

Edytowano przez maromar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

https://www.olx.pl/oferta/plug-4-skibowy-obrotowy-rabe-werk-kuhn-kverneland-lemken-CID757-IDj149Z.html#cc0e3e54a3

 

Wie ktoś w jaki sposób zmienia się szerokość skiby? Czy to ściema z tą regulacją?

Mozliwe ze podklada sie odpowiedniej grobosci klina i dociska .

Maromar czemu wybrales wlasnie new hollanda tez stoje przed zakupem kombajnu i pod zadnym wzgledem jakos nie przemawiaja do mnie te maszyny.

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

ROBI ano dlatego że kiedyś kupiliśmy prasę krone kr 125, wtedy za podobne pieniądze można było wyrwać młodszą sipme, ale pod żadnym względem nie żałuję krone, 10 lat bez żadnej awarii no poza przebitym kołem, a sąsiedzi ci co mieli sipmy choć połowę młodsze to dawno szły na żyletki. i myślę że wybór między new hollandem a bizonem to identyczna sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

za 25tys to mam usługę przez następne 10 lat i o nic się nie martwię... no chyba że ktoś w wierzy bdb stan kombajnów po 40stce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj